Ukážky gravírovania pre svadobné obrúčky

Snúbenci túžia spečatiť svoj výnimočný deň osobitými prstienkami, ktoré by im túto veľkú udalosť neustále pripomínali. Paleta svadobných obrúčok sa neustále rozširuje a nastávajúci manželia sa predierajú desiatkami modelov, len aby vybrali ten pravý. Okrem netradičného designu je možné dodať prsteňom kúsok výnimočnosti aj pomocou gravírovania.

Svadobným obrúčkam najčastejšie svedčí decentné rytie na vnútornej strane. Majstri klenotníci dokážu do zlata i platiny vtlačiť takmer všetko, čo si prajete. K najobľúbenejším detailom určite patrí dátum svadby alebo mená manželov. Nevšedne pôsobí symbol ukrývajúci skrytý význam, ktorému dokážu porozumieť iba snúbenci. Za zváženie istotne stojí aj romantický citát a medzi najnovšími trendmi objavíte vlastnoručné podpisy. Doplňte svadobné prstienky gravírovaním, ktoré je vám blízke.

Z akých fontov si u nás môžete vyberať?

Naša ponuka obsahuje 10 rôznych fontov, ktoré predstavujú odrazový mostík pre váš výber. Jednoduché písma pekne vyzerajú a zostávajú dobre čitateľné – pre gravírovanie šperkov sú teda ideálne. Rozhodovanie sa vám pokúsime uľahčiť ukážkami toho, ako fonty vyzerajú priamo na prsteňoch. Nezabúdame ani na odporúčanie, akí snúbenci a aký typ svadby s daným písmom ladí.

Monotype Corsiva

Príjemné stredne tenké kurzívne písmo sa vyznačuje elegantne pretiahnutými voľnými pätkami. Zameriava sa na milovníkov histórie a starých rukopisov – vintage štýl je totiž stále in. Často ho volia snúbenci, ktorí sa nechávajú oddať v kostole. Romantický nádych písma osloví aj páry, ktoré plánujú sobáš v prírode.

Font Monotype Corsiva

Pre aké svadobné obrúčky je tento štýl vhodný?

Decentne ozdobný font je navrhnutý tak, aby vynikol a bol dobre čitateľný i na vnútornej strane svadobných krúžkov. Ideálny je pre monogramy a dáta. Odporúčame vyberať širšie obrúčky, aby elegantné ťahy písmen mali možnosť zažiariť.

Snubné prstene z ružového zlata
Snubné prstene s vnútorným gravírom v štýle Monotype Corsiva

Segoe Script

Vzdušné a hravé písmo zaujme snúbencov, v ktorých drieme umelecká duša. Ak sa nebojíte vyčnievať z davu, je pre vás tento font odkazujúci na písané písmo šitý na mieru. Font vkusne doplní každodenný outfit i tých, ktorí sa prikláňajú k neformálnym svadobným hostinám. Jednoducho povedané – je šik.

Font Segoe Script

Pre aké svadobné obrúčky je tento štýl vhodný?

Ak chcete nechať písmo vyniknúť, nechajte si vygravírovať celé mená, prípadne veľavravný odkaz. Vyzerá dobre ako na vnútornej strane prsteňa, tak aj na tej vonkajšej, kde pôsobí skutočne originálne. Navyše perfektne podčiarkne netradičné svadobné obrúčky.

Zlaté snubné prstene
Snubné prstene s vnútorným gravírom v štýle Segoe Script

Book Antiqua

Klasické pätkové písmo ocenia snúbenci, ktorí si želajú podčiarknuť svoju slabosť pre všetko tradičné s kvapkou histórie. Pre konzervatívne dámy a minimalistky ide o jasnú voľbu.

Font Book Antiqua

Pre aké svadobné obrúčky je tento štýl vhodný?

Premenlivá sila ťahov a pätky ukotvujú font, ktorý najlepšie vynikne na širších prsteňoch. Nezdobený štýl vyzerá elegantne aj na obrúčkach zvýraznených diamantmi a drahokamami, mimo iné aj na tých označovaných ako eternity.

Snubné prstene s vnútorným gravírom
Snubné prstene s vnútorným gravírom v štýle Book Antiqua

Century Gothic

Geometrické a široké písmo má jemnejšiu štruktúru a menej variuje v šírke ťahu a spravidla i písmen. Typické sú preň aj užšie medzery. Kombinácia elegantných ťahov je neodolateľná.

Font Century Gothic

Pre aké svadobné obrúčky je tento štýl vhodný?

Vzhľadom na určitú robustnosť fontu voľte širšie prstene, najlepšie 5 mm a viac. Nápis bude mať svoj priestor a ľahšie ho dešifrujete. Lepšie bude vyzerať na hladkých krúžkoch so solitérnym kameňom, ale vkus je individuálny, preto sa neobávajte zľahka experimentovať s výraznejšími modelmi.

Svadobné obrúčky z kombinovaného zlata
Snubné prstene s vnútorným gravírom v štýle Century Gothic

Cambria

Obaja milujete striedmu klasiku a praktický minimalizmus? V tom prípade je font Cambria zásahom do čierneho. Ide o pätkové písmo s rovnomernými proporciami i rozostupmi, ktoré je veľmi dobre čitateľné v malom formáte, takže je ideálne na gravírovanie svadobných obrúčok.

Font Cambria

Pre aké svadobné obrúčky je tento štýl vhodný?

Toto nestarnúce písmo sa hodí na veľmi úzke i širšie svadobné obrúčky. Vďaka svojej všestrannosti skvele doplní akýkoľvek štýl prsteňa od jednoduchého cez vintage až po originálny. Úžasne vyzerá v podobe gravírovania samostatného písmena (napríklad iniciálov vašej drahej polovičky), dlhšieho textu alebo dátumu svadby v sprievode vašich mien.

Zlaté svadobné obrúčky s diamantom
Svadobné obrúčky s vnútorným gravírom v štýle Cambria

Freeport

Tento font má slovo sloboda (anglicky free) už v názve, takže ho uvítajú všetky slobodomyseľné dvojice, ktoré rady objavujú svet a skúšajú nové veci. Písmo je priam šité na mieru uvoľneným svadbám bez žiadnych prísnych pravidiel pre dress code alebo spôsob obradu.

Font Freeport

Pre aké svadobné obrúčky je tento štýl vhodný?

Pretože je písmo samo osebe hravé, štýlovo sadne k prsteňom, ktoré sú niečím originálne a „vybočujú z davu“ klasických prsteňov. Ak vás font Freeport zaujal, určite zavítajte do našej ponuky netradičných svadobných obrúčok, kde na vás čakajú modely, s ktorými bude toto písmo úžasne ladiť. Zároveň pamätajte, že svadobné obrúčky máte na celý život, preto je potrebné vybrať také, ktoré vás budú baviť aj o niekoľko desiatok rokov.

Poiret One

Jemnosť, elegancia a štýl - to všetko ukrýva písmo Poiret One. Je ako stvorené pre snúbencov so silným estetickým cítením a zmyslom pre detail. Práve tí dokážu oceniť prepracovaný font, ktorý sa inšpiruje architektonickými štýlmi ako je art deco alebo konštruktivizmus.

Font Poiret One

Pre aké svadobné obrúčky je tento štýl vhodný?

Vďaka ladným a tenkým líniám jednotlivých písmen sa Poiret One hodí na minimalistické svadobné obrúčky, ale úžasne doplní aj nežné vintage kúsky. Neodporúčame ho párovať s masívnymi a výraznými šperkami, pretože by mohlo zaniknúť. Ak chcete prstene s decentným štýlovým gravírovaním, ktoré príliš „nekričí“, zvoľte tento font. Skôr než v iniciálach vynikne v celých slovách alebo vete. Skvele vyzerá aj výhradne v podobe veľkých písmen alebo kapitálok.

Zlaté snubné prstene s gravírom
Snubné prstene s vnútorným gravírom v štýle Poiret One

Oswald

Písmo, ktoré sa vyvinulo z tradičných fontov, ponúka moderný a maskulínnejší dizajn. Ide o najvýraznejší font, ktorý v našej ponuke nájdete. Hodí sa pre všetkých, ktorí chcú, aby bolo gravírovanie svadobných prsteňov naozaj neprehliadnuteľné.

Font Oswald

Pre aké svadobné obrúčky je tento štýl vhodný?

Oswald skvelo padne k svadobným obrúčkam, ktoré sú nápadné a masívnejšie. Tučné písmo s pretiahnutým dizajnom najlepšie vynikne v podobe slov alebo vašej obľúbenej vety. Tento font dodá pánskym šperkom na mužnosti a perfektne doplní napríklad svadobné obrúčky z titánu alebo z kombinácie zlata a karbónu. Na prvý pohľad sa veľmi nehodí k jemným a romantickým vintage prsteňom, ale možno to budete práve vy, kto vybočí z prúdu a vyskúša font Oswald aj na decentnejšom šperku.

Learning Curve

Font, ktorý vám pripomenie bezstarostné školské roky a úhľadné písmenká v písanke, pretože napodobňuje klasické písané písmo. Tento hravý štýl sa bude páčiť všetkým snílkom alebo milovníkom kaligrafie a krasopisu.

Font Learning Curve

Pre aké svadobné obrúčky je tento štýl vhodný?

Písmo Learning Curve pôsobí, ako keby ste ho napísali rukou, preto sa hodí hlavne k personalizovaným šperkom s hlbokým osobným významom, kam svadobné obrúčky rozhodne patria. Pri pohľade na dokonale plynulé napojenie jednotlivých ladných písmenok budete s nostalgiou spomínať na deň, kedy ste si spolu vymenili prstene ozdobené týmto originálnym fontom. Je vhodný na gravírovanie samostatného písmena aj vašich obľúbených slov alebo citátov. A bude ladiť s ľubovoľným štýlom prsteňov, takže záleží len na vás, či si vyberiete klasické, minimalistické, originálne, vintage alebo eternity svadobné obrúčky.

Snubné prstene zo zlata
Snubné prstene s vnútorným gravírom v štýle Learning Curve

Nickainley

Hravý a nežný font obsahuje kvapku vintage i klasického štýlu. Rovnako ako predošlé písmo, aj Nickainley pôsobí, akoby bolo napísané rukou. Je veľmi upravené a jeho roztomilé bacuľaté línie zaujmú všetky romantické duše, ktoré vyhľadávajú zdobenejšie fonty.

Font Nickainley

Pre aké svadobné obrúčky je tento štýl vhodný?

Toto ľúbezné písmo sa skvele hodí na svadobné pozvánky, tak prečo ho nevyužiť aj na svadobné obrúčky? Hodí sa k minimalistickým i romantickým svadobným obrúčkam s prírodnými motívmi, ale bude si veľmi dobre rozumieť aj so svadobnými obrúčkami vo vintage štýle alebo žiarivými eternity prsteňmi. Vďaka dekoratívnemu dizajnu úžasne vynikne v podobe gravírovania samostatného písmena. Báť sa ale nemusíte ani gravírovania dlhších slov alebo celej vety, pretože písmo zostane vždy perfektne čitateľné.

Kompletný prehľad fontov

Pre ešte lepšiu predstavu sa pozrite na celkový prehľad písiem a vyberte si to pravé pre vaše svadobné obrúčky:

Kompletný prehľad fontov

Predstavili sme vám typy fontov, z ktorých si snúbenci vyberajú v prípade, že si chcú svoj veľký deň pripomínať gravírovaním na svadobnej obrúčke. Určite je možné dohodnúť si s nami schôdzku a prebrať vaše nápady a priania. Chceme vám zaistiť príležitosť prispôsobiť si tento významný šperk podľa vašich snov.

Newsletter

Okrem článkov ponúkame aj množstvo akcií, zliav a súťaží.

Chcete o nich vedieť ako prvý? Stačí sa prihlásiť k nášmu newsletteru.

Emailovú adresu ste nezadali správne.

Musíte súhlasiť s podmienkami.

Témy, o ktorých píšeme

 • Čítať túto tému

  Všetko o šperkoch

 • Čítať túto tému

  Zásnuby

 • Čítať túto tému

  Všetko o svadbe

 • Čítať túto tému

  Ako na darčeky