Najnovšie trendy

Trendy zásnubné prstene na rok 2016

Trendy zásnubné prstene na rok 2016

Zásnubný prsteň by nemal byť len krásny, ale mal by tiež vystihovať dámu, ktorá ho bude nosiť. Zároveň by mal byť nadčasový, aby ste sa z neho mohli tešiť i o niekoľko rokov. Samozrejme musí byť tiež trendy, aby vám robil radosť hneď! Poďte sa s nami pozrieť na pár trendov zo sveta zásnubných prsteňov, ktoré si postupne získavajú sympatie zamilovaných párov.

Klasická elegancia

Veľa párov sa pri výbere zásnubného prsteňa vracia ku klasickým a osvedčeným dizajnom, ktorým bezpochyby vládne hladký a jednoduchý zásnubný prsteň s centrálnym diamantom. Tento trend sa týka i svadobných obrúčok, kde veľa párov volí tenké kovové krúžky bez výrazného zdobenia. Ide o elegantnú klasiku, vďaka ktorej skvelo vynikne lesklá krása centrálneho drahokamu.

Pavé dizajn

S obľúbeným štýlom vintage sa do sveta zásnubných prsteňov vrátil i pôvodom francúzsky trend pavé. Pavé štýl znamená, že šperk je po obvode vydláždený diamantmi, alebo inými drahokamami, čo šperku dodáva takpovediac éterický lesk. Zásnubné prstene s postrannými diamantmi sú preto právom obľúbené. Pozornosť je sústredená na drahokamy a použitý vzácny kov naopak nie je skoro vôbec vidieť.

Prírodné motívy

Prírodné vzory a motívy nikdy nestrácajú na kráse a sú i naďalej v móde. Veľmi obľúbené sú preto zásnubné prstene inšpirované prírodou, ktoré zdobia drobné prvky v tvare kvetín, popínavých listov alebo púčikov. To najmä medzi pármi, pre ktorých je príroda inšpiráciou, alebo spoločným koníčkom.

Prepletajúce sa krúžky

Zvlnené prepletajúce sa krúžky zásnubného prsteňa sú krásnym symbolom nekonečnej lásky a vzájomne prepojených osudov. Tieto romantické zásnubné prstene sú jedným z nových trendov posledných rokov.

„Halo“ tvar

V posledných rokoch sa vo svete zásnubných prsteňov objavil trend tzv. halo prsteňov, čo môžeme voľne preložiť ako prstene v tvare svätožiary. Ide o zásnubné prstene s veľkým centrálnym drahokamom, ktorý je dokola obklopený drobnými drahokamami, najčastejšie diamantmi. Niektoré zásnubné prstene v halo štýle majú dokonca viac takých drahokamami posádzaných kruhov okolo centrálneho kameňa, alebo môžu byť drahokamy osadené do tvaru pripomínajúceho kvetinu. Svojim dizajnom spadajú „halo“ prstene do obľúbeného vintage štýlu a sú neuveriteľne romantické.

Fancy tvary

Hoci sú u centrálnych diamantoch stále najpopulárnejšie guľaté tvary, niektoré originalitu hľadajúce páry volia zásnubný prsteň s diamantmi s inými tvarmi, akými sú napríklad tvary štvorca, vankúša, oválne kamene, alebo tvar emerald.

Ružové zlato

Hrejivá ružová farba je symbolom romantickej lásky. Nie je sa teda čomu diviť, že podmanivé ružové zlato si získava svoje miesto i vo svete zásnubných a snubných prsteňov, kam láska a romantika prirodzene patria. Ružové zlato už nepatrí iba ženám, ale statočne sa na naň pri výbere snubných prsteňov vrhajú i muži. Okrem jemnej krásy pripomínajú prstene z ružového zlata i obľúbený štýl vintage.

Kombinovanie kovov a netradičné kovy

Kombinovanie a vrstvenie šperkov je top trendom posledných rokov. Na obľube získavajú zásnubné prstene s rôznofarebnými kovmi, napríklad prstene z bieleho zlata v kombinácii s ružovým, alebo žltým zlatom. V posledných rokoch rastie tiež význam a obľuba platiny, preto sa z nej začínajú vyrábať i prvé platinové zásnubné prstene.

Netradičné dizajny

Nie všetky dámy túžia po klasickom zásnubnom prsteni a často pátrajú po aspoň trošku originálnom a osobitom šperku. Módny dizajnéri v tomto roku konečne vypočuli ich prosby a medzi klasickými zásnubnými prsteňmi sa tak objavujú i jedinečné kúsky s farebnými drahokamami a neopozeranými tvarmi.

Asymetrické tvary

Väčšina zásnubných prsteňov sa stále nesie v tradičnom duchu centrálneho drahokamu s pravidelnými oblými krúžkami a zvlnením. Pozornosť v tomto roku na sebe avšak upútajú zásnubné prstene s nepravidelnými krivkami a asymetrickými tvarmi, s ktorými jednoznačne uchvátite svoje okolie.

Prekvapivé detaily

Niektoré zásnubné prstene vsádzajú na honosnú okázalosť, iné naopak volia decentnú jemnú krásu a drobné detaily. Medzi také šperky patria napríklad zásnubné prstene s premyslenými ozdobnými detailmi pod centrálnym kameňom, alebo na bokoch kovového krúžku.

Bagetové detaily

Drahokamy elegantného bagetového tvaru sa v histórii niekoľkokrát vrátili na výslnie, ale vždy ich opäť nahradili iné trendy a motívy. Dnes sa táto sofistikovaná krása v podobe bagetových detailov vracia opäť do módy. Drahokamy bagetového tvaru totiž skvelo doplňujú jemné a oválne centrálne drahokamy, alebo naopak výrazné drahokamy hranatých tvarov.

Farebné drahokamy

Hoci najobľúbenejšími kameňmi v sekcii zásnub zostávajú diamanty, stále viac párov vyhľadáva netradičné farebné drahokamy a volia napríklad zásnubné prstene so smaragdom či prstene s topásom, ktoré lepšie vystihujú ich individualitu a vzájomný vzťah. Často sa tiež inšpirujú prsteňmi celebrít, ktoré si obľúbili predovšetkým zafírové zásnubné prstenečiakvamarínové prstene.

Vintage štýl

O štýle vintage sme sa tu už niekoľkokrát zmienili, keďže je to jeden z najvýraznejších a najobľúbenejším trendom posledných rokov a to nie len vo svete šperkov. Ani v tomto roku tomu nebude inak. Zamilované páry si obľúbili najmä šperky vo viktoriánskom, alebo secesnom štýle, ktoré okolo sebe vytvárajú atmosféru nostalgickej romantiky a sú zárukou nadčasové krásy a elegancie.