Celebrity a zafír

Dramatická zafírová modrá je ďalšou obľúbenou farbou celebrít. Kto by nepoznal legendárny prsteň s tmavomodrým zafírom, ktorý dostala Kate od svojho nastávajúceho Williama, ktorý tento prsteň získal ako rodinné dedičstvo po svojej matke, princeznej Diane. Stretnúť sa môžeme i s inými farbami zafíru, vyhľadávaná je tiež jasno ružová farba alebo ružovo-oranžový padparadscha zafír. Zafíry sú najobľúbenejšími drahokamami v klenotníctvach, o čom svedčí i fakt, že si ich na svoje šperky vybrali aj niektorí slávni muži.

Celebrity a zafírové šperky

Keira Knightley

Pri príležitosti nominácie za najlepšiu herečku vo filme Pýcha a predsudok si na červený koberec vzala pôsobivý náhrdelník Keira Knightley. Náhrdelník značky Bulgari je v štýle vintage a obsahuje krásne zafíry, rubíny a smaragdy. Okúzľujúci náhrdelník napodobňuje šperky 60. rokov a elegantne spestruje tmavo vínové šaty.

Keira Knightley

Jessica Simpson

Na premiéru svojho filmu v Cannes si vzala Jessica Simpson pôsobivý náhrdelník zo zafírmi a diamantmi, ktorý nápadne pripomínal slávny Hall zafírový náhrdelník. K modrým zafírom zvolila tmavomodré šaty vo farbách večernej oblohy.

Jessica Simpson

Johnny Depp

Šperky nie sú dominantou len žien. Svojou vášňou pre drahé kovy a kamene sú známi i slávni muži, medzi nimi napríklad Johnny Depp. Ten sa pred bleskami fotoaparátov objavuje často zo svojím obľúbeným zafírovým príveskom, na ktorý nedá dopustiť.

Johnny Depp

Jay-Z a Beyoncé

Doslova obrovský zafírový prsteň dostal od svojej manželky Beyoncé americký rapper Jay-Z. Okrem úchvatnej veľkosti a dizajnu prsteňa je dych berúca i jeho cena. Beyoncé totiž pre svojho manžela zaobstarala darček v hodnote takmer 0,5 miliónu eur. Beyoncé ale tiež nezostala bez daru. Po narodeniu ich prvého dieťaťa jej totiž Jay-Z daroval tiež zafírový prsteň modrej farby a úctyhodných rozmerov.

Jay-Z a Beyoncé

Princezná Diana

Veľké množstvo krásnych zafírových šperkov modrej farby nosila i princezná Diana. Zafíry podmanivej modrej farby totiž skvelo zvýraznili jej nezábudkovo modré oči a blonďavé vlasy. Okrem zafírového náhrdelníku a náušníc nosila princezná Diana i zásnubný prsteň s modrým zafírom, ktorý dnes patrí vojvodkyni Kate, manželke jej syna Williama.

Princezna Diana

Zafírové snubné prstene

Catherine, vojvodkyňa z Cambridge

Jeden z najkrajších zafírových zásnubných prsteňov nosí vojvodkyňa Kate. Tento prsteň má za sebou zaujímavý príbeh. Predtým ho totiž nosila princezná Diana, ktorá ho dostala od princa Charlesa. Po jej smrti si zásnubný prsteň vzal na pamiatku princ Harry. Až neskôr ho daroval svojmu bratovi Williamovi s vyjadrením, že budúca kráľovná Anglicka by mala nosiť práve tento prsteň. William ho daroval žene svojho srdca, vojvodkyni Kate. Prsteň je tvorený krásnym cejlónskym zafírom obklopeným diamantmi a princ William s ním požiadal Kate o ruku behom dobrodružného výletu v srdci Afriky. Zásnubní prsteň tak putoval 3 týždne schovaný v batohu a princ William zažil nejednu bezsennú noc. Prsteň totiž vzal z kráľovského sejfu, bez toho že by niekoho informoval. Takže keby sa prsteň stratil, mal by William skutočný problém. Ako ale vieme, našťastie všetko dobre dopadlo.

Catherine, vévodkyně z Cambridge

Penelope Cruz

Zásnubný prsteň s modrým zafírom nosí i herečka Penelope Cruz, ktorá dostala prsteň od svojho manžela Javiera Bardema. Krásny zafír obklopujú lesklé diamanty. Prsteň pripomína kvetinu a je vytvorený v štýle vintage.

Penelope Cruz

Victoria Beckham

Veľkou obdivovateľkou krásnych prsteňov je i Victoria Beckham. Do jej zbierky zásnubných prsteňov, ktorú jej s obľubou pomáha rozširovať jej manžel David Beckham, patrí i jedinečný zafírový kúsok. Prsteň zo zafírom je jedným z najväčších prsteňov, ktorý Victoria vlastní. Unikátna je i svetlomodrá farba zafíru.

Victoria Beckham

Mary-Kate Olsen

Oslnivý vintage zásnubný prsteň daroval svojej milovanej Mary-Kate Olsen jej priateľ Olivier Sarkozy, nevlastný brat bývalého francúzskeho prezidenta. Ide o vintage prsteň v pravom slova zmyslu. Zásnubný prsteň bol totiž vyrobený klenotníkom Cartierom v roku 1953 a pán Sarkozy ho zakúpil na aukcii. V strede prsteňa je 4karátový diamant, ktorý je obklopený 16 lesklými zafírmi modrej farby.

Mary-Kate Olsen

Nicole Richie

Krásny zásnubný prsteň zo zafírom dostala i Nicole Richie. Ide o pôsobivý ružový zafír v tvare cushion obklopený diamantmi.

Nicole Richie

Zdroj obrázkov: jewelsdujour.com, thenaturalsapphirecompany.com, stylebistro.com, examiner.com, gemstoneuniverse.com, aboutsapphirejewelry.com, huffingtonpost.co.uk, jemboxx.wordpress.com, perezhilton.com, ritani.com, hellomagazine.com

Newsletter

Okrem článkov ponúkame aj množstvo akcií, zliav a súťaží.

Chcete o nich vedieť ako prvý? Stačí sa prihlásiť k nášmu newsletteru.

Emailovú adresu ste nezadali správne.

Musíte súhlasiť s podmienkami.

Témy, o ktorých píšeme

 • Čítať túto tému

  Všetko o šperkoch

 • Čítať túto tému

  Zásnuby

 • Čítať túto tému

  Všetko o svadbe

 • Čítať túto tému

  Ako na darčeky