Medzinárodný
Deň Žien

Medzinárodný Deň Žien

Darček k Medzinárodnému dňu žien

Pomaly sa nám blíži ďalší sviatok, a to je Medzinárodný deň žien, ktorý sa slávi 8. marca. Sviatok vznikol už v roku 1908 v súvislosti so štrajkom amerických krajčírok za zlepšenie ich pracovných podmienok. Postupne sa protesty zmenili v organizovaný boj žien za rovnoprávnosť i hlasovacie právo a tak si dnes môžeme užívať všetky výsady a slobodu, ktorú pre nás tieto statočné ženy vydobyli.

Bohužiaľ staršia generácia má Deň žien spojený so socialistickou propagandou, čo je pravdepodobne príčinou, prečo bol po roku 1990 tento deň vyradený z oficiálnych sviatkov. Do istej miery ho síce nahradil Deň matiek, ten ale oslavuje materstvo, nie ženstvo. V posledných rokoch ale pribúdajú hlasy, ktoré sa snažia sviatok Dňa žien obnoviť a my sa nadšene pridávame. Poďte sa s nami pozrieť, ako v tento deň urobíte radosť všetkým dôležitým ženám vášho života.

Kvetiny

Nie náhodou pripodobňovali romantickí básnici ženskú krásu ku kvetinám, ktoré sú rovnako krehké ako nežné pohlavie. Kyticou obľúbených kvetín zaručene rozochvejete srdce každej ženy. Pokiaľ ju ale chcete prekvapiť originálnejšou kyticou, môžete sa pustiť do výroby netradičnej ovocnej kytice, na ktorej si pochutná nie len očami.

Čokoláda

Ženy jednoducho milujú čokoládu, a to vo všetkých podobách i príchutiach. Najskôr preto, že je táto pochúťka zároveň i afrodiziakum, ktoré priťahuje nejeden maškrtný jazýček. Bonboniéra alebo tabuľka tej najvyberanejšej čokolády tak vykúzli úsmev na tvári každé ženy.

Romantická večera

Dámy, ktoré si potrpia na dobré jedlo, ocenia darček v podobe spoločne strávenej večere. Zarezervujte teda stôl v jej obľúbenom podniku, alebo sa vydajte za netradičným zážitkom do novej reštaurácie.

Trblietavé šperky

Krásne šperky a drahokamy odjakživa zdobili dámy po celom svete. Patria síce medzi nákladnejšie dary, ale práve preto nám umožňujú vyjadriť, ako veľmi nám na obdarovávanej osobe záleží. Darček môžeme vybrať i medzi cenovo dostupnejšími šperkmi, ktoré sú ku sviatku Dňa žien ideálnou voľbou.

Perlové šperky

Ak hľadáte jemný elegantný šperk, ktorý podtrhne krehkú ženskú krásu, perly sú tou pravou voľbou. Perlové šperky sú decentným doplnkom, ktorý sa hodí k akémukoľvek štýlu oblečenia a na akúkoľvek príležitosť. Perly sa vyskytujú v rôznych farbách, od snehovej bielej, cez ružovú, broskyňovú, levanduľovú až po éterické čierne perly, takže potešia skutočne každú dámu.

Náušnice

Náušnice sú pýchou a výsadou žien a veľa dám sa pýši skutočne závideniahodnou zbierkou tých najneobvyklejších a originálnych kúskov. Urobte jej radosť tým, že do jej zbierky náušníc pridáte ďalší elegantný kúsok, ktorým sa nemôže len tak niekto pochváliť!

Prívesky

Náhrdelníky s krásnymi príveskami strhávajú pozornosť na ženský dekolt, ktorý je nepochybne pýchou každej ženy. Preto ho radi skrášľujeme trblietavými príveskami, často ozvláštnenými symbolmi, ktorým prikladáme nevšedný význam. Ak viete o nejakom takom symbole, po ktorom vaše priateľka alebo maminka túži, prekvapte ju v Deň žien trblietavým príveskom práve v tom štýle.

Šperky so špeciálnou symbolikou

Originálny darček ku dňu žien predstavujú aj šperky priamo nabité ženskosťou a určené k posilneniu a podpore ženskej energie a sebavedomia. Strieborné šperky zdôrazňujú ženské princípy, ako je vnímavosť, starostlivosť a materstvo. Belostný kov rovnako odráža svetlo a značí cestu temnou nocou. Zlaté klenoty podporujú rozhodnosť a sebavyjadrenie a posilňujú mužské aspekty povahy.

Ak hľadáte jednoduché a minimalistické šperky, skúste náušnice alebo prívesky v tvare trojuholníka. Tento geometrický tvar obrátený špičkou dolu sa niekedy nazýva kalichom a symbolizuje vodu, božské zmilovanie a maternicu. Je jedným z najstarších označení pre ženskú bohyňu. Ponúka sa taktiež náhrdelník v tvare kruhu, ktorý zase poukazuje k nekonečnému toku životnej energie a je symbolom spravodlivosti vesmíru. Je navyše skvele kombinovateľný a ladí takmer s čímkoľvek.

Pokiaľ vyberáte klenot s drahokamom podporujúcim ženskú energiu, zamerajte sa na mesačný kameň, ktorý pomáha pri problémoch s plodnosťou a vyrovnáva emócie vychýlené z rovnováhy stresom a úzkosťou. Ako kameň milencov priťahuje hlbokú lásku. Akvamarín zas chráni ženy behom tehotenstva a pri pôrode. Rovnako znižuje riziko potratu. Nádherný tyrkys poskytuje ochranu, silu, odvahu, lásku a šťastie. Odstraňuje negativitu a indiánske kmene veria, že má pozitívny vplyv na plodnosť. Uvedené drahokamy pomáhajú ženám prijať a uznať ich vnútornú odolnosť a silu. Pre posilnenie sebavedomia darujte šperk zdobený citrínom alebo lapis lazuli. Pre vnútornú silu a lásku zas pátrajte v klenotoch s ametystmi, granátmi, rubínmi a turmalínmi.