Peniaze ako svadobný dar: darujte ich originálne!

Mnoho párov si v dnešnej dobe ako svadobný dar žiada peniaze. Jednoduché a praktické. Len udalosť ako je svadba si tak trochu žiada špeciálne balenie. Aby ste nemuseli dlho vymýšľať, ako originálne zabaliť peniaze ako svadobný dar, máme pre vás pár tipov.

1. Využite čaro domácich spotrebičov

Nie je jednoduché vymyslieť akýkoľvek darček, nieto svadobný dar. Ak si to trošku zjednodušíte darovaním peňazí, skúste byť kreatívny. Vytvorte z recesie svadobný dar, ktorý bude na prvý pohľad vyzerať ako výbava do novomanželskej domácnosti. Krabicu od kuchynského mixéra, sady príborov alebo retro tanierov naplňte kopou cukríkov, medzi ktoré schováte bankovky a mince.

Krásne tiež vyzerá klasický liatinový mlynček na mäso, kde do každého otvoru zastrčíte zrolovanú bankovku. Pripojte veselý návod na namletie miliónov a ručíme vám, že "čarovný mlynček" bude hitom každej svadby.

2. Svadobná hra s bohatým cieľom alebo hlavolamy

Na internete zaobstaráte hru, u ktorej si novomanželia váš peňažný dar musia najskôr "vysúťažiť". Odovzdáte im tubu, v ktorej sú schované peniaze a dlhý zvitok plný úloh, rébusov a lúštenia. Ak sú nevesta so ženíchom tak trochu kreatívci, určite sa u rozbaľovania pobavia.

Skvelé sú tiež hlavolamy so skrýšou. Na prvý pohľad obyčajné drevené krabičky, do ktorých je ale dosť zložité sa dostať. Nie je potom nič jednoduchšie ako hlavolam zaobstarať, ukryť do neho finančný obnos a zacvaknúť. Len nech si ženích s nevestou lámu hlavu!

Svadobný plánovač
Majte svadobné prípravy pod kontrolou

Plánovanie svadby nie je jednoduchá vec. Aby sme vám všetko čo najviac uľahčili, pripravili sme pre vás podrobný svadobný plánovač, v ktorom vás prevedieme celými prípravami krok za krokom. S ním vás budú prípravy svadobného dňa baviť a budete mať istotu, že na nič dôležité nezabudnete.

3. Poskladajte z peňazí origami

Peniaze ako svadobný dar vždy vyžadujú trošku kreativity. Japonské skladanie z papiera origami nám v tom pekne pomáha. Na YouTube alebo Pintereste nájdete návody na skladanie rôznych tvarov z bankoviek. Aj keď sú v návodoch často dolárovky, s eurami to tiež funguje dobre. K svadbe sa hodí veľa srdiečok.

Ak nie ste fanúšikovia manuálnych činností, vezmite bankovku väčšej hodnoty, zložte jedno srdce a zľahka ho prilepte k želaniu. Pokiaľ ale radi skladáte, zapojte pokojne celú rodinu a namiesto jedného stoeurového srdca poskladajte desať desiatkových srdiečok.

Malé origami rybičky vyzerajú zase krásne zavesené v guľatom akváriu alebo kúpte dáždnik a na jeho konce zaveste bankovky, ktoré budú zložené do tvaru kvapiek.

Kytka origami

4. Svadobný dar z peňazí, čo najviac personalizujte

Nevesta, ženích alebo i obaja sú vaši blízki, ktorí vás chcú mať vo svojom veľkom dni a vy im môžete už len zabalením darčeka dokázať, že si to vážite. Premyslite preto svadobný dar do tých najmenších detailov.

A ak má ženích alebo nevesta nejakú charakteristickú profesiu, pôjde vám to o niečo ľahšie. Novomanželom z lekárskeho prostredia schovajte peniaze do obrovskej injekčnej striekačky. Policajtom ku každej darovanej bankovke pripojte pokutový bloček, ktorý vtipne vypíšte a hasič bude nadšený z hasičskej prilby plnej mincí.

Budúci manželský pár

5. Truhličky, poklady a pokladničky

Doteraz sme darovali len papierové peniaze, ale efektný je aj svadobný dar vo forme mincí. Najlepšie je si nejaký čas schovávať tie, ktoré nie sú moc používané, aby sa perfektne leskli a pripomínali naozajstný poklad. Potom už ich môžete len nasypať do truhličky, sklenenej fľaše alebo kúpiť pokladničku priamo pre novomanželov.

Ak vám budúci manželský pár vo svadobnom oznámení dal najavo, že by si priali radšej finančný dar, budú nadšení, že ste si dali záležať a poňali to v rámci možností netradične.

Newsletter

Okrem článkov ponúkame aj množstvo akcií, zliav a súťaží.

Chcete o nich vedieť ako prvý? Stačí sa prihlásiť k nášmu newsletteru.

Emailovú adresu ste nezadali správne.

Musíte súhlasiť s podmienkami.

Témy, o ktorých píšeme

 • Čítať túto tému

  Všetko o šperkoch

 • Čítať túto tému

  Zásnuby

 • Čítať túto tému

  Všetko o svadbe

 • Čítať túto tému

  Ako na darčeky