Tak to sme my!

Sme mladí, ale skúsení. Premýšľame s vážnou tvárou, ale vieme sa zasmiať. Sme kolegovia i kamaráti. Dokážeme tvrdo pracovať, ale tiež sa spoločne stretnúť pri dobrom jedle. Klientom poskytneme skvelý servis a zároveň sa s nimi porozprávame o osobnom živote. Máme radi dobrú kávu aj horúci čaj. Milujeme tradície, ale skúšame stále niečo nové. Sme proste epický tím!

EvkaEvka

Evka

Co-Founder

Evka má jedinečnú kombináciu schopností, vďaka ktorej skvelo pracuje ako s ľuďmi, tak s produktmi. Starostlivo vyberá nové šperky a tiež zaisťuje, aby všetci členovia tímu robili to, čo je potrebné. Je neskutočne empatická bytosť a my máme šťastie, že v nej máme ako šéfku, tak aj kamarátku. A kto je Evkinou najväčšou radosťou? Predsa čierno-biely miláčik všetkých – Ruby!

Aký je tvoj recept na work-life balance? Ako najradšej oddychuješ a dobíjaš energiu?

Work/life balance je pre mňa ťažkým orieškom, keďže Eppi venujeme veľa voľného času. Snažím sa po opustení kancelárie nad prácou ďalej nerozmýšľať. Je to skoro nemožné, keďže najlepšie myšlienky mi napadajú pri varení či pri prechádzkach s Rubym. Najviac si oddýchnem, keď si pustím seriál a keď je to fakt zlé, tak si zabrnkám na gitare. Ideálne, keď ma nikto nepočuje. :)

MatejMatej

Matej

Co-Founder

Matej je vedúci predaja, stará sa o výrobu a je blázon do diamantov. Svoj čas rozdeľuje medzi riadenie našich predajov a optimalizáciu ponuky diamantov. Má pod svojimi krídlami celý Sales tím a našich hrdinov zo zlatníckej dielne. Práca je to náročná, ale ide mu to práve vďaka tomu, že miluje adrenalín. A okrem neho aj golf a steaky. Veľa steakov!

Keby si mohol vidieť svet v roku 2050, ako podľa teba bude vyzerať predaj šperkov?

Šperky v roku 2500 budú skôr ako personál gadgets, kde bude spojená krása, praktickosť a najnovšie technológie. Už teraz máme smart jewellery a v budúcnosti sa posunieme do levelu super smart.

MonikaMonika

Monika

Operations Process Manager

Monika je organizátorka telom i dušou. Nastavuje firemné procesy, stará sa o spoločenskú zodpovednosť firmy a naše ekologické projekty. Nudu neznesie, preto vo svojom voľnom čase najradšej objavuje Prahu, alebo organizuje výlety so svojimi kamarátmi. Monča je skvelá hostiteľka, vie nielen výborne variť, ale aj miešať koktaily.

Aký šperk podľa tebe bude vždycky in?

Šperky s diamantami! Sú nadčasové a hodia sa úplne ku všetkému. Mám veľmi rada Marilyn Monroe, tá v jednej svojej pesničke spieva: "diamonds are a girl's best friend" a s tým sa nedá nesúhlasiť. :)

JanaJana

Jana

Head of Customer Happiness

Jana má na starosti celý náš Sales tím, do ktorého patria kolegyne z Prahy aj bratislavskej pobočky. V rámci snahy neustále zlepšovať seba aj tím rada číta knižky zamerané na sebarozvoj. Mimo iného rada číta beletriu, cvičí jógu alebo sa vyberie na lezeckú stenu zažiť trochu adrenalínu.

Ktorá knižka zameraná na sebarozvoj ti najviac zmenila život a prečo?

Radikálna otvorenosť. Kniha o leadershipe, ktorú mi odporúčili priamo u nás v Eppi, v rámci môjho tréningu. Nadchla ma dvakrát, najskôr tým, že je tak blízka celej našej firemnej kultúre, podruhýkrát tým, že je blízka tomu, v čo verím ja sama. Najskôr som si ju len požičala, teraz obýva aj moju knižnicu a pravidelne sa k nej vraciam po rady.

ZuzanaZuzana

Zuzana

Customer Happiness Specialist

Zuzana je ďalší člen nášho sales tímu. V Eppi ju môžete stretnúť pri osobnej schôdzke v showroome, kde vám ochotne pomôže vybrať šperk a dokončiť objednávku. Voľný čas najradšej trávi kreatívne. Venuje sa kresleniu, hlavne grafickým portrétom, spieva a skúša hru na hudobné nástroje (bongo, gitara a ukulele). Baví ju tiež floristika a práca na záhradke.

Máš nejaky skrytý talent?

Mám schopnosť improvizácie. Občas dokážem len tak do hudby vymyslieť text, v minulosti som si len tak pre zábavu skladala básničky. Skrytý talent to rozhodne je, pretože nikdy neviem, kedy ma prepadne inšpirácia.

NatálieNatálie

Natálie

Junior Sales Specialist

Naty sa stará o to, aby každý zákazník odchádzal s úsmevom na tvári a naplnenou predstavou o svojom šperku. Pre prácu v Sales tíme je ako stvorená, pretože miluje byť medzi ľuďmi a jej dobrá nálada je nákazlivá. Vyrastala s troma bratmi a (nielen) vďaka nim má rada poriadny adrenalín. Je to skrátka dievča do nepohody, ktoré vždy kývne aj na ten najšialenejší nápad!

Čo je tvoj doposiaľ najväčší adrenalínový zážitok?

Jazda na obrovskej horskej dráhe bol veľký adrenalín, ale tie najväčšie zážitky mám ešte len pred sebou. Mojím veľkým snom je totiž skúsiť bungee jumping a tandemový zoskok padákom.

DanielaDaniela

Daniela

Senior Customer Happiness Specialist

Daniela je súčasťou nášho slovenského Eppi tímu. Stretnúť ju môžete na schôdzke v bratislavskom showroome, ale aj online. Danka sa pre prácu so šperkami priam narodila. Už ako malá sa zaujímala o drahé kamene, čo ju neskôr priviedlo k štúdiu gemológie na vysokej škole. Vo voľnom čase rada číta a píše, miluje jógu a funkčné tréningy. Zbožňuje zvieratá a zo všetkých najviac svoju mačičku Zoey.

Čím ťa drahokamy v detstve tak okúzlili?

Dodnes si spomínam, ako sme na základnej škole boli na prednáške o geológii a ja som doslova hltala každú informáciu. Potom som si od prednášajúceho kúpila svoj prvý minerál – ametyst, ktorý má dodnes čestné miesto v mojej zbierke. Tam všetko začalo. Učarovala mi samotná príroda a to, čo dokáže. Odvtedy sú minerály mojou srdcovkou.

SimonaSimona

Simona

Procurement Manager

Simi zaisťuje nákup všetkých materiálov a "surovín" nevyhnutných pre výrobu našich klenotov. V Eppi sa rozhodne nenudí, pretože súčasťou jej každodennej práce je komunikácia s dodávateľmi z celého sveta. Po práci si naopak rada užije pokoj a pohodu, baterky si dobíja v prírode alebo čítaním. Najobľúbenejším relaxom je pre ňu bezosporu pletenie, je odborníkom na vlnu a všetkého, čo sa týka pletenia.

Ako si sa dostala k pleteniu a čo ťa na ňom najviac baví?

O pletenie som sa začala zaujímať vďaka ženskej časti rodiny. Základy ma naučila mamina a babička. Veľmi rýchlo ma to chytilo a stalo sa to mojim veľkým koníčkom. Páči sa mi, že pri pletení môžem pustiť uzdu svojej fantázii, vymýšľať nové vzory a techniky, zároveň si pri tom skvele vyčistiť hlavu.

NikitaNikita

Nikita

Jeweller

Nikita je ďalším dôležitým členom zlatníckej dielne. Jeho šikovné ruky sa sústreďujú predovšetkým na dokonalý finiš každého šperku. To on dodá finálnemu kúsku ten správny lesk a nedopustí, aby došlo k jedinej vade na kráse. Jeho najmilšími koníčkami sú cestovanie, futbal a de facto všetky moto/cyklo športy.

Ktorý typ šperku vyrábaš najradšej a prečo?

Najradšej vyrábam náramky, prívesky a svadobné obrúčky, pretože s nimi mám veľa skúseností. Záleží na povahe šperku, ale väčšinou mi idú tieto kúsky rýchlo od ruky.

AndrejAndrej

Andrej

Laser Operator & Designer

Andrej pochádza z Litvy a je ďalšou posilou zlatníckeho teamu. V Eppi pracuje s laserom a má na starosti gravírovanie. Práve vďaka nemu dostávajú vaše šperky prvok jedinečnosti. Andrej miluje cestovanie a prírodu. Vo svojom voľne sa najradšej prechádza v lese, alebo rybárči. Okrem toho rád číta a má slabosť pre umenie.

Aký druh umenia máš najradšej?

Páči sa mi všetko možné od obrazov cez hudbu až po tetovania, ale najväčšiu slabosť mám pre moderné umenie a neopozerané veci. A samozrejme ma baví i šperkárčina.

GabrielaGabriela

Gabriela

Product Manager

Gabi je nepostrádateľnou a vždy usmievavou súčasťou produktového tímu. Zaisťuje, aby boli všetky šperky v našej e-výlohe online a správne nacenené. Stará sa aj o to, aby sme mali na sklade vždy dostatok produktov a žiadny sa nám nikam nezatúlal. Ku Gabi neodmysliteľne patrí jej úspešný blog, čítanie kníh a jej najväčšia láska - psia kráľovná Delinka Prvá.

Ktorá módna ikona je tvojou najväčšou inšpiráciou a prečo?

Kenza Zouiten – švédska blogerka, influencerka a co-founder IvyRevel, je mojou najväčšou inšpiráciou, nielen čo sa módy týka. Kenza je veľmi silná žena, ktorá nemala jednoduché detstvo, ale aj napriek tomu si dokázala ísť za svojimi snami – vybudovala najčítanejší škandinávsky blog a založila svoju vlastnú módnu značku. Jej blog čítam už vyše 7 rokov a nevynechám jediný článok.

Barbora K.Barbora K.

Barbora K.

Graphic Designer

Barča u nás plní rolu kreatívca a stará sa o grafický obsah (nielen) na webe. S marketingovým tímom spolupracuje na reklamných kampaniach a s predajným tímom vytvára vizualizácie šperkov pre našich klientov. K jej práci patrí aj navrhovanie nových šperkov, ktoré môžete obdivovať v našich kolekciách. Voľné chvíle trávi rada v spoločnosti svojich priateľov, miluje stolné hry, kreslí a maľuje.

Akú techniku kreslenia alebo maľovania máš najradšej?

Najradšej maľujem akvarelom, do ktorého potom kreslím čiernou fixkou. Nepohrdnem ale ani pastelkami, fixkami, ceruzkou alebo pokojne aj perom.

NhungNhung

Nhung

Senior Product Specialist

Nhung patrí do nášho produktového tímu. Na starosť má nasadzovanie nových produktov na web a s tým spojenú administratívu. Pôvodom je z Vietnamu, narodila sa v Plzni. Na pivo ju ale radšej nepozývajte, tvrdí, že ho nemá vôbec rada. Čo rada má, sú minimalistické tetovania, umenie a ázijskú kuchyňu. Okrem Európy precestovala aj Áziu, kde si zamilovala Tokyo.

Majú pre teba tvoje tetovania hlbší význam, alebo ich vnímaš len ako vizuálny, okrášľujúci prvok?

Pár ich pre mňa význam má, ale zároveň sa nájdu také, ktoré mám len čisto na okrasu. :) Myslím si, že v podstate všetky moje tetovania obsahujú nejaký význam, napríklad pre iných ľudí, len ja im ho neprisudzujem.

YuliaYulia

Yulia

Head of Production

Yulka je pomocníčkou našej Olgy a svoju pracovnú dobu tak delí na úlohy spojené so zaistením výroby a na pochôdzky, bez ktorých sa žiadny výrobný proces nezaobíde. A ako trávi svoj čas po práci? Čítaním románov a fantasy, ktoré spája s cestovaním, a jej najväčšou vášňou - hrou na gitare.

S akou kapelou a kde by si najradšej usporiadala svoj prvý koncert?

Svoj prvý koncert by som usporiadala v Prahe a so skupinou MGMT, pretože ich počúvam od začiatku ich kariéry a viem, ako sa dostávali na vrchol. Prvýkrát som bola na ich koncerte v Prahe a zanechal vo mne veľký dojem. Znamená to pre mňa, že pokiaľ ideš za svojím cieľom, nič nie je nemožné.

NikitaNikita

Nikita

Production Specialist

Nikita je pravá ruka a nepostrádateľná súčasť našej výroby. Pomáha Yulke s kontrolou objednávok, upravuje šperky pomocou gravíru. Jeho koníčky sú samé kreatívne činnosti. Venuje sa tvorbe dj-setov, foteniu na polariod a staré fotoaparáty, tvorbe umeleckých koláží a posterov.

Aký je tvoj obľúbený umelec/umelecký artefakt?

Z hudobného umenia najviac počúvam klasický house, ktorý pôsobí ako z 90. rokov, takže mám rád Kerri Chandler, Blaze, Osunlade, Black Coffe. Z vizuálneho umenia ma fascinujú izometrické a axonometrické obrazy/postery.

ElenaElena

Elena

3D Designer

Elena je súčasťou výrobného tímu. V prípade, že si u nás necháte vyrobiť šperk na mieru, práve ona spracováva grafické návrhy, robí vizualizácie 3D modelov a dáva im život pomocou 3D tlačiarne. Zbožnuje všetko, čo súvisí s umením, grafickým dizajnom a maľbou. Preto svoj voľný čas najradšej venuje práve kresleniu či maľovaniu. Jej druhou záľubou je hubárčenie, ako sama tvrdí, ak sa s ňou vyberiete na huby do lesa, váš košík zaručene nebude zívať prázdnotou!

Rozmýšľala si niekedy nad tým, že by si sa umeniu venovala profesionálne? Živila sa ako umelkyňa na voľnej nohe?

Mám asi dvojročnú skúsenosť ako umelkyňa na voľnej nohe, dokonca som sa účastnila dvoch kolektívnych výstav v Prahe. Aktuálne sa veľmi zaujímam o 3D grafiku a chcela by som urobiť sériu obrazov v 3D štýle.

AnastasiiaAnastasiia

Anastasiia

Office Specialist

Nasťa šéfuje nášmu Back Office, kde sa starostlivo pripravujú a odosielajú všetky vaše objednávky. Pochádza z Ukrajiny, ale už piaty rok žije v Prahe. Viac ako desať rokov sa venuje modernému tancu, vďaka ktorému precestovala svet a tiež jej pomáha vyčistiť si hlavu od najrôznejších každodenných povinností. Jej obľúbené motto znie: „Problémy neexistujú. Existujú len výzvy na riešenie.“

Keby si si musela vybrať jednu krajinu, v ktorej budeš žiť do konca života, ktorá by to bola?

V Španielsku. Páči sa mi jeho kultúra, životný štýl a otvorenosť tamojších obyvateľov. Aj preto sa vo voľnom čase učím španielsky.

MarieMarie

Marie

Inventory Specialist

Maruška má v Eppi na starosti sklad našich trblietavých pokladov, pomáha s vyúčtovaním a ďalšími administratívnymi úlohami. Po práci trávi čas s kamarátmi, alebo pozerá Netflix. Pochádza z Moravy a hovorí o sebe, že je "šikovná dcérka z Valašska" a my súhlasíme!

Keby si si mala na deň vymeniť život s filmovou postavou, ktorá by to bola?

Vymenila by som sa s Tomom Hardym vo filme Zem bez zákona, pretože hral legendu, ale tiež preto, že pre neho mám slabosť. :)

LenkaLenka

Lenka

Accountant

Lenkin svet tvoria hlavne čísla, tabuľky a faktúry. Je to totiž naša odborníčka na účtovníctvo. Keď zrovna nesedí v daňových zákonoch, najradšej svoj čas trávi so svojimi milovanými vnúčikmi a rodinou. Jazdia spolu na chalupu, kde má Lenka aj svoju vlastnú záhradku, ktorá je pre ňu dokonalou oázou pokoja. Hovorí, že keby sa nedala na dráhu účtovníčky, starala by sa rada o deti v materskej škôlke.

Máš nejaké prianie, ktoré by si si chcela splniť?

Chcela by som sa veľmi pozrieť na Bora-Bora. Raz som o tomto ostrove videla dokument a v hlave mi utkvel nádherný vodopád, ktorý by som si priala vidieť naživo. Ďalším mojím prianím je naučiť sa cudzie jazyky ... S tým mi možno pomôžu moji vnukovia :)

Katka H.Katka H.

Katka H.

Content Marketing Specialist

Káťa je daľšou posilou marketingového tímu. Stará sa o vyšperkovaný obsah nášho blogu aj webovej stránky. Voľný čas rada venuje dobrej knížke, peknej výstave alebo živému koncertu. Hlavu si najlepšie vyčistí potulkami po meste alebo horách. Objavovanie a poznávanie nových miest priam miluje.

Aké nové miesto si objavila v poslednej dobe?

Praha je pre mňa miestom, kde sa dá stále niečo nové objaviť. Totálne ma očarila časť Nový svět, kde zastal čas. Tie malé uličky so starými domčekmi, ktoré majú svojho jedinečného ducha... To sa mi potom fantázia rozbehne na plné obrátky. Je tam tiež kúzelná kaviareň, kde by som dokázala vysedávať hodiny.

AlmaAlma

Alma

Country Manager

Alma má na starosti nemecký trh, kde se stará predovšetkým o našich klientov a webstránku. Rada počúva podcasty, a pretože vyrastala v Berlíne, najradšej má tie nemecké. Vo voľnom čase rada číta, sleduje seriály, nakupuje v second handoch a rada by sa vrátila k jazde na koni. Tiež je veľkým milovníkom cestovania a jej obľúbené destinácie sú Ukrajina, Albánsko a Bukurešť.

Čo ťa na nakupovaní v second handoch baví najviac? A dáš nám nejaké tipy na super sekáče?

Páči sa mi, že tam nájdem kusy, ktoré inde nie sú. Dôležitý je pre mňa aj ekologický a etický faktor, keďže odevný priemysel je celkom veľká záťaž. V poslednom čase som si obľúbila hlavne tieto sekáče: Přestupní stanice, Homeless Praguee, Lulu Vintage Store a 1981.

DušanDušan

Dušan

Principal Development Manager

Dušan je náš supermozog. Zaisťuje, že naša stránka a všetky jej funkcie pracujú ako hodinky. Počítače a kódovanie sú jeho životnou vášňou. Fascinuje ho umelá inteligencia a keď práve nesedí za monitorom, rád chodí do prírody na túry.

Kedy si vedel vynájsť akúkoľvek technologickú vychytávku pre ľudstvo, čo by to bolo?

Ak by to mala byť len jedna vychytávka, tak potom asi nejaký druh teleportu. Snáď by časti ľudstva, vrátane mňa, ušetril zopár starostí, viac nás zblížil, pridal určitej slobody a času navyše. Ale všetko s mierou, s ohľadom na ekológiu a len pre dobré účely. ;)

MartinMartin

Martin

Front-end Developer

Martin je naša externá počítačová hlavička. V Eppi sa stará o to, aby mohli ľudia nakúpiť šperky rovnako pohodlne z najnovšieho Iphone, tak aj z počítača vašej mamy. V prípade, že ho omrzí jeho brnenské pracovisko, vyberie sa pracovať, tzv. nomádiť, do sveta. V čase písania bol aktuálne na Tenerife. Po práci organizuje stretnutia pre ľudí z oboru, rád upravuje mapy v navigácii Waze a premýšľa o presťahovaní z mesta na vidiek.

Kde všade vo svete si už "nomádil" a na akom miesto bolo najťažšie sa sústrediť na prácu? Máš nejaké overené taktiky na produktívny homeofice, kedže s ním máš zrejme dosť skúseností?

Najzaujímavejší bol Tenerife a Srí Lanka. Inak rôzne po Európe, ale skôr krátkodobo. Práca v inom ako domácom prostredí mi vyhovuje najviac, pretože človek nerieši také tie bežné, "domáce" starosti a má čas sa sústrediť na prácu. Naopak, napríklad doma na bežnom homeoffice nedokážem pracovať, preto pracujem skôr z kancelárie.

RubyRuby

Ruby

Minister of Culture

Ruby je presvedčený, že je jediným skutočným Eppi Šéfom. Podľa jeho teórie všetci ľudia, ktorí sú tu uvedení, sa ráno oblečú a vyrazia do kancelárie s jediným účelom – slúžiť mu. Hlavnou náplňou práce nás všetkých je tak škrabkanie za ušami, pod ňufákom a hádzanie loptičky. Ale nesťažujeme sa! Robíme to dobrovoľne. Pýtate sa prečo? No predsa pre tie jeho oči!

Ktoré jedlo je tvoje obľúbené a prečo?

Tak, samozrejme, akékoľvek jedlo! Ale vzhľadom na môj upravený jedálniček dávam prednosť kuracím nugetkám so zemiakovými kúskami, sypaným hráškom a mrkvou.