Ako si uctiť ženy na MDŽ alebo 5 spôsobov pre perfektných mužov

Máme tu Medzinárodný deň žien a s ním sa nesie i posolstvo lásky, vďaky a úcty k nežnejšiemu pohlaviu. Prečítajte si, čo by mohlo vaše polovičky, matky, dcéry, sestry a kamarátky v tento deň potešiť a doprajte im jeden deň do roka, ktorý bude len ich.

V súčasnosti sa u nás žiaľ tento sviatok už veľmi neslávi, čo je škoda. Je to najmä preto, že sa spája s negatíve s oslavou MDŽ za komunizmu. Avšak tento sviatok je oveľa starší a ctí si rok 1908, kedy 40 000 newyorských krajčírok štrajkovalo za zrušenie desaťhodinového pracovného času, za vyššie mzdy a lepšie pracovné podmienky, pričom žiadali aj volebné hlasovacie právo. Uctite si teda vaše nežnejšie polovičky a ich nežnú, ženskú silu a schopnosť zvládať náročné situácie. Garantujeme vám, že po týchto gestách vás „vaše“ ženy ocenia ako perfektných mužov.

1. Spomeňte si na všetky dôležité ženy

V tento deň si skúste spomenúť na všetky ženy, ktoré pre vás niečo znamenajú. Existuje žena, ktorú obdivujete, osobnosť, ktorá je vám vzorom či inšpiráciou? Či už ide o známe osobnosti alebo ženy z vášho života, určite si zaslúžia ocenenie. Poslať e-mail alebo SMS, či správu na Facebooku je dnes skutočne jednoduché. Avšak najlepší dojem a oveľa viac zapôsobíte, ak „svojim“ ženám zatelefonujete, je to oveľa dôvernejšie a krajšie!

2. Pomôžte jej

Dúfame, že vaša polovička alebo mama majú napriek pracovnému dňu tento deň voľnejší. Práve preto by si zaslúžila trochu pomôcť s tým, čo pre vás každý deň robí. Či už upracete, navaríte (vezmete ju na večeru), alebo urobíte čokoľvek zo zoznamu vecí, ktoré musí ona každodenne stihnúť, vaša snaha určite neostane nepovšimnutá. Navyše jej trochu pomôžete, uľahčíte a hlavne skrášlite deň.

3. Povedzte jej, čo pre vás znamená

Muži často slová podceňujú, lebo sa im na prvý pohľad zdá, že sa nimi nedá veľa dosiahnuť. Opak je avšak pravdou a hlavne pri ženách to platí asi dvojnásobne. Malé vyznanie lásky, ktoré vôbec nečakala, alebo poďakovanie za všetko, čo pre vás robí, ju určite dojme. V zhone každodenných povinností často zabúdame hovoriť ľuďom, čo pre nás znamenajú. Vaše milované ženy si to budú ešte veľmi dlho pamätať a poteší ich to. Určite na to nezabudnite počas Medzinárodného dňa žien, teda nášho MDŽ.

4. Odmeňte ju a prekvapte ju

Večera v dobrom podniku, fľaša vína, bonboniéra alebo iný milý darček určite bude mať veľkú odozvu. Každá žena má rada čosi iné, pre niektoré bude možno ideálnym darčekom, ak jej zabezpečíte voľno v práci a darujete jej jeden deň vo wellness bez bežných povinností v domácnosti. Iné ženy zas naopak určite ocenia, ak ich vezmete do divadla, na koncert ich obľúbenej kapely, alebo vyblázniť sa a vytancovať sa do klubu.

Ak nemáte peniaze nazvyš, ale chcete ju odmeniť, skúste byť kreatívny v rámci svojich možností – obdarujte ju napríklad kupónom na exotickú masáž, prípadne ju vymasírujte vy, nachystajte jej relaxačný kúpeľ pri sviečkach, alebo jej pripravte dobrý čajík s čokoládou ku zaujímavej knihe. Maličkosti, do ktorých sa vložíte, často potešia viac ako veľké gestá. Najčarovnejšie na tom všetkom je ten nádherný moment prekvapenia.

5. Vykričte to do sveta

Dnes už nie je najmenší problém povedať ľuďom okolo vás, čo máte na srdci. Napíšte e-mail s poďakovaním a rozošlite ho dôležitým ženám vo vašom živote, dajte si jednoduchý status na Facebooku, zdieľajte pekný obrázok alebo možno aj tento článok, a pripomeňte tým, ktorí nevlastnia kalendár, čo je to vlastne dnes za deň. Inšpirujte mužov okolo vás k tomu, aby si tiež uctili „svoje“ ženy a nebojte sa ukázať ostatným, že viete byť citlivý a pozorný. Dnešné ženy totiž milujú citlivých mužov a o to viac budú milovať aj vás.

Newsletter

Okrem článkov ponúkame aj množstvo akcií, zliav a súťaží.

Chcete o nich vedieť ako prvý? Stačí sa prihlásiť k nášmu newsletteru.

Emailovú adresu ste nezadali správne.

Musíte súhlasiť s podmienkami.

Témy, o ktorých píšeme

 • Čítať túto tému

  Všetko o šperkoch

 • Čítať túto tému

  Zásnuby

 • Čítať túto tému

  Všetko o svadbe

 • Čítať túto tému

  Ako na darčeky