Čo patrí na svadobný web a ako ho vytvoriť?

Časy sa menia a to, čo by si naše babičky nikdy nedokázali ani vo sne predstaviť, je dnes každodennou súčasťou našich životov. Napríklad taký internet. Nakupujeme online, informujeme sa online a cez internet dokonca hľadáme aj novú lásku. Ľudia trávia kopu času v digitálnom svete, a preto dáva zmysel vytvoriť si pred svadobným dňom aj webovú stránku, ktorá vám celkovú komunikáciu s hosťami jednoznačne uľahčí. Online s nimi totiž môžete zdieľať nielen svadobné oznámenie, ale aj množstvo ďalších informácií o nadchádzajúcej svadbe. Pokiaľ teda vytvorenie svadobného webu zaradíte do svojho svadobného plánovača, určite nebudete ľutovať.

Na čo svadobný web slúži?

Svadobný web je nástroj, ktorý predsvadobné prípravy úžasne zefektívni. Môžete na ňom zdieľať všetky dôležité informácie so všetkými hosťami naraz a priebežne ich aktualizovať presne podľa potreby. Jeho vytvorenie vás nemusí stáť ani korunu, a naopak ušetríte kopu peňazí a času za telefónne hovory alebo písanie e-mailov. Na svadobné stránky môžete umiestniť tiež osobnejšie informácie o vás a vašom partnerovi a zaistiť tak, že aj ľudia zo širšieho príbuzenstva, ktorí vás ako pár až tak nepoznajú, sa o vás pred svadbou niečo dozvedia.

Obsah svadobnej webovej stránky

A čo teda na svoju svadobnú stránku umiestniť? Prvým dôležitým bodom je určite samotné svadobné oznámenie online, a to s dátumom, časom a miestom obradu. To môžete hosťom zároveň poslať aj v tlačenej verzii alebo zvoliť ekologickejší variant a nechať ho iba vo webovej forme. Budete tak mať istotu, že sa všetky dôležité informácie k vašim príbuzným a známym dostanú a nebudete sa musieť stresovať tým či im pošta váš list dodala. Hostia navyše môžu na vašu pozvánku prostredníctvom webu rýchlo a jednoducho odpovedať. Vďaka tomu máte skvelý prehľad o tom, koľko priateľov a známych sa na obrad dostaví.

Ďalej by na svadobnej stránke nemali chýbať podrobnejšie informácie o svadobnom programe: kedy a kde začína svadobná hostina, aké jedlo sa na nej bude podávať, či môžu hostia očakávať tombolu, prípadne rôzne zábavné hry alebo aká hudba bude hrať do tanca a na počúvanie. Vhodné je doplniť aj informácie o tom, ako sa na miesto svadby najlepšie dopraviť alebo aké sú možnosti ubytovania.

Svatdobná tabuľa
Prostredníctvom webovej stránky hosťom ľahko oznámime všetky náležitosti svadobného programu

Mnohým párom sa osvedčilo na svadobný web umiestniť taktiež zoznam svadobných darov. Ten spočíva v tom, že do pripravenej tabuľky spíšete zoznam vecí, ktoré by ste ako dary ocenili – od klincov a hrncov až po prestieradlá, vysávače až trebárs po let balónom alebo kúpeľný pobyt. Svadobčanov necháte, aby sa k vybraným darom pripísali, a ušetríte si tak nepríjemnosti s tým, kam po svadbe uskladniť desať sád čírych pohárov na víno, nevkusné obrazy alebo ďalšie dobre mienené dary, ktoré sa, bohužiaľ, minuli účinku. Pre hostí je tento zoznam veľmi užitočnou pomôckou, pretože presne vedia, čo novomanželia chcú a potrebujú, a nemusia sa tak obávať zbytočného faux pas.

Chcete svoj svadobný web spraviť osobnejším? Pridajte do úvodu vašu spoločnú fotografiu a príbeh o tom, ako ste sa zoznámili prípadne čo máte jeden na druhom radi. Hostia tiež určite ocenia nejakú vtipnú príhodu zo „zákulisia“, teda z doby, keď bola spoločná svadba zatiaľ v nedohľadne. Po svadbe navyše môžete na stránkach zdieľať aj spoločné zážitky a spomienky – napríklad fotografie alebo videá z obradu, hostiny prípadne medových týždňov.

Ako svadobný web vytvoriť?

Prídu vám svadobné stránky ako dobrý nápad, ale nie ste práve počítačoví géniovia? Nemusíte sa obávať, dnes už totiž existujú portály s vopred vytvorenými šablónami, do ktorých iba nahráte svoj vlastný obsah. Svadobné weby ponúkajú niekoľko verzií, a to ako platených, tak aj tých úplne zdarma. Stačí iba hľadať. Ako zdroj inšpirácie prinášame niekoľko tipov na tie najlepšie z nich. Ak nie je angličtina vašou silnou stránkou, nezúfajte. Nižšie uvádzame aj tie, ktoré fungujú v slovenskom jazyku.

Svadobné weby zdarma:

 • sa-beru.sk – slovenský web, v základnej verzii ponúka niekoľko rôznych šablón na doméne spoločnosti
 • withjoy.com – anglický web so širokou ponukou šablón, ktorý ponúka aj mobilnú aplikáciu, ale bez možnosti vlastnej domény

Platené svadobné weby:

 • saywebpage.com – web s krásnymi a elegantnými šablónami a možnosťou vlastnej domény
 • rileygrey.com – anglický web s jedinečnými a dizajnovo zaujímavými šablónami pre páry, ktoré sa chcú odlíšiť nielen online, ale aj offline
Svatební fotografie
Perfektná svadba so sebou prináša veľa organizovania, a práve svadobný web vám môže prípravy uľahčiť

Na záver sa s vami podelíme ešte o niekoľko tipov, ktoré vám padnú vhod pri tvorbe svadobného webu a výbere jeho šablóny.

Môže chvíľu trvať, než nájdete taký svadobný web, ktorý bude najlepšie vyhovovať práve vám. Na internete nájdete veľa variantov, ale nie každý ponúka rovnaké možnosti. Rátajte preto s tým, že najskôr asi pár šablón vyskúšate, kým nájdete tú najlepšiu.

Veľa svadobných stránok je založených na fotografiách, ktoré na ne nahráte. Pokiaľ váš album tvoria skôr momentky z výletov a chýbajú vám kvalitné fotky, bude možno vhodnejšie vybrať si takú šablónu, ktorá ponúka dizajn aj bez použitia fotografií.

Ak má vami vybraný web možnosť zaslať hosťom personalizovanú pozvánku, určite ju využite. Každému z nich tak príde unikátny e-mail s pozvánkou adresovanou priamo jemu.

Hostí môžete prostredníctvom svadobného webu požiadať nielen o potvrdenie účasti, ale aj o ďalšie dôležité informácie – či prídu aj s deťmi, či nemajú intoleranciu na nejakú potravinu alebo kto bude ich sprievod. Týmto spôsobom od nich môžete získať aj adresu, na ktorú po svadbe zašlete poďakovanie za ich účasť.

Veríme, že svadobný web vám organizáciu slávnosti uľahčí a vy prežijete svoj deň D presne tak, ako ste si vždy predstavovali. Uvidíte, že svadobné stránky sa pre vás stanú nielen praktickým nástrojom, ale nakoniec aj peknou spomienkou, ku ktorej sa budete vy aj ostatní svadobčania s láskou vracať.

Newsletter

Okrem článkov ponúkame aj množstvo akcií, zliav a súťaží.

Chcete o nich vedieť ako prvý? Stačí sa prihlásiť k nášmu newsletteru.

Emailovú adresu ste nezadali správne.

Musíte súhlasiť s podmienkami.

Témy, o ktorých píšeme

 • Čítať túto tému

  Všetko o šperkoch

 • Čítať túto tému

  Zásnuby

 • Čítať túto tému

  Všetko o svadbe

 • Čítať túto tému

  Ako na darčeky