Valentín

ŠPERKY NA VALENTÍNA

Tipy na valentínske darčeky

Sviatok všetkých zamilovaných je perfektnou príležitosťou, kedy môžeme svojim blízkym vyjadriť, čo k nim skutočne cítime. Či už milým slovom, zamilovanou Valentínkou, alebo originálnym darom. Valentínske darčeky majú často podobu dychberúceho trblietavého šperku. Starostlivo vybraný klenot je skvelým riešením, ak chceme potešiť nielen svoju priateľku alebo ženu, ale aj manžela či priateľa. O tom, že aj valentínske darčeky pre muža môžu byť vyriešené s ľahkosťou a eleganciou, vás presvedčíme na konci článku. V niekoľkých nasledujúcich kategóriách sme pre vás vybrali tie najkrajšie šperky, ktoré sú ako stvorené na to, aby sa z nich stali darčeky práve ku sviatku lásky.


Šperky so srdiečkom

Srdce je symbolom hlbokej úprimnej lásky, preto ho s nádejou a dôverou odovzdávame do rúk nami milovanej osoby. Klenot so srdiečkom je symbolickým zhmotnením tohto romantického gesta. Šperk v tvare srdca je klasikou, ktorou určite nesklamete. Zvoliť môžete aj decentnejšiu variantu, kedy v tvare srdca nie je celý šperk, ale napríklad len jeden zo zasadených kamienkov. Obľúbenými kúskami sú náušnice v tvare srdca, ale aj prstene s drahými kameňmi znázorňujúcimi srdce alebo prívesky v tomto tvare. Pokiaľ zvolíte srdiečkový tvar šperku, môžete jeho významu ešte dodať na váhe drahokamom symbolizujúcim lásku a hlbokú náklonnosť. Pri výbere toho pravého kameňa vám pomôže naša nápoveda o význame drahokamov.

Šperky zo zamilovanými symbolmi

Kto neholduje tvaru srdiečok, nemusí zúfať. Valentínske darčeky môžu niesť aj ďalšie originálne symboly, ktorými vyjadríte svoje úprimné city. Práve pre také momenty sú ideálnou voľbou symbolické šperky, pretože v sebe ukrývajú významy a príbehy, z ktorých si vyberiete ten pravý. Lásku, ktorá trvá navždy, ukážte prostredníctvom symbolu nekonečna. Nežnú dušu tiež okúzlite štvorlístkom pre šťastie. Ste pyšným otcom a chcete svojej drahej naznačiť, ako veľmi si ju ako matku vášho dieťaťa vážite? Darujte jej prívesok znázorňujúci materské puto medzi maminkou a dieťaťom. Skutočný hlboký význam takéhoto šperku budete poznať len vy dvaja.

Perlové šperky

Nežné perly dokonale podčiarkujú ženský pôvab a jemnosť. Perlové šperky sú aj nadčasovým doplnkom, ktorý nikdy nesklame. Aj preto ich ženy úprimne milujú. Perly majú množstvo podmanivých farebných variantov od snehovej bielej k broskyňovej, levanduľovej a zlatej, až po odtiene elegantnej čiernej. Hoci by vás krása a vzácnosť perál mohli zmiasť, nebojte sa – ani zďaleka nemusí ísť o nákladnú investíciu. Pokiaľ zvolíte cenovo priaznivé šperky, ako napríklad striebornéperlové náušnice, určite neurobíte chybu. Dychberúce prekvapenie môžete milovanej osobe pripraviť aj vďaka hodnotnejším zlatým darčekom v podobe náramku alebo náhrdelníka plného perál.

Šperky s ružovými a červenými kameňmi

Drahé kamene červenej a ružovej farby sú ideálnym darčekom ku dňu svätého Valentína. Červená a jej odtiene patria medzi obľúbené symbolmi vášnivej lásky. Za ten je považovaný napríklad rubín, ktorý má údajne afrodiziakálne účinky a podporuje sexuálnu túžbu. Výnimočný ružový zafír podporuje vernosť v milostných vzťahoch a červený granát vnáša do partnerstva vášeň a nehynúce vzplanutie. Romanticky ružový morganit dodáva na úprimnosti a porozumenie, jemný ružový diamant zaisťuje partnerskú harmóniu a údajne prináša svojim majiteľom aj veľké bohatstvo. Stabilitu a vytrvalosť upevňuje pastelovo zafarbený turmalín, ktorý vďaka svojim jedinečným fyzikálnym vlastnostiam obohacuje vzťah o ten pravý vášnivý náboj.

Diamantové šperky

Diamanty oddávna fascinovali ľudstvo nielen pre svoju trblietavú krásu, ale tiež pre extrémnu odolnosť. Práve vytrvalosť a pevnosť sú mnohokrát tým, po čom vo vzťahu túžime. S láskou zabalené darčeky k Valentínu v sebe často ukrývajú práve tieto jedinečné drahé kamene. Diamantový šperk je skvelou možnosťou, ako vyjadriť tie hodnoty, ktoré si v partnerstve a láske vážime. Diamant je rovnako ako partnerský vzťah investíciou, ktorá sa zaručene vyplatí. Vďaka našej širokej ponuke sa navyše nemusíte obmedzovať len na jeho najslávnejší číry variant. Vašej pozornosti by nemali ujsť ani náušnice či prívesky s farebnými diamantmi alebo neopozerané šperky so salt'n'pepper kameňmi.

Romantické medailóniky

Originálnym a vkusným darčekom sú aj prívesky v tvare medailónika, do ktorého môžete schovať fotografiu osoby, ktorú chcete nosiť čo najbližšie pri srdci. Väčšina medailónikov je v tvare srdiečka ako stvoreného pre tento romantický deň. Ak vaša drahá ale vyznáva jednoduchšie tvary a línie, okúzlite ju napríklad decentným oválom. Na medailónik navyše môžete nechať vyryť krátky láskyplný odkaz. K sviatku svätého Valentína priamo perfektné, nemyslíte?

Módne minimalistické šperky

Viete, že s minimalizmom často dôjdete najďalej? Podobné je to aj vo svete šperkov, v ktorom občas býva výber z trblietavej záplavy doplnkov neľahkou úlohou. Pokiaľ viete, že vašu drahú polovičku poteší výrazný náhrdelník s veľkým kameňom, máte o starosť menej. Ak ste však skôr na pochybách a výberu sa obávate, odporúčame zamerať sa na minimalistické šperky. Tie totiž potešia každú ženu, o to viac ako valentínsky darček. Do vkusu sa ním trafíte omnoho ľahšie, pretože jemné šperky sa ľahko kombinujú a hodia sa na každú príležitosť aj povahu. Minimalistické symboly a tvary doplnené napríklad o romantický diamant vyčarujú tú pravú zamilovanú atmosféru.

Valentínske darčeky pre mužov

Áno, aj ženy sú často postavené pred úlohu vybrať zamilovaný darček pre svojho partnera. Valentínske darčeky pre muža však nemusia skončiť iba pri fľaši alkoholu alebo spodnej bielizne s motívom srdiečok. Napadlo vás, že aj chlapovi môžeme darovať pekný a kvalitný doplnok, ktorý ho premení na elegána? Medzi pánskymi šperkami bývajú veľmi obľúbené manžetové gombíky, ktoré sú nenápadnou, ale perfektnou čerešničkou na torte každého spoločenského outfitu. Darčekom na Valentína pre mužov, ktorí si aspoň občas potykajú s kravatou, môže byť kravatová spona, ktorá je nielen veľmi praktická, ale predstavuje aj vkusný doplnok. Pokiaľ sa váš partner nebráni prsteňom, nebojte sa jeho elegantnú stránku ozdobiť originálnym pánskym prsteňom. Šperkom naviac môžete dodať nádych osobného charakteru a doplniť ich gravírovaním podľa vlastnej voľby. Zvolíte klasiku v podobe jeho iniciálov? Alebo na seba necháte dýchnuť valentínskeho ducha a pošlete mu prostredníctvom šperku krátky zamilovaný odkaz?