Kde sa rodia Eppi šperky

Naša ponuka z roka na rok rastie, pretože chceme, aby si v nej vybral naozaj každý. V Eppi objavíte, ako cenovo dostupné strieborné šperky, tak luxusné zlaté a platinové modely, ktoré nikdy nestratia svoj lesk. Ich spoločným menovateľom je prvotriedna kvalita a precízne prevedenie, za čo vďačíme tímu skúsených zlatníkov v našej pražskej dielni a overeným zahraničným partnerom a dodávateľom. Poďte s nami nahliadnuť za oponu toho, odkiaľ sú naše šperky.

Kúzla, ktoré sa odohrávajú v samom srdci Prahy

Väčšina Eppi šperkov pochádza z pražskej dielne, ktorá, rovnako ako väčšina nášho tímu, sídli v nádhernom prvorepublikovom paláci Ligna na Václavskom námestí. Partia našich eppických zlatníkov tu deň čo deň vyrába trblietavé skvosty, ktoré si potom môžete pozrieť online alebo fyzicky v showroome. Pozorovať ich prácu je neskutočný zážitok. Až si niekedy hovoríme, či nie sú skrytými kúzelníkmi z Harryho Pottera, pretože proces výroby šperkov často pripomína kúzelnícky trik.

Spojenie tisícročnej tradície a moderných technológií

História tradičnej ručnej výroby šperkov siaha tisíce rokov do minulosti. Existujú dôkazy, že prvé šperky z mušlí sa vyrábali už pred 100 000 rokmi na území afrického kontinentu. Dôkazy o existencii prvých šperkov boli nájdené aj na území Českej republiky. Pochádzajú z obdobia 2 800 pr. n. l. a sú vyrobené zo skamenelých mušlí a slonovinových korálikov. Prvé zlaté šperky sú z 1. tisícročia pr. n. l. a svedčia o veľkom bohatstve starovekého Egypta, Perzie, Mezopotámie, ale tiež Grécka, Talianska, Španielska alebo dnešného Turecka.

Naši zlatníci si ctia tradície a stále využívajú postupy výroby šperkov, ale v kombinácii s modernými technológiami, vďaka ktorým sú šperky vyrábané oveľa presnejšie, úspornejšie a ekologickejšie. Medzi pokrokové technológie 21. storočia, ktoré v Eppi využívame, patrí:

3D výroba šperků

3D výroba šperkov

3D výroba šperkovstojí na 3D tlačiarni, ktorá produkuje voskové alebo plastové prototypy šperkov, na ktorých základe klenotníci tvoria sádrové formy pre odlievanie jednotlivých modelov. Vďaka tejto metóde je možné vyrábať šperky s jemnými a komplikovanými detailami. Pokiaľ si u nás necháte vyrobiť originálny a jedinečný šperk na mieru, potom si môžete byť istí, že bude vyhotovený ručne alebo práve pomocou tejto inovatívnej 3D metódy.

Laserové zváranie

Tento typ zvárania umožňuje spájanie kovových materiálov aj v ťažko prístupných miestach a v blízkosti drahokamov, ktoré by zváranie plameňom mohlo poškodiť. Používa sa na výrobu, ale aj na opravy najrôznejších drahokamových šperkov.

Gravírovanie laserom

Oproti klasickému ručnému gravírovaniu, ktoré tiež ponúkame, má to laserové takmer neobmedzené možnosti. Prostredníctvom otočnej hlavice môže zlatník gravírovať povrch, ale aj vnútrajšok prsteňa. Hrot hlavice je navyše ovládaný automaticky, takže je absolútne presný a výsledné gravírovanie je absolútne zhodné so zadaním.

Gravírování laserem

Trblietavé poklady zo všetkých kútov sveta

Aby naša ponuka mohla byť takto bohatá a každý si v nej našiel to, po čom jeho srdce túži, spolupracujeme aj so zahraničnými dizajnérmi a dodávateľmi šperkov. Na starostlivý výber našich partnerov kladieme veľký dôraz a volíme len tých najlepších z najlepších vo svojej oblasti pôsobenia.

Vydajte sa s nami na dobrodružnú cestu okolo trblietavého sveta šperkov! Čaká vás sedem úžasných zastávok na miestach, odkiaľ pochádza časť našich šperkov:

Prvá zastávka: Amerika

V Amerike sa z tradičnej ručnej výroby šperkov rýchlo vyvinula mechanizovaná výroba vo veľkých továrňach. Už v polovici devätnásteho storočia boli americkí klenotníci schopní zásobovať svojich klientov širokou škálou predmetov, vrátane zlatých a strieborných šperkov, medailí a ozdôb do vlasov. Tiež tu prvýkrát vypestovali laboratórne diamanty, ktoré sú zelenou budúcnosťou šperkárstva. A práve lab-grown diamanty a ďalšie luxusné strieborné i zlaté modely nám dodáva náš losangelský partner, s ktorým spolupracujeme od samotného začiatku.

Druhá zastávka: India

India má bohatú históriu šperkárstva vďaka ohromným zásobám drahých kovov i drahokamov. Vedeli ste, že bola prvou krajinou, ktorá začala ťažiť diamanty? A to už okolo roku 296 pr. n. l. Prvé šperkárstva tu vznikali v mestských štátoch okolo rieky Indus. Vďaka nášmu indickému dodávateľovi v Bombaji, ktorý pôsobí od roku 1998, máme v ponuke dychberúce modely s diamantmi a ďalšími prírodnými drahokamami.

Tretia zastávka: Španielsko

Počas 18. storočia Španielsko ovládalo zlaté a smaragdové bane v Kolumbii a Peru, čo mu umožnilo vyrábať nádherné zlaté šperky. Na španielskom dvore sa nosili najmä mohutné visiace náušnice, bohato vykladané smaragdy a hessonitovými granátmi, ktoré sú dodnes známe pod menom catalan earrings. Naša partnerská manufaktúra v Córdobe funguje presne 50 rokov a my zbožňujeme jej originálne modely najrôznejších štýlov i cenových hladín, zato vždy v prvotriednej kvalite.

Štvrtá zastávka: Veľká Británia

Čo vám napadne, keď sa povie Spojené kráľovstvo? Nás určite britská kráľovská rodina a jej ikonické šperky, ktoré sa dedia z generácie na generáciu. Napríklad diamantová tiara kráľovnej Mary, štvorradový perlový náhrdelník alebo Dianin zafír, zásnubný prsteň, ktorý teraz nosí vojvodkyňa Kate. Aj u nás nájdete pár modelov inšpirovaných práve týmto skvostom! Okrem toho z Londýna odoberáme tú najkvalitnejšiu platinu a ďalšie ušľachtilé materiály.

Velká Británie náušnice

Piata zastávka: Estónsko

Estónski zlatníci sú uznávanými majstrami svojho remesla už od nepamäti. Náš dodávateľ zlatých a strieborných šperkov s prírodnými perlami je malá rodinná firma, ktorá svojou prácou doslova žije. A my máme to šťastie, že v našej ponuke môžeme mať tieto s láskou vyrobené prepracované šperky narodené v Talline.

Šiesta zastávka: Thajsko

Thajsko je preslávené rozsiahlymi náleziskami drahých kovov a kameňov, ale aj zručnými šperkármi. Náš partner z mesta Samut Prakan zamestnáva skutočných majstrov, ktorých mnohoročné skúsenosti s ručnou výrobou dopĺňajú špičkové moderné technológie. Výsledkom sú dychberúce a kvalitné šperky, na ktoré nedáme dopustiť.

Výroba šperkov je fascinujúca umelecká činnosť, jej dlhoročná tradícia žije v mnohých kútoch sveta. A je nám obrovskou cťou, že naša česká dielňa je neoddeliteľnou súčasťou šperkárskeho sveta.

Newsletter

Okrem článkov ponúkame aj množstvo akcií, zliav a súťaží.

Chcete o nich vedieť ako prvý? Stačí sa prihlásiť k nášmu newsletteru.

Emailovú adresu ste nezadali správne.

Musíte súhlasiť s podmienkami.

Témy, o ktorých píšeme

 • Čítať túto tému

  Všetko o šperkoch

 • Čítať túto tému

  Zásnuby

 • Čítať túto tému

  Všetko o svadbe

 • Čítať túto tému

  Ako na darčeky