Vrstvenie prsteňov

V hlavnom článku zaoberajúcom sa vrstvením šperkov sme vám predstavili všeobecné tipy na to, ako kombinovať jednotlivé druhy šperkov. Teraz sa budeme zaoberať vrstvením prsteňov!

Vrstvenie prsteňov je v rámci rozoberanej témy tým najnovším, teda tento postup sa dá označiť za ešte stále horúci trend. Ide jednoznačne o skvelý a originálny spôsob, ako oživiť jeden prsteň, ktorý na ruke môže pôsobiť osamelo a akoby bez života, ako okoliu ukázať svoj vkus pre módu, a zároveň je to ideálna možnosť, ako sa zabaviť behom vymýšľania jednotlivých variantov a možností, ktoré sa nám v rámci kombinovania prsteňov vyskytnú. V tomto článku sa procesu vrstvenia prsteňov pozrieme na zúbok, alebo by sme mali povedať skôr na krúžok?

Zabudnite na predsudky

Pravdepodobne už ste niekedy počuli, že zlato a striebro nejdú dohromady. Na túto vetu ale raz navždy zabudnite! Nebojte sa dať dohromady zlato so striebrom alebo platinou. Týmto dosiahnete skvelého vizuálneho efektu, ktorý bude priťahovať pohľady okolia.

Vrstvite rôzne farby a štýly!

Rovnako ako v rámci použitých materiálov i pri jednotlivých farbách platí, že nie je potrebné držať svoju fantáziu nakrátko – naopak, popusťte jej uzdu. Je čisto na vás, či sa vrhnete do vrstvenia iba jednej farebnej rodiny kameňov, alebo naopak skombinujete kontrastné farby, ktoré dodajú výsledku ten správny šmrnc.

Použite svoje obľúbené kúsky

Každá z nás má vo svojej šperkovnici pár kúskov, ktoré by označila za tie „obľúbené“. Tak po nich siahnite, dajte im možnosť vyniknúť v inom svetle. Či už sa jedná o starožitný prsteň po babičke, alebo zásnubný prsteň či svadobnú obrúčku, vďaka vrstveniu im vdýchnete opäť kúsok života.

Manikúra ako čerešnička na torte

Náš posledný tip, čo sa vrstvenia prsteňov týka, sa zameriava na nechty. Nie všetci si to uvedomujeme, ale nechty sú našou vizitkou. Sú vidieť de facto stále – pri podávaní ruky, držaní sa v autobuse alebo v električke, rovnako ako behom pre nás tak typickej gestikulácie počas komunikácie s ostatnými. Preto je potrebné dbať na upravenosť svojich nechtov, navyše ich vzhľad či ozdobenie môže poslúžiť a dokonale doplniť samotné vrstvenie prsteňov.

Uvažujte módne, ale tiež prakticky!

Samozrejme prstene budú predovšetkým doplnkom, ale nezabúdajte tiež na praktickosť výsledku! Pokiaľ pracujete napríklad na počítači, uistite sa, že navrstvené klenoty vám neprekážajú v pohybe. Pokiaľ naopak pracujete manuálne, dbajte na bezpečnosť a pri vrstvení vyberajte radšej minimalistické prstene.

Nesmieme opomenúť, že neexistuje zlý ani správny spôsob vrstvenia, pretože zmyslom tohto všetkého je, aby vás celý proces bavil a aby sa finálny výsledok páčil vám samej. Nebojte sa teda experimentovať, kombinovať a vďaka tomu tiež objavovať nie len krásu jednotlivých šperkov, ktoré doma máte, ale verte, že môžete objaviť tiež kúsok vašej osobnosti, seba samú, o ktorej ste ani netušila.

Newsletter

Okrem článkov ponúkame aj množstvo akcií, zliav a súťaží.

Chcete o nich vedieť ako prvý? Stačí sa prihlásiť k nášmu newsletteru.

Emailovú adresu ste nezadali správne.

Musíte súhlasiť s podmienkami.

Témy, o ktorých píšeme

 • Čítať túto tému

  Všetko o šperkoch

 • Čítať túto tému

  Zásnuby

 • Čítať túto tému

  Všetko o svadbe

 • Čítať túto tému

  Ako na darčeky