3D výroba šperkov

Naše najmodernejšie technológie

3D výroba šperkov

3D výroba šperkov

Pri výrobe šperkov na mieru využívame tie najmodernejšie technológie, ktoré nám 21. storočie ponúka. Pokiaľ zvolíme 3D výrobu, je možné celý proces tvorby šperkov rozdeliť do nasledujúcich 6 krokov:

Návrh

Najprv potrebujeme vedieť, ako by mal váš vysnený šperk vyzerať. Pokiaľ dávate prednosť osobnému kontaktu, radi sa s vami stretneme v našom showroome v Bratislave. Počas stretnutia s vami preberie všetky vaše požiadavky - typ šperku, celkový štýl, použité materiály a ďalšie detaily. Všetko je možné vybaviť aj telefonicky, alebo cez e-mailovú komunikáciu. Môžete nám tiež zaslať svoj vlastný nákres, alebo obrázok konkrétneho šperku, ktorý sa vám páči. Na základe toho pre vás vytvoríme prvotný návrh šperku tak, aby zodpovedal vašim predstavám a finančným možnostiam.

3D model - CAD

Ďalším krokom je vytvorenie 3D modelu šperku podľa základného návrhu. 3D model vám následne zašleme e-mailom na schválenie. V tejto fáze je možné podobu šperku meniť a dolaďovať. Pokiaľ nebudete 100% spokojný s čímkoľvek, 3D model budeme na základe vašich pripomienok upravovať tak dlho, pokiaľ nebude šperk dokonalý.

Render

Na základe vami schváleného 3D modelu vytvoríme počítačový render, ktorý vám opäť pošleme e-mailom. Jedná sa o realistický obrázok šperku, vďaka ktorému získate predstavu, ako bude vyzerať šperk s použitím vybraného kovu a diamantu alebo drahokamu.

Voskový/plastový prototyp

Pokiaľ schválite aj render, dáme model do 3D tlače. Využívame tie najlepšie 3D tlačiarne, ktorých technológie nám umožňujú vytvárať šperky s naozaj komplikovanými a jemnými detailmi. Najvhodnejšiu technológiu pre vás vyberieme na základe typu šperku. Výsledkom bude buď voskový, alebo plastový prototyp šperku v skutočných rozmeroch, ktorý si môžete prísť pozrieť osobne do nášho showroomu, alebo ho pre vás radi nafotíme a zašleme vám detailné fotografie z rôznych uhlov.

Odliatok

Poslednou fázou je výroba samotného šperku, kde ako prvé vyrobíme odliatok. Z voskového, alebo plastového prototypu sa najprv vytvorí sadrová forma. Prototypy sa naskladajú nad seba do tzv. stromčeka ( šperky sa odlievajú po viac kusoch naraz, pre jeden samotný šperk by sa celý postup neoplatil ) a zalejú sa sadrou. Tá sa predtým špeciálne upraví vo vákuu pomocou kyvety, aby bola čo najhladšia a neobsahovala bublinky. Sadra sa potom vypáli, vďaka čomu sa vosk alebo plast vo vnútri vyparí a zostane dutá forma. Do tej sa opäť vo vákuum odleje požadovaný kov roztavený pri vysokej teplote (pre zlato je to viac než 1000°C, pre platinu dokonca viac než 1700°C). Vďaka vákuu vyplní kov celú formu a dostane sa aj do tých najdrobnejších medzier. Sadra sa potom rozpustí a zostanú hrubé kovové odliatky, ktoré sa oddelia od stredového “kmeňa”.

Záverečné úpravy

Kovové odliatky sa navrhnutému šperku podobajú iba svojím tvarom, ale iba ťažko je ich označiť za krásne, keďže im chýba potrebný lesk a nie sú ešte vyzdobené diamantmi, alebo drahokamami. Vďaka záverečným úpravám dostane šperk konečnú podobu a škaredé káčatko sa zmení na nádhernú a elegantnú labuť. Najprv ide kovový odliatok k zlatníkovi, ktorý ho obrúsi a vyleští. Na záver osadí fasér šperk diamantmi alebo drahokamami.

Ak máte záujem o výrobu šperku na mieru, kontaktujte nás prostredníctvom objednávkového formulára nižšie.

Ako na to?

Celý proces je úplne jednoduchý, stačí vyplniť túto nezáväznú objednávku. Môžete nám poslať fotografiu šperku, svoj nákres, či rovno návrh, môžete nám poslať aj odkaz s obrázkom alebo nám vysnívaný šperk môžete do detailu popísať. Čím viac informácii nám o svojom vysnívanom šperku poskytnete, tým viac sa dokážeme priblížiť k naplneniu vašich predstáv. Vaše požiadavky spracujeme a ozveme sa vám hneď, ako to bude možné.

Nezabudnite: zaslanie návrhu vás k ničomu nezaväzuje, na cene i presnom dizajne sa spoločne dohodneme. Informujte sa u nás úplne nezáväzne!

Nezáväzná objednávka
Vybrať obrázok…

Max. veľkosť súboru je 5 MB.

Při 3D tisku využíváme následující tiskárny: