Valentín

Sviatok svätého Valentína je pre zamilované páry jedným z najdôležitejších sviatkov roka. Valentín je oslavou vzájomnej lásky a úcty, ktorú k sebe partneri cítia. Už dávno prekonali nesmelosť z prvého rande a otvorili svoje srdcia v nádeji, že ich láska bude opätovaná. Keďže ich prosby boli vypočuté, slávia deň 14. februára spoločne s milovanou osobou, s ktorou zdielajú radosti i starosti každodenného života.

V deň všetkých zamilovaných si mnoho párov posiela zaľúbené správy, ktoré nahradili tradičné zamilované pohľadnice a listy. Muži darujú svojej milovanej drobné darčeky v podobe kvetín, čokoládových bonboniér alebo šperkov. Ženy na oplátku pre svojich miláčikov pripravia napríklad romantickú večeru. Niektoré páry trávia spoločné chvíle cestovaním, alebo kultúrnym programom. Každý zamilovaný pár si jednoducho deň svätého Valentína prispôsobuje svojim záujmom a prianiam.

Valentín ale nie je sviatkom určeným len milostným vzťahom. V deň svätého Valentína môžeme poodhaliť svoje hlboké city komukoľvek koho máme úprimne radi, či už sú to naši rodičia, prarodičia, priatelia, alebo deti. Často nemáme veľa energie, času ani odvahy, vyjadriť druhým, čo pre nás skutočne znamenajú. Valentín nám poskytuje skvelú príležitosť, ako im dať najavo, že na nich stále myslíme.

Sviatok všetkých zamilovaných je dnes často kritizovaný a to z mnohých dôvodov. Niektorým sa nepáči, že tento sviatok nemá pôvod zo Slovenska, iní kritizujú jeho spojitosť s prílišným konzumným štýlom života našej spoločnosti a niektorí sa na naň dívajú cynicky už len z podstaty sviatku, ktorý oslavuje lásku a zamilovanosť. Ak sú ale naše city úprimné a myseľ otvorená, môžeme v tento deň zo svojimi blížnymi stráviť krásne chvíle bez ohľadu na názor ostatných.

Ako osláviť Valentína

Šperky na Valentína

História Valentína

Zaujímavosti o Valentíne

Romantické nápady na Valentína

Valentínske priania a citáty

DIY tipy na Valentína

Valentín vo svete