Najdrahšie šperky z aukcií

V roku 2015 sa v Ženeve v dňoch 10. a 11. novembra konali jedny z najvýznamnejších svetových aukcií šperkov. Aukcie prebehli v známych aukčných sieňach Christie´s a Sotheby´s a dohromady na nich bolo predstavených 792 šperkov. Ich celková predajná cena sa vyšplhala na takmer 246 miliónov amerických dolárov. V aukciách sa dražili stovky krásnych, vzácnych a drahocenných šperkov. Na zoznam tých najdrahších 10 z nich sa môžete teraz s nami pozrieť.

10. Prsteň so zafírom a diamantmi

Tento okúzľujúci zafír váži neuveriteľných 40,13 karátov a krajinou jeho pôvodu je Barma. Zafír má nevšednú sýtu modrú farbu, ktorá nepotrebovala žiadne chemické ani tepelné úpravy. Prsteň s týmto zafírom bol predaný v aukčnej sieni Sotheby´s za 3,19 miliónov amerických dolárov.

Prsteň zo zafírom a diamantmi

9. Náhrdelník so smaragdmi a diamantmi z dielne Harryho Winstona

Tento nádherný smaragdový náhrdelník bol vytvorený v roku 1959 slávnym zlatníkom Harrym Winstonom. Vintage šperk obsahuje 3 veľké kolumbijské smaragdy o karátových váhach 22,25 ct, 20,61 ct a 15,97 ct. Súhrnne je na náhrdelníku 16 smaragdov pôvodom z Kolumbie a 1je z oblasti Ruska. Šperk bol predaný za 3,8 miliónov amerických dolárov v aukčnej sieni Sotheby´s.

Náhrdelník zo zafírmi a diamantmi

8. Náušnice so smaragdmi a diamantmi

Tieto 2 kolumbijské smaragdy vážia 13,56 a 12,91 karátov a neobsahujú žiadne inklúzie. Ich farba nebola nijako chemicky alebo tepelne upravovaná. Diamanty vážia 1,84 a 1,81 karátov, obidva majú farbu G a ich čistota je VVS2 a VS1. Náušnice boli predané v aukčnej sieni Christie´s za 3,96 miliónov amerických dolárov.

Náušnice zo smaragdami a diamantmi

7. Oranžovo-ružový diamantový prívesok

Tento diamantový prívesok okúzľuje svojou vzácnou farebnou kombináciou ružovej a oranžovej. Podľa analýzy inštitúcie GIA je čistota tohto diamantu VS2. Jedinečný diamant váži 15,02 karátov a v aukčnej sieni Sotheby´s bol predaný za 4 milióny amerických dolárov.

Oranžovo-ružový diamantový prívesok

6. Úchvatný neosadený zafír

Tento drahokam váži 118,88 karátov a krajinou jeho pôvodu je Barma (Myanmar). Masívny kameň nebol nijako tepelne upravovaný, a predsa má nádhernú kráľovsky modrú farbu. Zafír bol predaný v aukčnej sieni Christie´s za cenu 4,19 miliónov amerických dolárov.

Neosadený modrý zafír

5. Unikátny žltý diamantový prívesok

Vďaka karátovej váhe 91,81 ct si tento farebný diamantový prívesok zaslúži patričný obdiv. Inštitúcia GIA označila farbu tohto diamantu za “intenzívnu žltú” (angl. fancy vivid yellow) a čistotu diamantu ohodnotila ako VS2. Žltý diamant bol predaný za 4,3 miliónov amerických dolárov v aukčnej sieni Christie´s.

Žltý diamantový prívesok

4. Skvostný prsteň s diamantom

Ako hovorí titulok aukčnej ponuky, tento diamantový prsteň je naozaj skvostný. Diamant má 50,48 karátov a jeho farba bola inštitúciou GIA klasifikovaná ako D. Drahokam neobsahuje žiadne vnútorné inklúzie a má excelentný lesk a symetriu. Diamantový prsteň bol v aukčnej sieni Christie´s predaný za finálnu cenu 7,88 miliónov amerických dolárov.

Prsteň s diamantom

3. Prsteň s purpurovo ružovým diamantom

Tento neobvyklý diamant má pozoruhodných 8,24 karátov, čo je medzi takto sfarbenými diamantmi skutočnou vzácnosťou. Inštitúciou GIA bola prírodná farba tohto nevšedného diamantu označená za “intenzívnu purpurovo ružovú” (angl. vivid purple pink). Diamantový prsteň čistoty SI1 bol v aukčnej sieni Sotheby´s predaný za 13,9 miliónov amerických dolárov.

Prsteň s purpurovo ružovým diamantom

2. Ružový diamant vankúšového tvaru

Tento ružový diamant váži 16,08 karátov a jedná sa o najväčší diamant vankúšového tvaru (angl. cushion), ktorý bol v dejinách aukčných predajov vydražený. Drahokam je po obvode obklopený bielymi diamantmi a je osadený do zlata a platiny. Farba diamantu bola inštitúciou GIA označená za “intenzívnu ružovú” (angl. vivid pink), čistota je ohodnotená ako VVS2. Vzácny diamant bol predaný za 28,68 miliónov amerických dolárov v aukčnej sieni Christie´s.

Ružový diamant vankúšového tvaru

1. Modrý mesiac

Je známe, že farebné diamanty, a špeciálne modré odrody, sa radia medzi najvzácnejšie diamanty sveta. Pomyslený trón modro sfarbených diamantov patrí masívnemu 12,03 karátovému diamantu, ktorý je označovaný ako Modrý mesiac (angl. Blue Moon). Tento modrý diamant neobsahuje žiadne vnútorné inklúzie a jeho farba je označovaná za “intenzívne modrú” (angl. vivid blue). Úchvatný diamant bol predaný za 48,6 miliónov amerických dolárov v aukčnej sieni Sotheby´s. Viac informácii o jeho predaji si môžete prečítať tu.

Modrý mesiac

Zdroj textu: True Facet Zdroje fotografií: christies.com / sothebys.com

 • Zásnubný halo prsteň s lab-grown diamantmi Salma
  Zásnubný halo prsteň s lab-grown diamantmi Salma
 • Zásnubný prsteň s moissanitom a lab-grown diamantmi Lisabet
  Zásnubný prsteň s moissanitom a lab-grown diamantmi Lisabet
 • Prepletený zásnubný prsteň s princess diamantom Annas
  Prepletený zásnubný prsteň s princess diamantom Annas
 • Zásnubný prsteň s diamantom v tvare srdca Yamila
  Zásnubný prsteň s diamantom v tvare srdca Yamila
 • Zásnubný prsteň posiaty diamantmi Dayla
  Zásnubný prsteň posiaty diamantmi Dayla

Newsletter

Okrem článkov ponúkame aj množstvo akcií, zliav a súťaží.

Chcete o nich vedieť ako prvý? Stačí sa prihlásiť k nášmu newsletteru.

Emailovú adresu ste nezadali správne.

Musíte súhlasiť s podmienkami.

Témy, o ktorých píšeme

 • Čítať túto tému

  Všetko o šperkoch

 • Čítať túto tému

  Zásnuby

 • Čítať túto tému

  Všetko o svadbe

 • Čítať túto tému

  Ako na darčeky