Zo zlatníckej dielne

Máte chuť nahliadnuť pod ruky šikovným zlatníkom a zlatníčkam? Zaujímajú vás jednotlivé fázy výroby šperkov a chcete sa dozvedieť viac o používaných technológiách a postupoch? Pripravili sme pre vás sériu vzdelávacích článkov, v ktorých všetko jednoducho a zrozumiteľne vysvetlíme, aby ste mali lepšiu predstavu o tom, čo všetko sa za krásnym vylešteným kusom kovu a vybrúseným drahokamom ukrýva. Výroba šperkov je zložitý proces, do ktorého vás ale veľmi radi zasvätíme. Šperky vyrábané na mieru sú našou srdcovou záležitosťou, od nápadu, cez návrh a 3D model až po finálny vyleštený šperk. Ak vás téma výroby a úprav šperkov zaujíma, či už preto, že máte sami o nejakú z našich služieb záujem, alebo sa len chcete dozvedieť niečo nové, prečítajte si naše články o tom, čo všetko je potrebné, aby vznikol šperk, ktorému sa žiadny iný nevyrovná.

Šperky na prianie: Ako sme vyrábali rodinné klenoty inšpirované džungľouPrečítať si článok

Šperky na prianie: Ako sme vyrábali rodinné klenoty inšpirované džungľou

Zaujíma vás, ako celý proces tvorby klenotov na zákazku prebieha? Poďte sa ponoriť do príbehu vzniku prsteňov plných džungle pre manželov.

Keramické šperky: Rozmanité dizajny a farebné kombináciePrečítať si článok

Keramické šperky: Rozmanité dizajny a farebné kombinácie

V kombinácii s drahými kovmi tvorí keramika výnimočné modely šperkov – od náušníc až po prstene. Ako ich čistiť a z čoho je šperkárska keramika vám radi prezradíme.

Tantal: Odolný materiál budúcnosti (nielen) na svadobné obrúčky Prečítať si článok

Tantal: Odolný materiál budúcnosti (nielen) na svadobné obrúčky

Tantalové prstene vás očaria originalitou a eleganciou. Tieto šperky stúpajú v rebríčku popularity aj vďaka enormej odolnosti voči poškodeniu.

Kde sa rodia Eppi šperkyPrečítať si článok

Kde sa rodia Eppi šperky

Naša ponuka šperkov z roka na rok rastie, za čo vďačíme predovšetkým zlatníkom z našej pražskej dielne, ale aj overeným zahraničným partnerom. Poďte objaviť, kde všade naše šperky vznikajú.

Striebro: doprajte si luxus za rozumnú cenuPrečítať si článok

Striebro: doprajte si luxus za rozumnú cenu

Striebro je všestranný ušľachtilý kov, ktorý má široké využitie nielen v šperkárstve. Aké druhy striebra existujú? Prečo si vybrať práve strieborný šperk a ako sa oň starať?

Typy zapínania náhrdelníkov a náramkovPrečítať si článok

Typy zapínania náhrdelníkov a náramkov

Pri kúpe náhrdelníka alebo náramku je vhodné venovať pozornosť aj zapínaniu. Veľmi obľúbené a časté sú karabínky, pérové krúžky, magnety a americké zapínanie.

Témy, o ktorých píšeme

 • Čítať túto tému

  Všetko o šperkoch

 • Čítať túto tému

  Zásnuby

 • Čítať túto tému

  Všetko o svadbe

 • Čítať túto tému

  Ako na darčeky

Newsletter

Zľavy, súťaže a zaujímavosti

Prihláste sa k odberu nášho newslettera a neunikne vám žiadna novinka.

Emailovú adresu ste nezadali správne.

Musíte súhlasiť s podmienkami.