5 tipov ako mu naznačiť, aký prsteň chcete

Chcete byť pri žiadosti o ruku nadšená nielen z nádherného gesta, ale aj z prstienka, ktorý bude po zvyšok života tróniť na vašej ruke? Potom by ste mali svojmu partnerovi aspoň trošku pomôcť. Zaslúži si vedieť, čo by vás potešilo, a my vieme, ako mu to naznačiť.

1. Ukážte mu fotku

Ako na to:

Vymyslite nevtieravý spôsob, ako mu ukázať, aký kov, osadenie, výbrus a štýl zásnubného prsteňa milujete. Túžite napríklad po zásnubnom prsteni s troma kameňmi? Alebo váš láka romantika v podobe zásnubného prsteňa s morganitom? Napríklad nechajte na vašom alebo jeho notebooku otvorenú stránku s vysnívaným šperkom. Nájdu sa však aj nenápadnejšie a lepšie spôsoby. Pri čítaní časopisu mu môžete nenápadne ukázať prstienok, ktorý vám padne do oka. Prípadne môžete tiež poslať link svojej kamarátke a on uvidí nenápadne otvorenú stránku s vašim chatom – snáď to zvládne dať si link do záložiek či poslať mailom.

Ešte nenápadnejšie je surfovať v klenotníctvach na jeho počítači a ak si z času na čas kontroluje históriu prehliadača, možno sa k prsteňu dostane. Prípadne modernejšie a sofistikovanejšie môžete zásnubnú fotografiu kamarátkinho prsteňa na facebooku vtipne okomentovať s odkazom vášho vysnívaného zásnubného šperku a komentárom, že vy sa toho svojho asi nedočkáte. Potom vám ostáva už len počkať ... ako si s tým poradí ;)

Ktorej to pomôže:

Úprimnej a priamočiarej partnerke. Takej, ktorá úplne presne vie, čo chce.

Kedy s tým vyrukovať:

Nič mu neukazujte, kým nie je na kúpu pripravený. Ak zatiaľ zásnuby nechystá, potom ho obrázok prsteňa akurát tak vystraší, alebo úplne odradí. Tento plán funguje len v prípade, že ste už spolu o zásnubách hovorili a spoločne ich jedného dňa plánujete.

 • Zásnubný prsteň s moissanitom a lab-grown diamantmi Lane
  Zásnubný prsteň s moissanitom a lab-grown diamantmi Lane
 • Zásnubný prsteň s lab-grown diamantom Orrisa
  Zásnubný prsteň s lab-grown diamantom Orrisa
 • Vintage zásnubný prsteň so salt and pepper diamantom Charlotta
  Vintage zásnubný prsteň so salt and pepper diamantom Charlotta
 • Elegantný zlatý prsteň s diamantom Sierra
  Elegantný zlatý prsteň s diamantom Sierra
 • Zlatý prsteň v halo štýle s rubínom a topásmi Lalla
  Zlatý prsteň v halo štýle s rubínom a topásmi Lalla

2. Spoločné nákupy

Ako na to:

Porozprávajte sa o spoločných plánoch do budúcnosti, o svadbe, deťoch a podobne. Ak je spoločnou budúcnosťou nadšený alebo nechce utiecť, tak mu navrhnite, že by ste spolu mohli ísť pozrieť klenotníctva, pretože ani netušíte, aký prsteň by sa vám mohol páčiť. Aspoň už bude vedieť, aký je váš štýl, či už vo veľkosti, tvaroch, farbách alebo odvážnosti. Ak budete mať šťastie na ochotnú predavačku, mala by vám ponúknuť prstienok na vyskúšanie.

Prípadne ak to chcete „na rovinu“, jednoducho mu povedzte: „Zajtra ideme nakupovať prstene.“ Dávajte však pozor, aby pri nákupe nevzal nohy na plecia.

Ktorej to pomôže:

Praktickej žene. Takej, ktorá radšej než prekvapenie chce prsteň, čo jej sadne.

Kedy s tým vyrukovať:

Ak má váš partner vzťah k tradíciám, možno z takéhoto návrhu nebude dvakrát nadšený. V takom prípade radšej zvážte len nenápadné prezeranie klenotníckych výkladov (alebo stránok) v jeho prítomnosti. Tak nebude mať pocit, že musí niečo kúpiť, a do obchodu sa potom môže vrátiť sám a kúpiť vám vysnívaný kúsok.

3. Pošlite s ním kamarátku

Ako na to:

Ozrejmite svojej kamarátke alebo známej, sestre alebo inej spriaznenej duši, čo sa vám presne páči a čo by ste si zas na seba nedali. Ak máte vyhliadnutý jeden konkrétny prsteň, ukážte jej ho a presne jej vysvetlite, čo sa vám na ňom páči. Ak by sa vám náhodu niekedy zdalo, že sa váš partner snaží zistiť, čo by sa vám mohlo páčiť, jednoducho ho odkážte na ňu. Zdôverte so všetkými detailmi a malichernosťami, čo sa vám páči alebo nepáči (drahokam, výbrus, osadenie a farba kovu). Keď si váš budúci snúbenec nechá od nej poradiť, určite nebudete sklamaná.

Ktorej to pomôže:

Snúbenica so vzťahom k tradíciám. Hanbíte sa ukázať mu prsteň sama, no vaše kamarátky a rodina vás dobre poznajú a na ich vkus sa môžete spoľahnúť. A najlepšia kamarátka si takýto nákup určite užije.

Kedy s tým vyrukovať:

Doprajte mu čas a vyčkajte, kým sa vás začne na tému zásnubného prsteňa pýtať sám. Neposielajte ho za svojou kamarátkou (či členom rodiny) bez toho, aby najprv sám prejavil záujem, mohlo by ho to vyľakať.

4. Poproste ho o prekvapenie

Ako na to:

Medzi rečou mu povedzte o osadení, výbruse, farbe a štýle, ktoré sa vám páčia. Najnenápadnejšia budete, ak vyjadríte svoj názor na prsteň vašej spoločnej známej, kamarátky, na svadbe, prípadne pri reklamnom plagáte. Nesmie to vyzerať tak, že od neho chcete jeden konkrétny prsteň. Má to predsa byť jeho voľba, nie? Zvyšok už nechajte naňho. Povedzte mu, že sa vám páči jeho vkus a že ste si istá, že vyberie dobre. Prezraďte mu naozaj len tie najdôležitejšie a najpodstatnejšie informácie.

Len pre prípad mu však ozrejmite, že sa vám nepáči napríklad zásnubné prstene s čiernymi diamantmi alebo tie z ružového zlata a že by ste určite nechceli nosiť nič extravagantné. Ak vás miluje, presne bude vedieť, čo sa vám páči, hodí a aký diamantový zásnubný prsteň spĺňa vaše predstavy. Hlavný je práve moment prekvapenia a nie ten jeden konkrétny prsteň s drahokamom, hruškovým výbrusom a s určitým osadením. Pretože keď bude od neho bude zásnubný prsteň takmer vždy perfektný.

Ktorej to pomôže:

Romantickej duši. Ak túžite po zásnubách ako z romantického filmu, no pozor, na takéto zásnuby musíte mať i muža, ktorý ich zvládne.

Kedy s tým vyrukovať:

Majte s ním trpezlivosť. Zorganizovať prekvapenie a naplánovať romantickú žiadosť o ruku si vyžaduje dlhé prípravy, takže doňho veľmi nerýpte.

5. Vytvorte ho spoločne

Ako na to:

Hlavne mu musíte dať jasne najavo, že chcete prstienok na mieru ešte predtým, než vás o tú ruku požiada. Možno sa vám to zdá samozrejmé, no tento bod je veľmi podstatný. Ak je to romantický muž, napriek všetkému vám istotne vyhovie a síce to nebude už prekvapenie, ale aspoň nebude pod tlakom a stresom. Využite potom jeho záujem a spoločne diskutujte o rôznych návrhoch, urobte si z toho projekt vo dvojici. Nechajte ho, nech i on vyjadrí svoj názor, opýtajte sa ho na to, čo by chcel v prsteni mať a pokúste sa jeho návrhy zakomponovať do celkového dizajnu. Spoločne si urobte prieskum trhu, šperkov, drahokamov, materiálov a nájdite si dizajnéra v klenotníctve s rozumnými cenami, ktorý sa vám bude obom páčiť, a choďte za ním spoločne.

Mnoho online klenotníctiev (tak ako to naše :)) ponúka možnosť výroby šperkov na mieru, takže si môžete svoj romantický projekt začať riešiť aj v pohodlí domova. Taktiež vám výroba šperku na mieru umožní spojiť jeho a váš prsteň snov v jednom úžasnom, dokonalom a božskom prsteni.

Ktorej to pomôže:

Modernej a originálnej žene. Nie ste až tak na prekvapenia a hoci možno neviete tak úplne presne, aký prsteň by ste chceli. Určite túžite po jedinečnom kúsku.

Kedy s tým vyrukovať:

Keď bude prsteň hotový, je už len na vás, či sa rozhodnete pre tradičné zásnuby, alebo či ho chcete hneď začať nosiť.

Newsletter

Okrem článkov ponúkame aj množstvo akcií, zliav a súťaží.

Chcete o nich vedieť ako prvý? Stačí sa prihlásiť k nášmu newsletteru.

Emailovú adresu ste nezadali správne.

Musíte súhlasiť s podmienkami.

Témy, o ktorých píšeme

 • Čítať túto tému

  Všetko o šperkoch

 • Čítať túto tému

  Zásnuby

 • Čítať túto tému

  Všetko o svadbe

 • Čítať túto tému

  Ako na darčeky