Drahokamové šperky

Šperk ozdobený drahokamom dokáže rozjasniť aj pochmúrne jesenné a zimné dni. Na jar a v lete zas odráža slnečné lúče a rozohráva ľahkú hru plnú nevinnosti. Staroveké národy každému kameňu navyše priradili špecifické vlastnosti, ktoré by mali ovplyvňovať charakter nositeľa podľa znamenia zverokruhu, v ktorom sa narodili. Darček vyberaný aj s ohľadom na dátum narodenia, dokáže potešiť dvojnásobne. Aby sme uspokojili aj tie najnáročnejšie priania a najväčšie očakávania, vsadili sme drahé kamene ako do striebra, tak do všetkých odtieňov zlata. Neváhajte a pustite sa do objavovania tajuplnej krásy šperkov s drahokamami, a to buď na základe svojich farebných preferencií, alebo reči hviezd. Podľahnite červenému pôvabu granátov a rubínov, obhliadnite sa za zelenou krásou smaragdov, olivínov a tsavoritov. Slnko objavujte v žltých citrínoch a jantároch, hlbiny jazier a morí v akvamarínoch, zafíroch, topásoch a tanzanitoch. Na romantickú notu sa nalaďte s morganitmi alebo ružovými zafírmi. Nezabudnite ani na opály a turmalíny, ktoré sa zahaľujú do všetkých odtieňov dúhy.

Akvamarínové šperky

Akvamarínové šperky

Akvamarín vás na prvý pohľad zaujme svojou blankytnou modrou farbou. Jeho vzhľad najkrajšie vynikne v osadení do striebra alebo bieleho zlata, ale zaujímavý je aj kontrast so žltým kovom. Nežná farba akvamarín predurčuje ako vhodný darček k príležitosti narodenia chlapca.

Všetky Akvamarínové šperky

Alexandritové šperky

Alexandritové šperky

O alexandrite sa hovorí, že vo dne je decentným a iskrivým smaragdom, zatiaľ čo v noci sa premieňa na ohnivý rubín. Ak sa neuspokojíte len tak s niečím, prezrite si našu ponuku šperkov s alexandritmi. Náušnice, prsteň či prívesok oslovia ženy, ktoré hľadajú výnimočnosť.

Všetky Alexandritové šperky

Ametystové šperky

Ametystové šperky

Ametyst je drahokam s množstvom odtieňov. Najbežnejší je ten fialový, ďalším je bledozelený a zvláštnym typom ametystu je takzvaný ametrín. V našom klenotníctve nájdete ametystové šperky vložené do striebra, ale tiež prstene či náhrdelníky zo zlata, kde sú ametysty často sprevádzané diamantmi.

Všetky Ametystové šperky

Citrínové šperky

Citrínové šperky

Citrín vás na prvý pohľad upúta svojou krásnou slnečnou farbou, ktorá prekypuje pozitívnou energiou. Zohnať ho môžete napríklad v luxusnom zlate, to žlté ešte viac zvýrazní jeho žiaru. Naopak biele zlato alebo striebro poskytne citrínu mierne chladivý podtón.

Všetky Citrínové šperky

Granátové šperky

Granátové šperky

Granáty sa najčastejšie vyskytujú v krásnom sýto červenom odtieni, ale existujú i žlté, oranžové a zelené varianty, ktoré sú vzácnejšie. V našej ponuke nájdete granátové šperky od tých drobných strieborných až po honosné zlaté kolekcie vykladané granátmi v kombinácii s diamantmi.

Všetky Granátové šperky

Jantárové šperky

Jantárové šperky

Jantár nie je bežným drahokamom, pretože ide o skamenenú živicu. V ponuke nájdete strieborné šperky s jantárom pochádzajúcim z Baltského mora, čo je jedno z významných nálezísk jantárov. Žiadne jantáry nie sú na svete rovnaké, takže si môžete byť istí, že máte pred sebou skutočný unikát.

Všetky Jantárové šperky

Morganitové šperky

Morganitové šperky

Morganity sú nežne ružové drahokamy, ktoré sú s obľubou osadzované do šperkov z ružového zlata. Pokiaľ hľadáte romantický zásnubný prsteň, morganit v ružovom alebo žltom zlate je tou správnou voľbou. Jemná ženská duša ocení aj morganitové náušnice či prívesky.

Všetky Morganitové šperky

Opálové šperky

Opálové šperky

Opál je unikátny drahokam, lebo jeho zafarbenie odráža všetky farby dúhy. Kombinácia farieb a odleskov je v každom kameni neopakovateľná. V našej ponuke nájdete najčastejšie opálové šperky zo striebra, obľúbené sú náušnice s farebnými opálmi, ale tiež kombinácie bielych opálov s žltým zlatom.

Všetky Opálové šperky

Olivínové šperky

Olivínové šperky

Olivín, alebo tiež peridot či chryzolit je drahokam zelenej farby. V ponuke nájdete všetky druhy šperkov, od náramkov po náušnice, náhrdelníky a tiež prstene. Svieža farba olivínu je lákavá predovšetkým v kombinácii so striebrom a bielym zlatom, žlté zlato však perfektne zvýrazní jeho hrejivé tóny.

Všetky Olivínové šperky

Rubínové šperky

Rubínové šperky

Rubín je jedným z najobľúbenejších drahých kameňov, ktorý je cenený predovšetkým pre svoju nádhernú farbu. V našej ponuke šperkov s rubínmi nájdete prstene, náušnice a náhrdelníky od tých cenovo prijateľnejších strieborných s vytvorenými rubínmi, až po zlaté šperky s prírodnými rubínmi.

Všetky Rubínové šperky

Smaragdové šperky

Smaragdové šperky

Smaragd je jeden z najcennejších drahokamov, ktorý očaruje svojou zelenou farbou. Z našej ponuky smaragdových šperkov si môžete vybrať náušnice, prívesok, náramok alebo napríklad prsteň – každý kúsok s týmto kameňom symbolizuje nesmrteľnosť i vieru a vytvára harmóniu vo všetkých aspektoch života.

Všetky Smaragdové šperky

Tanzanitové šperky

Tanzanitové šperky

Tanzanity majú najčastejšie modrofialovú farbu, ktorá sa odvíja od toho, z akého uhla sa naň pozeráte. U nás nájdete tanzanitové šperky spolu so sýtomodrými tanzanitmi, ale taktiež dostupnejšími svetlými tanzanitmi. Vzácnosť a cennosť tanzanitov ich predurčuje k osadzovania do zlata.

Všetky Tanzanitové šperky

Topásové šperky

Topásové šperky

Najobľúbenejšou farbou topásu je medzi šperkami modrá, naraziť však môžete aj na ružovú alebo takzvane dymovo hnedú. V našej ponuke nájdete najčastejšie topásy švajčiarskej modrej a topásy londýnskej modrej. Svojim nositeľom kameň údajne prináša lásku a bohatstvo a vyvoláva pocit radosti.

Všetky Topásové šperky

Turmalínové šperky

Turmalínové šperky

Turmalín je výnimočný drahokam, ktorý sa pýši plejádou odtieňov vo farbe dúhy. Ružové turmalíny sú obľúbené do zásnubných prsteňov a ružové zlato skvele dopĺňa nežné tóny drahokamu. Šperky s ružovými turmalínmi sú vhodné ako darček k príležitosti narodeniu dievčatka alebo k výročiu svadby.

Všetky Turmalínové šperky

Zafírové šperky

Zafírové šperky

Dramatická farba zafíru, jeho hĺbka a tiež kontrast robia z tohto kameňa najvyhľadávanejší farebný drahokam na svete. V našej ponuke nájdete zafíry osadené do celej škály šperkov, modré, ružové i neobvyklejšie oranžové zafíry zdobiace náušnice, náhrdelníky, prstene i náramky.

Všetky Zafírové šperky