Ako prekabátiť svadobný rozpočet a pritom nezľaviť zo svojich prianí

Pri plánovaní svadby je na prvom mieste svadobný rozpočet. Uznávame, že riešiť ako prvú vec po zásnubách peniaze, to veľká romantika zrovna nie je. Pripravili sme preto pre vás pár tipov, ako svadobný rozpočet udržať na uzde a pritom sa nevzdať vašich prianí a požiadaviek.

svadba

Zadovážte si (nielen) svadobné dekorácie z druhej ruky

Na internete nájdete veľa svadobných bazárov, kde nevesty po svadbe rozpredávajú, na čo si len spomeniete. Sú to rôzne popisovacie tabule, ukazovatele, škatuľky na prstienky, kilometre organzy vo farbách od výmyslu sveta, mašle, poťahy na stoličky, obrusy, svetielka, vázičky, stojančeky a ďalšie drobnosti.

Prvá výhoda bazárových vecí je, že väčšina z nich zažila slávu len pár hodín v jeden svadobný deň a ich stav je nerozpoznateľný od nového. A tá druhá? Aby sa nevesty svadobného vybavenia rýchlejšie zbavili, rozpredávajú ho väčšinou veľmi lacno.

Salón s najväčším výberom svadobných šiat je online

Rovnako ako s dekoráciami je to aj so svadobnými šatami alebo šatami pre družičky. Na portáloch ako je burzoblsak.sk alebo aj na facebookovom Marketplace ich nájdete stovky a rozhodne je z čoho vyberať!

Ceny sú často o viac než polovicu nižšie ako tie pôvodné. Navyše budú šaty vaše a nebudete sa musieť báť, že sa poškodia, alebo ich niekto poleje niečím, čo pri vrátení v požičovni neradi vidia. Jediná maličká nevýhoda tu však je. Budete si ich musieť ísť vyskúšať.

Svadobný plánovač
Majte svadobné prípravy pod kontrolou

Plánovanie svadby nie je jednoduchá vec. Aby sme vám všetko čo najviac uľahčili, pripravili sme pre vás podrobný svadobný plánovač, v ktorom vás prevedieme celými prípravami krok za krokom. S ním vás budú prípravy svadobného dňa baviť a budete mať istotu, že na nič dôležité nezabudnete.

Vyzdobte svadbu okolitou prírodou a kvety použite znovu

Pár tipov, ako ušetriť na svadbe, sa točí aj okolo kvetinovej výzdoby. Pokiaľ máte svadbu na lúke alebo v záhrade, priestor sám o sebe vyzdobí okolitá príroda a vy už nemusíte nič pridávať.

Kvety určené na jeden moment využite počas dňa viackrát

Nádherne vyzdobená slavobrána slúži pri obrade doslova len pár minút. Bola by škoda ju ďalej nevyužiť. Nechajte ju celú preniesť do fotokútika a vytvorte tak krásne pozadie, ktoré bude na každej fotke.

Je bežné, že kytice oboch mamičiek aj nevesty zdobia stôl, pri ktorom sedia a nie je potrebné ho už ničím dopĺňať. Pokiaľ má nevesta uviazanú aj jednu kyticu na hádzanie, nenechávajte ju až do osudnej chvíle v chlade v pivnici. Ozdobte ňou obradný stolík, sladký bar alebo stôl na dary.

svadobni rozpocet

Buďte odvážni a využite svadobné dary

Veľa vašich hostí si láme hlavu so svadobným darom. Čo takto spojiť príjemné s užitočným? Od sesternice si nechajte upiecť svadobnú tortu, od strýka naložiť mäso na večerné grilovanie. Kamarátku kaderníčku zase môžete poprosiť, nech sa vám postará o účes a líčenie. Im bude cťou, vy to budete mať lacnejšie alebo úplne zadarmo a vaši svadobčania budú mať vyriešený originálny svadobný dar.

V každom odstavci sme pár desiatok eur ušetrili, tak nejaký tip vyskúšajte a užite si naplno váš deň!

Newsletter

Okrem článkov ponúkame aj množstvo akcií, zliav a súťaží.

Chcete o nich vedieť ako prvý? Stačí sa prihlásiť k nášmu newsletteru.

Emailovú adresu ste nezadali správne.

Musíte súhlasiť s podmienkami.

Témy, o ktorých píšeme

 • Čítať túto tému

  Všetko o šperkoch

 • Čítať túto tému

  Zásnuby

 • Čítať túto tému

  Všetko o svadbe

 • Čítať túto tému

  Ako na darčeky