Ako vybrať správny náhrdelník

Máloktorý šperk tak prirodzene pristane každej žene a zvýrazní jej krásu, ako náhrdelník. Ocenia ho dámy, ktoré pracujú rukami, ktorým je prsteň či náramok nepohodlný, ale aj rafinované milovníčky pozornosti a kombinácií viacerých šperkov. Čítajte ďalej a postupne sa zoznámite so všetkými možnosťami, ktorý vám táto nádherná ozdoba vo všetkých svojich tvaroch a formách ponúka. Poradíme vám, ako si vybrať správny kov, prívesok a štýl, dĺžku náhrdelníka či typ retiazky. A ak si nie ste istí výberom náhrdelníka pre niekoho iného, nemajte strach – radi vám poradíme i v tomto ohľade.

Ten pravý kov pre vás

Pokiaľ neviete, odkiaľ začať s výberom toho pravého náhrdelníka, ktorý by najlepšie podčiarkol vašu krásu, odporúčame vám sústrediť sa najskôr na výber kovu, ktorý vám bude vyhovovať.

Strieborné prívesky a náhrdelníky

Tento obľúbený kov má krásnu sivú a žiarivú farbu, ktorá sa veľmi dobre kombinuje s tmavými aj svetlými odtieňmi oblečenia a dokonca aj s rôznymi inými šperkami z bieleho zlata či platiny. Takmer každá z nás má doma striebornú ozdobu. Šperky zo striebra sú nielen cenovo dostupné, ale navyše dokážu príjemne prekvapiť nápaditým a prepracovaným dizajnom. Je iba na vás, aký štýl si zvolíte. Strieborné náhrdelníky potešia srdce nežnej víly, aj extravagantnej dámy. Príjemným bonusom je, že striebro sa skvele hodí ako drobný darček k akejkoľvek slávnostnej príležitosti, najmä pre tých, ktorí radi striedajú šperky alebo ich kombinujú.

Nemusíte pritom vôbec prihliadať na typ pleti, ako tomu býva u iných kovov, pretože chladivé odtiene pristanú každej žene, ktorá sa rozhodne ním ozdobiť.

strieborná retiazka
Vďaka svojmu neutrálnemu tónu strieborná retiazka skvele ladí s akýmkoľvek drahokamom

Zlaté prívesky a náhrdelníky

Pokiaľ si chcete kúpiť náhrdelník na každodenné alebo veľmi časté nosenie, zlato je ten najlepší materiál. Nech už patríte k hocijakej generácii, zlato so svojimi mnohými farbami osloví ženu v každom veku. A rozhodne sa pritom nemusíte obmedziť iba na retiazku. Správne zvolený zlatý prívesok ju dokáže správne rozžiariť, a navyše dodá šmrnc vášmu outfitu.

Pokiaľ vyznávate klasický štýl a chcete rozžiariť teplé zemité či tmavé farby vášho outfitu, siahnite po elegantnej retiazke či náhrdelníku zo žltého zlata.

Ružový odtieň môžu zvoliť nežné romantičky a polichotí aj blondínkam či rusovláskam.

Chladivé biele zlato vynikne na typoch s bledou pleťou a pristane všetkým ženám hľadajúcim luxusný šperk, ktorý sa ľahko kombinuje s inými ozdobami.

Zlaté náhrdelníky
Zlato je vo svete šperkov považované za tradičné a stále veľmi vyhľadávané

Hodnotné zlato je skvelým darom k významnejším jubileám alebo slávnostným príležitostiam. Pokiaľ hľadáte ten pravý šperk, ktorým by ste mohli niekoho blízkeho potešiť na jeho sviatok, inšpirujte sa u nás.

Platinové prívesky a náhrdelníky

Náhrdelníky nemusia byť iba sezónnou ozdobou. V prípade tých platinových sa môžu stať štýlovým rodinným dedičstvom, ktoré odolá zubu času a uchová si krásu i nadčasový dizajn ako máločo iné. Príjemným bonusom je, že pri tomto kove nikdy nemusíte rozmýšľať nad tým, k akej farbe oblečenia sa hodí. S platinovým náhrdelníkom a príveskom môžete skombinovať takmer všetky štýly obliekania. Alergikov naviac určite poteší informácia, že platina je pre nich mimoriadne vhodná, pretože neobsahuje žiadnu prímes kovov.

Platinové náhrdelníky
Platina, svojím odtieňom podobná striebru či bielemu zlatu, sa perfektne hodí ku každému oblečeniu

Štýl šperku podľa vášho gusta

Nasledujúci prehľad vám pomôže zorientovať sa v bohatej ponuke rôznych náhrdelníkov a príveskov a správne si vybrať svojho najmilšieho šampióna, ktorý sa dokonale hodí k vašej osobnosti a outfitom.

Prívesky a náhrdelníky v štýle solitér

V kategórii náhrdelníkov s jedným drahokamom si môžete vybrať z niekoľkých rôznych možností. Pokiaľ chcete týmto náhrdelníkom obdarovať inú osobu, prípadne sa neviete rozhodnúť, aký drahokam je vhodný, pri výbere vám môže pomôcť napríklad mesiac narodenia alebo znamenie zverokruhu či odtieň pleti. Najjednoduchšie ale je riadiť sa podľa obľúbenej farby obdarovanej.

Solitér na ušku

Nádherná a elegantná klasika je náhrdelník solitaire, u ktorého vyniká drahokam zavesený na ušku nežnej retiazky. Je skvelou voľbou pre jemné, romantické duše, ale aj silné biznismenky, ktoré chcú svoj strohý outfit doplniť ženským elementom a ukázať, že aj elegantná dáma dokáže uspieť v tvrdom svete mužov.

Aj keď sa také uško môže zdať ako nenápadná súčasť prívesku, dokáže príjemne prekvapiť niekoľkými prevedeniami. Okrem hladkého a klasického štandardného uška (standard ear) si môžete vybrať aj rozdvojené zajačie uško (rabbit ear) alebo prepracované dekoratívne uško (decorative ear), ktoré bude absolútnym vrcholom dokonalej elegancie celého náhrdelníka.

 • Strieborný náhrdelník s bielou opálovou kvapkou Faustyne
  Strieborný náhrdelník s bielou opálovou kvapkou Faustyne
 • Zlatý náhrdelník s 1.70ct citrínom Atik
  Zlatý náhrdelník s 1.70ct citrínom Atik
 • Akvamarínový náhrdelník zo zlata Rayna
  Akvamarínový náhrdelník zo zlata Rayna
 • Strieborný minimalistický náhrdelník s tanzanitom Vieny
  Strieborný minimalistický náhrdelník s tanzanitom Vieny
 • Zlatý prívesok s cushion opálom Rayna
  Zlatý prívesok s cushion opálom Rayna

Pevný solitér

Drahokam napojený priamo na retiazku zaujme minimalistky a všetky dámy, ktoré hľadajú nenápadnú, no jedinečnú ozdobu dekoltu. V tomto prípade rozhodne platí, že menej je viac a pri správnom výbere drahokamu zažarite, ako prvá jasná hviezda na oblohe.

 • Bezel náhrdelník so záhnedou Hadley
  Bezel náhrdelník so záhnedou Hadley
 • Zlatý náhrdelník so sivou diamantovou kvapkou Greyne
  Zlatý náhrdelník so sivou diamantovou kvapkou Greyne
 • Zlatý náhrdelník s baguette bielym zafírom Averie
  Zlatý náhrdelník s baguette bielym zafírom Averie
 • Minimalistický náhrdelník so zeleným diamantom Vieny
  Minimalistický náhrdelník so zeleným diamantom Vieny
 • Strieborný náhrdelník s citrínom Hadley
  Strieborný náhrdelník s citrínom Hadley

Prívesky a náhrdelníky s postrannými kameňmi

Ak vám jeden drahokam nestačí a radi sa trblietate ešte o niečo viac, nenechajte si ujsť náhrdelníky zdobené postrannými kamienkami. Jeden výraznejší drahokam tu doplňuje niekoľko menších, ktoré spolu s centrálnym kameňom tvoria dokonalú harmóniu. Vďaka širokej ponuke kombinácií isto narazíte na model, s ktorým zažiarite nielen v zamestnaní, ale aj na spoločenskej udalosti.

 • Strieborný náhrdelník s rubínom Amelina
  Strieborný náhrdelník s rubínom Amelina
 • Prívesok s modrým okrúhlym opálom a diamantom Endora
  Prívesok s modrým okrúhlym opálom a diamantom Endora
 • Strieborný náhrdelník s perlou Batti
  Strieborný náhrdelník s perlou Batti

Prívesky a náhrdelníky v halo štýle

Túžite po väčšom lesku a trblietaní, ktoré pritiahne zrak všetkých v miestnosti na váš náhrdelník? Halo prívesky sú na tento účel ako stvorené. Len si to predstavte – nádherný drahokam, ovenčený svätožiarou ďalších drobných kameňov, zavesený na retiazke, ktorá ho dokonale dopĺňa! S týmto elegantným a výrazným kúsok nemôžete trafiť vedľa. Dovoľte mu, aby podčiarkol vašu krásu a distingvovanosť na slávnostných a oficiálnych udalostiach.

 • Náhrdelník s 1.5ct morganitom a diamantmi Parviz
  Náhrdelník s 1.5ct morganitom a diamantmi Parviz
 • Náhrdelník so zafírom a diamantmi Katy
  Náhrdelník so zafírom a diamantmi Katy
 • Náhrdelník s citrínom a diamantmi Brodie
  Náhrdelník s citrínom a diamantmi Brodie
 • Zlatý prívesok plný topásov Anwen
  Zlatý prívesok plný topásov Anwen
 • Halo náhrdelník s morganitom a diamantmi Usara
  Halo náhrdelník s morganitom a diamantmi Usara

Medailóny

V historických filmoch ste určite mnohokrát videli na krku hlavnej hrdinky medailón s fotografiou svojho milého. Aj vy si môžete v modernom a elegantnom prevedení pripomínať ľudí či udalosti, ktoré vám sú blízke.

Ukryte tajomstvo vášho srdca do jemného okrúhleho tvaru, ktorý nežne ozdobí váš dekolt a nechá vyniknúť nie len vás, ale aj vašu najmilšiu spomienku. A nenechajte sa pomýliť, medailóny ale zďaleka nie sú šperkom vhodným iba pre romantické duše. Každý z nás predsa nosí v srdci tajomstvo a medailón je ideálny dôverník, ktorému ho môžete zveriť.

Pokiaľ ale chcete mať svoje tajomstvo ukryté v jedinečnom medailóniku, určite nie ste odkázaná iba na guľatý tvar. V dnešnej dobe máte nespočetne veľa možností – krehkú vílu s romantickými snami určite poteší srdiečkový tvar, zatiaľ čo elegantné minimalistky môžu dať prednosť jednoduchému oválnemu tvaru. A je iba na vás, či bude medailónik hladký a nenápadný alebo ozdobený drahými kameňmi, ktoré ho premenia na výrazný a žiarivý doplnok.

 • Strieborný prívesok so svätým Krištofom pre vodičov a cestovateľov Reo
  Strieborný prívesok so svätým Krištofom pre vodičov a cestovateľov Reo
 • Strieborný otvárací medailón v tvare srdca Blanche
  Strieborný otvárací medailón v tvare srdca Blanche
 • Oválny medailón zo zlata s gravírom vašej voľby Zobras
  Oválny medailón zo zlata s gravírom vašej voľby Zobras
 • Srdiečkový medailón zo striebra s diamantom Lolie
  Srdiečkový medailón zo striebra s diamantom Lolie
 • Strieborný otvárací medailón Jutta
  Strieborný otvárací medailón Jutta

Minimalistické prívesky na náhrdelníky

Vyznávate minimalizmus a eleganciu? Potom si nenechajte ujsť prívesky a náhrdelníky, ktorým dominuje jednoduchý dizajn, prípadne veľmi decentné zdobenie. U týchto šperkov si na svoje príde vaša uvoľnená a pohodová časť duše, ktorá vyznáva minimalistický, a pritom trendový štýl obliekania. Dokonale padnú ku casual, rockovému alebo basic štýlu a nasadia svojej nositeľke pomyselnú korunku krásy. Minimalistické náhrdelníky sú taktiež skvelou voľbou, pokiaľ chcete univerzálny kúsok, ktorý sa hodí na každú príležitosť, a k takmer každému outfitu.

 • Set strieborných náhrdelníkov pre dvoch Aubrey
  Set strieborných náhrdelníkov pre dvoch Aubrey
 • Náhrdelník s tromi drahokamami podľa vášho výberu Amine
  Náhrdelník s tromi drahokamami podľa vášho výberu Amine
 • Strieborný novorodenecký medailon s gravírom vašej voľby Grace
  Strieborný novorodenecký medailon s gravírom vašej voľby Grace
 • Diamantový prívesok v tvare kvetu Rinat
  Diamantový prívesok v tvare kvetu Rinat
 • Strieborný minimalistický náhrdelník s morganitom Vieny
  Strieborný minimalistický náhrdelník s morganitom Vieny

Personalizované prívesky a náhrdelníky

Ak hľadáte niečo neobyčajné a osobité, rozhodne to nájdete medzi šperkami s gravírovaním či iným personalizovaným zdobením. Tie dodajú náhrdelníku skutočný punc jedinečnosti. Zvoľte si krátke motto, meno či iniciály a nechajte si ich vyryť do prívesku z drahého kovu. Personalizovaný šperk patrí k tým najobľúbenejším darčekom k akejkoľvek príležitosti. A nie je sa čomu čudovať – obdarovaný získa jedinečný kúsok, ktorý nemá nikto iný.

 • Strieborný prívesok lopta s gravírom vašej voľby Basketball
  Strieborný prívesok lopta s gravírom vašej voľby Basketball
 • Strieborný náhrdelník s 5 písmenami vašej voľby Iver
  Strieborný náhrdelník s 5 písmenami vašej voľby Iver
 • Platinový oválný prívesok s diamantom a gravírom Ismael
  Platinový oválný prívesok s diamantom a gravírom Ismael
 • Strieborný prívesok so súhvezdím a diamantom Meri
  Strieborný prívesok so súhvezdím a diamantom Meri
 • Prívesok v tvare psa s gravírom Labrador Retriever
  Prívesok v tvare psa s gravírom Labrador Retriever

Prívesky a náhrdelníky so znamením zverokruhu

Veríte v to, že hviezdy hrajú dôležitú rolu v našich životoch? Že ich postavenie na oblohe v dobe nášho narodenia do značnej miery ovplyvňuje, akí sme? Potom vás nepochybne oslovia prívesky so symbolom zverokruhu. Tie ponúkajú decentný kovový dizajn s gravírovaním, doplnený o ligotavý drahý kameň, ktorý priraďujeme k danému znameniu. Týmto šperkom sa nemusíte báť ozdobiť vo všedný deň ani pri slávnostnej príležitosti. Jeho elegantný a jemný vzhľad nenaruší žiadny outfit a vkusne umiestnený drahokam dotvára jedinečný dizajn prívesku. Ak túžite po okázalejšom šperku, ktorý nikto neprehliadne, v ponuke objavíte i zdobenejšie kúsky s jasnými diamantmi a drahými kameňmi.

 • Strieborný prívesok so znamením a rubínom Baran
  Strieborný prívesok so znamením a rubínom Baran
 • Zlatý prívesok so znamením a zafírom Býk
  Zlatý prívesok so znamením a zafírom Býk
 • Zlatý náhrdelník v znamení Leva so zafírom a diamantmi Leo
  Zlatý náhrdelník v znamení Leva so zafírom a diamantmi Leo
 • Strieborný prívesok so znamením a zafírom Býk
  Strieborný prívesok so znamením a zafírom Býk
 • Zlatý prívesok so znamením a citrínom Blíženci
  Zlatý prívesok so znamením a citrínom Blíženci

Symbolické prívesky a náhrdelníky

Chcete svetu nenápadne a vkusne naznačiť svoje myšlienky, city, životný postoj? Náhrdelníky so symbolickými príveskami vám to umožnia vo veľkom štýle! Symboly ukryté do trblietavých príveskov okúzlia každú ženu, ktorá vie, čo je pre ňu v živote dôležité. Bude to znak krížika, magického trojuholníka alebo nevyspytateľnej karmy? Vďaka širokej ponuke motívov, štýlov a zdobenia si tu nájde každá osobnosť to pravé orechové.

 • Zlatý náhrdelník s motívom nekonečna Infinity
  Zlatý náhrdelník s motívom nekonečna Infinity
 • Vykrojený prívesok so slonom Malý princ
  Vykrojený prívesok so slonom Malý princ
 • Čert v náhrdelníku s perlou a diamantmi Devil
  Čert v náhrdelníku s perlou a diamantmi Devil
 • Zlatý diamantový náhrdelník Minulosť prítomnosť budúcnosť
  Zlatý diamantový náhrdelník Minulosť prítomnosť budúcnosť
 • Strieborný prívesok Malý princ s ružou a gravírom
  Strieborný prívesok Malý princ s ružou a gravírom

Prívesky a náhrdelníky v tvare srdca

Sladká klasika, ktorá poteší každú dámu. Veď kto by odmietol žiarivé srdiečko zavesené na retiazke, aby vždy pripomínalo toho, kto nám ho daroval? Nebojte sa ukázať svoju nežnú stránku a pokojne sa týmto príveskom zdobte každý deň. Pristane najmä elegantným a romantickým dámam a pri starostlivo vybranom dizajne dokáže potešiť aj dámy, ktoré obľubujú casual a minimalistický štýl.

 • Prívesok matka a dieťa s lab-grown diamantmi Jemima
  Prívesok matka a dieťa s lab-grown diamantmi Jemima
 • Strieborný prívesok s rubínom Tamarie
  Strieborný prívesok s rubínom Tamarie
 • Diamantové srdiečko v náhrdelníku zo zlata Janey
  Diamantové srdiečko v náhrdelníku zo zlata Janey
 • Pozlatené srdce so simulovaným morganitom Hurtie
  Pozlatené srdce so simulovaným morganitom Hurtie
 • Zlatý smaragdový prívesok v tvare srdca s diamantmi Mohsin
  Zlatý smaragdový prívesok v tvare srdca s diamantmi Mohsin

Prívesky a náhrdelníky k narodeniu dieťaťa

Ak žena blízka vášmu srdcu priviedla na svet nový život, bezpochyby si zaslúži hodnotnú a večnú pripomienku. A práve pre takúto príležitosť je tu táto kategória. Prívesky so symbolom materského puta sú ideálnym darom k narodeniu dieťaťa. Venujte minimalistický celokovový prívesok či originálny kúsok s trblietavým drahokamom podľa vlastného výberu. Ten môžete zvoliť napríklad podľa mesiaca narodenia dieťatka či obľúbenej farby tej, ktorá bude šperk nosiť. Klenoty z tejto kategórie sa hodia nielen ako darček k narodeniu dieťaťa, ale prostredníctvom nich môžete vyjadriť lásku i svojej vlastnej mamičke.

 • Zlatý obdĺžnikový prívesok s diamantom a s gravírom písmena Jolyon
  Zlatý obdĺžnikový prívesok s diamantom a s gravírom písmena Jolyon
 • Strieborný prívesok matka a dieťa s drahokamami podľa vášho výberu Remy
  Strieborný prívesok matka a dieťa s drahokamami podľa vášho výberu Remy
 • Platinový oválný prívesok s diamantom a s gravírom písmena Asta
  Platinový oválný prívesok s diamantom a s gravírom písmena Asta
 • Zlatý prívesok s čiernym diamantom a gravírom vašej voľby Lorenzo
  Zlatý prívesok s čiernym diamantom a gravírom vašej voľby Lorenzo
 • Zlatá retiazka s medailónmi a gravírom Kate
  Zlatá retiazka s medailónmi a gravírom Kate

Prívesky a náhrdelníky inšpirované kvetinami

Táto kategória očaruje všetkých, ktorí majú blízko k prírode a obdivujú jej nekonečnú vynaliezavosť. Motívy kvetov či stromov ukryté v klasických i netradičných dizajnoch premenia každý náhrdelník v nápaditý kúsok, ktorý z vás spraví tú najzaujímavejšiu ženu v okolí. Zvoliť si môžete pestrofarebný prívesok a doplniť ním svoj originálny outfit, alebo decentný kovový model, ktorý vás premení v jemnú lesnú vílu.

 • Strieborný náhrdelník plný zafírov Koana
  Strieborný náhrdelník plný zafírov Koana
 • Prívesok s diamantmi v tvare kvetu Arnie
  Prívesok s diamantmi v tvare kvetu Arnie
 • Zlatý náhrdelník s cabochon avanturínom Aida
  Zlatý náhrdelník s cabochon avanturínom Aida
 • Prívesok v tvare diamantové kvapky Kishan
  Prívesok v tvare diamantové kvapky Kishan
 • Strieborný strom života s lab-grown diamantmi Laiba
  Strieborný strom života s lab-grown diamantmi Laiba

Prívesky a náhrdelníky so zvieratami

Rozkošné prívesky s hravým dizajnom i neopozerané kúsky vytvorené podľa najnovších módnych trendov. To všetko vám ponúknu šperky inšpirované svetom fauny. Ak máte svoje obľúbené zvieratko, vyberte si prívesok s jeho motívom a noste ho neustále blízko svojho srdca. Perfektný dizajn tu objavia ako minimalistky, na ktoré čakajú decentné celokovové šperky, tak i dámy so slabosťou pre drahé kamene.

 • Jantárová labka v striebornom prívesku Bailey
  Jantárová labka v striebornom prívesku Bailey
 • Strieborný prívesok v tvare psa Jack Russell Terrier
  Strieborný prívesok v tvare psa Jack Russell Terrier
 • Náhrdelník v znamení Blížencov so zafírom a diamantom Gemini
  Náhrdelník v znamení Blížencov so zafírom a diamantom Gemini
 • Strieborný náhrdelník s príveskom koňa Horse
  Strieborný náhrdelník s príveskom koňa Horse
 • Strieborný prívesok v tvare kraba s jantárom Rajko
  Strieborný prívesok v tvare kraba s jantárom Rajko

Drahokam, ktorý vám najlepšie padne

Dokonalý prívesok či náhrdelník je možné vybrať aj podľa toho, aký drahý kameň v sebe ukrýva.

Diamantové prívesky a náhrdelníky

Drahý kameň, ktorý dokáže rozsvietiť aj tú najobyčajnejšiu retiazku na svete? Tak presne taký je diamant. Či už ste elegantná minimalistka, slečna so slabosťou k extravagancii alebo konzervatívna dáma, s diamantom proste nemôžete šliapnuť vedľa. Vo svojej čírej podobe je neskrývaným kráľom vo svete drahých kameňov, s ktorým rozjasníte dekolt aj svojej večernej róby. Vyberte si jednoduchý solitér alebo bohato zdobený kúsok – vaše oči rozžiari každý z nich.

 • Prívesok v tvare diamantové kvapky Helena
  Prívesok v tvare diamantové kvapky Helena
 • Strieborný prívesok srdce so smaragdmi a diamantom Janey
  Strieborný prívesok srdce so smaragdmi a diamantom Janey
 • Prívesok matka a dieťa s lab-grown diamantmi Jemima
  Prívesok matka a dieťa s lab-grown diamantmi Jemima
 • Romantický náhrdelník s drahokamovou mašličkou Zitta
  Romantický náhrdelník s drahokamovou mašličkou Zitta
 • Jednoduchý diamantový náhrdelník Matilde
  Jednoduchý diamantový náhrdelník Matilde

Prívesky a náhrdelníky s farebnými diamantmi

Ak je vám diamant blízky, ale zároveň túžite po hre farieb, práve ste našli perfektné východisko. Kúsky doplnené o farebne netradičné diamanty si svojím vzhľadom získajú predovšetkým ženy, ktoré podliehajú originalite a nadčasovosti. Svedčiace dizajny s kameňom jemných odtieňov vás chytia za srdce hneď, ako si ich nasadíte.

 • Zlatý prívesok s modrým diamantom a gravírom vašej voľby Lorenzo
  Zlatý prívesok s modrým diamantom a gravírom vašej voľby Lorenzo
 • Zlatý náhrdelník so salt and pepper diamantom Neviah
  Zlatý náhrdelník so salt and pepper diamantom Neviah
 • Platinový prívesok s modrým diamantom a gravírom písmena Rei
  Platinový prívesok s modrým diamantom a gravírom písmena Rei
 • Náhrdelník s marquise salt and pepper diamantmi Madeline
  Náhrdelník s marquise salt and pepper diamantmi Madeline
 • Elegantný zlatý náhrdelník s modrým diamantom Havannah
  Elegantný zlatý náhrdelník s modrým diamantom Havannah

Prívesky a náhrdelníky s čiernymi diamantmi

Odtiene temnoty v drahom kameni, ktorý sa môže pýšiť označením diamant? I takú radosť si môžete dopriať. Prívesky s neobvyklými čiernymi diamantmi si vo svete šperkov pomaly získavajú svoju popularitu. Perfektne doplnia vysoko módne outfity a ženu premenia v sebavedomú a neprehliadnuteľnú dámu.

 • Zlaté srdce s gravírom písmena a čiernym diamantom Visco
  Zlaté srdce s gravírom písmena a čiernym diamantom Visco
 • Zlatý náhrdelník bezel so salt'n'pepper diamantom Vespian
  Zlatý náhrdelník bezel so salt'n'pepper diamantom Vespian
 • Minimalistický náhrdelník s čiernym diamantom Vieny
  Minimalistický náhrdelník s čiernym diamantom Vieny
 • Zlatý prívesok s čiernym diamantom a gravírom písmena Rei
  Zlatý prívesok s čiernym diamantom a gravírom písmena Rei
 • Strieborný prívesok srdce s čiernymi a bielym diamantom Janey
  Strieborný prívesok srdce s čiernymi a bielym diamantom Janey

Perlové prívesky a náhrdelníky

Nežné perly sú stálicou medzi klenotmi a rozhodne nesmú chýbať v šperkovnici žiadnej elegantnej dámy. Pokiaľ si ako doplnok zvolíte práve perlový náhrdelník, zvažte, aká dĺžka je pre vás ideálna. Kratšie kúsky sa skvele hodia k oficiálnejším udalostiam, ale i ku koketným hlbokým výstrihom. Pokiaľ chcete perly vrstviť alebo si dlhú šnúru omotať niekoľkokrát okolo krku, zvoľte šaty vo vintage štýle alebo čierne koktejlky. Nosiť perly ale môžete smelo každý deň, nielen k formálnemu či spoločenskému odevu.

 • Strieborný náhrdelník s čiernými perlami Irie
  Strieborný náhrdelník s čiernými perlami Irie
 • Zlatý halo náhrdelník s perlou a diamantmi Josephine
  Zlatý halo náhrdelník s perlou a diamantmi Josephine
 • Prívesok s perlou a diamantmi Danja
  Prívesok s perlou a diamantmi Danja
 • Náhrdelník zo zlata s juhomorskou perlou a diamantom Abiah
  Náhrdelník zo zlata s juhomorskou perlou a diamantom Abiah
 • Zlatý perlový prívesok so zirkónmi Zana
  Zlatý perlový prívesok so zirkónmi Zana

Pokiaľ sa túžite zvýrazniť len jednou jedinou výnimočnou perlou, vhodnou voľbou sú i retiazky s perlovými príveskami. Perla býva obklopená jemným lemovaním a spoločnosť jej môžu robiť i malé žiarivé drahokamy. S týmto príveskom elegantne a nenútene vyniknete na každej spoločenskej udalosti.

Ak biela nie je práve „vašou“ farbou alebo túžite po niečom výnimočnom, ale stále elegantnom, i perly poskytujú niekoľko exotických možností. Už dávno totiž neplatí, že musia byť len biele a guľaté, môžu hrať mnohými farbami a prekvapiť i jedinečným tvarom.

Prívesky a náhrdelníky s farebnými drahokamami

V tejto kategórii nájde svoj vysnený šperk každá žena, ktorá miluje lesk farebných drahých kameňov. V ponuke nájdete uhrančivé i sladké odtiene v širokej škále tvarov a brusov. Podľahnúť môžete zmysluplným príveskom so zafírom, úchvatným kúskom so smaragdom či hravým jantárovým náhrdelníkom. Nádhernú hru farieb v príveskoch rozohráva opál, ktorý objavíte hneď v niekoľkých farených variáciách. Akvamarínové náhrdelníky vám zahrajú na nežnú nôtu, zatiaľ čo krehko pôsobiace prívesky s morganitom vo vás prebudia romantickú princeznú.

 • Zlatý náhrdelník s topásom a diamantom Demelda
  Zlatý náhrdelník s topásom a diamantom Demelda
 • Náhrdelník s modrým zafírom Leyta
  Náhrdelník s modrým zafírom Leyta
 • Strieborný prívesok srdce so zafírmi a diamantom Janey
  Strieborný prívesok srdce so zafírmi a diamantom Janey
 • Strieborný halo náhrdelník s nebesky modrým topásom Sadiya
  Strieborný halo náhrdelník s nebesky modrým topásom Sadiya
 • Zlatý náhrdelník s 2.06ct ametystom a diamantom Rayne
  Zlatý náhrdelník s 2.06ct ametystom a diamantom Rayne

Možno vás pri výbere šperku zaujíma aj spôsob, akým je drahokam či diamant do klenotu usadený. Že je to už ale príliš zložitá oblasť? S článkom z našej nápovedy sa rozhodne nemusíte báť, že by ste sa v tejto problematike stratili! Jednotlivými typmi vás ľahko prevedie a priblíži vám ich výhody aj nevýhody.

Retiazky

Ku každému prívesku od nás získate retiazku zadarmo. Tá je vždy starostlivo vybraná podľa typu a hrúbky tak, aby sa čo najlepšie hodila k danému šperku. Najmä u masívnejších príveskov je dôležité, aby bola retiazka pevnejšia a u jemnejších kúskov naopak nechala šperk vyniknúť.

Druhy retiazok

Ankr

Jemná a zároveň pevná, presne taká, ako duša mnohých žien bojovníčok, ktoré však vyžarujú nehu, je ankr retiazka. Tvoria ju obdĺžnikové očká a hodí sa na každodenné nosenie, ale aj k nežným či elegantným outfitom, ktoré vkusne a decentne dotvorí nevtieravým leskom.

retiazka ankr

Venezia

Nádherný typ týchto retiazok dostal svoje meno po bájnom meste Venezie, teda Benátkach. Hoci sa skladá z hustejších očiek, čím si získal aj prezývku kocka, nestráca nič na ženskosti a pôvabe, ktorý ocenia hlavne elegantné dámy.

retiazka venezia

Belcher (hrášok)

Dômyselný tvar jednotlivých očiek je striedavo pospájaný, čím vytvára skutočne unikátnu retiazku pútajúcu zrak všetkých naokolo. Tento typ sa zvykne nazývať hrášok, práve pre nežne vypuklé krúžky, ktoré na seba nadväzujú tak, ako chutné zelené guličky v struku.

retiazka hrášek belcher

Had

Alebo nežnejšie „hadinka“ vám bude doslova pripomínať hadiu kožu. Jedná se o elegantný kúsok, v ktorom na seba jednotlivé očká husto nadväzujú a vytvárajú tak efekt pripomínajúci vlnenie a odlesky na koži živého hada.

Řetízek had

Zvoľte správnu dĺžku

Keď si vyberáte náhrdelník alebo retiazku, mali by ste zvážiť aj to, či sa jeho dĺžka hodí k k vybranému oblečeniu alebo k miestu, kam sa chystáte.

Najkratšie retiazky majú spravidla dĺžku 40 cm. V tejto kategórii sa môžete stretnúť s perlovými náhrdelníkmi či nežnými retiazkami s príveskom. Tento typ skvele zvýrazní krk, takže ak patríte medzi dámy, ktoré sú obdarené štíhlym labutím krkom, stačí k tomuto šperku pridať už len vhodné oblečenie odhaľujúce aspoň trochu pokožky na krku. Práve takto táto nežná ozdoba vynikne najlepšie.

Stredne dlhé retiazky a náhrdelníky, s dĺžkou 45–50 cm, sa skvele hodia na každodenné nosenie. Podľa dizajnu šperku si tento typ môžete zvoliť skutočne ku každému štýlu oblečenia aj príležitosti.

Dlhé, 60–75 cm náhrdelníky, sú veľmi obľúbeným doplnkom ku spoločenským šatám, najmä ak ide o koktejlky zvýrazňujúce postavu. Samozrejme, nič vám nebráni ozdobiť sa týmto šperkom aj počas dňa, no dobre si pred tým premyslite, či vám takto výrazný kúsok nebude pri niektorých činnostiach prekážať.

Čo sa týka dĺžky, rozhodne nemusíte ostať iba pri výbere jediného kúsku. Ozdobiť sa totiž môžete aj niekoľkými náhrdelníkmi rôznych dĺžok. Experimentovať pri vrstvení môžete nie len s dĺžkou, ale aj s rôznymi materiálmi, príveskami a drahými kameňmi, ktoré pri navrstvení nádherne vyniknú. Podrobnejšie rady, ako na správne vrstvenie náhrdelníkov rôznej dĺžky, nájdete v špeciálnej nápovede.

Dĺžku retiazky

Ak netúžite po viacerých náhrdelníkoch, ale naopak, chcete zladiť náhrdelník s inými skvostmi, a nie ste si istá, ako na to, odpoveďou sú kolekcie šperkov. Tieto sety sú takmer umeleckými dielami, v ktorých sa snúbi krása s vyváženosťou. Ak teda máte večný problém rozhodnúť sa, či ku náhrdelníku zladiť náušnice, prsteň alebo náramok, správne zvolená súprava vás tejto dilemy elegantne zbaví.

Ako vyberať pre iných?

Nie každý si trúfne odhadnúť alebo zisťovať správnu veľkosť prsteňa či náramku. Ak teda chcete potešiť milovanú dámu šperkom, náhrdelník alebo prívesok sú pomerne jednoduchou voľbou. Ak chcete výber pre blízku osobu premyslieť detailne, odporúčame vám pozorne si všímať štýl dámy, ktorú chcete obdarovať. Nosí športové alebo elegantné veci? Preferuje nežné a pastelové tóny alebo temnejšie a strohé oblečenie? Napokon, pokiaľ máte tú možnosť, nahliadnite do šperkovnice tejto ženy alebo chvíľu pozorujte, aké šperky sa u nej striedajú a tomu prispôsobte svoj výber.

Hoci by sme si často priali, aby sme pri výbere nemuseli hľadieť na investovanú sumu, veľa z nás sa musí predsa len riadiť nejakým rozpočtom. Aj v tomto prípade máte ale pri výbere šperku podľa ceny veľa možností, ktoré vás neukrátia o potešenie z kvalitného a vkusného náhrdelníka.

Pokiaľ sa ale napriek tomu obávate, že by ste nemuseli trafiť ten pravý náhrdelník, alebo máte presnú predstavu, ktorej nezodpovedá žiaden zo šperkov v ponuke, na vaše prianie dokážeme vyrobiť aj šperk presne na mieru. Takto váš výber nebude nič obmedzovať a vy máte pred sebou nekonečne veľa dokonalých možností, ako potešiť výnimočnú dámu výnimočným náhrdelníkom.

Newsletter

Okrem článkov ponúkame aj množstvo akcií, zliav a súťaží.

Chcete o nich vedieť ako prvý? Stačí sa prihlásiť k nášmu newsletteru.

Emailovú adresu ste nezadali správne.

Musíte súhlasiť s podmienkami.

Témy, o ktorých píšeme

 • Čítať túto tému

  Všetko o šperkoch

 • Čítať túto tému

  Zásnuby

 • Čítať túto tému

  Všetko o svadbe

 • Čítať túto tému

  Ako na darčeky