Vrstvenie náhrdelníkov

V hlavnom článku zaoberajúcom sa vrstvením šperkov sme vám predstavili všeobecné tipy na to, ako kombinovať jednotlivé druhy šperkov. V tomto článku sa ešte podrobnejšie pozrieme na náhrdelníky a na to, ako s nimi správne pracovať, teda v našom prípadne si povieme rady a odporúčania o tom, ako ich efektívne vrstviť.

O tom, že často platí známe “menej je viac”, sme sa už niekoľkokrát zmienili. Množstvo žien sa dnes už nebojí siahnuť po odvážnych, robustných náhrdelníkoch najrôznejších geometrických tvarov i rôznych farieb. Nie je pochýb o tom, že takéto šperky môžu byť skvelým doplnkom, pokiaľ sú zvolené k tomu vhodnému oblečeniu. Odporúčame z našej strany avšak, aby ste nezanevrela ani na svoje obľúbené jemnejšie retiazky. Na mysli však samozrejme majte, že je nutné náhrdelníky vrstviť vhodným spôsobom, pretože iba tak dosiahnete toho, že celok bude pôsobiť oveľa lepšie než jeho jednotlivé časti samostatne.

Vrstvite v úrovniach!

Prvé a najpodstatnejšie je vrstvenie rôznych dĺžok náhrdelníkov. Dĺžka je jedným z faktorov, ktoré často hrajú úlohu pri samotnom výbere náhrdelníka. Nehanbite sa teda siahnuť po jednej kratšej, napríklad jemnejšej retiazke a k nej naopak náhrdelník dlhší a silnejší. Nebojte sa s výsledným efektom trochu pohrať a skúsiť i niekoľko variantov. Práve týmto spôsobom pravdepodobne zistíte, že ten extra dlhý náhrdelník, ktorý ste si myslela, že je kvôli dĺžke nevyužiteľný, sa vám hodí do kombinácie so všetkými ostatnými kúskami v šperkovnici.

Kúzlite s príveskami!

Tu sa na chvíľku určite zastavte, pretože veríme, že v rámci tohto odstavca nájdete vo vrstvení trochu záľuby. Ak sa pýtate prečo, odpoveď je jednoduchá. S príveskami, ktoré doma máte, sa môžete poriadne pohrať! Zapojte teda svoju kreativitu, pretože záleží len a len na vás. Môžete sa zamerať iba na špecifický symbol – napríklad prívesky v tvare kvetov – kedy každý z nich bude zdobiť náhrdelník inej dĺžky. Fantázii sa medze nekladú.

Nebojte sa farieb

Patríte medzi milovníčky farebných drahých kameňov a rôznych drahých kovov? Tu si teda prídete na svoje. V rámci vrstvenia sa totiž nemusíte sústrediť iba na jednoduché a nevýrazné retiazky rovnakého materiálu, ktoré sú jemné a decentné, ba naopak, siahnite po zlate v bielom, žltom alebo ružovom prevedení, pridať môžete i striebro alebo platinu a výsledný efekt oživte napríklad drahými kameňmi. Opäť je len na vás, či sa rozhodnete zostať verné iba jednej farebnej rodine, alebo naopak na svojom krku vykúzlite pomocou kombinácie rôznych farieb kameňov originálne a neoceniteľné umelecké dielo, ktoré vám budú všetky okoloidúci závidieť. Čo skúsiť skombinovať treba červený oheň rubínového prívesku s medovými tónmi citrínového náhrdelníka?

Nezabudnite zvážiť oblečenie

Pokiaľ hovoríme o vrstveniu náhrdelníkov, áno, logicky nás bude zaujímať najmä oblečenie od pásu hore. Pokiaľ si práve obliekate blúzu s hlbokým výstrihom, vedzte, že tá poskytne dokonalé zarámovanie pre vami vrstvené náhrdelníky. Pokiaľ volíte naopak halenku s klasickým výstrihom, nevešajte hlavu, vrstvené šperky z nich urobia výnimočný a do očí bijúci módny kúsok.

Bavte sa!

Ku zmieneným výrazným náhrdelníkom nám ostáva už jen odporučiť, aby ste pri ich voľbe boli opatrné. Kombinovania sa nebojte, ale všetko s mierou, však to poznáte.

Pokiaľ vás niektoré zo zmienených odporúčaní zaskočilo, alebo si s ním neviete poradiť, zabudnite naň ho. Snažte sa byť jednoducho kreatívne, nápadité, nebojte sa vyskúšať rôzne kombinácie a snažte sa vystihnúť samu seba, vašu osobnosť, náladu. Vrstvenie ako také sa nedá univerzálne popísať v jednotlivých krokoch. Dôležité je, aby vás vrstvenie bavilo! Takže sa nebojte si s ním pohrať.

Newsletter

Okrem článkov ponúkame aj množstvo akcií, zliav a súťaží.

Chcete o nich vedieť ako prvý? Stačí sa prihlásiť k nášmu newsletteru.

Emailovú adresu ste nezadali správne.

Musíte súhlasiť s podmienkami.

Témy, o ktorých píšeme

 • Čítať túto tému

  Všetko o šperkoch

 • Čítať túto tému

  Zásnuby

 • Čítať túto tému

  Všetko o svadbe

 • Čítať túto tému

  Ako na darčeky