Šperky na zakázku podľa vašich predstáv

To sa stáva... Zamilujete sa do jedinej myšlienky, jediného dokonalého obrazu, ktorý nosíte v hlave a pri pohľade na akýkoľvek iný ho stále porovnávate so svojimi predstavami...

Pri zákazkovej výrobe nie ste ničím obmedzený a môžete si nechať vyrobiť šperk na mieru presne pre vás. V Eppi sa špecializujeme na výrobu šperkov na zákazku a užívame si tvorbu exkluzívnych kúskov pre našich klientov. Možnosti sú nekonečné. Môžete využiť svoj dedičný, alebo akýkoľvek iný šperk a vytvoriť z neho nový, ktorý bude presne podľa vášho vkusu, alebo môžete začať úplne od nuly. Pokiaľ sa rozhodnete pre túto možnosť, budeme s vami spolupracovať na vytvorení takého návrhu, ktorý sa bude páčiť vám i vašej peňaženke. Radi spolupracujeme s našimi zákazníkmi najmä na tvorbe jedinečných zásnubných a snubných prsteňoch, ktoré vyjadria pravú podstatu ich lásky. V žiadnom prípade sa ale nemusíte obmedzovať iba na prstene. Ako sme už spomenuli, zákazková výroba šperkov ponúka naozaj nekonečné možnosti. Všetko sa odvíja hlavne od vašej fantázie a rovnako od vášho požadovaného rozpočtu.

Ako celý proces výroby šperku na mieru vyzerá?

 • Začneme konzultáciou, kde preberieme vašu predstavu a rozprúdime našu kreativitu! Na úvod sa s vami radi stretneme osobne. Buď môžete prísť do nášho showroomu v Prahe, alebo je možné sa dohodnnúť na stretnutí v Bratislave, kam náš expert na diamanty, drahokamy, zásnubné prstene a iné klenoty pravidelne jazdí. Pokiaľ teda chcete svoje predstavy prekonzultovať osobne, bude nám potešením. Stačí si s nami dohodnúť termín a potom sa už len tešiť na stretnutie.

  Uvítame akékoľvek nákresy alebo fotky, ktoré nám pošlete. Prípadne nám pokojne prineste ten šperk, ktorý vám nedá spať! Porozprávame sa o všetkých možnostiach vrátane výberu kameňa a kovu. Následne pre vás v spolupráci s našim designerom vytvoríme a zašleme návrhy možnej podoby šperku na schválenie. Pri navrhovaní svojho klenotu ste stále súčasťou procesu a môžete do neho voľne vstupovať a konzultovať čiastkové výsledky, pokiaľ nebude šperk presne podľa vašich predstáv a vy nebudete so všetkým na 100% spokojní. Všetky návrhy zasielame vo vysokej kvalite, takže podoba budúceho šperku je veľmi realistická.

 • Teraz sú dve možnosti, ako môže výroba pokračovať ďalej. Šperk sa môže vytvárať buď na základe 3D modelu (viac o 3D výrobe šperkov sa dozviete v tomto článku), alebo kompletne ručne, kedy pre vás šperk vytvorí od začiatku do konca náš zlatník. Všetko záleží hlavne na type šperku. Podľa toho vám doporučíme najvhodnejší postup. Zohľadníme ale aj vaše osobné preferencie.

  Pokiaľ zvolíte prvú možnosť, najprv vytvoríme počítačový (CAD) 3D model šperku. Pokiaľ s ním budete spokojný, vytvoríme podľa neho i voskový, alebo prípadne plastový prototyp (najvhodnejšiu technológiu vyberieme na základe typu šperku). V závislosti na konkrétnom návrhu budú modely hotové do týždňa od vašej konzultácie. Na základe vášho dôkladného preskúmania potom všetko doladíme tak, aby ste boli skutočne spokojný, aby sme mohli pokračovať ďalej.

  Pokiaľ chcete, aby váš šperk bol skutočne jedinečným originálom, je pre vás tou správnou voľbou ručná výroba. Šperk pre vás vďaka svojmu majstrovskému umeniu a nekonečnej predstavivosti vytvorí naša zlatníčka.

 • Pokiaľ sa vyrába šperk podľa modelu, ďalším krokom bude odliatie šperku do formy. K tomu môžeme použiť náš kov alebo váš. Záleží to len na vás. Môžete si potom vybrať, či si budete chcieť pred záverečným krokom prehliadnuť surový odliatok, alebo už vyleštený kov. Odliatie šperku bude hotové do týždňa, záleží na konkrétnom dizajne a jeho zložitosti.

  V prípade, že pre vás celý šperk vytvára naša zlatníčka, môže vám najskôr zaslať k náhľadu podrobný nákres šperku. Podľa neho potom začne s výrobou. V jednotlivých fázach vám potom pre kontrolu môžeme posielať fotografie, aby ste mali prehľad o tom, ako výroba pokračuje.

 • Na záver naši majstrovskí zlatníci dokončia váš šperk na mieru. Využijú k tomu svoje expertné znalosti a šperk osadia diamantmi a/alebo drahokamami podľa vášho výberu a zdôraznia lesk, textúru a všetky detaily vášho dokonalého šperku šperku na mieru. Všetky tieto finálne úpravy možu zabrať ešte ďalšie 1-2 týždne podľa toho, o aký typ šperku sa jedná. Pokiaľ sú vaše termíny prísnejšie, dokážeme občas robiť zázraky.

Aké materiály používame?

Chceme vytvárať šperky, ktoré vydržia celý život a ktoré budete môcť predávať ďalším generáciam. Na všetky naše šperky tiež poskytujeme doživotnú záruku, na šperky na mieru nevynímajúc. Z toho dôvodu pracujeme len s tými najkvalitnejšími materiálmi. V oblasti kovov máte na výber zlato, striebro, alebo našu obľúbenú platinu, ktorá sa vyznačuje vysokou odolnosťou a je považovaná za kráľovnu kovu. Pokiaľ zvolíte zlato, najčastejšie vyrábame šperky zo 14karátoveho zlata, ale môže byť aj 18karátové.Z farebnej škály si u nás môžete vybrať vždy zlato tradičné žlté, biele, ale aj trendy ružové.

Pokiaľ by ste mali záujem o výrobu šperkov zo striebra, je dôležité si uvedomiť, že naši zlatníci majú s týmto kovom rovnakú prácu ako s akýmkoľvek iným. Z tohto dôvodu je aj výroba strieborného šperku na zákazku nákladnejšia záležitosť a je nutné počítať s tým, že cena takého šperku bude vyššia než cena strieborných produktov, ktoré máme v našej bežnej ponuke. Striebro je mäkší materiál než zlato a platina, preto sa nehodí pre všetky typy šperkov a tento kov pre šperky na mieru nedoporučujeme.

Nepracujeme s chirurgickou oceľou alebo titánom, keďže ide o materiály, ktoré nespĺňajú naše štandardy kvality. U šperkov z týchto kovov nemôžeme zaručiť ich dlhú životnosť.

Pri výbere drahokamov môžete voliť medzi prírodnými, alebo laboratórne vytvorenými kameňmi. Radi vám v tomto vyjdeme v ústrety s vašimi požiadavkami. Veľmi neradi však pracujeme so zirkónmi, ktoré časom strácajú svoj lesk a môžu popraskať. Radšej vám doporučíme prírodné biele topásy, ktoré sú cenovo dobre prístupné a vyzerajú ešte lepšie ako zirkóny.

Máte záujem o šperk na mieru?

Celý proces je úplne jednoduchý, stačí vyplniť túto nezáväznú objednávku. Môžete nám poslať fotografiu šperku, svoj nákres, či rovno návrh, môžete nám poslať aj odkaz s obrázkom alebo nám vysnívaný šperk môžete do detailu popísať. Čím viac informácii nám o svojom vysnívanom šperku poskytnete, tým viac sa dokážeme priblížiť k naplneniu vašich predstáv. Vaše požiadavky spracujeme a ozveme sa vám hneď, ako to bude možné.

Nezabudnite: zaslanie návrhu vás k ničomu nezaväzuje, na cene i presnom dizajne sa spoločne dohodneme. Informujte sa u nás úplne nezáväzne!

Nezáväzná objednávka
Viete rovno aj ďalšie podrobnosti? Dajte nám vedieť!
Z akého materálu má byť šperk vyrobený?
Vybrať obrázok…

Max. veľkosť súboru je 5 MB.

* povinné položky