Viac o diamantoch

Chcete preniknúť ešte viac do sveta diamantov? Prečítajte si ďalšie články plné informácií o diamantoch a ich vlastnostiach. Rozšírte si svoje znalosti o detaily a zistite, prečo sú niektoré diamanty farebné, ako je možné, že v tme svietia, a veľa iných zaujímavostí. Tieto informácie môžete zužitkovať aj pri nákupoch diamantových šperkov.

Základné druhy netradičných diamantovPrečítať si článok

Základné druhy netradičných diamantov

Pod pojmom netradičné diamanty sa skrýva celý rad kameňov, ktoré nie sú len číre a guľaté. Medzi trendy sa dostávajú farebné diamanty, salt’n’pepper a originálne, často vintage brusy a nové tvary.

4 základné spôsoby úpravy farby diamantovPrečítať si článok

4 základné spôsoby úpravy farby diamantov

Úprava farby diamantu činí fancy kamene dostupnejšími. Ošetrovanie pomocou vysokých teplôt aj tlaku, vysokých teplôt a nízkeho tlaku, ožarovania, žíhania alebo poťahovania, dokáže zmeniť či prehĺbiť odtieň diamantu a učiniť ho atraktívnejším.

Farebné diamantyPrečítať si článok

Farebné diamanty

Farebné diamanty obsiahnu celú škálu dúhy. Veľmi vzácne sú zelené, oranžové a fialové, ale i tieto kamene v hodnote predstihnú červené, modré a ružové. K bežnejším odtieňom patrí žltá a hnedá. Medzi farebné diamanty sa radia i tie čierne, šedé a biele.

Fluorescencia diamantovPrečítať si článok

Fluorescencia diamantov

Všetko, čo by ste chceli vedieť o Fluorescencii diamantov

Diamant ako symbol Prečítať si článok

Diamant ako symbol

Diamanty nás fascinujú už po storočia. Sú pre nás symbolom večnej lásky, bohatstva a jedinečnosti, odznakom moci a sily alebo vyjadrením osvietenia a múdrosti. Každý si v nádhernom blýskajúcom kameni dokáže nájsť to svoje.

5C: 4C a certifikátPrečítať si článok

5C: 4C a certifikát

Farba, čistota, brus a karátová hmotnosť predstavujú základné vlastnosti diamantu a označujú sa ako 4C. Okrem nich sú ale nemenej dôležité aj certifikáty. Bavíme sa teda o 5C.

Témy, o ktorých píšeme

 • Čítať túto tému

  Všetko o šperkoch

 • Čítať túto tému

  Zásnuby

 • Čítať túto tému

  Všetko o svadbe

 • Čítať túto tému

  Ako na darčeky

Newsletter

Zľavy, súťaže a zaujímavosti

Prihláste sa k odberu nášho newslettera a neunikne vám žiadna novinka.

Emailovú adresu ste nezadali správne.

Musíte súhlasiť s podmienkami.