Najkrajšie šperky z filmového plátna

Šperky sú často to najkrajšie z filmového plátna. Určite ste si aj vy nejeden raz povzdychli, či ani nedýchali, keď vo filme vašej obľúbenej hrdinke daroval muž nádherný náhrdelník. Mnohé z scén obdarovania alebo s tými úžasnými klenotmi sú dnes priam až legendárne. Napríklad kreslenie nahej ležiacej Kate Winslet s náhrdelníkom, alebo scéna, kde Richard Gere zakladá náhrdelník Julii Roberts, či zásnubný prsteň s čiernym diamantom pre Carrie v Sexe v meste.

Srdce oceánu z Titanicu - Kate Winslet

Srdce oceánu z Titanicu

Titanic, film režiséra Jamesa Camerona, sa v roku 1997 stal trhákom filmového plátna a dodnes je to výnimočný film, ktorý ovplyvnil celú generáciu. Titanic je klasický vymyslený príbeh jednej lásky na pozadí tragického príbehu katastrofy, ktorá sa skutočne stala. Za stvárnené úlohy neboli oceňovaní len Kate Winslet a Leonardo DiCaprio, ale oceňovaný bol aj nádherný zafírový šperk Srdce oceánu. Tento náhrdelník nosila hlavná postava Rose, teda herečka Kate Winslet.

Vo filme bol náhrdelník darom od jej snúbenca, ktorý tvrdil, že kedysi patril Ľudovítovi XIV. a do tvaru srdca bol vyrezaný až po Veľkej francúzskej revolúcii. Avšak vo filme nie je skutočný modrý diamant, je to len rekvizita. Tento klenot bol veľmi inšpirovaný slávnym diamantom Hope (Nádej), dielom Harryho Winstona, ktorý má hodnotu 250 miliónov dolárov. Až po veľkom filmovom úspechu vytvorili skutočný náhrdelník so skutočným Srdcom oceánu, 170 karátovým cejlónskym zafírom obkoleseným 103 diamantmi a so celkovou hodnotou 4 milióny dolárov.

Tento náhrdelník vytvorený na základe filmu mala na sebe na odovzdávaní cien Oscarov v roku 1997 herecká predstaviteľka staršej Rose, herečka Gloria Stuart. Bol to jeden z najdrahších náhrdelníkov, aký kedy bol predvedený na červenom koberci legendárnych Oscarov.

Náhrdelník z Raňajok u Tiffanyho - Audrey Hepburn

Náhrdelník z Raňajok u Tiffanyho

Šarmantná a neprekonateľná Audrey Hepburn nás hneď v úvode jedného z najlepších filmov všetkých čias dostane svojím bezchybným výzorom. Vyzerá, akoby išla na luxusný večierok, ona pritom len raňajkuje. Robí tak v úžasných čiernych šatách, ktoré sú dnes považované za najznámejšie „malé čierne“ šaty 20. storočia, k nim má navyše veľkolepý perlový náhrdelník s ozdobou v tvare kvetu, z ktorého je skutočne ťažko spustiť oči. Audry Hepburn a jej filmová Holly Golightly sú jednoducho ikony navždy zapísané do filmovej histórie a inak tomu nie je ani v prípade použitých filmových šperkov.

Náhrdelník z Pretty Woman - Julia Roberts

Náhrdelník z Pretty Woman

Pretty Woman je kultový film, ktorý pozná určite každý. Povestná scéna s náhrdelníkom, v ktorej Richard Gere nechá nahliadnuť Juliu Roberts na náhrdelník v hodnote štvrť milióna dolárov a potom jej klepne po prstoch, bola pôvodne natočená ako žart – bonus pre divákov, ktorý si film kúpia. Napokon sa ale dostala aj do skutočného premietacieho času a podľa mnohých sa milióny fanúšikov zamilovali do Julie Roberts práve vďaka tomuto spontánnemu okamihu, ktorý sa režisér rozhodol ponechať vo filme.

Avšak obraz Julie Roberts v elegantných červených šatách s nádherným diamantovým náhrdelníkom je jedným z najpamätnejších filmových scén, ba dokonca dá sa povedať, že sa stal aj módnou ikonou. Náhrdelník se pyšní 23 nádhernými rubínmi v hruškovom výbruse uprostred diamantových sŕdc. Cena tohto skvostného šperku sa odhaduje na 1,35 milióna dolárov. Rubínový náhrdelník určite vyrazil dych nielen filmovej Vivien, ale i mnohým ženám pred obrazovkou. Každá žena by mala mať možnosť aspoň na chvíľu si nasadiť hriešne drahý šperk.

Diamantový náhrdelník z Moulin Rouge - Nicole Kidman

Diamantový náhrdelník z Moulin Rouge

Muzikál Baza Lurhmanna Moulin Rouge je príbehom o romantickej láske v dekadentom Paríži na konci 19. storočia. Hlavnú pozornosť nepútalo herecké obsadenie, kostýmy, výprava, ale najmä platinový diamantový náhrdelník Nicole Kidman, teda jej postavy Satine, ktorá ho vo filme nosí. Tento náhrdelník vytvoril klenotník Stefano Canturi, pričom tento šperk váži 134 karátov, pretože je posiaty tisíckou diamantov. Teda presnejšie má 1308 diamantov a jeho cena sa odhadovala na 1 milión amerických dolárov. Bol to najdrahší šperk, ktorý kedy bol vytvorený na natáčanie filmu. Teda aspoň do roku 2003, kedy ho prekonal prívesok zo žltými diamantmi vo filme Ako prísť o muža za 10 dní. V súčasnosti sa tento nádherný klenot nachádza v súkromnej zbierke klenotníka Stefana Canturiho, ktorý bol pri jeho tvorbe inšpirovaný štýlom Ľudovíta XVI. a použil prelamované čipkové vzory a špirály. Vo filme bol tento náhrdelník ponúkaný krásnej kurtizáne Satine bohatým a vlastníckym vojvodom Monrothom a stáva sa symbolom vzdania sa pravej lásky.

Diamantový náhrdelník z Páni majú radšej blondínky - Marilyn Monroe

Diamantový náhrdelník z Páni majú radšej blondínky

„Hovor so mnou Harry Winston, povedz mi o tom všetko.“ V tomto slávnom citáte, ktorý predniesla milovaná hollywoodska blondínka Marilyn Monroe, je povedané meno tvorcu asi najslávnejšieho šperku v histórii. Aj vďaka tomuto citátu sa ženy na celom svete zbláznili do prestížnych a až smiešne drahých šperkov Harryho Winstona. Nezabudnuteľný je aj spev Marilyn Monroe spievajúcej o tom, že diamanty sú najlepším priateľom žien v piesni “Diamonds are a Girl’s Best Friend”, práve v tejto filmovej klasike z roku 1953, vo filme Páni majú radšej blondínky. Táto scéna by nebola tak legendárna, keby na svojom veľkolepom dekolte nemala Marilyn mohutný 24 karátový kanárikovo žltý diamant, ktorý sa volá Mesiac z Baroda. Tento náhrdelník má veľmi starú históriu, ktorá siaha oveľa ďalej než Hollywood. Pred vyše 500 rokmi patril indickému maharadžovi z Barody, teda až do 18. storočia, kedy zdobil krk Márii Terézie a potom patril jej dcére Márii Antoinette. Potom bol ukradnutý, vrátil sa späť do Barody, kde bol ďalších 200 rokov, až dokým ho nekúpil Meyer Rosenbaum. Ten ho následne požičal Marilyn Monroe na natáčanie tohto filmu.

Prstene zo seriálu a filmu Sex v meste

Prsteň zo seriálu a filmu Sex v meste

Nech sa na nikto veľmi nehnevá, seriálovej Carrie sa ušlo až príliš veľa hriešne krásnych zásnubných prsteňov, jeden krajší než druhý. No ani jeden neprekoná Samanthin kvetinkový prsteň, ktorý si táto skúsená dračica chcela pôvodne kúpiť na aukcii. Šperk jej pôvodne ktosi vyfúkol a Samanthu išlo poraziť. O to viac sme jej závideli, keď vytúžený prstienok, v hodnote zhruba 50 000 dolárov, dostala od svojho priateľa prezývaného Smith.

Prstene zo seriálu a filmu Sex v meste

Všetky ostatné prstene tohto známeho seriálu (a bolo ich mnoho!) sa v našom súkromnom rebríčku umiestnili až za Samanthinim, aj tie, ktoré patrili hlavnej postave Carrie. Carrie najprv jeden prsteň našla, keď sa hrabala vo veciach svojmu priateľovi Aidanovi. Ten jej neskôr podaroval trojkarátový diamant, ktorý Carrie nenosila tradične na prste, ale vešala si ho na krk, lebo tak mal byť „bližšie k jej srdcu“ – ani nemusíme pripomínať, že vzťah im dlho nevydržal. V druhom diele filmu vydaného po seriáli dostala Carrie zásnubný prsteň s čiernym diamantom vážiacim 5 karátov. Pán Božský jej daroval čierny diamant, pretože „je ako žiaden iný“, tak ako Carrie.

Prívesok Evenstar z Pána prsteňov - Liv Tyler

Prívesok Evenstar z Pána prsteňov

Nádherné šperky sa nájdu aj vo fantazijných filmoch, kde ich až tak neočakávame, napríklad vo filme Pán prsteňov. Respektíve vyskytujú sa tu okrem toho prsteňa, ktorý všetkým vládne, aj iné nádherné a očarujúce šperky. Prívesok Evenstar dostane Aragorn, ktorého hral Viggo Mortensen, od krásnej elfky Arwen (Liv Tyler), aby mu pripomínal jej lásku. Biela nádhera skutočne vyzerá, akoby ju stvorili elfi. Šperk pôsobí dojmom, akoby z neho vychádzala magická žiara, prívesok totiž symbolizuje Arweninu nesmrteľnosť, ktorej sa vzdáva, aby mohla byť s Aragornom. Liv Tyler s týmto vintage šperkom vyzerá neskutočne krásne a magicky, skutočne ako nejaká fantazijná postava. Tento šerk sa považuje za vintage aj vďaka tomu, že je inšpirovaný obdobím secesie, koncom 19. storočia, štýlu, ktorý bol na vrchole na prelome 19. a 20. storočia.

zásnubný prsteň z filmu Súmrak - Kristen Stewart

Zásnubný prsteň z filmu Súmrak

Posledným šperkom, ktorý nesmie na zozname chýbať, je zásnubný prsteň z filmu Súmrak (bez ohľadu na to, aký máte na tento film názor). Upír Edward v ňom požiada smrteľníčku Bellu o ruku, pretože chce, aby mu darovala svoje panenstvo až počas svadobnej noci. Požiada ju o ruku prsteňom, ktorý patril jeho matke, ktorá umrela pred vyše sto rokmi. Herečka Kristen Stewart, ktorá hrala Bellu, sa vyjadrila, že z filmovania si na pamiatku vzala dva prstienky. Spomínaný Bellin zásnubný prstienok a mesačný prsteň, ktorý Bella dostala od svojej matky. Ak patríte medzi veľké fanúšičky Súmraku, repliky tohto prsteňa sa dajú zohnať už približne za 20 eur. Ak by ste chceli skutočný zásnubný prsteň s diamantmi, budete svojho budúceho snúbenca musieť presvedčiť, aby naň minul približne 1000 eur.

Zdroj obrázkov: womansown.co.uk, showbizgeek.com, hubpages.com, tiss-nc.org, fanpop.com, canturi.com, alux.com, keithdelellisgallery.com, kunsthandelinezstodel.wordpress.com

 • Zlatý prsteň s oválnym opálom a diamantmi Estela
  Zlatý prsteň s oválnym opálom a diamantmi Estela
 • Zlatý pečatný prsteň s hviezdou diamantom Zettel
  Zlatý pečatný prsteň s hviezdou diamantom Zettel
 • Prsteň s oválnym salt and pepper diamantom Iselin
  Prsteň s oválnym salt and pepper diamantom Iselin
 • Náhrdelník s planétami Malý princ
  Náhrdelník s planétami Malý princ
 • Kolekcia strieborných vykrojených náhrdelníkov Malý princ
  Kolekcia strieborných vykrojených náhrdelníkov Malý princ

Newsletter

Okrem článkov ponúkame aj množstvo akcií, zliav a súťaží.

Chcete o nich vedieť ako prvý? Stačí sa prihlásiť k nášmu newsletteru.

Emailovú adresu ste nezadali správne.

Musíte súhlasiť s podmienkami.

Témy, o ktorých píšeme

 • Čítať túto tému

  Všetko o šperkoch

 • Čítať túto tému

  Zásnuby

 • Čítať túto tému

  Všetko o svadbe

 • Čítať túto tému

  Ako na darčeky