Vrstvenie náramkov

V hlavnom článku zaoberajúcom sa vrstvením šperkov sme vám predstavili všeobecné tipy na to, ako kombinovať jednotlivé druhy šperkov. V tomto sa zameriame podrobnejšie na náramky. Rozhodne sa nejedná o prevratnú novinku, ba naopak, ich vrstvenie je populárne už veľa rokov. Pamätáte si, ako sme mali pletené náramky najčastejšie od zápästia až po lakeť? Táto móda bola následne nahradená korálkovými kúskami, ktorých pestrosť nám nedávala späť, a je to len pár rokov, čo sme sa zabávali, tentoraz často už i s našimi ratolesťami, takou modernou gumičkovou obdobou.

Nedá sa spochybniť, že práve tieto jednotlivé obdobia by sme mohli považovať za jednu z vývojových etáp vrstvenia náramkov. Histórii však necháme čas a v našom prípade dnes budeme hovoriť o vrstveniu klasických náramkov. V nasledujúcich odstavcoch zmienime hneď niekoľko tipov a rád. Nestrácajme teda čas a poďme na to.

V jednoduchosti je krása

Áno, niet pochýb, že spomienky na doby pletených náramkov, kedy sme si ich na ruku navliekali hneď niekoľko, nabádajú k tomu, že vrstvením i desiatok náramkov naraz nič neskazíme. Avšak my za seba odporúčame uspokojiť sa i s vrstvením menšieho počtu kúskov. Na začiatok si skúste vystačiť napríklad iba s tromi alebo štyrmi kúskami, keď si dáte na tom viac záležať, aby sa vami vybrané šperky k sebe hodili, teda aby sa vzájomne doplňovali, ale zároveň tiež, aby vynikala ich unikátnosť, jedinečnosť.

Čo sa týka výberu tých správnych kúskov, fantázii sa medze nekladú. Je na vás, či sa rozhodnete pre náramky, ktoré spojuje určitý jednotiaci rys a mení sa napríklad iba ich šírka či použitý materiál, alebo naopak siahnete po absolútne odlišných kúskoch z vašej šperkovnice, ktoré samostatne pôsobia nenápadne a fádne, avšak spoločne vytvoria dokonalý komplet.

Kombinujte materiály!

A je to opäť tu, väčšinou sa snažíte vyhnúť vrstveniu náramkov z rôznych materiálov, že? Samozrejme nemusíte na sebe nahodiť šperky všetkých materiálov, ale uvedomte si tiež, že pokiaľ budete vrstviť iba z jedného kovu, týmto spôsobom ľahko dosiahnete skôr efektu nevýraznej hromady šperkov než nevšedného a zaujímavého spojenia. Nebojte sa teda vrstviť biele zlato so žltým, kombinovať bižutériu s drahými kúskami, alebo oživte kovové reťaze pomocou koženého náramku.

Ako základ sa skvelo hodí jeden silnejší náramok, alebo naopak dva, tri jednoduché slabé náramky. Následne sa už stačí len baviť a vymýšľať najrôznejšie kombinácie. Siahnete napríklad raz po náramku ozdobenom korálkami, alebo po tom krásavcovi ozdobenom opálom. Vrstvenie je zábava, pristupujte k tomu tak!

Nesnažte sa vyhrať na všetkých frontoch

A čo povedať na záver? Nesnažte sa vyhrať na všetkých frontoch. Ak sa pýtate, čo tým chcel básnik povedať, odpoveď je zrejmá - vrstvite, ale všetko s rozumom! Pokiaľ sa teda rozhodnete vrstviť náramky a zvýrazniť tak svoje krásne zápästie, ktoré veselo odhaľuje blúzka bez rukávov, zabudnite na vrstvenie náhrdelníkov či prsteňov. Zároveň pokiaľ sa rozhodnete využiť vrstvenie náramkov na oboch rukách, uvedomte si, že známe “menej je viac” platí v tomto prípade dvojnásobne.

Vrstvenie je perfektným spôsobom, vďaka ktorému dokážete opätovne vdýchnuť život svojim starým šperkom. Teraz nám už nezostáva nič iné, než vám popriať dostatok fantázie, šťastnú ruku pri výbere jednotlivých kúskov a veľa zábavy pri samotnom experimentovaní a vrstvení.

Newsletter

Okrem článkov ponúkame aj množstvo akcií, zliav a súťaží.

Chcete o nich vedieť ako prvý? Stačí sa prihlásiť k nášmu newsletteru.

Emailovú adresu ste nezadali správne.

Musíte súhlasiť s podmienkami.

Témy, o ktorých píšeme

 • Čítať túto tému

  Všetko o šperkoch

 • Čítať túto tému

  Zásnuby

 • Čítať túto tému

  Všetko o svadbe

 • Čítať túto tému

  Ako na darčeky