Darčeky len tak pre radosť

“Z čoho sa môžeš tešiť dnes, neodkladaj na zajtrajšok.” Josh Billings
“Vedieť sa radovať zo všetkého. Nečakať, že v budúcnosti príde niečo, čo bude to pravé, pretože je možné, že to pravé prichádza práve teraz.”Ota Pavel

V živote sa objaví okamžik, kedy potrebujeme rozveseliť a i malý darček, alebo pozornosť nám môžu znovu vykúzliť úsmev na tvári. Či naopak chceme niekomu rozveseliť deň my a taký drobný darček je skvelým riešením. Hoci medzi ľuďmi nie je obvyklé dávať si darčeky len tak pre radosť, je to skutočne škoda. Práve ten moment prekvapenia, keď vaši priatelia darček neočakávajú, vám zaručí najväčší úspech.

Čo sa hodí len tak pre radosť?

Kvetina a bonboniéra

Medzi najčastejšie darčeky patria jednoznačne kvetiny a bonboniéry. Krásnou bukrétou nepohrdne iste žiadna žena a pokiaľ jej ku kvetinám pribalíte ešte čokoládu, úsmev bude mať na tvári určite celý deň. Bonboniéra s kvetinou sú skvelým darčekom, pokiaľ si nie ste istý, čo by sa obdarovanej osobe najviac páčilo. Tato osvedčená dvojica je tiež skvelým riešením, pokiaľ potrebujete darček čo najrýchlejšie. Kvetiny a bonboniéru totiž zoženiete bez problému na každom rohu.

Spoločný obed alebo večera

Pokiaľ sú vám viac ako darček príjemnejšie spoločné chvíle, môžete nečakane maminku, kamarátku, alebo kohokoľvek iného, na kom vám záleží, pozvať na spoločný obed alebo večeru. Nad dobrým jedlom a pohárom obľúbeného pitia tak preberiete zaujímavé témy a novinky z vášho života. Spoločný obed alebo posedenie nad kávou je skvelou príležitosťou, ako rozmaznať váš vzájomný vzťah. Taký darček je vhodný, pokiaľ máte radšej darčeky nemateriálnej povahy a vážite si viac spoločne strávené okamžiky.

Lesklý šperk

Čo by to bolo za ženu, ktorá by nemala rada šperky! Doplnok v podobe šperku k ženám patrí už od pradávna, čoho sú si vedomý i páni, ktorí ich radi dávajú svojim priateľkám darom. I vy môžete potešiť originálnym darčekom v podobe náušníc alebo náhrdelníku, ktoré nie sú len obyčajnou lesklou ozdobou, ale predovšetkým vkusným módnym doplnkom. Pokiaľ chcete darovať šperk len tak pre radosť, skvelou voľbou sú strieborné náušnice a náhrdelníky, ktoré ponúkajú široký výber variantov. Ak chcete niečo originálne a menej tradičné, skvelou voľbou sú módne pozlátené šperky, ktoré nasledujú tie najnovšie trendy zo sveta šperkov.

Pre mladú slečnu

Mladosť v sebe nosí hravosť a obrovskú energiu, ktorú môžete vyjadriť krásnym darčekom v podobe neobyčajného šperku. Mladé slečny navyše ocenia pestré farby, preto vám môžu byť inšpiráciou jednoduché strieborné náušnice s drahokamami, ktoré môžete vyberať z široké ponuky farebných odtieňov. Medzi slečnami sú tiež obľúbené originálne prívesky v tvare srdiečok, štvorlístkov alebo motýľov. S takým náhrdelníkom budú medzi kamarátkami za skutočné hviezdy.

 • Strieborné náušnice kôstky Infinity
  Strieborné náušnice kôstky Infinity
 • Strieborný fashion náhrdelník Fretti
  Strieborný fashion náhrdelník Fretti
 • Minimalistické zlaté náušnice v tvare srdca Macha
  Minimalistické zlaté náušnice v tvare srdca Macha

Pre mladú ženu

Mladé ženy už majú jasnejšiu predstavu o tom, čo sa im páči a aký je ich štýl. Najväčšiu radosť im tak urobíte šperkom, ktorý skvelo ladí k ich obľúbeným outfitom. Mladým dámam, ktoré sledujú posledné módne trendy, tak najviac vyčaríte úsmev na tvári výraznými statement náhrdelníkmi alebopríveskami s postrannými kameňmi, ktoré sa skvelo hodia i pre fanúšičky štýlu vintage.

Pokiaľ si vaša kamarátka alebo iná osoba, ktorú chcete obdarovať, obľúbila štýl vintage, hľadajte tiež medzi náušnicami, ktoré sa týmto trendom tiež inšpirovali. Medzi tieto módne doplnky patria výrazné lustrové náušnice alebo visiace náušnice s originálnym dizajnom.

Obľúbeným módnym trendom sú tiež šperky s originálnym neopozeraným dizajnom. Z týchto netradičných fashion šperkov sú obľúbené predovšetkým pozlátené šperky, s ktorými sa v dave len tak nestratíte. Týmto darčekom potešíte spoľahlivo všetky dámy, ktoré v móde radi experimentujú.

Pokiaľ si nie ste istý tým, aký módny trend by bol ten pravý, vyberte niektoré z basic náušníc – sú univerzálnym kúskom, ktorý urobí radosť každej mladej žene.

 • Zlatý fashion náramok s diamantom Vadelejka
  Zlatý fashion náramok s diamantom Vadelejka
 • Zlatý choker so žltými nebrúsenými diamantmi Samante
  Zlatý choker so žltými nebrúsenými diamantmi Samante
 • Minimalistický prsteň s tromi drahokamami Ryota
  Minimalistický prsteň s tromi drahokamami Ryota
 • Bezel náhrdelník s morganitom Hadley
  Bezel náhrdelník s morganitom Hadley
 • Platinový prívesok s modrým diamantom Tressa
  Platinový prívesok s modrým diamantom Tressa

Pre ženu v tých najlepších rokoch

S odrastenými deťmi si konečne ženy znovu užívajú života naplno a to i v móde a v starostlivosti o svoje telo. Skúsené dámy vedia, že dobre vybraný šperk môže zvýrazniť ich prirodzenú krásu. Obľúbenou voľbou sú elegantné šperky, ktoré zdôrazňujú jemnosť a ženskosť. Medzi také patria napríklad perlové náušnice alebo náhrdelníky, ktoré sa navyše skvelo hodia tak k oblečeniu do práce, ako i ku spoločenským šatám. Decentne však môžu pôsobiť aj niektoré farebné kamene – nebojte sa preskúmať napríklad ponuku jemných morganitových náušníc.

Skúsenejšie dámy majú tiež jasnejšiu predstavu o tom, aký je ich štýl, čo im svedčí a čo sa hodí k ich postave. Z vlastných skúseností vedia, že v doplnkoch je dôležitá viac kvalita než kvantita. Úspech teda budete mať zaručený, pokiaľ investujete do darčeku v podobe drahšieho šperku z kvalitných materiálov.

 • Strieborný eternity prsteň s ametystmi a zirkónmi po obvode Mavalas
  Strieborný eternity prsteň s ametystmi a zirkónmi po obvode Mavalas
 • Zlatý prívesok Minulosť prítomnosť budúcnosť s morganitmi a topásom
  Zlatý prívesok Minulosť prítomnosť budúcnosť s morganitmi a topásom
 • Anjel s perlou a diamantmi Angelo
  Anjel s perlou a diamantmi Angelo
 • Náušnice s perlami a diamantmi Tahima
  Náušnice s perlami a diamantmi Tahima
 • Čierne sladkovodné perly v náušniciach s diamantmi Clyantha
  Čierne sladkovodné perly v náušniciach s diamantmi Clyantha

Pre zrelú ženu

Krása sprevádza ženu v každom veku a ani dámy v pokročilejších rokoch sa nemusia šperkom vyhýbať. Skvelým módnym doplnkom sú decentné kôstkové náušnice. Ďalšími šperkmi, s ktorými určite neurobíte chybu, sú perlové náušnice a náhrdelníky s drobnými príveskami. Výhodou týchto šperkov je, že sú vkusným doplnkom tak na slávnostné príležitosti, ako i na bežné nosenie.

Niektoré dámy naopak s obľubou nosia výrazné šperky väčších rozmerov, ktorým dominuje predovšetkým tradičné žlté zlato. Tento kov ide ruka v ruke s kameňmi zelených a červených odtieňov, neprehliadnite preto smaragdové, tanzanitové, rubínové či granátové náušnice. Táto kombinácia ešte viac zdôrazňuje múdrosť a eleganciu, ktorá k tomuto veku neodmysliteľne patrí. Pri hľadaniu darčeku sa teda určite môžete pozrieť i na odvážnejšie kúsky.

 • Strieborne napichovacie náušnice s čiernymi perlami Belva
  Strieborne napichovacie náušnice s čiernymi perlami Belva
 • Napichovacie náušnice s perlami Lely
  Napichovacie náušnice s perlami Lely
 • Elegantné náušnice s 8 mm čiernymi perlami Enye
  Elegantné náušnice s 8 mm čiernymi perlami Enye
 • Pozlatené náušnice s perlami Vigdis
  Pozlatené náušnice s perlami Vigdis
 • Minimalistické visiace perlové náušnice Annalise
  Minimalistické visiace perlové náušnice Annalise

Newsletter

Okrem článkov ponúkame aj množstvo akcií, zliav a súťaží.

Chcete o nich vedieť ako prvý? Stačí sa prihlásiť k nášmu newsletteru.

Emailovú adresu ste nezadali správne.

Musíte súhlasiť s podmienkami.

Témy, o ktorých píšeme

 • Čítať túto tému

  Všetko o šperkoch

 • Čítať túto tému

  Zásnuby

 • Čítať túto tému

  Všetko o svadbe

 • Čítať túto tému

  Ako na darčeky