5 tipov ako si zorganizovať svoje šperky

Pravdepodobne vám táto situácia nebude cudzia. Odídete z domu do práce a až po ceste zistíte, že ste si ráno na krk nezapla svoj obľúbený náhrdelník, v ušiach nemáte tie dokonalé náušnice od manžela, alebo ste si zabudli navliecť svoj krásny diamantový prsteň. Bohužiaľ, už nie je čas sa vrátiť domov a vďaka tomu budete celý deň nesvoja, pretože sa nedokážete zbaviť pocitu, že vám niečo chýba. Vidíte, aké sú pre nás šperky dôležité? Veď bez nich de facto nemôžeme bežne fungovať! A hoci si to veľa žien nepripúšťa, tomu by tiež mala zodpovedať starostlivosť, s akou sa o nich budeme starať. Poďme sa spoločne pozrieť na 5 rád o tom, ako si usporiadať všetky svoje šperky, vďaka ktorým budú doslova ako v bavlnke a vy budete mať ranný výber tak čo najjednoduchší a na žiadny dôležitý kúsok už nezabudnete!

1. Majte na dosah šperky, ktoré nosíte dennodenne

Prvou podstatnou skupinou šperkov pre každú ženu sú tie, ktoré sú s nami vlastne každý deň. Či už sa jedná o snubný prsteň, náramok po babičke alebo náhrdelník, ktorý ste dostala k promócii, tieto šperky sú neoddeliteľnou súčasťou každej z nás. Snáď tiež práve preto, by sme starostlivosti o nich mali venovať pozornosť a zabezpečiť, že budú nielen v bezpečí, ale budú tak nejako nám na dosah. Týmto spôsobom budeme eliminovať možnosť toho, že na šperky ráno zabudneme a celý deň sa nebudeme cítiť vo svojej koži. Vrchná časť šperkovnice bude ideálnym miestom práve pre tieto skvosty.

Stojan na šperky
Svoje obľúbené šperky majte uložené tak, aby boli vždy na dosah ruky

2. Čím viac oddielov, tým lepšie

Dnes sa triedi už kde čo, stačí sa len poobzerať po svojom okolí. Musíme ale uznať, že je to naozaj veľmi efektívny spôsob, ako dosiahnuť prehľad o tom, čo všetko je k dispozícii. Nie je preto od veci zainvestovať do takej šperkovnice, ktorá v prvom rade poskytne dostatok možností na uloženie šperkov, vďaka čomu zabráni ich prípadnému zamotaniu sa a v druhom rade bude mať zamatové interiéry, ktoré budú nielen na oko pôsobiť honosnejšie, ale eliminujú možnosť prípadného nechceného poškodenie odrením. Dnešné možnosti sú tak široké, že nie je problém nájsť takú šperkovnicu, v ktorej môžete náhrdelníky a náramky zavesiť na háčiky, vďaka čomu sa vám už nikdy nezamotajú.

Organizácia šperkov
V šperkovnici na prstene budete mať svoje kúsky prehľadne uložené

3. Rovnaké typy šperkov majte spolu

Tento tip je veľmi podstatný. Snažte sa mať náušnice, náramky, náhrdelníky, ale aj prstene jednoducho pri sebe. Vďaka tomu ráno, až budete váhať, či si vziať decentné náušnice s jedným kameňom alebo výraznejšie model v halo štýle, budete mať všetky možnosti pred očami naraz. Ďalším plusom bezpochyby je, že aj manžel túto inováciu ocení, pretože nie vždy je schopný vám jednoznačne povedať, ktorý šperk je k zvolenému outfitu lepší.

Stojan na šperky
Šperky organizujte aj podľa typu, ušetríte tak čas pri ich výbere

4. Zabezpečte svoje najcennejšie kúsky

Ak patríte medzi tie vyššie spomínané, vášnivé zberateľky šperkov, možno sa vo vašej zbierke objavuje tiež taký skvost, ktorý je nielen jedinečný, ale aj drahý. Neradno pokúšať osud, obzvlášť teraz, keď si človek rád vyrazí na dovolenku do zahraničia. Zaistite, že takéto šperky budú v bezpečí a chránené, napríklad pomocou trezoru.

5. Buďte kreatívna

Vôbec sa toho nebojte! Čím lepšie budete mať šperky a šperkovnicu vizuálne usporiadanú, tým väčšiu budete mať radosť pri výbere doplnkov pre daný deň. Základom je vybrať si takú šperkovnicu, ktorá bude odrážať váš vkus aj vašu osobnosť. Samozrejme, že sa nemusí nutne jednať o starožitnú masívnu šperkovnicu, tvorivosti sa medze nekladú! Využite roztomilé keramické platne, ktoré vás zaujali, prípadne, ak ste naozajstnou milovníčkou šperkov, taká šperkovnica v podobe samostatnej almary s množstvom priehradiek a zásuviek nebude od veci!

Stojan na šperky
Pri ukladaní šperkov sa nebojte popustiť uzdu svojej fantázii a vytvorte si napríklad stojany z obľúbených materiálov

Šperky sú naša radosť, ale s trochou zveličenia by sme mohli povedať, že aj naša starosť. Rozhodnúť sa, či nami zvolené oblečenie doplní lepšie ten či onen náhrdelník, je niekedy naozaj otázkou za všetky drobné. Či už ráno vstanete z postele tou správnou nohou, alebo nie, či budete mať čas váhať nad výberom, alebo ste zaklapla budík a ste v zhone, vyššie spomínané rady vám zaručene pomôžu vyhnúť sa rannému frmolu, chrániť vaše šperky a mať organizovaný poriadok v tom, na čom vám záleží.

Newsletter

Okrem článkov ponúkame aj množstvo akcií, zliav a súťaží.

Chcete o nich vedieť ako prvý? Stačí sa prihlásiť k nášmu newsletteru.

Emailovú adresu ste nezadali správne.

Musíte súhlasiť s podmienkami.

Témy, o ktorých píšeme

 • Čítať túto tému

  Všetko o šperkoch

 • Čítať túto tému

  Zásnuby

 • Čítať túto tému

  Všetko o svadbe

 • Čítať túto tému

  Ako na darčeky