Najkrajšie oscarové šperky z histórie

Odovzdávanie cien americkej Akadémie filmového umenia respektíve Oscarov je najvýznamnejšia a najočakávanejšia udalosť filmového sveta. V tomto roku sa uskutoční v poradí už 88. slávnostný večer, v poslednú februárovú nedelu, teda 28. februára. Hoci tento večer patrí hviezdam strieborného plátna, vo vedľajšej a nemenej dôležitej úlohe vystupujú krásne a originálne večerné róby prítomných dám. Okrem ocenených žiaria i šperky plné zlata, diamantov a ďalších drahých kameňov.

Už sa nemôžeme dočkať, s čím tento rok prekvapia slávny módny návrhári a aké trendy kombinácie nám filmové hvezdy na červenom koberci predvedú. Zatiaľ sme si pre vás pripravili prehľad tých najúchvatnejších šperkov, ktoré zdobili svoje nositeľky behom oscarových večerov v priebehu minulého storočia.

Norma Shearer

Krásna herečka vyhrala v roku 1930 Oscara za najlepší ženský herecký výkon v dramatickom filme Rozvedená. V tomto neskoro secesnom období pózovala pred bleskami fotoaparátu s módnymi vrstvenými náramkami a diamantovým príveskom.

Norma Shearer Oscar

Vivien Leigh

V roku 1940 si na odovzdávanie hereckých cien vzala táto krásna herečka výrazný smaragdový náhrdelník a neprehliadnuteľný náramok s množstvom farebných drahokamov. Nakoniec vyhrala cenu za najlepší herecký výkon a to vo filme Odviate vetrom.

Vivien Leigh Oscar

Ginger Rogers

Slávna herečka, tanečnica a speváčka získala filmové ocenenie v roku 1941 za rolu vo filme Slečna Kitty. Ginger má na sebe krásny kvetinový náhrdelník s drahokamami a výrazný drahokamový náramok.

Ginger Rogers Oscar

Marilyn Monroe

Na uvádzaní filmových cien v roku 1951 si slávna Marilyn obliekla čierne tylové šaty a doplnila ich párom elegantných diamantových náušníc a širokým diamantovým náramkom v secesnom štýle.

Marilyn Monroe Oscar

Audrey Hepburn

Okúzľujúca Audrey Hepburn získala herecké ocenenie v roku 1954 za rolu princeznej Anny vo filme Prázdniny v Ríme. K bielym čipkovaným šatám zvolila nadčasové perlové náušnice s diamantmi.

Audrey Hepburn Oscar

Grace Kelly

Nasledujúci rok vyhrala cenu za najlepší herecký výkon Grace Kelly a to za rolu vo filme Dedinské dievča. Na červenom koberci zažiarila v do tej doby najdrahších šatách oscarovej histórie. Len materiál na tieto šnurovacie hodvábne šaty z dielne Edith Head stál takmer 4 000 dolárov. Ku krásnym a jedinečným šatám si Grace vzala elegantné perlové náušnice.

Grace Kelly Oscar

Elizabeth Taylor

Roku 1967 vyhrala táto herečka svoju druhú filmovú cenu a to za rolu v snímke Kto sa bojí Virginie Woolfovej? Na odovzdávaní cien si vzala slávnu smaragdovú kolekciu Bulgari, ktorá bola v roku 2012 vydražená v aukčnej sieni Christie´s za úchvatných 24 799 000 dolárov.

Elizabeth Taylor Oscar

Jennifer O’Neill

Moderátorka večera Jennifer O’Neill si v roku 1975 k nežným bielym šatám obliekla dramatický zlatý náhrdelník, ktorým na seba upútala všetku pozornosť.

Jennifer O’Neill Oscar

Sophia Loren

Krásna filmová herečka získala roku 1991 ocenenie za celoživotné herecké dielo a na túto významnú udalosť si obliekla pôsobivé lustrové náušnice a zlatý široký náramok z geometrických tvarov.

Sophia Loren Oscar

Elizabeth Taylor

O dva roky neskôr na seba opäť strhla všetku pozornosť Elizabeth Taylor a to výrazným na zákazku vyrábaným diamantovým náhrdelníkom v tvare sedmokrások. V ten rok získala zvláštnu Humanitárnu cenu Jeana Hersholta za charitatívnu činnosť, ktorá zároveň prispela k renomé filmového priemyslu.

Elizabeth Taylor Oscar

Uma Thurman

V roku 1995 zažiarila na červenom koberci okúzľujúca herečka Uma Thurman s hladkými fialkovými šatami z dielne Prada. K jednoduchým šatám pridala elegantný diamantový náhrdelník, náušnice a náramok.

Uma Thurman Oscar

Kate Winslet

V roku 1996 sa na odovzdávaní cien Oscar objavila Kate Winslet v ružových šatách od Vivienne Westwood, ktoré krásne doplnila diamantovým náhrdelníkom vo viktoriánskom štýle z dielne Martina Katza.

Kate Winslet Oscar

Nicole Kidman

V roku 1997 pojem elegancia posunula do nových vôd Nicole Kidman, keď sa na červenom koberci objavila v hladkých vyšívaných šatách od Christiana Diora. Výrazné šaty perfektne skombinovala s krásnymi šperkami v indickom štýle od Martina Katza. Vďaka svojmu éterickému vzhľadu sa cez noc stala uznávanou módnou ikonou.

Nicole Kidman Oscar

Salma Hayek

Inšpiráciou sa pre mnohých stala i Salma Hayek, ktorá sa v roku 1997 objavila na odovzdávaní filmových cien v trblietavých šatách od Armaniho. Svoj elegantný vzhľad zdôraznila pomocou vyčesaného účesu, ktorý podtrhla diamantovým diadémom.

Salma Hayek Oscar

Madonna

Na červenom koberci sa v roku 1998 objavila i speváčka Madonna, ktorá upútala pozornosť modernými dlhými šatami od Oliviera Theyskense. Večerný outfit zjemnila a osviežila vintage náhrdelníkom z dielne Freda Leightona.

Madonna Oscar

Gwyneth Paltrow

Na trend nadčasovej elegantnej krásy naviazala v roku 1999 herečka Gwyneth Paltrow, ktorá si na filmový večer obliekla ružové šaty od Ralpha Laurena a princeznovské šperky z dielne Harryho Winstona. V tomto roku vyhrala Gwyneth cenu za najlepšiu herečku v hlavnej úlohe vo filme Zamilovaný Shakespeare.

Gwyneth Paltrow Oscar

Zdroj: jewelsdujour.com

Newsletter

Okrem článkov ponúkame aj množstvo akcií, zliav a súťaží.

Chcete o nich vedieť ako prvý? Stačí sa prihlásiť k nášmu newsletteru.

Emailovú adresu ste nezadali správne.

Musíte súhlasiť s podmienkami.

Témy, o ktorých píšeme

 • Čítať túto tému

  Všetko o šperkoch

 • Čítať túto tému

  Zásnuby

 • Čítať túto tému

  Všetko o svadbe

 • Čítať túto tému

  Ako na darčeky