Šperky na mieru

Získajte šperk presne podľa svojich predstáv

Šperky na mieru

Šperky na zakázku podľa vašich predstáv

To sa stáva... Zamilujete sa do jedinej myšlienky, jediného dokonalého obrazu, ktorý nosíte v hlave a pri pohľade na akýkoľvek iný ho stále porovnávate so svojimi predstavami...

V Eppi sa špecializujeme na výrobu šperkov na zákazku a užívame si tvorbu exkluzívnych kúskov pre našich klientov. Pri zákazkovej výrobe nie ste ničím obmedzený a môžete si nechať vyrobiť šperk na mieru presne pre vás alebo pre svojich blízkych. Možnosti sú nekonečné. Môžete využiť svoj dedičný alebo akýkoľvek iný šperk a vytvoriť z neho nový, ktorý bude presne podľa vášho vkusu. Môžete sa inšpirovať šperkom, ktorý nájdete v našej ponuke. Alebo môžete začať úplne od nuly.

Úpravy modelov dostupných v našej ponuke

Našli ste v našej ponuke šperk, ktorý by sa vám páčil, ale chceli by ste ho z iného materiálu? Alebo váhate medzi dvoma rôznymi kúskami a z každého by ste chceli niečo? Radi vám v rámci zákazkovej výroby prispôsobíme dostupné modely tak, aby presne odpovedali vašim požiadavkám.

Najčastejšie priania našich klientov sa týkajú úprav prsteňov. Väčšinou ide o výmeny kameňov, ich pridanie (alebo naopak odobranie) či zmeny osadenia, výber inej kombinácie kovov alebo celkovú zmenu architektúry prsteňa. Možností je toľko, koľko si len vymyslíte.

Prstene
Zlaté svadobné prstene Catela s lesklým povrchom namiesto matného
Prsteň s morganitom
Zásnubný prsteň Maya s morganitom namiesto diamantu
Náhrdelník so smaragdom
Strieborný náhrdelník Hetsu na želanie osadený smaragdom
Prsteň s ametystom
Zlatý prsteň Georgina s ametystom namiesto turmalínu

Rôzne variácie by sme vám radi uviedli na príklade tohto jednoduchého zásnubného prsteňa Janice. Možno budete prekvapení, ako môžete vnímať aj tie najminimalistickejšie šperky, ktoré sa po vašich pripomienkach a žiadostiach o úpravu stanú skutočne ojedinelými kúskami.

Na vaše želanie môžeme prsteň osadiť iným centrálnym drahokamom – od ametystu až po tanzanit. Pokiaľ by vám na prsteni chýbalo trblietanie drahokamov, môžeme doplniť obrúčku po jej obvode napríklad postrannými diamantmi. Ďalšia modifikácia sa môže týkať samotného osadenia centrálneho kameňa, kde môžeme vytvoriť šesť krapien namiesto štyroch.

Pokiaľ sa vám páči kombinované zlato, môžeme vytvoriť obrúčku prsteňa v inej farbe zlata než je hlavička, ktorá nesie drahokam. Tento štýl môžete vidieť na modeli Daika. U našich klientov v tomto prípade najčastejšie vyhráva kombinácia bieleho a žltého zlata.

Ďalšou populárnou úpravou sú vintage prvky, ktoré dokážeme docieliť prepracovaným gravírovaním od našich skúsených rytcov. Tieto dekoratívne prvky sa najlepšie vynímajú po obvode prsteňov.

Prsteň s diamantom
Model Nenni s diamantom a so špeciálnym vintage gravírovaním
Pozlátené náušnice
Strieborné náušnice so zelenými ametystmi Nysa na želanie pozlátené
Prsteň s topásom
Namiesto tanzanitu a modrých zafírov má prsteň Hanis topás a ružové zafíry
Smaragdové náušnice
Náušnice Felia osadené väčšími smaragdmi, než sú u produktu

Šperky z našej ponuky môžete aj ľubovoľne kombinovať a dať tak vzniknúť novému modelu, presne podľa vašich predstáv.

Potrebujete pozmeniť záchytné očko u prívesku alebo úplne zmeniť spôsob zapínania náušníc? Všetky tieto úpravy pre vás radi zariadime. Zákazková výroba sa totiž netýka iba prsteňov, ale aj náušníc, náramkov, náhrdelníkov alebo manžetových gombíkov.

Stačí nás kontaktovať, aby sme vás poskytli profesionálnu konzultáciu. Všetky modely z našej stránky dokážeme prispôsobiť vášmu vkusu tak, aby sa stali originálnymi šperkami na mieru.

Výroba šperkov podľa vášho vlastného návrhu

Pokiaľ sa rozhodnete pre túto možnosť, budeme s vami spolupracovať na vytvorení takého návrhu, ktorý sa bude páčiť vám aj vašej peňaženke. Radi spolupracujeme s našimi zákazníkmi najmä na tvorbe jedinečných zásnubných a svadobných prsteňoch, ktoré vyjadria pravú podstatu ich lásky. V žiadnom prípade sa ale nemusíte obmedzovať iba na prstene. Ako sme už spomenuli, zákazková výroba šperkov ponúka naozaj nekonečné možnosti. Všetko sa odvíja hlavne od vašej fantázie a rovnako od vášho požadovaného rozpočtu.

Ako celý proces výroby šperku na mieru vyzerá?

 • Začneme konzultáciou, kde preberieme vašu predstavu a rozprúdime našu kreativitu! Na úvod sa s vami radi stretneme osobne. Buď môžete prísť do nášho showroomu v Prahe, alebo je možné sa dohodnnúť na stretnutí v Bratislave, kam náš expert na diamanty, drahokamy, zásnubné prstene a iné klenoty pravidelne jazdí. Pokiaľ teda chcete svoje predstavy prekonzultovať osobne, bude nám potešením. Stačí si s nami dohodnúť termín a potom sa už len tešiť na stretnutie.

  Uvítame akékoľvek nákresy alebo fotky, ktoré nám pošlete. Prípadne nám pokojne prineste ten šperk, ktorý vám nedá spať! Porozprávame sa o všetkých možnostiach vrátane výberu kameňa a kovu. Následne pre vás v spolupráci s našim designerom vytvoríme a zašleme návrhy možnej podoby šperku na schválenie. Pri navrhovaní svojho klenotu ste stále súčasťou procesu a môžete do neho voľne vstupovať a konzultovať čiastkové výsledky, pokiaľ nebude šperk presne podľa vašich predstáv a vy nebudete so všetkým na 100% spokojní. Všetky návrhy zasielame vo vysokej kvalite, takže podoba budúceho šperku je veľmi realistická.

 • Teraz sú dve možnosti, ako môže výroba pokračovať ďalej. Šperk sa môže vytvárať buď na základe 3D modelu (viac o 3D výrobe šperkov sa dozviete v tomto článku), alebo kompletne ručne, kedy pre vás šperk vytvorí od začiatku do konca náš zlatník. Všetko záleží hlavne na type šperku. Podľa toho vám doporučíme najvhodnejší postup. Zohľadníme ale aj vaše osobné preferencie.

  Pokiaľ zvolíte prvú možnosť, najprv vytvoríme počítačový (CAD) 3D model šperku. Pokiaľ s ním budete spokojný, vytvoríme podľa neho i voskový, alebo prípadne plastový prototyp (najvhodnejšiu technológiu vyberieme na základe typu šperku). V závislosti na konkrétnom návrhu budú modely hotové do týždňa od vašej konzultácie. Na základe vášho dôkladného preskúmania potom všetko doladíme tak, aby ste boli skutočne spokojný, aby sme mohli pokračovať ďalej.

  Pokiaľ chcete, aby váš šperk bol skutočne jedinečným originálom, je pre vás tou správnou voľbou ručná výroba. Šperk pre vás vďaka svojmu majstrovskému umeniu a nekonečnej predstavivosti vytvorí naši zlatníci.

 • Pokiaľ sa vyrába šperk podľa modelu, ďalším krokom bude odliatie šperku do formy. K tomu môžeme použiť náš kov alebo váš. Záleží to len na vás. Môžete si potom vybrať, či si budete chcieť pred záverečným krokom prehliadnuť surový odliatok, alebo už vyleštený kov. Odliatie šperku bude hotové do týždňa, záleží na konkrétnom dizajne a jeho zložitosti.

  V prípade, že pre vás celý šperk vytvárajů naši zlatníci, môže vám najskôr zaslať k náhľadu podrobný nákres šperku. Podľa neho potom začne s výrobou. V jednotlivých fázach vám potom pre kontrolu môžeme posielať fotografie, aby ste mali prehľad o tom, ako výroba pokračuje.

 • Na záver naši majstrovskí zlatníci dokončia váš šperk na mieru. Využijú k tomu svoje expertné znalosti a šperk osadia diamantmi a/alebo drahokamami podľa vášho výberu a zdôraznia lesk, textúru a všetky detaily vášho dokonalého šperku šperku na mieru. Všetky tieto finálne úpravy možu zabrať ešte ďalšie 1-2 týždne podľa toho, o aký typ šperku sa jedná. Pokiaľ sú vaše termíny prísnejšie, dokážeme občas robiť zázraky.

Aké materiály používame?

Chceme vytvárať šperky, ktoré vydržia celý život a ktoré budete môcť predávať ďalším generáciam. Na všetky naše šperky tiež poskytujeme doživotnú záruku, na šperky na mieru nevynímajúc. Z toho dôvodu pracujeme len s tými najkvalitnejšími materiálmi. V oblasti kovov máte na výber zlato, striebro, alebo našu obľúbenú platinu, ktorá sa vyznačuje vysokou odolnosťou a je považovaná za kráľovnu kovu. Pokiaľ zvolíte zlato, najčastejšie vyrábame šperky zo 14karátoveho zlata, ale môže byť aj 18karátové. Z farebnej škály si u nás môžete vybrať vždy zlato tradičné žlté, biele, ale aj trendy ružové.

Pokiaľ by ste mali záujem o výrobu šperkov zo striebra, je dôležité si uvedomiť, že naši zlatníci majú s týmto kovom rovnakú prácu ako s akýmkoľvek iným. Z tohto dôvodu je aj výroba strieborného šperku na zákazku nákladnejšia záležitosť a je nutné počítať s tým, že cena takého šperku bude vyššia než cena strieborných produktov, ktoré máme v našej bežnej ponuke. Striebro je mäkší materiál než zlato a platina, preto sa nehodí pre všetky typy šperkov a tento kov pre šperky na mieru nedoporučujeme.

Nepracujeme s chirurgickou oceľou alebo titánom, keďže ide o materiály, ktoré nespĺňajú naše štandardy kvality. U šperkov z týchto kovov nemôžeme zaručiť ich dlhú životnosť.

Pri výbere drahokamov môžete voliť medzi prírodnými, alebo laboratórne vytvorenými kameňmi. Radi vám v tomto vyjdeme v ústrety s vašimi požiadavkami. Veľmi neradi však pracujeme so zirkónmi, ktoré časom strácajú svoj lesk a môžu popraskať. Radšej vám doporučíme prírodné biele topásy, ktoré sú cenovo dobre prístupné a vyzerajú ešte lepšie ako zirkóny.

Máte záujem o šperk na mieru?

Celý proces je úplne jednoduchý, stačí vyplniť túto nezáväznú objednávku. Môžete nám poslať fotografiu šperku, svoj nákres, či rovno návrh, môžete nám poslať aj odkaz s obrázkom alebo nám vysnívaný šperk môžete do detailu popísať. Čím viac informácii nám o svojom vysnívanom šperku poskytnete, tým viac sa dokážeme priblížiť k naplneniu vašich predstáv. Vaše požiadavky spracujeme a ozveme sa vám hneď, ako to bude možné.

Nezabudnite: zaslanie návrhu vás k ničomu nezaväzuje, na cene i presnom dizajne sa spoločne dohodneme. Informujte sa u nás úplne nezáväzne!

Nezáväzná objednávka
Viete rovno aj ďalšie podrobnosti? Dajte nám vedieť!
Z akého materálu má byť šperk vyrobený?
Vybrať obrázok…

Max. veľkosť súboru je 5 MB.

* povinné položky