6 chýb, ktoré robíme so zásnubnými prsteňmi

Zásnubný prsteň predstavuje nový začiatok rovnako ako manželstvo a vy si isto prajete, aby obidva vydržali naveky. Žiaľ nie všetko ide ako po masle, a keď dôjde na zásnubné prstene, je potrebné rovnako ako v partnerskom živote vynaložiť nejaké to úsilie, aby nestratili svoju iskru!

Možno sa i vy nevedomky dopúšťate niektorých chýb nižšie, preto si na ne posvietime a raz navždy sa ich vyvarujeme...

Nechávame si prsteň na ruke

Pri určitých aktivitách je bezpečnejšie si prsteň stiahnuť a vyhnúť sa tak jeho poškodeniu. Napríklad šport alebo cvičenie v posilňovni patrí medzi riskantné činnosti, pri ktorých hrozí nie len odštiepenie kameňa, ale i jeho vypadnutie, poškrabanie či iné poškodenie. Podobne i záhradníčenie, kedy sa hlina môže dostať do drážok a ide ju potom len ťažko odstrániť. Prsteň vážne ohrozuje i obyčajné upratovanie domácnosti, kedy chemické látky obsiahnuté v čistiacich prostriedkoch niekedy spôsobujú narušenie farby drahokamov.

Neodkladáme prsteň na bezpečné miesto

Ak sa budete riadiť našou radou a prsteň si pred niektorou z vyššie uvedených aktivít dávate dole, uistite sa, že ste ho uložila na bezpečné a zapamätateľné miesto. V optimálnom prípade skladujte svadobnú obrúčku v pôvodnej krabičke, vyhnete sa tak jeho poškrabaniu, alebo odreniu inými šperkmi. Jednoduchá rada znie: uchovávajte každý klenot samostatne. Kontakt s inými kovmi (a nemusí sa nutne jednať o šperky, platí to napríklad i na mince) im neprospieva.

Nosíme prsteň do sprchy

Pred kúpeľom či sprchou je vždy rozumnejšie zásnubný prsteň dať dole. Hrozí totiž, že inak šperk z namydleného, mokrého prstu skĺzne a nenávratne zmizne v odtoku. Navyše sa na prsteni môže nahromadiť mikroskopické množstvo mycích gélov a kameň stratí svoj jas a lesk.

Plávame s prsteňom

Plávanie v chladnej morskej vode spôsobuje, že sa vám prsty zmenšia, prsteň skĺzne a v morských hlbinách ho už nenájdete. V plaveckých bazénoch zase kvalitu šperku ohrozuje chlór pridávaný do vody a pravidelné vystavovanie tejto chemickej látke vášmu prsteňu ani trochu neprospeje.

Nenechávame si prsteň skontrolovať

Väčšina klenotníkov odporúča pravidelné 6-8 mesačné kontroly u zlatníka, ktorý sa uistí, že sa kamienok nekýva a zostáva pevne osadený. Zároveň vyriešia i ďalšie poškodenie alebo stratu lesku.

My v Eppi vám na každý produkt ponúkame doživotnú záruku, ktorá zahrnuje okrem iného profesionálne čistenie či opravu drobných poškodení. Ak vám zo šperku vypadne kamienok, dokážeme ho nahradiť. V každom prípade si však na svoje šperky dávajte pozor, najmä ak máte vo svojom zásnubňom prstenu naozaj cenný kameň.

Čistenie? Ale kdeže…

O pravidelné čistenie zásnubného prsteňa požiadajte svojho klenotníka, alebo sa do toho pusťte sama. Stačí šperk na pár minút ponoriť do misky s teplou vodou a trochou jari, ktorá uvoľní všetky usadené nečistoty. Mäkkou zubnou kefkou potom jednoducho odstránite i posledné zvyšky špiny. A voila! Prsteň je ako nový.

V Eppi do doručovaných balíčkov nezabúdame pribaliť špeciálnu čistiacu handričku, ktorá vám uľahčí prácu s údržbou šperku. Rovnako našim zákazníkom ponúkame 2x do roka profesionálne čistenie zadarmo.

Zdroj: weddingideasmag.com

Newsletter

Okrem článkov ponúkame aj množstvo akcií, zliav a súťaží.

Chcete o nich vedieť ako prvý? Stačí sa prihlásiť k nášmu newsletteru.

Emailovú adresu ste nezadali správne.

Musíte súhlasiť s podmienkami.

Témy, o ktorých píšeme

 • Čítať túto tému

  Všetko o šperkoch

 • Čítať túto tému

  Zásnuby

 • Čítať túto tému

  Všetko o svadbe

 • Čítať túto tému

  Ako na darčeky