Titanové prstene - zamatovo sivé odolné šperky

Zamatovo sivý kov, ktorý neohrozuje rez ani zub času, si našiel miesto aj v šperkárstve predovšetkým vďaka svojmu exotickému vzhľadu i ľahkosti a veľkej odolnosti. Poďme si ho predstaviť.

Do Eppi portfólia sme zaradili po novom aj šperky z titanu. Konkrétne veľmi žiadané titanové prstene. Práca s titanom je náročnejšia než s drahými kovmi ako zlato či striebro, pretože šperkári musia disponovať špeciálnym náčiním na spracovanie a navyše má titan vysokú teplotu topenia. Nedá sa teda klasicky spájkovať, ako je to bežné pri ostatných kovoch používaných na výrobu šperkov.

Titánové prstene

Prečo je titan v šperkárstve tak obľúbený, ale náročný na spracovanie?

Začneme tým, že titan nie je drahý kov. Je to 7. najviac zastúpený kov v zemskej kôre. Aj preto jeho ťažba nie je takou záťažou na životné prostredie, ako napríklad zlato.
Titan je prekvapivo ľahký a napriek tomu neskutočne odolný kov. Vášmu titanovému prstienku nebudú vadiť kyseliny, zásady a odolá korózii aj v slanej vode.

Hypoalergénne vlastnosti a teplota topenia 1 668 °C

Implantáty z titanu, poznáte z odboru chirurgie a stomatológie. Titanový kĺb, ktorý v tele človeka bez problémov funguje niekoľko rokov, dokazuje vysoko hypoalergénne vlastnosti tohto kovu. Je preto vhodný pre všetkých, ktorí majú aj tú najcitlivejšiu pokožku a nemôžu nosiť takmer žiadne šperky. Tento exoticky vyzerajúci kov je ale na spracovanie zložitejší než ostatné. Buď sa šperk vytvára z jedného kusa, alebo sa spájkuje laserom. Kvôli vysokej teplote topenia je obyčajná spájka nepoužiteľná.

Svadobný plánovač
Majte svadobné prípravy pod kontrolou

Plánovanie svadby nie je jednoduchá vec. Aby sme vám všetko čo najviac uľahčili, pripravili sme pre vás podrobný svadobný plánovač, v ktorom vás prevedieme celými prípravami krok za krokom. S ním vás budú prípravy svadobného dňa baviť a budete mať istotu, že na nič dôležité nezabudnete.

Spečaťte svoj manželský sľub titanovou svadobnou obrúčkou

Svetlosivá až stredne sivá farba titanu necháva nádherne vyniknúť trblietavé drahé kamene. Brilancia bezfarebného diamantu na zamatovo sivom podklade je dychberúca a zásnubným titanovým prsteňom určite nešliapnete tiež vedľa. Navyše vďaka veľkej odolnosti sú titanové svadobné obrúčky čoraz žiadanejšie, zostávajú totiž veľmi dlho krásné.

Noste výnimočné šperky, vyberte si z nášho portfólia titanových prsteňov.

 • Titanové snubné prstene Kamal
  Titanové snubné prstene Kamal
 • Snubné prstene z titánu a striebra Arif
  Snubné prstene z titánu a striebra Arif
 • Snubné prstene z titánu a zlata Hunter
  Snubné prstene z titánu a zlata Hunter
 • Snubné prstene z titánu, zlata a striebra Rufus
  Snubné prstene z titánu, zlata a striebra Rufus
 • Snubné prstene z titánu a zlata Kester
  Snubné prstene z titánu a zlata Kester

Newsletter

Okrem článkov ponúkame aj množstvo akcií, zliav a súťaží.

Chcete o nich vedieť ako prvý? Stačí sa prihlásiť k nášmu newsletteru.

Emailovú adresu ste nezadali správne.

Musíte súhlasiť s podmienkami.

Témy, o ktorých píšeme

 • Čítať túto tému

  Všetko o šperkoch

 • Čítať túto tému

  Zásnuby

 • Čítať túto tému

  Všetko o svadbe

 • Čítať túto tému

  Ako na darčeky