Tak to sme my!

Sme mladí, ale skúsení. Premýšľame s vážnou tvárou, ale vieme sa zasmiať. Sme kolegovia i kamaráti. Dokážeme tvrdo pracovať, ale tiež sa spoločne stretnúť pri dobrom jedle. Klientom poskytneme skvelý servis a zároveň sa s nimi porozprávame o osobnom živote. Máme radi dobrú kávu aj horúci čaj. Milujeme tradície, ale skúšame stále niečo nové. Sme proste epický tím!

KirilKiril

Kiril

CEO

Kiril je skutočný stratég. Má najväčší podiel na tom, že neustále rastieme, zlepšujeme sa a netopíme sa v rutinných úlohách. Je zodpovedný za E v našej E-commerce spoločnosti. Okrem toho stíha udržiavať dozor nad všetkými tímami, ktorým slúži aj ako konzultant. Kiril skrátka vždy vie, čo poradiť a vylepšiť. Okrem toho má vskutku vycibrený zmysel pre humor a je blázon do NBA.

Aké je tvoje obľúbené motto?

„Ehh, good enough." Mediocretes

EvkaEvka

Evka

Co-Founder

Evka má jedinečnú kombináciu schopností, vďaka ktorej skvelo pracuje ako s ľuďmi, tak s produktmi. Starostlivo vyberá nové šperky a tiež zaisťuje, aby všetci členovia tímu robili to, čo je potrebné. Je neskutočne empatická bytosť a my máme šťastie, že v nej máme ako šéfku, tak aj kamarátku. A kto je Evkinou najväčšou radosťou? Predsa čierno-biely miláčik všetkých – Ruby!

Aký je tvoj recept na work-life balance? Ako najradšej oddychuješ a dobíjaš energiu?

Work/life balance je pre mňa ťažkým orieškom, keďže Eppi venujeme veľa voľného času. Snažím sa po opustení kancelárie nad prácou ďalej nerozmýšľať. Je to skoro nemožné, keďže najlepšie myšlienky mi napadajú pri varení či pri prechádzkach s Rubym. Najviac si oddýchnem, keď si pustím seriál a keď je to fakt zlé, tak si zabrnkám na gitare. Ideálne, keď ma nikto nepočuje. :)

MatejMatej

Matej

Co-Founder

Matej je vedúci predaja, stará sa o výrobu a je blázon do diamantov. Svoj čas rozdeľuje medzi riadenie našich predajov a optimalizáciu ponuky diamantov. Má pod svojimi krídlami celý Sales tím a našich hrdinov zo zlatníckej dielne. Práca je to náročná, ale ide mu to práve vďaka tomu, že miluje adrenalín. A okrem neho aj golf a steaky. Veľa steakov!

Keby si mohol vidieť svet v roku 2050, ako podľa teba bude vyzerať predaj šperkov?

Šperky v roku 2500 budú skôr ako personál gadgets, kde bude spojená krása, praktickosť a najnovšie technológie. Už teraz máme smart jewellery a v budúcnosti sa posunieme do levelu super smart.

Katka Š.Katka Š.

Katka Š.

Chief Operating Officer

Vďaka svojim organizačným schopnostiam pomáha Katka riadiť procesy v rámci celej firmy a stojí za budovaním našej firemnej kultúry. Spolupracuje so všetkými tímami a je pravou rukou ich teamleaderov. V prípade, že sa vyskytne akýkoľvek problém, je to práve ona, kto ho s gráciou vyrieši. Katka má rada poriadok, cestovanie a zdravý životný štýl. A my máme zase radi ju!

Predstav si život bez online sveta. Čo by si najradšej robila?

Asi by sa to natoľko nelíšilo od toho, čo robím práve teraz. Zmenilo by sa prostredie a podmienky, ale podstata by zostala rovnaká. Bola by som v offline Eppi, kde by som robila to, čo si užívam najviac. Organizovala, vylepšovala, vytvárala systém a poriadok, pomáhala rásť ľuďom okolo seba aj celej spoločnosti a prispievala k tomu, aby boli všetci šťastní a spokojní. :)

MonikaMonika

Monika

Operations Process Manager

Monika je organizátorka telom i dušou. Spolu s Káťou Š. nastavuje firemné procesy, stará sa o spoločenskú zodpovednosť firmy a naše ekologické projekty. Nudu neznesie, preto vo svojom voľnom čase najradšej objavuje Prahu alebo organizuje výlety so svojimi kamarátmi. Monča je skvelá hostiteľka, vie nielen výborne variť, ale aj miešať koktaily.

Aký šperk podľa tebe bude vždycky in?

Šperky s diamantami! Sú nadčasové a hodia sa úplne ku všetkému. Mám veľmi rada Marilyn Monroe, tá v jednej svojej pesničke spieva: "diamonds are a girl's best friend" a s tým sa nedá nesúhlasiť. :)

MichaelaMichaela

Michaela

HR Manager

Míša pomáha Káti Š. v oblasti HR a tiež je zapojená do ďalších špeciálnych projektov, na ktorých pracuje naše vedenie. Miluje športy, pravidelne cvičí stepaerobic a tancuje, ale tiež rada pláva, cvičí jogu, jazdí na snowboarde alebo korčuľuje. Jej vášňou je cestovanie, spoznávanie nových miest a výlety s kamarátmi. V neposlednom rade rada pečie, číta a miluje seriál Priatelia. :)

Ktorá krajina je tvojou srdcovkou?

Rozhodne Taliansko. Bola som tam aj na Erasme a mám rada všetko talianske: jedlo, pitie (hlavne kávu prosecco :), taliančinu a vôbec všetko, čo tá krajina ponúka. Jazdím tam pravidelne a milujem objavovanie nových talianskych miest.

JanaJana

Jana

Sales Manager

Jana má na starosti celý náš Sales tím, do ktorého patria kolegyne z Prahy aj bratislavskej pobočky. V rámci snahy neustále zlepšovať seba aj tím rada číta knižky zamerané na sebarozvoj. Mimo iného rada číta beletriu, cvičí jógu alebo sa vyberie na lezeckú stenu zažiť trochu adrenalínu.

Ktorá knižka zameraná na sebarozvoj ti najviac zmenila život a prečo?

Radikálna otvorenosť. Kniha o leadershipe, ktorú mi odporúčili priamo u nás v Eppi, v rámci môjho tréningu. Nadchla ma dvakrát, najskôr tým, že je tak blízka celej našej firemnej kultúre, podruhýkrát tým, že je blízka tomu, v čo verím ja sama. Najskôr som si ju len požičala, teraz obýva aj moju knižnicu a pravidelne sa k nej vraciam po rady.

DenisaDenisa

Denisa

Sales Specialist

Denča je dôležitou súčasťou nášho predajného tímu. V prípade, že si s niečím neviete dať rady, bude to práve ona, kto urobí maximum pre to, aby vám pomohla. Zastihnete ju na e-maili, telefóne, livechate, Skype a aj na WhatsAppe. Môžete na ňu smerovať ľubovoľné otázky týkajúce sa šperkov či zákazkovej výroby. Vo voľnom čase sa zaoberá bytovým designom, jógou a miluje jedlo a kvalitnú literatúru.

Máš nejakú vysnívanú destináciu, kam by si sa raz chcela pozrieť? Dokážeš vysvetliť prečo?

Určite by to bola Kanada. Tamojšia príroda musí byť na jar úžasná. Mám radšej chladnejšie podnebie a sneh, takže na pláž k moru ma nedostanete. Ale taká lyžovačka práve v Kanade je mojím veľkým snom.

DagmarDagmar

Dagmar

Sales Assistant

Dagmar je posilou predajného tímu, zabezpečuje komunikáciu a stretávanie s našimi klientmi. Ako sama tvrdí, snaží sa všetkým klientom splniť ich predstavy a priania, aby boli spokojní, že si vybrali práve nás. Keby Dagmar vyhrala v lotérii, všetko by minula na cestovanie, ktoré je jej najväčšou vášňou. Obľubuje dlhé prechádzky a výšľapy do hôr i keď tvrdí, že po 200 m je už totálne zničená. Aby toho pohybu nebolo málo, rada si zacvíčí aj jogu.

Aké najvyššie pohorie sa ti podarilo zdolať?

Na Bali som zdolala sopku Mount Batur 1.717 m - je síce menšia ako napr. taký Kriván, ale zato určite zaujímavejšia! :D

ZuzanaZuzana

Zuzana

Sales Assistant

Zuzana je ďalší člen nášho sales tímu. V Eppi ju môžete stretnúť pri osobnej schôdzke v showroome, kde vám ochotne pomôže vybrať šperk a dokončiť objednávku. Voľný čas najradšej trávi kreatívne. Venuje sa kresleniu, hlavne grafickým portrétom, spieva a skúša hru na hudobné nástroje (bongo, gitara a ukulele). Baví ju tiež floristika a práca na záhradke.

Máš nejaky skrytý talent?

Mám schopnosť improvizácie. Občas dokážem len tak do hudby vymyslieť text, v minulosti som si len tak pre zábavu skladala básničky. Skrytý talent to rozhodne je, pretože nikdy neviem, kedy ma prepadne inšpirácia.

Barbora V.Barbora V.

Barbora V.

Customer Care Manager

Barča je prvý človek, ktorý kontaktuje našich zákazníkov a informuje ich o celom priebehu objednávky. Po odovzdaní šperku zisťuje spätnú väzbu, aby sme v Eppi vedeli, či robíme našu prácu dobre. Okrem dojmov našich klientov ju zaujímajú aj knihy z obdobia vojen, cestovanie a najväčšou vášňou je letecký priemysel, ktorý dokonca aj vyštudovala.

Čo ťa na leteckom priemysle tak fascinuje? Je to vášeň od detstva?

Áno, je to vášeň už od detstva. Môj dedko pracoval na letisku, takže keď som bola malá, často ma tam brával. A na leteckom priemysle ma fascinuje všetko. Dokázala by som na letisku sedieť celé hodiny a pozorovať, ako lietadlá vzlietajú a pristávajú.

Adéla K.Adéla K.

Adéla K.

Customer Care Specialist

Adél je ďalšou posilou nášho customer care tímu. Potvrdzuje vaše objednávky a odpovedá na všetky otázky súvisiace s nákupným procesom. Jej najväčším koníčkom je cestovanie, s čím súvisí aj jej záujem o letectvo. Vo voľnom čase rada cvičí jogu, číta alebo sleduje seriály na Netflixe. A najviac miluje svojho jazvečíka Eda. :)

Čo rada čítaš? Zaujala ťa v poslednom čase nejaká konkrétna knižka?

Najradšej čítam thrillery, no nedokážem sa od nich odtrhnúť a potrebujem čo najrýchlejšie vedieť, ako to celé skončí. Moja najobľúbenejšia autorka je Shari Lapena a B. A. Paris. Bohužiaľ sa nedokážem rozhodnúť, ktorá z kníh je moja najobľúbenejšia, pretože sú všetky skvelé.

AndreaAndrea

Andrea

Customer Care Assistant

Andrea je súčasťou customer care tímu v Prahe. Má na starosti komunikáciu so zákazníkmi, potvrdzovanie objednávok a vvbavovanie prípadných úprav. Po práci si svoj čas rada spríjemňuje hudbou, sledovaním filmov a čítaním. Najradšej má thrillery a literatúru faktu. Záľubu našla aj vo svojich tetovaniach.

Bez čoho si svoj život nedokážeš predstaviť?

Jednoznačne bez hudby! Som na nej prakticky závislá, neustále niečo počúvam a chodím na koncerty. Najviac milujem Arctic Monkeys, ešte som ich žiaľ nevidela naživo, ale až raz prídu do Prahy, budem stáť v prvej rade. ;)

DanielaDaniela

Daniela

Sales & Customer Care Specialist

Daniela je súčasťou nášho slovenského Eppi tímu. Stretnúť ju môžete na schôdzke v bratislavskom showroome, ale aj online. Danka sa pre prácu so šperkmi priam narodila. Už ako malá sa zaujímala o drahé kamene, čo ju neskôr priviedlo k štúdiu gemológie na vysokej škole. Vo voľnom čase rada číta a píše, miluje jógu a funkčné tréningy. Zbožňuje zvieratá a zo všetkých najviac svoju mačičku Zoey.

Čím ťa drahokamy v detstve tak okúzlili?

Dodnes si spomínam, ako sme na základnej škole boli na prednáške o geológii a ja som doslova hltala každú informáciu. Potom som si od prednášajúceho kúpila svoj prvý minerál – ametyst, ktorý ma dodnes čestné miesto v mojej zbierke. Tam všetko začalo. Učarovala mi samotná príroda a to, čo dokáže. Odvtedy sú minerály mojou srdcovkou.

LuckaLucka

Lucka

Sales & Customer Care Specialist

Lucka je naša slovenská posila v eppickej pobočke v Bratislave. Spolu s Danielou má na starosti meetingy s klientami a zákaznícke služby. Jej láska k ázíjskej kultúre, od prvotného nadšenia z kórejskej kozmetiky či hudby K-pop, prerástla až k učeniu kórejčiny. Má rada mačky, kamene a online svet YouTube či podcastov.

Ak by si si musela vybrať len jednu krajinu, v ktorej by si mala žiť do konca života, ktorá by to bola?

To je veľmi ťažká otázka! Ak by som si musela vybrať, bolo by to asi Slovensko alebo Česko. Mám tu svoj celý život, rodinu, priateľov a vysnenú prácu. :)

SimonaSimona

Simona

Buyer

Simi zaisťuje nákup všetkých materiálov a "surovín" nevyhnutných pre výrobu našich klenotov. V eppi sa rozhodne nenudí, pretože súčasťou jej každodenné práce je komunikácia s dodávateľmi z celého sveta. Po práci si naopak rada užije pokoj a pohodu, baterky si dobíja v prírode alebo čítaním. Najobľúbenejším relaxom je pre ňu bezosporu pletenie, je odborníkom na vlnu a všetkého čo sa týka pletenia.

Ako si sa dostala k pleteniu a čo ťa na ňom najviac baví?

O pletenie som sa začala zaujímať vďaka ženskej časti rodiny. Základy ma naučila mamina a babička. Veľmi rýchlo ma to chytilo a stalo sa to mojim veľkým koníčkom. Páči sa mi, že pri pletení môžem pustiť uzdu svojej fantázii, vymýšľať nové vzory a techniky, zároveň si pri tom skvele vyčistiť hlavu.

NikitaNikita

Nikita

Jeweller

Nikita je ďalším dôležitým členom zlatníckej dielne. Jeho šikovné ruky sa sústreďujú predovšetkým na dokonalý finiš každého šperku. To on dodá finálnemu kúsku ten správny lesk a nedopustí, aby došlo k jedinej vade na kráse. Jeho najmilšími koníčkami sú cestovanie, futbal a de facto všetky moto/cyklo športy.

Ktorý typ šperku vyrábaš najradšej a prečo?

Najradšej vyrábam náramky, prívesky a svadobné obrúčky, pretože s nimi mám veľa skúseností. Záleží na povahe šperku, ale väčšinou mi idú tieto kúsky rýchlo od ruky.

TigranTigran

Tigran

Jeweller

Tigran pochádza z arménskej zlatníckej rodiny. Skúseností má teda viac než dosť a tiež sa dokáže postarať o šperky od samotného začiatku až po ich záverečné osadenie. Jeho parketou sú predovšetkým svadobné obrúčky a zásnubné prstene. Vo voľnom čase cestuje alebo pomáha otcovi v zlatníckej dielni a vždy si rád zahrá stolný tenis či billiard.

Prečo si myslíš, že ľudia už celé storočia milujú šperky?

Pretože šperky sú pre radostné chvíle! Keď vyrábam šperky a klientom sa páčia, som ešte šťastnejší.

ArmenArmen

Armen

Jeweller

Než sa Armen dostal do našej zlatníckej dielne, venoval sa tejto profesii už v Arménsku, odkiaľ aj pochádza. Za svoju už 12 rokov dlhú profesnú kariéru Armén nazbieral nespočetné skúsenosti, ktoré v našom eppickom teame praktizuje v podobe skvostných prsteňov, náušníc, náramkov aj náhrdelníkov. Je veľkým milovníkom cyklistiky, ktorej sa najčastejšie venuje vo voľnom čase.

Maš predstavu nejakého šperku, ktorý by si raz rád vyrobil?

Samozrejme, že mám veľa nápadov, ale zatiaľ vám ich neprezradím. :) Nechajte sa prekvapiť!

DimitrijDimitrij

Dimitrij

Jeweller

Miťa pochádza z Petrohradu a v Prahe žije tretí rok. Je ďalšou skvelou posilou týmu zlatníkov, ktorí vo svojej dielni pretvárajú ušľachtilé kovy a drahokamy v nádherné klenoty. Okrem práce zlatníka ešte študuje na vysokej škole odbor Drevárstvo a dizajn nábytku. Rád jazdí na skejte, pláve a pretože miluje pikantné jedlo, venuje sa pestovaniu chilli papričiek. :)

Ako si sa dostal k profesii zlatníka?

Niekoľko rokov som sa živil spracovaním jantáru, čo je trochu iný odbor než zlatníctvo, ktoré ma vždy lákalo. Práca zlatníka je náročnejšia, ale o to zaujímavejšia a veľmi ma baví.

VeronikaVeronika

Veronika

Jeweller

Verča je vyučená zlatníčka a teraz prenáša všetky svoje znalosti do praxe. Venuje sa prevažne povrchovej úprave prsteňov, lešteniu a brúseniu. Cez víkendy najčastejšie uteká za kultúrou či do prírody, ktorú si užíva v konskom sedle. Veronika má totiž 8-ročného koňa Hekiho, ktorý je jej parťákom i „domácim“ miláčikom.

Tvojou najväčšou záľubou je jazdectvo. Prečo si si vybrala práve kone?

Môj ocko sa koňom venuje celý život, takže ich mám okolo seba už od detstva. Užívam si ich variabilitu. Môžete s nimi ísť na niekoľkodňový výlet spojený s kúpaním v jazere alebo na nich súťažiť. Jazda na koni je adrenalín a ten ma baví.

TakiTaki

Taki

Jeweller

Taki je ďalší člen nášho zlatníckeho tímu. Zlatníctvu sa venuje už viac ako 40 rokov a vďaka svojim bohatým skúsenostiam a zručnostiam je nepostrádateľným článkom našej eppickej dielne. V Eppi sa zameriava predovšetkým na jemné úpravy šperkov. Vo voľnom čase rád chodí na prechdádzky a odpočíva pri sledovaní športov.

Ako si sa dostal k práci zlatníka?

Rozhodne nie náhodou. Je to naša rodinná tradícia, ktorá trvá už niekoľko generácii a dúfam, že vydrží čo najdlhšie.

VardanVardan

Vardan

Jeweller

Vardan je súčasťou našej zlatníckej dielne. Venuje sa výrobe, opracovaniu a lešteniu našich eppických výtvorov. Pochádza zo zlatníckej rodiny a šperkárstvu sa venuje celý život. Vo svojej rodnej Arménii pracoval aj pre veľké zahraničné firmy. Vardan ani vo svojom voľnom čase nezaháľa a venuje sa rôznym ručným prácam. Najlepšie sa mu relaxuje pri modelovaní.

Aké šperky vyrábaš najčastejšie?

Takto sa na svoju prácu nepozerám, keby som si ale mal vybrať, tak najradšej vyrábam jemné šperky s neobvyklými prvkami.

AndrejAndrej

Andrej

Laser Operator & Designer

Andrej pochádza z Litvy a je ďalšou posilou zlatníckého teamu. V Eppi pracuje s laserom a má na starosti gravírovanie. Práve vďaka nemu dostávajú vaše šperky prvok jedinečnosti. Andrej miluje cestovanie a prírodu. Vo svojom voľne sa najradšej prechádza v lese alebo rybárči. Okrem toho rád číta a má slabosť pre umenie.

Aký druh umenia máš najradšej?

Páči sa mi všetko možné od obrazov cez hudbu až po tetovania, ale najväčšiu slabosť mám pre moderné umenie a neopozerané veci. A samozrejme ma baví i šperkárčina.

GabrielaGabriela

Gabriela

Product Manager

Gabi je nepostrádateľnou a vždy usmievavou súčasťou produktového tímu. Zaisťuje, aby boli všetky šperky v našej e-výlohe online a správne nacenené. Stará sa aj o to, aby sme mali na sklade vždy dostatok produktov a žiadny sa nám nikam nezatúlal. Ku Gabi neodmysliteľne patrí jej úspešný blog, čítanie kníh a jej najväčšia láska - psia kráľovná Delinka Prvá.

Ktorá módna ikona je tvojou najväčšou inšpiráciou a prečo?

Kenza Zouiten – švédska blogerka, influencerka a co-founder IvyRevel, je mojou najväčšou inšpiráciou, nielen čo sa módy týka. Kenza je veľmi silná žena, ktorá nemala jednoduché detstvo, ale aj napriek tomu si dokázala ísť za svojimi snami – vybudovala najčítanejší škandinávsky blog a založila svoju vlastnú módnu značku. Jej blog čítam už vyše 7 rokov a nevynechám jediný článok.

Barbora V.Barbora V.

Barbora V.

Product Assistant

Barča je ďalším super členom produktového tímu, nahráva nové produkty na naše stránky a má na starosti ostatné administratívne úlohy spojené s našou širokou produktovou ponukou. Voľné chvíle rada trávi v spoločnosti svojich priateľov, miluje stolné hry, kreslí, maľuje a učí sa hrať na ukulele, aj keď zatiaľ vraj márne. :)

Akú techniku kreslenia alebo maľovania máš najradšej? A čo je najčastejším predmetom tvojich výtvorov?

Najradšej maľujem akvarelom, do ktorého potom kreslím čiernou fixkou. Nepohrdnem ale ani pastelkami, fixkami, ceruzkou alebo pokojne aj perom. Momentálne mám rozbehnutý menší projekt, v ktorom kreslím slová a slovné spojenia používané v mojom rodnom meste, Českých Budějoviciach, a v južných Čechách celkovo. Mojim favoritom je rozhodne šajzka a hapina! :)

Katka H.Katka H.

Katka H.

Product Assistant

Káťa je daľšou dôležitou posilou produktového tímu. Okrem toho, že nasaďuje produkty na e-shop, pracuje tiež na tom, aby ste u nás každý šperk našli v tej správnej kategórii, dostali sa k nemu čo najjednoduchšie a našli o ňom všetky potrebné informácie. Voľný čas rada venuje dobrej knižke, peknej výstave alebo živému koncertu. Hlavu si najlepšie vyčistí potulkami po meste alebo horách. Objavovanie a poznávanie nových miest priam miluje.

Aké nové miesto si objavila v poslednej dobe?

Praha je pre mňa miestom, kde sa dá stále niečo nové objaviť. Totálne ma očarila časť Nový svět, kde zastal čas. Tie malé uličky so starými domčekmi, ktoré majú svojho jedinečného ducha... To sa mi potom fantázia rozbehne na plné obrátky. Je tam tiež kúzelná kaviareň, kde by som dokázala vysedávať hodiny.

Barbora H.Barbora H.

Barbora H.

Photo&Video Specialist

Baruš je súčasťou produktového tímu a našou dvornou fotografkou. Okrem toho, že nasadzuje produkty na e-shop, pracuje tiež na tom, aby ste u nás každý šperk našli v tej správnej kategórii, dostali sa k nemu čo najjednoduchšie a dočítali sa o ňom všetky potrebné informácie. Po práci si ide zabehať alebo zacvičiť jogu, rada tancuje a zaznelo aj slovo "prokrastinácia". Ale to vraj skutočne len raz za čas.

Máš nejaký bežecký cieľ, ktorý by si rada dosiahla? Čo pre teba predstavuje?

Raz by som rada zabehla maratón. Znamená to pre mňa vyhrať sama nad sebou. Vždy, keď bežím, snažím sa prekonať samu seba. Ale niekedy je pre mňa beh len relaxom a nemyslím na to, ako rýchlo bežím a či pobežím rýchlejšie než minule. Behanie je pre mňa takisto čas, keď nemusím na nič myslieť, všetky myšlienky z hlavy vypustím a len bežím.

LadaLada

Lada

Photo Assistant

Lada je pravou rukou našej dvornej fotografky. V Eppi pomáha s fotením našich produktov a tvorbou animácií. Lada je kreatívna duša a milovníčka estetiky. Zaujíma sa o Slow fashion, vo voľnom čase prešíva nenosené oblečenie a dáva mu tak druhú šancu (tzv. upcycling). Dovolenku najradšej trávi na pláži pri mori.

Aké životné motto je pre teba inšpiráciou?

"Nič nie je nemožné." Človek by nemal stáť na jednom mieste, ale byť otvorený a skúšať nové veci. :)

OlgaOlga

Olga

Production Specialist

Olga má na starosti logistiku. Komunikuje tak naprieč s celým tímom a zabezpečuje, aby sa produkty dostali k zákazníkom včas. Je to superžena s maximálnou schopnosťou multitaskingu, ktorá dokáže v jeden deň zariadiť mnoho vecí. Vďaka nej zvládame aj zdanlivo nemožné termíny. Inak je jej veľkou láskou kocúr Marcel a volejbal, ktorému sa venuje každý víkend.

S ktorou obľúbenou športovkyňou by si si chcela zahrať volejbal a kde?

Milujem volejbal, a to je samozrejme tímová hra, takže nemám jednu obľúbenú športovkyňu, s ktorou by som si rada zahrala. Stačilo by mať hviezdny celý tím, to by sa hralo jedna radosť. :)

YuliaYulia

Yulia

Production Manager

Yulka je pomocníčkou našej Olgy a svoju pracovnú dobu tak delí na úlohy spojené so zaistením výroby a na pochôdzky, bez ktorých sa žiadny výrobný proces nezaobíde. A ako trávi svoj čas po práci? Čítaním románov a fantasy, ktoré spája s cestovaním, a jej najväčšou vášňou - hrou na gitare.

S akou kapelou a kde by si najradšej usporiadala svoj prvý koncert?

Svoj prvý koncert by som usporiadala v Prahe a so skupinou MGMT, pretože ich počúvam od začiatku ich kariéry a viem, ako sa dostávali na vrchol. Prvýkrát som bola na ich koncerte v Prahe a zanechal vo mne veľký dojem. Znamená to pre mňa, že pokiaľ ideš za svojím cieľom, nič nie je nemožné.

SabinaSabina

Sabina

Production Assistant

Ak Sabina nepracuje, rada číta a oddychuje pri Netflixe. Hlavu si najlepšie vyvetrá prechádzkami v prírode.V Eppi má na starosti punc, pochôdzky súvisiace s výrobou a administratívne činnosti, najmä fakturáciu.

Čo je podľa teba lepšie film alebo kniha a prečo?

Ako kedy! Občas sa stane, že je film tak dobrý, až ma donúti si prečítať knihu alebo naopak. Inak rada čítam beletriu a knihy zamerané na sebarozvoj. Stále dookola sledujem Priateľov a nemôžem prestať. Niekto je závislý na čokoláde, ja na seriáli. :D

NikitaNikita

Nikita

Production Assistant

Nikita je pravá ruka a nepostrádateľná súčasť našej výroby. Pomáha Yulce a Olge s kontrolou objednávok, upravuje šperky pomocou gravíru. Jeho koničky sú samé kreatívne činnosti. Venuje sa tvorbe dj-setov, foteniu na polariod a staré fotoaparáty, tvorbe umeleckých koláží a posterov.

Aký je tvoj obľúbený umelec/umelecký artefakt?

Z hudobného umenia najviac počúvam klasický house, ktorý pôsobí ako z 90. rokov, takže mám rád Kerri Chandler, Blaze, Osunlade, Black Coffe. Z vizuálneho umenia ma fascinujú izometrické a axonometrické obrazy/postery.

ElenaElena

Elena

3D Designer

Elena je súčasťou výrobného tímu. V prípade, že si u nás necháte vyrobiť šperk na mieru, práve ona spracováva grafické návrhy, robí vizualizácie 3D modelov a dáva im život pomocou 3D tlačiarne. Zbožnuje všetko čo súvisí s umením, grafickým dizajnom a maľbou. Preto svoj voľný čas najradšej venuje práve kresleniu či maľovaniu. Jej druhou záľubou je hubárčenie, ako sama tvrdí, ak sa s ňou vyberiete na huby do lesa, váš košík zaručene nebude zývať prázdnotou!

Rozmýšľala si niekedy nad tým, že by si sa umeniu venovala profesionálne? Živila sa ako umelkyňa na voľnej nohe?

Mám asi dvojročnú skúsenosť ako umelkyňa na voľnej nohe, dokonca som sa účastnila dvoch kolektívnych výstav v Prahe. Aktuálne sa veľmi zaujímam o 3D grafiku a chcela by som urobiť sériu obrazov v 3D štýle.

AnnaAnna

Anna

Office Manager

Anička je dôležitým článkom nielen pre spokojnosť našich zákazníkov, ale aj nášho Eppi tímu. Stará sa o to, aby boli všetky naše faktúry včas uhradené, balíčky starostlivo zabalené a odoslané a nám v kancelárii nič nechýbalo. Inak miluje freeride, a to nielen na MTB bicykli, ale aj na lyžiach. Aktuálne je jej najväčším potešením šteňa francúzskeho buldočka Leia.

Aký šport by si si vedela predstaviť robiť na plný úväzok a prečo?

Milujem hory! Takže moja voľba športu na plný úväzok je jasná! Lyžovanie alebo snowboarding. Spojenie krásnej prírody a zábavy je pre mňa proste top!

AlinaAlina

Alina

Office Assistant

Alina má na starosti prípravu a expedíciu našich vyšperkovaných zásielok. Pokiaľ u nás nakúpite, je veľmi pravdepodobné, že budete rozbaľovať balíček, ktorý prešiel jej rukami. Zároveň je pravou rukou Aničky a nás všetkých, keď nám v kancelárii čokoľvek chýba alebo dochádza. Vo voľnom čase sa venuje maľovaniu a najradšej zo všetkého doučuje deti češtinu a angličtinu.

Čo ťa na doučovaní detí najviac baví?

Baví ma na tom tá detská úprimnosť, otvorenosť a predovšetkým ich záujem o informácie. Toto všetko ma nabíja energiou a aj keď idem na hodinu so zlou náladou, ony mi ju zlepšia. Celé doučovanie vediem skôr formou hry, takže je to zábava pre obe strany.

NhungNhung

Nhung

Office Assistant

Nhung patrí do nášho back office týmu, pomáha s balením, expedíciou balíčkov a faktúrami. Pôvodom je z Vietnamu, narodila sa v Plzni. Na pivo ju ale radšej nepozývajte, tvrdí, že ho nemá vôbec rada. Čo rada má, sú minimalistické tetovania, umenie a ázijskú kuchyňu. Okrem Európy precestovala aj Áziu, kde si zamilovala Tokyo.

Majú pre teba tvoje tetovania hlbší význam alebo ich vnímaš len ako vizuálny, okrášľujúci prvok?

Pár ich pre mňa význam má, ale zároveň sa nájdu také, ktoré mám len čisto na okrasu. :) Myslím si, že v podstate všetky moje tetovania obsahujú nejaký význam, napríklad pre iných ľudí, len ja im ho neprisudzujem.

IvkaIvka

Ivka

Junior Accountant

Ivčin svet v Eppi sa skladá zo samých čísel, má na starosti účtnovníctvo. Ako sama tvrdí, na práci ju veľmi baví jej rôznorodosť, rozhodne netrpí na stereotyp. Ak sa nestará o poriadok v našom účtovníctve, s láskou sa stará o svojho nebojácneho ochrancu, čivavu Bucksa. Je tiež milovníčka športu a to nie hociakého. S našou Ivčou by ste si radšej nemali nič začínať, venuje sa totiž fitboxu!

Patrila matematika medzi tvoje obľúbené predmety už na základnej škole? Hviezdila si pri počítaní a mala samé jednotky?

Popravde matematika bola na základnej škole asi môj najmenej obľúbený predmet, takže na vysvedčení žiadna jednotka nezasvietila. Radosť z čísel prišla až s predmetom účtovníctvo. S matematikou sme sa už trochu skamarátili, ale predsalen každý deň ďakujem bohu za vynálezcu kalkulačky. :D

MarekMarek

Marek

Marketing Manager

Mára je vedúcim marketingového tímu a hviezdou vývoja našej webovej stránky. Má pod palcom tvorbu reklamy, obsahu a podieľa sa na nových stratégiách a nápadoch. Po práci sa z neho stáva typický scifi/fantasy nerd, kaviarenský povaľač, pútnik (aj cestovateľ) a terénny knihomoľ.

Keby si rozumel zvieratám, čie "rozhovory" by ťa najviac zaujímali?

U mačiek sa dá ťažko povedať, či je v ich pohľade únava alebo nepriateľstvo. S obavami o svoj život musím vedieť, čo si myslí tá moja. Zaujímal by ma tiež preklad psieho vytia, pískania škrečkov alebo tie večné dialógy medzi holubmi na lampách. Ohovárajú nás alebo sa len bavia o tom, čo si kde ukoristia?

PetraPetra

Petra

Online Marketing Specialist

Petra sa stará, aby bolo o Eppi počuť v online aj offline svete. Je našou PR, brand manažérkou & online marketérkou. Vo voľnom čase je objaviteľkou či už rozpadnutých domov, zašitých miest (tzv. urbex) alebo nových zaujímavých kaviarní. Doma sa vyžíva v pestovaní mikrokultúry a zelene od kvásku až po huby a kryštály.

Ak by existovali minulé životy, kto myslíš, že si bola? Aký bol tvoj život/povolanie..?

Bola som rozhodne pes a môj život bol dobrodružný! Prvýkrát to napadlo môjmu otcovi, pretože nielenže z kuraťa dokážem zjesť aj kosti, ale rovnako psom tak nejak intuitívne rozumiem. S tým musím súhlasiť. :)

KarolínaKarolína

Karolína

Content Marketing Specialist

Kája je ďalším členom marketingového tímu. Má na starosti tvorbu newslettrov a podieľa sa na tvorbe obsahu pre webové stránky. Vo voľnom čase rada varí, cestuje alebo maľuje. Pochádza zo Slovácka a ako sa hovorí u nich na Morave: "Je to správna dievčica, čo aj pluh na poli utiahne!"

Čo ťa najviac baví na cestovaní a kam by si sa raz rada pozrela?

Okrem poznávania nových kultúr, ľudí a jedla milujem na cestovaní aj tie prípravy. Plánovanie, balenie, čakanie na letisku a to jemné šteklenie v bruchu, ktoré vám hovorí, že je pred vami niečo nové a vzrušujúce. Raz by som sa rada pozrela do Ázie a najviac ma láka Japonsko alebo Vietnam.

LenkaLenka

Lenka

Social & Content Specialist

S Lenkou sa môžete stretnúť na Instagrame a Facebooku. Tvorí náš obsah a poznáte ju tiež podľa milej slovenčiny v komentároch. Stará sa o náš Blog a stránku, ktorú práve čítate. Po práci sa rada prebehne po Náplavke, číta, venuje sa DIY a objavuje krásy Prahy.

Existuje nejaká záhada, ktorú by si si priala rozlúštiť? Aká?

Tých je na svete mnoho! Ak by to bolo možné, vybrala by som si takú, o ktorej by som vedela, že sa ju ľudstvu počas môjho života rozlúštiť nepodarí. Týkala by sa napríklad otázky mimozemských civilizácii, paralelných vesmírov alebo virtuálnej reality. :D

BaruBaru

Baru

Marketing Assistant

Baru je našou part-time administratívnou podporou marketingového tímu. Pomáha s vedením nákladov, fakturáciou, reportingom či analýzou konkurencie. Študuje odbor technológie v marketingu v Prahe. Vo voľnom čase cvičí jógu, dokonca si čoskoro plánuje urobiť inštruktorský kurz. Rada čita psychologickú literatúru a knihy zamerané na sebarozvoj. A vie hrať aj na klavir!

Prečo si si ako odbor vysokoškolského štúdia vybrala práve marketing?

Pre marketing som sa rozhodla, pretože ma baví ako kreatívna a organizačná činnosť, tak psychológia. A marketing je kombináciou tohto všetkého.

AlmaAlma

Alma

Country Manager

Alma má na starosti nemecký trh, kde se stará predovšetkým o našich klientov a webstránku. Rada počúva podcasty a pretože vyrastala v Berlíne, najradšej má tie nemecké. Vo voľnom čase rada číta, sleduje seriály, nakupuje v second handoch a rada by sa vrátila k jazde na koni. Tiež je veľkým milovníkom cestovania a jej obľúbené destinácie sú Ukrajina, Albánsko a Bukurešť.

Čo ťa na nakupovaní v second handoch baví najviac? A dáš nám nejaké tipy na super sekáče?

Páči sa mi, že tam nájdem kusy, ktoré inde nie sú. Dôležitý je pre mňa aj ekologický a etický faktor, keďže odevný priemysel je celkom veľká záťaž. V poslednom čase som si obľúbila hlavne tieto sekáče: Přestupní stanice, Homeless Praguee, Lulu Vintage Store a 1981.

DušanDušan

Dušan

Senior Developer

Dušan je náš supermozog. Zaisťuje, že naša stránka a všetky jej funkcie pracujú ako hodinky. Počítače a kódovanie sú jeho životnou vášňou. Fascinuje ho umelá inteligencia a keď práve nesedí za monitorom, rád chodí do prírody na túry.

Kedy si vedel vynájsť akúkoľvek technologickú vychytávku pre ľudstvo, čo by to bolo?

Ak by to mala byť len jedna vychytávka, tak potom asi nejaký druh teleportu. Snáď by časti ľudstva, vrátane mňa, ušetril zopár starostí, viac nás zblížil, pridal určitej slobody a času navyše. Ale všetko s mierou, s ohľadom na ekológiu a len pre dobré účely. ;)

MartinMartin

Martin

Front-end Developer

Martin je naša externá počítačová hlavička. V Eppi sa stará o to, aby mohli ľudia nakúpiť šperky rovnako pohodlne z najnovšieho Iphone, tak aj z počítača vašej mamy. V prípade, že ho omrzí jeho brnenské pracovisko, vyberie sa pracovať, tzv. nomádiť, do sveta. V čase písania bol aktuálne na Tenerife. Po práci organizuje stretnutia pre ľudí z oboru, rád upravuje mapy v navigácii Waze a premýšľa o presťahovaní z mesta na vidiek.

Kde všade vo svete si už "nomádil" a na akom miesto bolo najťažšie sa sústrediť na prácu? Máš nejaké overené taktiky na produktívny homeofice, kedže s ním máš zrejme dosť skúseností?

Najzaujímavejší bol Tenerife a Srí Lanka. Inak rôzne po Európe, ale skôr krátkodobo. Práca v inom ako domácom prostredí mi vyhovuje najviac, pretože človek nerieši také tie bežné, "domáce" starosti a má čas sa sústrediť na prácu. Naopak, napríklad doma na bežnom homeoffice nedokážem pracovať, preto pracujem skôr z kancelárie.

RubyRuby

Ruby

Minister of Culture

Ruby je presvedčený, že je jediným skutočným Eppi Šéfom. Podľa jeho teórie všetci ľudia, ktorí sú tu uvedení, sa ráno oblečú a vyrazia do kancelárie s jediným účelom – slúžiť mu. Hlavnou náplňou práce nás všetkých je tak škrabkanie za ušami, pod ňufákom a hádzanie loptičky. Ale nesťažujeme sa! Robíme to dobrovoľne. Pýtate sa prečo? No predsa pre tie jeho oči!

Ktoré jedlo je tvoje obľúbené a prečo?

Tak samozrejme akékoľvek jedlo! Ale vzhľadom na môj upravený jedálniček dávam prednosť kuracím nugetkám so zemiakovými kúskami, sypaným hráškom a mrkvou.