Celebrity a rubín

Vášnivá červená farba rubínu je ako stvorená na červený koberec. Mnoho slávnych dám sa preto nechali inšpirovať a vzali si rubínové šperky aj na slávnostné príležitosti. V jedinečných designoch týchto šperkov sa môžete inšpirovať aj vy. Za pozornosť stoja aj k rubínom zvolené nápadité outfity a make-up, ktoré pozdvihnú krásu každej ženy.

Celebrity a rubínové šperky

Natalie Portman

Táto krásna a talentovaná herečka na seba isto nepotrebuje strhávať pozornosť tým, čo na sebe má, no napriek tomu sa jej to podarilo s originálnymi visiacimi náušnicami, ktoré si vzala v roku 2011 na odovzdávanie cien Academy Awards. Malinový rubínový šperk z dielne Tiffany & Co, skvele zladila s fialovými šatami zaujímavého strihu.

Natalie Portman

Naomi Watts

Diamantové náušnice s rubínmi sa hodia nielen k tónu pleti slávnej herečky, ale aj k elegantnému účesu, ktorý Naomi zvolila. Rubínom tiež perfektne lichotia červené šaty. Výrazné náušnice z dielne Lorraine Schwartz sú nielen skvelou ukážkou kombinácie diamantov s rubínmi a levanduľovým jadeitom, ale aj jedinečného retro designu, ktorý uchvacuje v každom detaile.

Naomi Watts

Emily Blunt

Ďalší odvážny šperk z dielne Lorraine Schwartz je okrem diamantov doplnený o ružové zafíry. Tieto jedinečné náušnice si v roku 2014 vzala Emily Blunt na odovzdávanie cien Golden Globe Award. Nádherný šperk vynikol aj vďaka jednoduchému make-upu a účesu, ktorý Emily zvolila.

Emily Blunt

Victoria Beckham

Do spoločnosti vyrazila s rubínmi aj Victoria Beckham, ktorej daroval tetno náhrdelník v hodnote 1 200 000 dolárov jej manžel David Beckham. Okrem rubínov sú na náhrdelníku aj krásne diamanty. Victoria k tomuto jedinečnému šperku zvolvila aj červene pery a šaty v rubínovej farbe.

Victoria Beckham

Elizabeth Taylor

Jeden z najslávnejších rubínových šperkov daroval hollywoodskej kráske jej prvý manžel Richard Burton. V roku 1968 tak rozšíril jej zbierku šperkov o jedinečný diamantový prsteň s 8ct rubínom. Elizabeth si potrpela na krásne šperky a vlastnila celú rubínovú kolekciu, ktorú tvorili náhrdelníky, náušnice a už spomínaný prsteň.

Elizabeth Taylor

Gwyneth Paltrow

Na odovzdávanie Oskarov v roku 2015 zvolila rubíny aj hviezda večera Gwyneth Paltrow. Dych vám vyrazia nádherné visiace náušnice s veľkými rubínmi. Rovnako tak aj jemné ružové šaty, ktoré pozdvihol výrazný design aj farba rubínových šperkov.

Gwyneth Paltrow

Jane Fonda

Keby existovala súťaž o najväčšieho milovníka rubínov, Jane Fonda by bola najväčším adeptom na víťazstvo. Počas rokov svojej hereckej kariéry, už na slávnostných príležitostiach uchvátila divákov nejedným rubínovým šperkom. Svoj jedinečný zmyslel pre krásu ukázala aj v roku 2015 v Cannes, kam si vzala výrazný náhrdelník tvorený z veľkého rubínu obklopeného malými diamantmi a rubínmi.

Jane Fonda

Slávne rubínové zásnubné prstene

Vojvodkyňa Sarah

Krásny rubínový zásnubný prsteň dostala v 80. rokoch od princa Anrewa aj Sarah Ferguson. Rovnako ako princezná Diana sa nechal pár inšpirovať farebným drahokamom obklopeným ligotavými diamantmi. Vznikol krásny prsteň pripominajúci červený kvet, ktorý naviac krásne ladí k ryšavým vlasom vojvodkyne Sarah.

Vévodkyně Sarah

Jessica Simpson

Jedinečný prsteň chcel pre svoju milovanú aj priateľ Jessicy Simpson. Nakoniec vybral rubín, ktorý je symbolom romantickej lásky. Okrem toho je rubín symbolom mesiaca narodenia Jessicy, takže voľba pre zásnubný prsteň bola jasná.

Jessica Simpson

Zdroj obrázkov: starandstyles.com, leibish.com, lavalier.com, thejewelerblog.files.wordpress.com, jewelry-portal.com, aboutrubyjewelry.com, sweethazzard.com

Newsletter

Okrem článkov ponúkame aj množstvo akcií, zliav a súťaží.

Chcete o nich vedieť ako prvý? Stačí sa prihlásiť k nášmu newsletteru.

Emailovú adresu ste nezadali správne.

Musíte súhlasiť s podmienkami.

Témy, o ktorých píšeme

 • Čítať túto tému

  Všetko o šperkoch

 • Čítať túto tému

  Zásnuby

 • Čítať túto tému

  Všetko o svadbe

 • Čítať túto tému

  Ako na darčeky