Keramické šperky: odolné modely s hladkou textúrou a nekonečnými farebnými možnosťami

Predstavujeme vám najnovší prírastok v našej ponuke – neprehliadnuteľné keramické šperky. Sú to jedinečné kúsky, ktoré spájajú krehkú eleganciu keramiky s výrazným štýlom a odolnosťou. Ak hľadáte šperk, ktorý zaujme a bude vyjadrovať vašu individualitu, keramické šperky sú tou správnou voľbou.

Keramické farebné prstene a prívesok so srdcom
V našej ponuke nájdete keramické šperky v neutrálnych i výrazných farbách, ktoré sa medzi sebou skvele kombinujú.

Ako sa vyrábajú keramické šperky?

Pri výrobe keramických šperkov sa používa špeciálny materiál nazývaný resin alebo viskózna, polotekutá živica na báze metakrylátu, ktorá je spojená s tvrdidlami. 22% materiálu tvorí keramická zložka, vďaka ktorej šperk získa unikátnu a neprehliadnuteľnú farebnosť. Resin sa nanáša na kovový základ šperku v niekoľkých vrstvách, kým nedosiahne vysokú tvrdosť a požadovaný tvar. Následne sa tvrdí pod modrým UV svetlom. Po vytvrdení sa každý šperk upravuje, leští a brúsi do požadovaného vzhľadu, a stáva sa tak odolným doplnkom s vysokou tvrdosťou.

Zaujímavosť: Proces výroby keramických šperkov je veľmi podobný plombovaniu pri liečbe zubného kazu. Zubár pri ošetrovaní tiež používa špeciálny materiál zo živice, ktorý sa následne tvrdí pomocou UV svetla a brúsením upravuje jeho tvar.
Béžový keramický prsteň s diamantmi
Jemná obrúčka, ktorú zdobí 8 diamantov a béžová keramika, sa dá nosiť aj ako svadobná obrúčka.

Aké výhody majú šperky z keramiky?

 1. Estetika a rozmanitosť dizajnov

  Vďaka jemnej tvarovateľnej hmote môžu z keramiky vzniknúť rôzne tvary a dizajny, ktoré by z drahých kovov nikdy nevzišli. Vo variáciách s 14k či 18k zlatom a diamantmi existuje takmer nekonečné množstvo možností.

 2. Farebnosť

  Keramický materiál na šperkoch môže byť pomocou glazúry ofarbený širokou škálou aj veľmi výrazných farieb.

 3. Pevnosť

  Šperky z keramiky sú veľmi pevné a odolné voči každodennému opotrebeniu, čo zaručuje ich dlhú životnosť. Napriek tomu však odporúčame zaobchádzať s keramickými šperkami s náležitou starostlivosťou a opatrnosťou.

 4. Ľahkosť

  Keramické prstienky alebo náušnice môžete nosiť celý deň (i noc) bez toho, aby vás nejako obmedzovali. Keramika je veľmi ľahký materiál.

 5. Bez alergickej reakcie

  Keramika je hypoalergénny materiál, čo znamená, že je šetrná k pokožke a vhodná aj pre ľudí s citlivou pleťou. Nemusíte sa teda obávať podráždenia alebo alergických reakcií.

 6. Udržateľnosť

  Keramika je čisto organický materiál, ktorý je ľahko biologicky odbúrateľný. V kombinácii s našimi lab-grown diamantmi a recyklovaným zlatom je taký šperk pre našu planétu priateľskou voľbou.

Keramický přívěsek s lab-grown diamantem
Šperkom dodávajú lesk lab-grown diamanty, ktoré sú cenovo dostupnejšie a nezaťažujú životné prostredie.
Keramický náramek s lab-grown diamanty
Keramický príspevok ponúkame v 6 rôznych farbách v kombinácii so žltým, bielym i ružovým zlatom.

Odolný, ale aj tak krehký

Keramický materiál je aj napriek svojej pevnosti a odolnosti veľmi krehký a nepružný. Po vypálení je tak napríklad tvar prsteňa v konečnom stave a nedá sa zmenšiť alebo zväčšiť. Preto je pred finálnym výberom potrebné zistiť správnu veľkosť prsteňa.

Kontrast kovu a keramiky

V našej ponuke nájdete šperky, v ktorých kombinujeme tie najlepšie materiály – keramiku, zlato a lab-grown diamanty. Práve vďaka lab-grown diamantom sú tieto šperky ekologickejšie, etickejšie i cenovo priaznivejšou alternatívou. Diamantové šperky s keramickými prvkami sú presne to, čo hľadáte, ak si prajete moderný, výrazný kúsok s nádychom extravagancie.

Keramika prináša šperkom jedinečnú textúru a farebnosť. Či už preferujete neutrálnu bielu, ktorá pôsobí čisto a sofistikovane, elegantnú čiernu, ktorá dodáva šperkom záhadný a nadčasový vzhľad, alebo žiarivé odtiene modrej, zelenej, ružovej a žltej, ktoré prinášajú živosť a hravosť, keramika je skvelou voľbou. Vďaka technológii keramickej výroby je možné dosiahnuť vysokú farebnú stálosť, čo znamená, že váš šperk bude vyzerať ako nový i po dlhých rokoch nosenia.

Keramické prsteny v různých barvách
Ktorá farba keramiky sa vám páči najviac? Krémovo biela, hrejivá oranžovohnedá alebo upokojujúca zelená?

Tipy, ako sa starať o keramické šperky

Všeobecne je pri akomkoľvek šperku dôležité, aby ste pri starostlivosti o šperky nepoužívali agresívne chemické čističe a tvrdé pomôcky ako sú kefy, hrubé papierové obrúsky a iné. Keď sa budete držať základných pravidiel, ako správne čistiť šperky, mali by vám vydržať veľa rokov v skvelej kondícii.

 1. Čistite mäkkou čistou a suchou handričkou.
 2. Pri väčšom znečistení použite mydlový roztok. Ale pozor, šperk nesmiete umývať príliš horúcou vodou.
 3. Zverte raz za čas svoje prstene, náušnice, náhrdelníky, retiazky i brošne do šperkového wellness v Eppi. Radi vám váš klenot v rámci doživotnej záruky a servisu vyčistíme – raz ročne bezplatne!
 4. Skladujte šperky oddelene od seba podľa materiálov. Tie z keramiky odporúčame vložiť do mäkkého látkového vrecúška alebo im vyhradiť špeciálne miesto v krásnej šperkovnici.
 5. Nevystavujte šperky extrémnym teplotám, tlaku alebo nárazom. Tie keramické to veľmi radi nemajú.
 6. Svoje klenoty pravidelne kontrolujte. Počas bežného nosenia sa môžu náušnice napríklad nepríjemne zachytiť o sveter a uvoľní sa tak nejaká ich časť. Na prstienkoch zase nemusí po dlhšom čase pevne sedieť kamienok a pod. Ak to zistíte včas, budete mať šancu ich nechať opraviť.
Modré keramické náušnice s diamanty
Medzi keramickými šperkami nájdete aj blankytne modré náušnice s prírodnými diamantmi.
Modrý keramický náhrdelník s diamanty
K náušniciach dokonale ladí tento náhrdelník, ktorý vyzerá úžasne samostatne i v kombinácii s ďalšími retiazkami.

Jedinečná ako Scarlett Johansson

Aj napriek tomu, že keramické šperky nie sú v módnom svete žiadnou novinkou, v hľadáčikoch zahraničných paparazzov a módnych časopisov sa skôr neobjavujú. Avšak, opak je pravdou, pretože luxusné a renomované značky ako Bvlgari alebo Chanel už dlho využívajú keramiku ako materiál pre svoje šperky. Jedinečným príkladom je zásnubný prsteň herečky Scarlett Johansson, na ktorom sa nachádza 11-karátový žltý diamant, doplnený elegantnou čiernou keramickou obrúčkou.

Scarlett Johansson a její zásnubní prsten
Zdroj: https://www.antiquejewellerycompany.com/us-celebrity-engagement-rings/

Nezáleží na tom, či hľadáte náušnice, náramky, náhrdelníky alebo prstene, u nás nájdete širokú škálu keramických šperkov, ktoré doplnia váš osobný štýl a vyzdvihnú vašu originalitu. Buďte odvážní/é a vyjadrite svoju jedinečnosť prostredníctvom týchto unikátnych šperkov.

 • Keramický náhrdelník s lab-grown diamantom Dimia
  Keramický náhrdelník s lab-grown diamantom Dimia
 • Keramické náušnice s lab-grown diamantmi Noreen
  Keramické náušnice s lab-grown diamantmi Noreen
 • Ružový keramický prívesok v tvare srdca s diamantom Cristina
  Ružový keramický prívesok v tvare srdca s diamantom Cristina
 • Keramické náušnice s lab-grown diamantom Gill
  Keramické náušnice s lab-grown diamantom Gill
 • Keramický prsteň s lab-grown diamantmi Jody
  Keramický prsteň s lab-grown diamantmi Jody

Objaviť keramické šperky

Newsletter

Okrem článkov ponúkame aj množstvo akcií, zliav a súťaží.

Chcete o nich vedieť ako prvý? Stačí sa prihlásiť k nášmu newsletteru.

Emailovú adresu ste nezadali správne.

Musíte súhlasiť s podmienkami.

Témy, o ktorých píšeme

 • Čítať túto tému

  Všetko o šperkoch

 • Čítať túto tému

  Zásnuby

 • Čítať túto tému

  Všetko o svadbe

 • Čítať túto tému

  Ako na darčeky