Ukážky gravírovanie pre svadobné obrúčky

Snúbenci túžia spečatiť svoj výnimočný deň osobitými prstienkami, ktoré by im túto veľkú udalosť neustále pripomínali. Paleta svadobných obrúčok sa neustále rozširuje a nastávajúci manželia sa predierajú desiatkami modelov, len aby vybrali ten pravý. Okrem netradičného designu je možné dodať prsteňom kúsok výnimočnosti aj pomocou gravírovania.

Svadobným obrúčkam najčastejšie svedčí decentné rytie na vnútornej strane. Majstri klenotníci dokážu do zlata i platiny vtlačiť takmer všetko, čo si prajete. K najobľúbenejším detailom určite patrí dátum svadby alebo mená manželov. Nevšedne pôsobí symbol ukrývajúci skrytý význam, ktorému dokážu porozumieť iba snúbenci. Za zváženie istotne stojí aj romantický citát a medzi najnovšími trendmi objavíte vlastnoručné podpisy. Doplňte svadobné prstienky gravírovaním, ktoré je vám blízke.

Z akých fontov si u nás môžete vyberať?

Naša ponuka obsahuje štyri základné fonty, ktoré predstavujú odrazový mostík pre váš výber. Jednoduché písma pekne vyzerajú a zostávajú dobre čitateľné – pre gravírovanie šperkov sú teda ideálne. Rozhodovanie sa vám pokúsime uľahčiť ukážkami toho, ako fonty vyzerajú priamo na prsteňoch. Nezabúdame ani na odporúčanie, akí snúbenci a aký typ svadby s daným písmom ladí.

Monotype Corsiva

Príjemné stredne tenké kurzívne písmo sa vyznačuje elegantne pretiahnutými voľnými pätkami. Zameriava sa na milovníkov histórie a starých rukopisov – vintage štýl je totiž stále in. Často ho volia snúbenci, ktorí sa nechávajú oddať v kostole. Romantický nádych písma osloví aj páry, ktoré plánujú sobáš v prírode.

Font Segoe Script

Pre aké svadobné obrúčky je tento štýl vhodný?

Decentne ozdobný font je navrhnutý tak, aby vynikol a bol dobre čitateľný i na vnútornej strane svadobných krúžkov. Ideálny je pre monogramy a dáta. Odporúčame vyberať širšie obrúčky, aby elegantné ťahy písmen mali možnosť zažiariť.

Snubné prstene s vnútorným gravírom Monotype Corsiva
Snubné prstene s vnútorným gravírom v štýle Monotype Corsiva

Segoe Script

Vzdušné a hravé písmo zaujme snúbencov, v ktorých drieme umelecká duša. Ak sa nebojíte vyčnievať z davu, je pre vás tento font odkazujúci na písané písmo šitý na mieru. Font vkusne doplní každodenný outfit i tých, ktorí sa prikláňajú k neformálnym svadobným hostinám. Jednoducho povedané – je šik.

Font Segoe Script

Pre aké svadobné obrúčky je tento štýl vhodný?

Ak chcete nechať písmo vyniknúť, nechajte si vygravírovať celé mená, prípadne veľavravný odkaz. Vyzerá dobre ako na vnútornej strane prsteňa, tak aj na tej vonkajšej, kde pôsobí skutočne originálne. Navyše perfektne podčiarkne netradičné svadobné obrúčky.

Snubné prstene s vnútorným gravírom Segoe Script
Snubné prstene s vnútorným gravírom v štýle Segoe Script

Book Antiqua

Klasické pätkové písmo ocenia snúbenci, ktorí si želajú podčiarknuť svoju slabosť pre všetko tradičné s kvapkou histórie. Pre konzervatívne dámy a minimalistky ide o jasnú voľbu.

Font Book Antiqua

Pre aké svadobné obrúčky je tento štýl vhodný?

Premenlivá sila ťahov a pätky ukotvujú font, ktorý najlepšie vynikne na širších prsteňoch. Nezdobený štýl vyzerá elegantne aj na obrúčkach zvýraznených diamantmi a drahokamami, mimo iné aj na tých označovaných ako eternity.

Snubné prstene s vnútorným gravírom
Snubné prstene s vnútorným gravírom v štýle Book Antiqua

Century Gothic

Geometrické a široké písmo má jemnejšiu štruktúru a menej variuje v šírke ťahu a spravidla i písmen. Typické sú preň aj užšie medzery. Kombinácia elegantných ťahov je neodolateľná.

Font Century Gothic

Pre aké svadobné obrúčky je tento štýl vhodný?

Vzhľadom na určitú robustnosť fontu voľte širšie prstene, najlepšie 5 mm a viac. Nápis bude mať svoj priestor a ľahšie ho dešifrujete. Lepšie bude vyzerať na hladkých krúžkoch so solitérnym kameňom, ale vkus je individuálny, preto sa neobávajte zľahka experimentovať s výraznejšími modelmi.

Snubné prstene s vnútorným gravírom
Snubné prstene s vnútorným gravírom v štýle Century Gothic

Predstavili sme vám typy fontov, z ktorých si snúbenci vyberajú v prípade, že si chcú svoj veľký deň pripomínať gravírovaním na svadobnej obrúčke. Určite je možné dohodnúť si s nami schôdzku a prebrať vaše nápady a priania. Chceme vám zaistiť príležitosť prispôsobiť si tento významný šperk podľa vašich snov.

Newsletter

Okrem článkov ponúkame aj množstvo akcií, zliav a súťaží.

Chcete o nich vedieť ako prvý? Stačí sa prihlásiť k nášmu newsletteru.

Emailovú adresu ste nezadali správne.

Musíte súhlasiť s podmienkami.

Témy, o ktorých píšeme

 • Čítať túto tému

  Ako na darčeky

 • Čítať túto tému

  Zásnuby

 • Čítať túto tému

  Všetko o svadbe

 • Čítať túto tému

  Všetko o šperkoch