Čo (ne)napísať do priania k svadbe?

Tlačené blahoželanie novomanželom je milá nevyhnutnosť. V minulosti sa dokonca svadobné blahoželania všetkých hostí čítali nahlas. Mohli ste tak počuť rôzne druhy gratulácií a načerpať nápady do budúcna. Z hostiny to ukrojilo vždy veľa času, a tak to už nebýva zvykom. Inšpirujte sa preto v článku, v ktorom vám prezradíme aj to, čo do blahoželania k svadbe nepatrí.

Citáty o láske a manželstve

Niekedy je menej viac. Stačí jedna trefná veta, ktorá vystihuje lásku dvoch ľudí alebo krásu manželstva, a nemusíte vymýšľať nič zložité. V internetových vyhľadávačoch sú citáty práve o láske na popredných miestach, ale vy nemusíte chodiť ďaleko. V našom článku 25 najkrajších citátoch o láske určite aspoň jeden pekný ulovíte.

Přání ke svatbě

Využite texty zamilovaných piesní

John Lennon je jeden z umelcov, ktorého meno sa objavuje pri mnohých citátoch a motivačných mottách. Bol spolutvorcom textov piesní pre skupinu Beatles a bezpochyby v každej z nich nájdete slová, ktoré sa hodia aj do svadobného blahoželania. Napríklad legendárna „All you need is love“, v slovenčine známa ako „Všetko, čo potrebujete, je láska.“

V českých vodách nájdete zamilované úryvky v textoch piesní Karla Svobodu, ktoré z veľkej väčšiny spieva Karel Gott. Zo zahraničných spomenieme za poslednú dobu soundtrack z filmu A Star is Born, texty piesní Eda Sheerana, P!nk, Roxette, Celine Dion, Eltona Johna, Phila Collinsa a ďalších známych spevákov zamilovaných hitov.

TIP pre vás: Napíšte do svadobného priania citáciu textu, autora, názov piesne aj rok, v ktorom bola pieseň vydaná, a pod to pripíšte jednoduchý odkaz. Napríklad: „A to si myslíme aj my!“

Napíšte novomanželom ku gratulácii rozprávku alebo osobný príbeh

„…a princ si vzal Šípovú Ruženku/Popolušku/(doplňte svoju obľúbenú rozprávkovú dievčinu) za ženu, mali dve deti a pokým nepomreli, tak tam žijú dodnes.“ Tak je to predsa v každej správnej rozprávke, no nie? Vložte do kúpeného priania bez textu voľný papier s rozprávkou, v ktorej budú hlavnými hrdinami nevesta so ženíchom. Buďte čo najviac osobní a spomeňte napríklad aj spoločné zážitky. Osobný príbeh, ktorý vymyslíte, ich zahreje pri srdci a bude z nej viac než jasné, že vám na novomanželoch záleží.

Vtipné svadobné prianie

Vtipné hlášky z filmu alebo citáty o láske sú skvelé. Jeden obľúbený máme aj my. Je od Franza Kafku a hodí sa pre všetkých, nielen pre vodičov z povolania. Znie: „Láska je bezproblémová ako vozidlo. Problematickí sú len vodiči, cestujúci a cesta.“

Vždy skúste zladiť aj grafiku priania s textom alebo záujmami novomanželov. Ak nezoženiete tlačené pranie napríklad so spomínaným autom, skúste ho sami vytvoriť. Maľujte, tlačte, vyfarbujte.

Nevěsta

Čo do svadobného priania radšej nepísať

Vtipné gratulácie sú skvelé, len si prosím buďte istí, že ich pochopí ženích aj nevesta. Text „Ja som ťa varoval a ty si ma neposlúchol. Tak teda veľa šťastia.“ môže byť super vtipný medzi kamarátmi, ale nechcete si hneď v svadobný deň naštvať nevestu, že nie? Upravte preto radšej svadobný humor tak, nech sa zasmejete všetci spoločne.

Svatební stůl

A do roka bábätko ...

Vtipné hlášky a básničky, ktoré ku svadobnému prianiu pre sesternicu tlačila vaša mama fontom Comic Sans pred 15 rokmi, už nie sú originálne. Všetci ich už vtedy počuli najmenej na 5 svadbách a poznáte to s tým opakovaným vtipom? Prezradíme vám, ako ich spoznáte. Sú to väčšinou tie, ktoré vám vyhľadávač ponúkne na prvých miestach, keď zadáte vtipné svadobné priania.

Nelámte nič cez koleno a nebuďte za každú cenu vtipní. Nevesta so ženíchom ocenia aj dve krátke vety, v ktorých im zaželáte šťastie do spoločného života.

Tak sa pustite do toho!

Newsletter

Okrem článkov ponúkame aj množstvo akcií, zliav a súťaží.

Chcete o nich vedieť ako prvý? Stačí sa prihlásiť k nášmu newsletteru.

Emailovú adresu ste nezadali správne.

Musíte súhlasiť s podmienkami.

Témy, o ktorých píšeme

 • Čítať túto tému

  Všetko o šperkoch

 • Čítať túto tému

  Zásnuby

 • Čítať túto tému

  Všetko o svadbe

 • Čítať túto tému

  Ako na darčeky