Najväčšie zásnubné prstene celebrít

Celebrity a známe osobnosti si radi doprajú luxus a obklopujú sa krásnymi vecami. To platí i pre šperky a zásnubné prstene, ktoré sú často vskutku originálne. Na tie najväčšie a najkrajšie zásnubné prstene sa poďte pozrieť s nami. A pre poriadok sme je ich pre vás zoradili od najmenších až po tie najväčšie.

1 karát - Michelle Obama

Ešte veľa rokov predtým, než sa stal Barack Obama americkým prezidentom, požiadal o ruku svoju dlhoročnú lásku Michelle a to počas romantickej večere pri sviečkach, na ktorej jej daroval krásny diamantový zásnubný prsteň. Diamant má karátovú váhu približne 1 ct a je vybrúsený do okrúhleho tvaru (round). Prezidentský pár je spolu už viac ako 20 rokov.

Zásnubný prsteň Michelle Obama

2 karáty - Keira Knightley

Na jar roku 2012 daroval slávnej herečke 2karátový zásnubný prsteň jej priateľ rocker James Righton. Jedná sa o diamantový prsteň typu solitaire, ktorého hodnota je odhadovaná približne na 40 000 amerických dolárov. Svoje “Áno” si zamilovaný pár povedal ešte v tom roku, v máji počas skromného obradu vo Francúzsku.

Zásnubný prsteň Keira Knightley

3.5 karátov - Miley Cyrus

V roku 2012 požiadal austrálsky herec Liam Hemsworth o ruku svoju hereckú kolegyňu Miley Cyrus, s ktorou sa zoznámil pri natáčaní filmu Posledná pieseň. Daroval jej diamantový prsteň z dielne Neil Lane s 3,5karátovým diamantom v tvare vankúšu (cushion). Ku svadbe nakoniec, bohužiaľ, nedošlo a Miley Cyrus prsteň v hodnote 100 000 amerických dolárov údajne stratila.

Zásnubný prsteň Miley Cyrus

4 karáty - Reese Witherspoon

Oscarová herečka dostala úchvatný set diamantových prsteňov v štýlu pavé od hollywoodskeho manažéra Jima Totha, v roku 2010. Zásnubný set je tvorený platinovými krúžkami, ktoré sú pokryté trblietavými diamantmi. Najväčší diamant tvaru ashoka má 4 karáty. Pár v roku 2015 oslávil štvrté výročie svojej svadby.

Zásnubný prsteň Reese Witherspoon

4.5 karátov - Jennifer Garner

Herečka sa v roku 2005 vydala za slávneho kolegu Bena Afflecka, ktorý ju požiadal o ruku s 4,5karátovým zásnubným prsteňom s diamantom, v tvare vankúšika (cushion). Slávny pár má spolu 2 dcéry, Violet a Seraphinu, a syna Samuela. Bohužiaľ diamantový prsteň šťastie manželskému páru nepriniesol a podľa ich posledného prehlásenia žijú oddelene a pripravujú rozvod.

Zásnubný prsteň Jennifer Garner

5 karátov - Mila Kunis

Ashton Kutcher a Mila Kunis sa zoznámili už v 90. rokoch pri natáčaní seriálu “Tie roky sedemdesiate...” (angl. That '70s Show). V tej dobe mal už každý z nich iných partnerov, ale stali sa z nich dobrí priatelia. Potom čo sa Ashton rozviedol s Demi Moore jeho priateľstvo s Milou prerástlo v lásku. V októbri 2014 sa páru narodila dcérka a na začiatku roku 2015 sa Ashton po dvoch rokoch chodenia rozhodol požiadať Milu o ruku. Pre svoju milovanú si pripravil doslova minimalistický zásnubný prsteň - avšak s neprehliadnuteľným diamantom. Diamant má podľa odhadov 5 karátov a jeho cena sa blíži hodnote 260 000 amerických dolárov. Zásnuby pár zakončil utajovaným svadobným obradom.

Zásnubný prsteň Mila Kunis

6 karátov - Lady Gaga

Začiatkom roku 2015 požiadal Taylor Kinney o ruku popovu speváčku Lady Gaga, ktorú okúzlil masívnym zásnubným prsteňom s diamantom v tvare srdca (heart). Zásnubný prsteň pochádza z dielne Lorraine Schwartz a srdiečkový diamant má podľa odhadov približne 6 karátov. Ihneď po zasnúbení zverejnila Lady Gaga na Instagrame fotografiu zásnubného prsteňa s týmto komentárom: “Na Deň svätého Valentína mi daroval svoje srdce. A ja som povedala Áno!”

Zásnubný prsteň Lady Gaga

7 karátov - Blake Lively

Ryan Reynolds daroval herečke Blake Lively známej z filmu “Navždy mladá” alebo seriálu ‘’Gossip Girl’’ krásny zásnubný set z ružového zlata s oválnym ružovým diamantom o karátovej váhe 7 ct. Zásnubný prsteň v hodnote 2 miliónov amerických dolárov nezostal ale dlho sám a dnes zdobí herečkinu ruku i skvelo zladený snubný prsteň. Svoje áno si pár povedal na jeseň roku 2012 a v tento rok sa im narodila dcéra.

Zásnubný prsteň Blake Lively

8 karátov - Jennifer Aniston

Herec Justin Theroux v roku 2012 požiadal o ruku svoju milovanú Jennifer Aniston s diamantovým zásnubným prsteňom o odhadovanej karátovej váhe 8 ct. Diamant je vybrúsený do tvaru radiant. Zamilovaný pár si svoje “áno” povedal ešte ten rok v septembri, na utajovanom svadobnom obrade.

Zásnubný prsteň Jennifer Aniston

8.5 karátov - Jennifer Lopez

Marc Anthony požiadal platinovú speváčku o ruku s krásnym zásnubným prsteňom, ktorému dominuje modrý diamant o karátovej váhe 8,5 ct. Zásnubný prsteň má hodnotu približne 4 milióny amerických dolárov. Marc Anthony jedinečným prsteňom prekonal i predchádzajúceho manžela Jennifer, Bena Afflecka, ktorý požiadal speváčku o ruku v roku 2002 s 6,1karátovým ružovým diamantovým prsteňom z dielne Harryho Winstona. Bohužiaľ, v roku 2014 sa Marc Anthony a Jennifer Lopez po troch rokoch odlúčenia nechali rozviesť.

Zásnubný prsteň Jennifer Lopez

14 karátov - Avril Lavigne

V roku 2012 požiadal frontman skupiny Nickelback Chad Kroeger o ruku speváčku Avril Lavigne. Kanadská speváčka dostala zásnubný prsteň s diamantom tvaru hrušky (pear) o karátovej váhe 14 ct. Pár usporiadal svadobný obrad o rok neskôr na juhu Francúzska. K prvému výročiu svadby daroval Chad svojej milovanej ďalší diamantový prsteň, tento raz zo 17 ct. diamantom tvaru emerald.

Zásnubný prsteň Avril Lavigne

15 karátov - Kim Kardashian

Populárnu celebritu Kim Kardashian požiadal o ruku pred očami svojich priateľov spevák Kanye West, ktorý si pre svoju nastávajúcu pripravil zásnubný prsteň s 15ct bezchybným diamantom v tvare vankúšika (cushion). Hodnotou prsteňa vraj prekonal predchádzajúci zásnubný prsteň s 20ct diamantom, ktorý Kim dostala od svojho bývalého manžela Krisa Humphrieho v roku 2011. Svoje “áno” si pár povedal v talianskej Florencii a v roku 2015 oslávili prvé výročie.

Zásnubný prsteň Kim Kardashian

16 karátov - Angelina Jolie

Po siedmich rokoch spoločného chodenia sa pre svadbu rozhodli i Brad Pitt a Angelina Jolie, ktorá od svojho milého dostala jedinečný zásnubný prsteň s 16karátovým diamantom, ktorý je vybrúsený do tvaru emerald. Odhadovaná cena zásnubného prsteňa je 500 000 amerických dolárov. Svadba tohto slávneho hereckého páru sa konala vo Francúzsku vo vinárskej oblasti Chateau Miraval.

Zásnubný prsteň Angelina Jolie

17 karátov - Mariah Carey

Slávna speváčka dostala v roku 2008 zásnubný prsteň v hodnote 2,5 miliónov amerických dolárov od svojho priateľa Nicka Cannona. Zásnubný prsteň bol vytvorený v dielni Jacob & Co. Slávny pár zo svadbou príliš nečakal, obrad prebehol len pár týždňov od zásnub. Zásnubný prsteň je lemovaný 58 ružovými diamantmi a v jeho strede je veľký ružový diamant, ktorý má 17 karátov a je vybrúsený do tvaru emerald. Po stranách zdobia prsteň drahokamy v tvare polmesiaca. Bohužiaľ, po 6 rokoch manželstva sa pár rozhodol rozviesť.

Zásnubný prsteň Mariah Carey

18 karátov - Beyoncé

Hudobný magnát Jay-Z požiadal o ruku speváčku Beyoncé trblietavým 18karátovým prsteňom z dielne Lorraine Schwartz. Hodnota zásnubného prsteňa presahuje 5 miliónov amerických dolárov. Svadba prebehla v rodinnom kruhu v apríli, v roku 2008 uprostred newyorského veľkomesta. Beyoncé a Jay-Z spolu vychovávajú dcéru Blue Ivy.

Zásnubný prsteň Beyoncé

24 karátů - Paris Hilton

V roku 2005 dostala Paris Hilton masívny zásnubný prsteň s 24karátovým žltým diamantom. Jej snúbencom sa stal dedič gréckeho lodného podniku a známa celebrita Paris Latsis. Hodnota diamantu bola odhadovaná na 4,7 miliónov amerických dolárov. Bohužiaľ, láska sa za peniaze nedá kúpiť a rovnomenný pár nakoniec zásnuby po 4 mesiacoch zrušil.

Zásnubný prsteň Paris Hilton

Bonus: Victoria Beckham

Keď v roku 1998 požiadal David Beckham o ruku speváčku zo skupiny Spice Girls, vybral pre ňu skromný zásnubný prsteň s 3karátovým diamantom na krúžku zo žltého zlata. Diamant bol vybrúsený do tvaru markízy (marquise). Od tej doby Victoria svoju zbierku zásnubných prsteňov rozšírila o ďalšie (všetky, samozrejme, dostala od Davida) a jej zbierka teraz má neuveriteľných 13 kúskov! Pýši sa i diamantovým prsteňom, ktorý je vybrúsený do tvaru hrušky alebo u nás známeho ako tvaru slzy a odhadom má medzi 15 až 17 karátmi.

Zásnubný prsteň Victoria Beckham

Sme oslepení všetkou tou krásou a leskom!

Zdroj: ET online

 • Halo zásnubný prsteň s emerald diamantom Waverly
  Halo zásnubný prsteň s emerald diamantom Waverly
 • Halo zásnubný prsteň s diamantovým kvetom Alonna
  Halo zásnubný prsteň s diamantovým kvetom Alonna
 • Halo diamantový prsteň Ulyssa
  Halo diamantový prsteň Ulyssa
 • Vintage diamantový zásnubný prsteň Pua
  Vintage diamantový zásnubný prsteň Pua
 • Extravagantný halo zásnubný prsteň s lab-grown diamantmi Giannes
  Extravagantný halo zásnubný prsteň s lab-grown diamantmi Giannes

Newsletter

Okrem článkov ponúkame aj množstvo akcií, zliav a súťaží.

Chcete o nich vedieť ako prvý? Stačí sa prihlásiť k nášmu newsletteru.

Emailovú adresu ste nezadali správne.

Musíte súhlasiť s podmienkami.

Témy, o ktorých píšeme

 • Čítať túto tému

  Všetko o šperkoch

 • Čítať túto tému

  Zásnuby

 • Čítať túto tému

  Všetko o svadbe

 • Čítať túto tému

  Ako na darčeky