Celebrity a perly

Perly sú klasickým doplnkom a patria do každej kolekcie šperkov, pretože stelesňujú sofistikovanú eleganciu a podčiarkujú krásu ženy. Takmer nevychádzajú z módy, pretože je to prírodný a organický drahokam, ktorý nevyžaduje úpravy ako rezanie a brus. Nosia ich celebrity stálice, avšak ani celebrity z mladšej generácie na nich nedajú dopustiť. Perly nosili ikonické hviezdy filmovej elegancie Grace Kelly a Audrey Hepburn, princezná Diana milovala perlové náhrdelníky. Coco Chanel vraj mala na sebe perly vždy, boli jej talizmanom. Žiaľ v 90. rokoch 20. storočia sa perly nachvíľu vytratili, ale dnes sú späť, pretože elegancia je dnes sexi. Perly sa prispôsobili novým šperkárskym metódam a priniesli dych svojej elegancie do moderných trendov.

Grace Kelly

Na fotografii vidíme krásnu Grace Kelly, budúcu monackú kňažnú. Má krásne vlnité blond vlasy s veľkými náušnicami a pevne upnutým perlovým náhrdelníkom. Tento náhrdelník je upnutý tak pevne, že nespočíva na pleciach, ale nádherne podčiarkuje jemný profil tváre Grace.

Grace Kelly

Coco Chanel

Coco Chanel bola úžasná revolučná módna návrhárka, ktorá priniesla do ženského sveta mužské nohavice a saká, pričom naďalej pôsobili žensky. Dosiahla to pomocou šperkov a dlhých perlových náhrdelníkov, ktoré vtedajším moderným outfitom dodali tajuplnosť a ženskú rafinovanosť.

Coco Chanel

Anglická kráľovná Alžbeta II.

Kráľovná britského impéria Alžbeta II. je stelesnením elegancie a múdrosti. Je neoddeliteľne spätá s elegantnými klobúkmi, sakami a šatami, pričom na krku má jednoduché ligotavé a jemné perlové náhrdelníky. Oni zjemňujú jej status silnej a vážnej osobnosti.

Anglická kráľovná Alžbeta II.

Kate - vojvodkyňa z Cambridge

Manželka princa Williama Kate nosí krásne perly najmä ako náušnice. Elegantne podčiarkujú jej prirodzený pôvab a možno sú okrem sledovania najnovších trendov aj spomienkou na perly princeznej Diany a uctením si kráľovnej Alžbety II.

Kate - vojvodkyňa z Cambridge

Michelle Obama

Prvá dáma USA a manželka prezidenta Obamu Michelle je veľkou fanúšičkou elegantných náhrdelníkov. Eleganciu zdôrazňuje pomocou perlových náhrdelníkov, či už farebných, viacvrstvových alebo jednoduchého dlhého perlového náhrdelníka. Napríklad tento dvojitý perlový náhrdelník má veľmi rada, keďže ho mala na množstve štátnych udalostí.

Michelle Obama

Katherine Heigl

Herečka Katherine Heigl, ktorá zažiarila v seriály „Klinika Grace“ a teraz žiari v mnohých romantických komédiách, si na premiéru svojho filmu „Chceš ma, chcem ťa“ v Los Angeles v roku 2009 vzala tieto vrstvené robustné perlové náhrdelníky, ktoré podčiarkla jednoduchými šatmi, účesom a líčením, čím dosiahla éterickú krásu.

Katherine Heigl

Sandra Bullock

Herečka Sandra Bullock zažiarila v Hollywoode na svojej premiére filmu „Návrh“ v roku 2009, keď zvolila veľmi zvláštnu kombináciu vrstvených perlových náhrdelníkov a kovových retiazok, ktoré miesto elegancie vyzerajú skutočne rebelsky a pútajú pozornosť.

Sandra Bullock

Rihanna

Rihanna je speváčka s ojedinelým zmyslom pre štýl a na londýnskej premiére filmu „Nehanební bastardi“ v roku 2009 mala náhrdelníky asi s tisíckou periel. Boli rôznej dĺžky, veľkostí jednotlivých periel, pričom najdlhší náhrdelník jej siahal až pod pupok.

Rihanna

Katy Perry

Speváčka Katy Perry skutočne miluje perly. Je zaujímavá tým, že v roku 2010 vydala album „Teenage Dream“, pričom jedna pesnička sa vola Perla, angl. „Pearl“. V roku 2014 sa zas v klipe k pesničke „This is How We Do“ kúpala vo vani plnej perál. Na obrázku ju vidíme v krásnom vintage oblečení a s dlhým perlovým náhrdelníkom.

Katy Perry

Zdroj obrázkov: billionairesnewswire.com, la-scala.co.uk, tinypic.com, mirror.co.uk, pinimg.com, photobucket.com, 4.bp.blogspot.com, justjared.com

Newsletter

Okrem článkov ponúkame aj množstvo akcií, zliav a súťaží.

Chcete o nich vedieť ako prvý? Stačí sa prihlásiť k nášmu newsletteru.

Emailovú adresu ste nezadali správne.

Musíte súhlasiť s podmienkami.

Témy, o ktorých píšeme

 • Čítať túto tému

  Všetko o šperkoch

 • Čítať túto tému

  Zásnuby

 • Čítať túto tému

  Všetko o svadbe

 • Čítať túto tému

  Ako na darčeky