Ako osláviť Valentína

Valentín pomaly klope na dvere, takže je načase popremýšľať, ako spoločne zo svojou drahou polovičkou oslávite deň všetkých zamilovaných. Hoci je príprava valentínskeho prekvapenia považovaná za doménu mužov i dámy môžu prevziať iniciatívu, popustiť uzdu svojej fantázii a príjemne svojho partnera prekvapiť. Prípadne môžete oslavy naplánovať obidvaja spoločne. Nemusíte zostať len u tradičných darčekoch. Vybrali sme pre vás pár originálnych tipov na valentínske prekvapenia a to podľa toho, v akej fáze sa nachádza váš vzťah.

Mali sme len pár schôdzok

Tip pre neho:

Aby sme to zhrnuli - máte ju rád a ona najskôr cíti to isté k vám. Ešte spolu ale oficiálne nechodíte. Práve Valentín je ideálnou príležitosťou ako to zmeniť. Pozvite ju k sebe domov na večeru a posuňte vzájomné iskrenie zase o kus ďalej.

Tip pre ňu:

Ukážte mu ako veľmi vám na ňom záleží a že váš svet sa točí len okolo neho. Naplánujte spoločnú aktivitu, ktorá bude presne podľa jeho gusta. Ak rád športuje, choďte na nejaký športový zápas. Ak má rád hudbu, vydajte sa spoločne na koncert.

Povedali sme si, že sa milujeme

Tip pre neho:

Konečne je tá dievčina vaša a blíži sa prvý romantický Valentín, ktorý strávite spoločne. Pošlite jej kyticu neodolateľných kvetín, aby mala istotu, že sa rozhodla pre toho pravého.

Tip pre ňu:

Ste spolu iba chvíľu, ale stále sa ho nemôžete nabažiť. Chcela by ste ho lepšie spoznať, ale ako to urobiť, aby nemal pocit, že ho uháňate? Skúste spoločný výlet, alebo choďte do kina na zaujímavý film. Určite sa nájde chvíľka na zaujímavý rozhovor.

Magické opály

Drahokamy, čo hrajú všetkými farbami

Opálové šperky

Sme spolu rok

Tip pre neho:

Po roku chodenia bude chcieť vaše drahá polovička zaspomínať, čo všetko ste spolu už prežili. Nostalgickú atmosféru vytvorte pozvaním na večeru do reštaurácie, kde ste boli na prvom rande. Pokiaľ spolu už bývate, môžete ju prekvapiť zazvonením u dverí, ako keď ste spolu začínali chodiť. Po dobrej večeri vyrazte na romantickú prechádzku a prekvapte ju kyticou kvetín, ktoré po ceste kúpite.

Tip pre ňu:

Prichystajte mu jeho obľúbené jedlo, alebo ho prekvapte chutnými raňajkami do postele. Jednoducho vytvorte originálny darček s prekvapením z toho, čo má skutočne rád a nemusí to byť len jedlo.

Tip pre oboch:

Vo vašom vzťahu ste najskôr dospeli do fáze, kedy už pominula počiatočná zamilovanosť a už to medzi vami tak neiskrí. Postupne si zvykáte na život vedľa toho druhého. Pokiaľ chcete posunúť vzťah zase o kus ďalej a zistiť ako si spoločne rozumiete, vyrazte na predĺžený víkend vo dvoch. Bude to ideálna príležitosť ako svojho partnera ešte lepšie spoznať.

Sme obidvaja v strese

Tip pre oboch:

Pod tlakom všetkých každodenných povinností nemusí mať ani jeden z vás na oslavu Valentína čas, ani náladu. Partner tak najskôr ocení niečo časovo a energeticky nenáročné. Skúste byť iniciatívny a navrhnite 3 alternatívy, z ktorých si môže partner ľahko vybrať tú, na ktorú bude mať náladu. Napríklad “pizza, víno a masáž”, “rezervácia v tvojej obľúbenej reštaurácii”, alebo “objednáme si jedlo domov a dám ti darček”. Nezabudnite, sviatok všetkých zamilovaných nie je o vybrakovanej peňaženke, ale o milej pozornosti, ktorú venujeme nami milovanej osobe.

Nedávno sme sa vzali

Tip pre neho:

Svadby sú často drahou záležitosťou a pokiaľ ste sa brali iba nedávno, väčšina vašich úspor najskôr padla práve na prebehnutú svadbu. Sviatok všetkých zamilovaných tak najskôr budete musieť osláviť striedmo. To, ale neznamená nudne! Pripravte pre ňu album vašich svadobných fotografií, koláč podobný vašej svadobnej torte a kyticu kvetín, ktorá bude pripomínať jej svadobnú kyticu. K fľaši šampanského napíšte ešte zamilovanú valentínku o vašom prvom Valentíne, odkedy ste konečne manželia. Verte, že ocení každý premyslený detail, na ktorom si dáte záležať.

Tip pre ňu:

Po svadbe rieši mnoho párov značný úbytok financií, takže dajte svojmu partnerovi jasne najavo, že nepotrebujete žiadne drahé darčeky, ani nemusíte ísť na večeru do žiadnej luxusnej reštaurácie. Zostaňte v teple vášho domova, pripravte si napríklad vaše obľúbené jedlo, pusťte si obľúbený film a užite si spoločne strávené chvíle.

Medzi nami to škrípe

Tip pre oboch:

Bohužiaľ nie vždy je vo vzťahu všetko tak idylické ako na jeho začiatku. Napriek tomu partnera hlboko milujeme, môžeme sa niekedy dostať do situácie, kedy to medzi nami vyslovene škrípe. Valentín je ideálna doba, kedy sa môžeme o všetkom v pokoji porozprávať a pokúsiť sa k sebe znovu nájsť cestu.

Nedávno sme sa rozišli

Tip pre neho:

Nemá zmysel smútiť. Vyrazte si s priateľmi do spoločnosti, napríklad do vášho obľúbeného baru, kde ste s kamarátmi zažili toľko zábavy. Prípadne sa vydajte na športovú dovolenku na hory.

Tip pre ňu:

Prekonať rozchod nie je ľahké a často nám môže pomôcť spoločnosť verných priateľov. Usporiadajte s kamarátkami dámsku jazdu a preberte všetko možné, čo vám práve príde na myseľ. Prípadne si konečne pusťte ten skvelý romantický film, ktorý váš partner nikdy nechcel pozerať.

Valentína neslávime

Tip pre oboch:

Môže to byť prekvapujúce, ale nie každá žena má rada sviatok svätého Valentína, takže vaše snaha o valentínske prekvapenie sa môže minúť účinkom. Nie že by nechcela počuť ako veľmi ju milujete. Len tomu najskôr nebude prikladať takú váhu, keď jej to poviete práve a len 14. februára. S vyznaním lásky ju teda prekvapte v niektorom z ďalších 364 dní v roku a na Valentína pripravte niečo akčnejšie. Napríklad dobrodružný výlet, adrenalínový zážitok, alebo spoločne choďte na koncert.

Čože? Zajtra je Valentín? Jejda!

Tip pre neho:

Nevadí, kúpte v kvetinárstve červené ruže a prekvapte ju cestičkou z okvetných lístkov ruží rozprestretých po celom byte. Červené ruže sú romantické a vášnivé zároveň, rovnako ako ženy. Na konci na ňu môže čakať malé prekvapenie.

Tip pre ňu:

Úprimne nie je práve pravdepodobné, že by ste na rozdiel od svojho miláčika na Valentína zabudla :) Môžete ho ale skúsiť zachrániť tým, že mu blížiaci sa sviatok všetkých zamilovaných budete taktne pripomínať.

Okrem vyššie uvedených tipov sa môžete inšpirovať aj našimi ďalšími romantickými nápady na to, ako vyjadriť svoje city, svoju lásku môžete ukryť do priania a citátov alebo môžete milovanú osobu potešiť ručne vyrábaným darčekom.

Newsletter

Okrem článkov ponúkame aj množstvo akcií, zliav a súťaží.

Chcete o nich vedieť ako prvý? Stačí sa prihlásiť k nášmu newsletteru.

Emailovú adresu ste nezadali správne.

Musíte súhlasiť s podmienkami.

Témy, o ktorých píšeme

 • Čítať túto tému

  Ako na darčeky

 • Čítať túto tému

  Zásnuby

 • Čítať túto tému

  Všetko o svadbe

 • Čítať túto tému

  Všetko o šperkoch