Nakupovanie diamantov online

Nakupovanie diamantov online je v skutočnosti bezpečnejšie ako nákup diamantov v klenotníctve.

Je nakupovanie diamantov online bezpečné?

Nedá sa poprieť, že myšlienka presunu tak značného množstva peňazí cez internet je hrozivá. Avšak opak je pravdou. Kúpa diamantových prsteňov a iných diamantových šperkov cez internet je u nás absolútne bezpečná.

Nakupovanie diamantov online je v skutočnosti bezpečnejšie ako nákup diamantov v klenotníctve. Všetky formálne podmienky sú totiž pokryté v obchodných podmienkach. Hlavným dôvodom, prečo je nakupovanie prostredníctvom stránky Eppi tak bezpečné, je desaťdňová záruka vrátenia peňazí na všetko, čo si kúpite online.

Prečo nakupovať diamanty online ?

Diamantový priemysel má veľa sprostredkovateľov. Každý jeden z nich zvyšuje konečnú sumu, ktorú platíte za váš šperk. Okrem toho musia fyzickí predajcovia platiť režijné náklady, vrátane nájomného, elektriny, výkladu obchodu atď. Časť každého z týchto výdavkov je zahrnutá vo finálnej cene vášho diamantu. Inými slovami, diamant, ktorého veľkoobchodná hodnota je 2 500 eur sa bude v maloobchode predávať za sumu 5 000 eur.

Pri nákupe online je menej sprostredkovateľov a teda sú režijné náklady zahrnuté v konečnej cene omnoho nižšie.

Nakupovaním cez Eppi kupujete diamanty sprostredkované skupinou rešpektovaných spoločností, zaoberajúcich sa výrobou diamantových šperkov.

Práve tieto spoločnosti sú schopné nakupovať veľké množstvá diamantov od svojich dodávateľov za výhodnejšie ceny. Práve vysoké objemy nakupovaných diamantov dávajú spoločnostiam lepšiu schopnosť vyjednávať ceny so svojimi dodávateľmi a preto ste vy schopní kúpiť tieto diamanty za lepšiu cenu.

Výhody nakupovania na Eppi

Ceny sú oveľa nižšie Eppi spolupracujú s A-Diamond.sk, ktorý s tridsaťročnými skúsenosťami v tejto oblasti môžu hrdo vyhlásiť "Naše ceny sú neprekonateľné!" a naši zákazníci majú exkluzívnu možnosť nákupu diamantov a jemných šperkov za veľkoobchodné ceny. Inými slovami, získate oveľa viac za svoje peniaze.

Výber je omnoho lepší Zásoby jednotlivých klenotníctiev obsahujú šperky, ktorých predaj trvá značný čas. Jednoducho nemajú dosť zákazníkov a to sa odzrkadľuje v cenách diamantov, ponuka diamantov nie je obmieňaná tak často. To je dôvod, prečo má Eppi veľké zásoby produktov, ktoré môže rýchlo otočiť. To má za následok nižšie inventúrne výdavky, tým pádom aj nižšiu cenu šperku, oveľa širší výber a lepšie ceny.

Pohodlie S Eppi môžete doslova nakupovať vaše diamanty a jemné šperky v pyžame. Eppi vám môže poskytnúť vynikajúcu úsporu času a príjemný zážitok z nakupovania.

 • Laboratórne certifikáty

  Existuje veľa inštitúcií, ktoré vystavujú certifikáty na diamanty. Pri kúpe diamantu nad 0.50 ct (karátu) odporúčame medzinárodne uznávané inštitúcie, v prvom rade sú to GIA Labs, ktorí vymysleli samotné hodnotenie čistoty a farby diamantov. GIA certifikát je najspoľahlivejší a najprísnejší, preto má diamant s týmto certifikátom aj vyššiu hodnotu. Inštitúty ako napríklad IGI, ČGL, IIDGR, AGSL, HRD, EGL sú taktiež uznávané v diamantovom priemysle, ale prvenstvo si stále drží GIA.

 • Čistota

  Odporúčame diamanty v rozpätí VS2 až SI1, lebo inklúzie pri nich nie sú viditeľné voľným okom. To vám pri kúpe diamantu môže ušetriť od 30 do 50% na cene. Ak si zakladáte na kvalite, alebo máte záujem o kúpu investičného diamantu, odporúčame vyberať si medzi IF alebo VVS1 - VVS2.

 • Brus

  Odporúčame VG (Very Good – Veľmi dobrý) až G (Good – Dobrý), lebo rozdiely nie sú viditeľné voľným okom a to môže viesť k značným úsporám pri nákupe diamantov. No ak je pre vás prioritou kvalita a chcete len to najlepšie, alebo ak máte záujem o investičný diamant odporúčame IC (Ideal Cut – Ideálny brus).

 • Fluorescencia

  Mnoho predajcov podceňuje význam fluorescencie, takže vždy odporúčame venovať pozornosť aj tomuto parametru. Odporúčame kupovať diamantový šperk bez fluorescencie, pokiaľ si kupujete diamant s farbou vyššou ako I. Fluorescencia urobí diamant s farbou nižšieho stupňa jasnejší kameň.

 • Veľkosť diamantu

  Ak si pri výbere diamantu zakladáte na jeho veľkosti, mali by ste mať nižšie nároky na ostatné kategórie. Pamätajte si, že veľkosť je jeden z najviditeľnejším faktorov.

 • Osadenie diamantu

  Ak vyberáte diamant do osadenia z bieleho zlata alebo platiny, odporúčame vám zvoliť vyššiu kvalitu farieb, ako je stupeň D, E, F, G, H. Vzhľadom k tomu, že voľným okom nemožno rozpoznať rozdiel medzi D a G, sme presvedčení, že najlepšou voľbou je farba G. Ak naopak máte záujem osadiť diamant v kombinácii so žltým alebo ružovým zlatom, odporúčame zvoliť farbu I a vyššie. Farba žltého zlata sa prenesie aj do farby diamantu.

Newsletter

Okrem článkov ponúkame aj množstvo akcií, zliav a súťaží.

Chcete o nich vedieť ako prvý? Stačí sa prihlásiť k nášmu newsletteru.

Emailovú adresu ste nezadali správne.

Musíte súhlasiť s podmienkami.

Témy, o ktorých píšeme

 • Čítať túto tému

  Všetko o šperkoch

 • Čítať túto tému

  Zásnuby

 • Čítať túto tému

  Všetko o svadbe

 • Čítať túto tému

  Ako na darčeky