Tipy na darček k Medzinárodnému dňu žien

Medzinárodný deň žien sa už tradične oslavuje 8. marca. Ľudia tento sviatok vnímajú ako príležitosť, aby vyjadrili úctu nežnému pohlaviu. Pokiaľ aj vy plánujete obdarovať niektorú z dám vášho srdca, ste tu správne. Poradíme vám, čím ženu v tento deň rozhodne potešíte.

História MDŽ

Ešte kým sa pozrieme na konkrétne tipy, povedzme si, aký má Medzinárodný deň žien vlastne pôvod. Sviatok vznikol v roku 1908 v súvislosti so štrajkom amerických krajčírok, ktoré sa domáhali zlepšenia svojich pracovných podmienok. Postupne sa protesty premenili na organizovaný boj žien za rovnoprávnosť a hlasovacie práva. Dnes si tak môžeme užívať všetky výsady a slobody, ktoré pre nás tieto statočné ženy vydobyli.

Bohužiaľ staršia generácia má Medzinárodný deň žien spojený najmä so socialistickou propagandou. To je pravdepodobne aj príčinou, prečo bol po roku 1990 tento sviatok trošku opomínaný. Do istej miery ho síce nahradil Deň matiek, ten ale oslavuje materstvo, nie ženstvo, ako také. V posledných rokoch ale naberajú na sile hlasy, ktoré sa snažia sviatok všetkých žien obnoviť. Aj podľa nás je dôležité na tento deň nezanevrieť. Ide o ideálnu príležitosť, kedy dávate dôležitým ženám vášho života najavo, že si ich vážite. Poďte sa s nami pozrieť na to, ako a čím im v tento deň môžeme urobiť radosť.

Kytica

Nie náhodou prirovnávali romantickí básnici ženskú krásu ku kvetinám. Podľa ich slov sú rovnako krehké, ako nežné pohlavie. Verte, že bukrétou obľúbených kvetín zaručene potešíte každú ženu. Pokiaľ chcete byť ešte o niečo originálnejší a naozaj ju prekvapiť, pustite sa do výroby netradičnej ovocnej kytice, na ktorej si pochutíte nielen očami.

Čokoláda

Ženy proste milujú čokoládu, a to vo všetkých podobách aj príchutiach. Možno preto, že je táto pochúťka zároveň aj afrodiziakom, ktoré priťahuje nejeden vyberaný jazýček. Uvidíte, že obľúbená bonboniéra alebo tabuľka tej najkvalitnejšej čokolády jej vykúzli úsmev na tvári.

Romantická večera

Dámy, ktoré si potrpia na dobré jedlo, ocenia darček v podobe spoločne strávenej večere. Zarezervujte teda stôl v jej obľúbenom podniku alebo sa vydajte za netradičným zážitkom do novej reštaurácie. Na večeru potom môžete nadviazať príjemnou prechádzkou po okolí a zdanlivo obyčajný deň tak povýšiť na úplne inú úroveň.

Nesmrteľné šperky

Šperky a drahokamy odjakživa zdobili dámy po celom svete. Už celé roky totiž patria k najuniverzálnejším darčekom a pre každú ženu sa dá nájsť taký kúsok, ktorý ju perfektne doladí. Klenoty nám umožňujú vyjadriť, ako veľmi nám na obdarovanej osobe záleží. A nebojte sa, ani zďaleka nemusí ísť o nákladnú investíciu. Darček môžeme vyberať aj medzi cenovo dostupnejšími kúskami, ktoré sú k Medzinárodnému dňu žien ideálnou voľbou.

Perlové šperky

Ak hľadáte jemný elegantný klenot, ktorý podčiarkne krehkú ženskú krásu, perly sú tou pravou voľbou. Šperky s týmito drahokamami sú decentným doplnkom, ktorý sa hodí k akémukoľvek štýlu oblečenia a na každú príležitosť. Perly sa vyskytujú nielen v snehovo bielej, ale objaviť môžete aj odtieň broskyňový, levanduľový či tmavo čierny. Nájdete medzi nimi tak to pravé pre každú dámu.

 • Perlové napichovacie náušnice zo 14k žltého zlata Chresty
  Perlové napichovacie náušnice zo 14k žltého zlata Chresty
 • Elegantné náušnice s 8 mm čiernymi perlami Enye
  Elegantné náušnice s 8 mm čiernymi perlami Enye
 • Strieborný prívesok s bielou perlou a zirkónmi Philida
  Strieborný prívesok s bielou perlou a zirkónmi Philida
 • Zlatá perlová kolekcia Diviah
  Zlatá perlová kolekcia Diviah
 • Romantická perlová kolekcia zo striebra Swanhild
  Romantická perlová kolekcia zo striebra Swanhild

Prívesky inšpirované kvetinami

Pretože ženskosť a rastliny idú ruka v ruke, klenotníci tieto symboly s radosťou využívajú aj pri výrobe šperkov. Pokiaľ chcete dáme darovať tak trochu inú kvetinu, ktorá jej nikdy nezvädne, skúste ju vyberať medzi klenotmi. Prívesky s rastlinnými motívmi zaujmú každú ženu, ktorá má blízko k prírode. Vsadený farebný drahokam potom môže symbolizovať napríklad jej obľúbenú odrodu.

 • Strieborný náhrdelník s kvetom lotosu Finley
  Strieborný náhrdelník s kvetom lotosu Finley
 • Prívesok zo striebra s tulipánkom a citrínom Patricia
  Prívesok zo striebra s tulipánkom a citrínom Patricia

Symbolické šperky

Originálny darček k MDŽ predstavujú aj šperky priamo určené na posilnenie a podporu ženskej energie aj sebavedomia. Inšpirovať sa môžete napríklad symbolikou drahého kovu. Strieborné šperky zdôrazňujú ženské princípy, ako je vnímavosť, starostlivosť a materstvo. Belostný kov tiež odráža svetlo a značí cestu temnou nocou. Zlaté klenoty podporujú rozhodnosť a sebavyjadrenie, pričom posilňujú mužské aspekty povahy.

Ak hľadáte skrytý význam v líniách, skúste zvoliť náušnice alebo prívesky v tvare trojuholníka. Tento geometrický tvar obrátený špičkou dole sa niekedy nazýva aj kalichom a symbolizuje vodu, božské zmilovanie a maternicu. Je jedným z najstarších označení pre ženskú bohyňu. Taktiež sa ponúka náhrdelník v tvare kruhu, ktorý zase poukazuje na nekonečný tok životnej energie a je symbolom spravodlivosti Vesmíru.

Pokiaľ vyberáte klenot s drahokamom, aj v tomto prípade sa môžete riadiť istou symbolikou. Napríklad takýakvamarínchráni ženy počas tehotenstva a pri pôrode. Tiež znižuje riziko potratu. Nádherný tyrkys poskytuje ochranu, silu, odvahu, lásku a šťastie. Odstraňuje negativitu a indiánske kmene veria, že má pozitívny vplyv na plodnosť. Uvedené drahokamy taktiež pomáhajú ženám prijať a uznať ich vnútornú odolnosť a silu. Na posilnenie sebavedomia darujte šperk zdobený citrínom alebolapis lazuli. Po vnútornej sile a láske zase pátrajte v klenotoch s ametystmi, granátmi, rubínmi a turmalínmi.

 • Zlaté trojuholníkové náušnice AirTriangle
  Zlaté trojuholníkové náušnice AirTriangle
 • Zlatý náhrdelník minimalistického tvaru Karma
  Zlatý náhrdelník minimalistického tvaru Karma
 • Strieborný prívesok v tvare ženy s rubínom Cascade
  Strieborný prívesok v tvare ženy s rubínom Cascade
 • Tyrkys v strieborných visiacich náušniciach Zodico
  Tyrkys v strieborných visiacich náušniciach Zodico
 • Visiace strieborné náušnice s jantármi Jaydn
  Visiace strieborné náušnice s jantármi Jaydn

Minimalistické šperky

Chcete darovať šperk, ale stále si nie ste istý, aký vybrať? Stavte na minimalizmus. Jemné a na prvý pohľad nenápadné klenoty, ktoré sa často zaobídu aj bez lesku drahých kameňov, predstavujú ideálnu voľbu k MDŽ. Vzhľadom na to, že nie sú výrazne zdobené, bývajú cenovo dostupné, a to aj v prípade drahších kovov. Žena ich navyše môže vďaka minimalistickému dizajnu nosiť kamkoľvek.

 • Zlatý náhrdelník s mapou sveta Globe
  Zlatý náhrdelník s mapou sveta Globe
 • Zlatý náhrdelník s cabochon ruženínom Aida
  Zlatý náhrdelník s cabochon ruženínom Aida
 • Strieborný náramok s lapis lazuli korálkami Jakira
  Strieborný náramok s lapis lazuli korálkami Jakira
 • Platinový náhrdelník s modrým diamantom Tressa
  Platinový náhrdelník s modrým diamantom Tressa
 • Strieborný minimalistický náhrdelník so zeleným diamantom Vieny
  Strieborný minimalistický náhrdelník so zeleným diamantom Vieny

Dúfame, že ste medzi našimi tipmi našli ten pravý darček, ktorý vašej partnerke, mamičke, babičke alebo inej dáme vykúzli radosť v očiach. A pokiaľ MDŽ neoslavujete, neváhajte tým najdôležitejším ženám vo svojom živote vyjadriť úctu a lásku v ktorýkoľvek iný deň.

Newsletter

Okrem článkov ponúkame aj množstvo akcií, zliav a súťaží.

Chcete o nich vedieť ako prvý? Stačí sa prihlásiť k nášmu newsletteru.

Emailovú adresu ste nezadali správne.

Musíte súhlasiť s podmienkami.

Témy, o ktorých píšeme

 • Čítať túto tému

  Ako na darčeky

 • Čítať túto tému

  Zásnuby

 • Čítať túto tému

  Všetko o svadbe

 • Čítať túto tému

  Všetko o šperkoch