Celebrity a smaragd

Smaragd je jedným z najcennejších drahokamov, preto nie je divu, že je vyhľadávanou súčasťou šperkov aj pre celebrity. Zelenej farbe smaragdu sa žiadny iný drahokam nevyrovná, najžiadanejšia je sýto zelená farba, obľúbená je tiež farba s modrastým nádychom. Čím vyšší stupeň čistoty, tým je smaragd cennejší. Kvalitné smaragdy sa tak cenou vyrovnávajú diamantom a spolu s diamantmi tvoria tie najskvostnejšie šperky. O tom sa napokon môžete presvedčiť v nasledujúcom článku.

CELEBRITY A SMARAGDOVÉ ŠPERKY

Angelina Jolie

Herečka Angelina Jolie si smaragdové šperky vzala na slávnostný večer odovzdávania cien filmových kritikov. K pôsobivému smaragdovému náhrdelníku si vybrala aj smaragdové náušnice, ktoré zdôraznili jej zelenkavé oči.

Angelina Jolie

Jessica Alba

Výrazné smaragdové náušnice si vzala aj usmievavá herečka Jessica Alba. K výraznému šperku zvolila vyčesané vlasy zdobené jemným copom. Táto jednoduchá kombinácia zdôraznila jemné romantické črty slávnej herečky.

Jessica Alba

Elizabeth Taylor

Slávna herečka bola nositeľkou tých najkrajších šperkov, ktoré jej väčšinou darovali jej manželia, alebo milenci. Krásny smaragdový náhrdelník a brošňu z dielne Bulgari dostala od svojho nemenej slávneho manžela Richarda Burtona.

Elizabeth Taylor

Marlene Dietrich

Na krásne šperky si potrpela aj hviezda filmového plátna Marlene Dietrich, ktorá si množstvo tých najkrajších šperkov nosila aj pred kamerami. Šperky so smaragdami v tvare kabošon sa objavili napríklad vo filme Pokušenie a Hrôza na javisku. S druhým menovaným filmom je spojený aj vtipný príbeh, kedy Marlene stratila svoj smaragdový prsteň behom natáčania scény v kuchyni. Prsteň sa nakoniec šťastne našiel - uprostred pečeného koláčiku, do ktorého sa zahryzol jeden z členov filmového štábu.

Marlene Dietrich

SMARAGDOVÉ ZÁSNUBNÉ PRSTENE

Jacqueline Kennedy

Jeden z najslávnejších smaragdových zásnubných prsteňov nosila na rukách manželka prezidenta Johna F. Kennedyho. Zásnubný prsteň sa pýši 2,74ct smaragdom a 2,88ct bielym diamantom bagetového tvaru. Jacqueline neskôr v priebehu rokov zmenila biely diamant na tvar markízy a potom na oválny tvar. Po smrti svojho manžela nechala na jeho pamiatku do prsteňa znovu zasadiť diamant pôvodného bagetového tvaru.

Jacqueline Kennedy

Halle Berry

Smaragdovým zásnubným prsteňom sa pýši i herečka Halle Berry, ktorej ho daroval jej snúbenec Olivier Martinez. Zlatý prsteň zdobí 4ct smaragd po stranách obklopený bielymi diamantmi.

Halle Berry

Zdroj obrázkov: popsugar-assets.com, posh24.com, instyle.com, astleyclarke.com, leibish.com

Newsletter

Okrem článkov ponúkame aj množstvo akcií, zliav a súťaží.

Chcete o nich vedieť ako prvý? Stačí sa prihlásiť k nášmu newsletteru.

Emailovú adresu ste nezadali správne.

Musíte súhlasiť s podmienkami.

Témy, o ktorých píšeme

 • Čítať túto tému

  Všetko o šperkoch

 • Čítať túto tému

  Zásnuby

 • Čítať túto tému

  Všetko o svadbe

 • Čítať túto tému

  Ako na darčeky