Šperky a ich kombinovanie a vrstvenie

Pokiaľ o niekom povieme, že má „štýl“, nemyslíme tým iba oblečenie, topánky alebo krásnu novú kabelku. Všetci totiž moc dobre vieme, že i ten najlepší outfit môže na žene vyzerať obyčajne, alebo skôr povedzme priemerne, pokiaľ ho doplní nevhodnými šperkmi. Zároveň tiež naopak i výsledný efekt toho najjednoduchšieho modelu môžeme pomocou zvolených šperkov vyzdvihnúť na inú úroveň. Podstata šperkov v rámci nášho každodenného života je teda dôležitá. Zároveň nebude prekvapením, že mnohé z nás sú majiteľkami množstva šperkov a dychtivo očakávame moment, kedy si budeme môcť k zvolenému oblečeniu vziať ten nový strieborný náhrdelník s opálom, alebo svoj obľúbený náramok osadený rubínmi. Nečakajte na tieto ojedinelé momenty a radšej sa naučte svoje šperky kombinovať a vrstviť! V tomto článku sa spolu totiž spoločne pozrieme, ako na to.

Mixujte kovy!

Nie je pochyb, že v každé šperkovnici sa objavia kúsky zo striebra, žltého zlata, platiny a možno ešte i červeného (ružového) zlata. Nebojte sa ich všetky spojiť dokopy! Pokiaľ ste už počuli, že napríklad striebro sa zo zlatom neznesú a nemali by sa nosiť spolu - rýchlo také nezmysly vypusťte z hlavy! Naopak poriadne prezrite i staršie kúsky a nebojte sa ich znovu prevetrať. Môžete si navliecť všetky náramky naraz, alebo naopak skombinovať len niektoré. Nebojte sa toho vyskúšať viac, pretože o to skôr narazíte na takú kombináciu, ktorá vám bude vyhovovať so všetkým. Zabudnite na módne stereotypy a riaďte sa hlavne tým, čo sa vám páči!

Zoznámte sa s vrstvením, vašim verným priateľom

Väčšinou sa síce stretávame s tým, že platí porekadlo „menej je viac“, avšak je nutné zmieniť, že z hľadiska šperkov tomu tak nie je vždy. Teda, nie doslova. V rámci vrstvenia je vhodné sa zamieriť vždy iba na jeden druh šperku, teda napríklad iba na náhrdelníky, náramky, alebo naopak prstene. Úžasne ale je, že pri vrstveniu môžete využiť nie len rôzne štýly šperkov, ale tiež ich rôzne dĺžky a dokonca i tvary alebo veľkosti kameňov. V predošlom odstavci sme sa zaoberali mixovaním kovov a z toho i z vrstvenia môžeme perfektne profitovať. Jednoducho povedané, čím viac vrstiev, ktoré sa nám s odlišnými šperkmi podarí vytvoriť, tým zaujímavejšieho výsledku dosiahneme. O možnostiach, ktoré vám ale vrstvenie jednotlivých šperkov ponúka, sa viac dočítate v našich článkoch, ktoré sa zameriavajú každý na iný druh šperkov. Ako teda skutočne vrstviť náhrdelníky, náramky, či prstene…?

 • Zlatý prsteň minimal so srdiečkom Olivia
  Zlatý prsteň minimal so srdiečkom Olivia
 • Zlatý minimalistický prsteň s tanzanitom Kathleen
  Zlatý minimalistický prsteň s tanzanitom Kathleen
 • Zlatý prsteň s bielym baguette zafírom Zindy
  Zlatý prsteň s bielym baguette zafírom Zindy
 • Zásnubný prsteň s lab-grown diamantom Hariti
  Zásnubný prsteň s lab-grown diamantom Hariti
 • Zlatý prsteň v tvare korunky Lidiya
  Zlatý prsteň v tvare korunky Lidiya

Drahé kamene – objavte ich kúzlo

Mnoho ľudí si to všimnú sami, ale nemôžeme to nezmieniť – nejde kombinovať lacnú bižutériu zo skutočnými drahými kameňmi. Bohužiaľ to naozaj nevyzerá dobre a to za žiadnych okolností. Každopádne drahých kameňov sa rozhodne nebojte, ba naopak! Dajú sa skombinovať tak zo zlatom, tak i zo striebrom a výborne doplnia z hľadiska farby či štýlu vami vybraný outfit. Teda smelo na ne!

Na oblečeniu záleží!

Nejde poprieť, že každá z nás má v šatníku kúsky, ktoré šperky nepotrebujú, ale tiež oblečenie, ktoré si o doplnenie šperkmi vyslovene vyžaduje. Myslite teda i na potrebu modelu, ktorý ste si zvolili. Pokiaľ si práve obliekate top s výstrihom do V-čka či s odhalenými ramenami, nebojte sa ho doplniť napríklad pomocou vrstvených náhrdelníkov. Naopak pokiaľ si v terajších chladnejších mesiacoch na sebe obliekate rolák s krátkymi rukávmi, vsaďte radšej na výraznejší náramok či prsteň.

Diamanty

Nie nadarmo sa hovorí, že diamanty sú najlepším priateľom ženy. Toto tvrdenie rozhodne nechceme vyvracať, avšak v rámci vrstvenia na ne zabudnite. Diamanty sú veľmi elegantné a celkovo experimenty s ďalšími kúskami z vašej šperkovnice neznášajú veľmi dobre. Pokiaľ ste hrdou majiteľkou zásnubného či snubného prsteňa s diamantom, samozrejme to neznamená, že sa svojho krúžku musíte vzdať, to rozhodne nie. Ostatné šperky, ktoré sú osadené diamantmi, si však radšej odložte na vzácne príležitosti.

 • Strieborný náhrdelník Infinity
  Strieborný náhrdelník Infinity
 • Zlatý prívesok so stromom života Worde
  Zlatý prívesok so stromom života Worde
 • Jemný zlatý náhrdelník s diamantom Charena
  Jemný zlatý náhrdelník s diamantom Charena
 • Strieborný fashion náhrdelník Fretti
  Strieborný fashion náhrdelník Fretti
 • Zlatý prívesok so salt and pepper diamantom Neviah
  Zlatý prívesok so salt and pepper diamantom Neviah

A nakoniec – buďte kreatívny!

Ak máte doma napríklad prsteň, ktorý je príliš veľký alebo ťažký na nosenie, využite ho ako prívesok. Pokiaľ disponujete naopak náhrdelníkom, ktorý je dlhší, než by ste si priala, skúste ho nosiť skôr ako náramok. Možností je vždy obrovské množstvo, nebojte sa teda byť kreatívny. Uvidíte, že výsledok bude stáť za to!

Newsletter

Okrem článkov ponúkame aj množstvo akcií, zliav a súťaží.

Chcete o nich vedieť ako prvý? Stačí sa prihlásiť k nášmu newsletteru.

Emailovú adresu ste nezadali správne.

Musíte súhlasiť s podmienkami.

Témy, o ktorých píšeme

 • Čítať túto tému

  Všetko o šperkoch

 • Čítať túto tému

  Zásnuby

 • Čítať túto tému

  Všetko o svadbe

 • Čítať túto tému

  Ako na darčeky