Zo zlatníckej dielne

Máte chuť nahliadnuť pod ruky šikovným zlatníkom a zlatníčkam? Zaujímajú vás jednotlivé fázy výroby šperkov a chcete sa dozvedieť viac o používaných technológiách a postupoch? Pripravili sme pre vás sériu vzdelávacích článkov, v ktorých všetko jednoducho a zrozumiteľne vysvetlíme, aby ste mali lepšiu predstavu o tom, čo všetko sa za krásnym vylešteným kusom kovu a vybrúseným drahokamom ukrýva. Výroba šperkov je zložitý proces, do ktorého vás ale veľmi radi zasvätíme. Šperky vyrábané na mieru sú našou srdcovou záležitosťou, od nápadu, cez návrh a 3D model až po finálny vyleštený šperk. Ak vás téma výroby a úprav šperkov zaujíma, či už preto, že máte sami o nejakú z našich služieb záujem, alebo sa len chcete dozvedieť niečo nové, prečítajte si naše články o tom, čo všetko je potrebné, aby vznikol šperk, ktorému sa žiadny iný nevyrovná.

Kde sa rodia Eppi šperkyPrečítať si článok

Kde sa rodia Eppi šperky

Naša ponuka šperkov z roka na rok rastie, za čo vďačíme predovšetkým zlatníkom z našej pražskej dielne, ale aj overeným zahraničným partnerom. Poďte objaviť, kde všade naše šperky vznikajú.

Striebro: doprajte si luxus za rozumnú cenuPrečítať si článok

Striebro: doprajte si luxus za rozumnú cenu

Striebro je všestranný ušľachtilý kov, ktorý má široké využitie nielen v šperkárstve. Aké druhy striebra existujú? Prečo si vybrať práve strieborný šperk a ako sa oň starať?

Typy zapínania náhrdelníkov a náramkovPrečítať si článok

Typy zapínania náhrdelníkov a náramkov

Pri kúpe náhrdelníka alebo náramku je vhodné venovať pozornosť aj zapínaniu. Veľmi obľúbené a časté sú karabínky, pérové krúžky, magnety a americké zapínanie.

Karbón: Tajomstvo čiernych šperkovPrečítať si článok

Karbón: Tajomstvo čiernych šperkov

Karbón je veľmi odolný a ľahký materiál, ktorý sa s obľubou používa na výrobu šperkov, predovšetkým karbónových svadobných obrúčok. Vlastnosti a farbu uhlíkových vlákien ocenia hlavne muži.

Zlato: spoznajte kráľa kovovPrečítať si článok

Zlato: spoznajte kráľa kovov

Zlato patrí k najobľúbenejším materiálom od nepamäti. Akú farbu a karátovú váhu si vybrať? A ako rozoznať pravé zlato od napodobenín? Čítajte ďalej a všetko sa dozviete.

Luxusná platina: najvzácnejší kov na zemiPrečítať si článok

Luxusná platina: najvzácnejší kov na zemi

Platina je veľmi obľúbený materiál na výrobu šperkov. Prečo ju objavili oveľa neskôr ako iné kovy? A prečo jej dať prednosť pred zlatom? Čítajte ďalej a podľahnite čaru platiny.

Témy, o ktorých píšeme

 • Čítať túto tému

  Všetko o šperkoch

 • Čítať túto tému

  Zásnuby

 • Čítať túto tému

  Všetko o svadbe

 • Čítať túto tému

  Ako na darčeky

Newsletter

Zľavy, súťaže a zaujímavosti

Prihláste sa k odberu nášho newslettera a neunikne vám žiadna novinka.

Emailovú adresu ste nezadali správne.

Musíte súhlasiť s podmienkami.