Najnovšie trendy

Trendy vo svete šperkov na rok 2016

Trendy vo svete šperkov na rok 2016

I v roku 2016 sa vo svete šperkov stretávame s kopou nových trendov, ale neopustia nás ani niektoré obľúbené šperky, ktoré si v posledných rokoch získali toľko zaslúženého obdivu. Poďte sa s nami pozrieť, ktoré šperky a doplnky budú hitom roku 2016 a nemali by vám teda chýbať v šperkovnici! Ak chystáte zásnuby, môžete sa inšpirovať aj naším článkom, ktorý sa podrobnejšie venuje práve trendom vo svete zásnubných prsteňov.

Kombinované/vrstvené šperky

Jeden z najvýraznejších trendov na rok 2016 sa nebude ani tak týkať dizajnu, ako skôr štýlu, akým budú ľudia šperky nosiť. Kedysi bolo nemiestne nosiť spolu šperky rôznych kovov a farieb, dokonca bol odporúčaný i optimálny počet šperkov. S tím je ale koniec! Rok 2016 sa ponesie v duchu hravého a originálneho kombinovania a to naprieč farbami, druhmi kovov, vzorov i počtom šperkov. Tento trend kombinovania a vrstvenia dostal vo svete šperkov označenie “stackables” a dizajnéri šperkov už dokonca vytvárajú špeciálne kombinovateľné kolekcie.

Najľahšie sa kombinujú prstene a náramky, ale vrstviť sa dajú i náhrdelníky. Pri kombinovaní môžete originálne využiť farebný kontrast všetkých troch odtieňov zlata - ružového, žltého i bieleho. Zaujímavé outfity vznikajú tiež vrstvením bielych a čiernych diamantov. Originálny doplnok môžete tiež vytvoriť kombináciou farebných drahokamov podobného odtieňa.

Vintage šperky

Šperky sú často stále vnímané ako investícia, ktorá sa raz stane súčasťou rodinného majetku. Také šperky by teda mali byť nadčasové, aby sa z ich krásy mohli tešiť i ďalšie generácie. Nadčasový dizajn je charakteristický pre šperky vo vintage štýle, ktoré sú i naďalej trendom nasledujúcich rokov. Vintage štýl sa najnovšie presadzuje i medzi zásnubnými a snubnými prsteňmi.

Ružové zlato

Trend vintage šperkov kráča ruka v ruke s návratom ružového zlata. Ružové zlato zažívalo svoju najväčšiu slávu zhruba pred sto rokmi, teraz sa opäť objavilo medzi horúcimi módnymi trendmi. Najprv si krásu tohto vzácneho kovu znovu všimli výrobcovia hodiniek a neskôr i dizajnéri šperkov. Jemný pôvab ružového zlata ešte viac podtrhujú romantické detaily v podobe prírodných motívov a krehkých vĺn, ktoré boli obľúbené predovšetkým vo viktoriánskej ére. Tieto prvky a vzory sú v podstate nadčasové a z módy nikdy nevychádzajú.

“Halo” ŠTÝL

I vo svete zásnubných prsteňov bude naďalej dominantný štýl vintage v kombinácii so secesnými vzormi a motívmi. V posledných rokoch sa na výslní objavili zásnubné prstene v tvare “halo” (svätožiara), ktoré získavajú na stále väčšej obľube. Zásnubné prstene tvaru “halo” sú tvorené centrálnym drahokamom, ktorý je obklopený kruhom menších drahokamov, čo vytvára efekt podobný svätožiare. Tento dizajn sa ale objavuje nie len u zásnubných prsteňov, môžeme sa s ním stretnúť i pri ďalších typoch šperkov. Efektná svätožiara môže zdobiť i náušnice, alebo náhrdelníky.

Kruhové náušnice

Hoci v posledných rokoch sa kruhové náušnice netešili takej obľube, začínajú sa postupne znovu vracať na výslnie. Najnovšie módne trendy tak môžete nasledovať s veľkými kruhovými náušnicami, alebo zvoľte menšie krúžky posádzané drahokamami či diamantmi. Ak chcete skombinovať viac trendov dokopy, zvážte kruhové náušnice z ružového zlata. Táto originálna kombinácia bude jedným z najoriginálnejších a najodvážnejších trendov tohto roku.