Ako vybrať tie správne svadobné obrúčky

Svadba. Deň D. Významný medzník ako v živote ženy, tak v živote muža. Chvíľa, ku ktorej naša existencia smeruje. Moment, kedy sa vidíme v bielej a vo fraku pred oltárom v kostole, v rozkvitnutej ružovej besiedke, na pláži pri západe slnka, na miestnej radnici či na najvyššom vrchole Európy. Všetko spojuje jediné – túžba splynúť v jedno, oslava skutočnej lásky a nový začiatok. Pred samotným vstupom do manželstva, pred veľkým dňom však partnerov čaká komplikované plánovanie. Obaja si totiž prajú, aby všetko dopadlo presne podľa ich predstáv. Bezpochyby majú svoje skryté sny a tajné priania, ktoré do detailu vystihujú chvíľku, kedy sa rozozvučia svadobné zvony.

Pri logisticky a časovo náročnej akcii je preto ideálne vychádzať z dopredu pripraveného zoznamu jednotlivých činností a úloh, ktoré je v stanovený čas potrebné splniť, aby nedošlo k sklzu a stresu. Ako pomocníka môžete využiť aj náš svadobný plánovač. Okrem zaistenia miesta konania, vybrania hostí, vytlačenia a rozoslania pozvánok, objednania torty a pohostenia, vyhľadania dokonalých šperkov a obleku, rozhodnutia o farbách a kvetinovej výzdobe svieti na zozname ako maják kúpa svadobných obrúčok. Tieto hladké či zdobené krúžky sú s ľudstvom späté od nepamäti – snáď preto, že sa v nich ukrýva toľko symbolov a fascinujúca mágia.

Uvedomujeme si ich dôležitosť, a preto sa v nasledujúcich riadkoch zameriame na to, ako vybrať tie správne svadobné obrúčky, ktoré spoja vašu lásku a budú vás sprevádzať až do konca života.

Svadobný plánovač
Majte svadobné prípravy pod kontrolou

Plánovanie svadby nie je jednoduchá vec. Aby sme vám všetko čo najviac uľahčili, pripravili sme pre vás podrobný svadobný plánovač, v ktorom vás prevedieme celými prípravami krok za krokom. S ním vás budú prípravy svadobného dňa baviť a budete mať istotu, že na nič dôležité nezabudnete.

Nevyberajte z tisícov, ale z desiatok

Svadobný trh s prstienkami a ďalším tovarom kvitne a obchodníci vás zahlcujú svojou ponukou a najrôznejšími odporučeniami a osvedčenými radami. Stojíte tak pred komplikovaným rozhodnutím, pretože kto si môže byť istý, že prehliadol skutočne všetky vyrobené krúžky a že mu teda neunikol ten jediný dokonalý pár? Nepanikárte, ale urobte si príjemný večer. Sadnite si s partnerom a zvážte, čo od svadobných obrúčok očakávate, a zrovnajte si všetky pre a proti. Na základe zoznamu sa vám podarí zúžiť výber z niekoľko tisíc rozličných kúskov na pár desiatok modelov. Ak sa vám podarí definovať, po čom vaše srdce túži, máte takmer vyhrané.

Hľadáte symboliku?

Prsteň sám o sebe patrí k významným symbolom svadobnej ceremónie, ale prajete si, aby v sebe skrýval ešte niečo navyše? Dizajn preplietajúcich sa krúžkov, ktorý býva obľúbený u svadobných setov pre nevesty, jemne naznačuje, ako novomanželka preplieta svoj život so svojím partnerom, hoci ten na prste nosí odlišný a hladký krúžok. Rovnaké obrúčky, ktoré nosí manžel aj manželka a ktoré sa líšia iba veľkosťou, zas vypovedajú o partnerskej jednote. Vygravírované nápisy na vnútornej strane prsteňov pripomínajú dôležitosť okamihu či nesú posolstvo, ktoré je zrozumiteľné iba oddávaným. Lásku bez hraníc vyjadrite aj navlečením eternity prstienkov na prstenník, lebo už z jeho názvu srší sľub verného milovania až za hrob. Svadobné obrúčky vás tak môžu veľmi ľahko definovať ako pár.

Eternity prsteň
Eternity prsteň ako symbol nekonečnej lásky

Ako veľmi záleží na materiáli?

Verte, že skutočne dosť. Zvolený kov so sebou nesie aj radu špecifických vlastností, nárokov na údržbu a skladovanie a možností kombinovania s oblečením a ďalšími šperkami. V skratke povedané, typ materiálu určuje zásnubný prsteň – nie vždy tomu tak ale musí byť. K nadčasovým voľbám sa radí žlté zlato (14- a 18 karátové je pevnejšie než 22kr, a preto sa hodí na každodenné nosenie). Moderní klenotníci venujú pozornosť aj stále obľúbenejšiemu bielemu zlatu a vskutku odolnej platine, ktorej decentná farba osloví predovšetkým milovníkov jednoduchého štýlu a mužov. V posledných rokoch sa do hľadáčikov párov túžiacich po sobáši dostáva aj výrazné a okúzľujúce ružové zlato. Viac informácií o vhodných kovoch a ich vlastnostiach sa dozviete aj v našom článku tu.

Lesklý alebo brúsený povrch?

Aby situácia bola ešte komplikovanejšie, rozmyslieť si musíte aj to, aký povrch prstienka by sa vám páčil. K najčastejším patrí hladké lesklé spracovanie, na ktorom však vyniknú šrámy spôsobené neustálym nosením. Zaujímavú voľbu preto predstavujú napríklad pieskované alebo brúsené povrchy, ktoré sú na prvý pohľad matné. Ak hľadáte niečo výnimočné, skúste škrabaný alebo ice dizajn, u ktorých ryhy a škrabance znamenajú tvorivú invenciu a zaujmú svojou nevšednosťou.

Svadobné prstene
Kombinácia lesklého a matného povrchu spolu s kombináciou dvoch druhov zlata

Aj svadobná obrúčka má svoj profil?

Nie, nebojte, nenaznačujeme, že svadobné obrúčky majú svoje profily na sociálnych sieťach, ale ukazujeme, že každý krúžok má iný prierez, ktorý ovplyvňuje pohodlie pri jeho nosení a navliekaní. U nás môžete vyberať zo základnej trojice profilov: komfortného, pologuľatého a plochého. Odporúčame si jednotlivé modely odskúšať – to vám rozhodovanie určite uľahčí.

S kameňmi alebo bez?

Zásnubné prstene často zvýrazňujú uchvacujúce drahokamy a diamanty, rovnako tak svadobné krúžky môžu vynikať osobitým zdobením. Jednoduchý dizajn partneri väčšinou volia preto, že muži netúžia po pozornosti pútajúcej obrúčke a u žien zas vynikne kontrast zásnubného prsteňa svadobnej obrúčky. Model s malými diamantmi pôsobí veľmi elegantne, predovšetkým pavé zasadenie mu dodáva luxusný nádych. Podstatnú rolu pri rozhodovaní však hrá vaša osobnosť: ak je vám blízky lesk a trblietanie, potom podľahnite kráse obrúčok s drahým kameňom, pokiaľ vyznávate minimalizmus, zamerajte sa na hladké kúsky.

Minimalistické svadobné prstene
Príklad minimalistického dizajnu svadobných prsteňov

Špeciálny tip: Hovorí sa, že svadobné prstene by mali byť párové a vyzerať rovnako či podobne – líšiť sa teda môžu iba veľkosťou. Toto tvrdenie už našťastie mizne v ruinách dejín, lebo snúbenci si uvedomujú, že svadobné krúžky budú nosiť navždy. Na základe toho si môžu zvoliť obrúčky, ktoré spája len drobný detail (napríklad gravírovanie či kov), ktoré má význam iba pre nich. Stále častejšie sa stáva, že dámy uprednostnia zdobenejší kúsok, v ktorom sa sem tam zaleskne aj diamant či drahokam, zatiaľ čo páni preferujú skôr hladkú jednoduchosť alebo nenápadné detaily, pokiaľ sa prsteň skutočne rozhodnú každodenne nosiť. Hoci sú muži spravidla neochvejnými minimalistami, neváhajú svojim vyvoleným pri oltári na prstenník navliecť elegantný eternity prsteň rozžiarený farebnými či čírymi drahými kameňmi, prípadne k zásnubnému krúžku dodajú druhú časť modelu z pôvabného svadobného setu.

Prečo sa vyplatí zaobstarať si zásnubný prsteň spolu so svadobnou obrúčkou

Ak si túžite užiť prekvapenie pri darovaní zásnubného prstienka, potom tento bod rovno preskočte...

...ale vedieť, ktoré svadobné obrúčky by k nemu pasovali, by vám následne uľahčilo náročný výber. K unikátnemu zásnubnému modelu sa vám totiž môžu lepšie hodiť jednoduchšie dizajny, zatiaľ čo k decentnému zásnubnému prsteňu si možno zvolíte komplikovanejšie svadobné kúsky. Pri nosení zásnubného prsteňa a svadobnej obrúčky zároveň nie je vhodné zabudnúť na tvar krúžkov, ktoré by mali ležať blízko seba, a nie byť oddelené zasadeným kameňom. Svadobné prstene sa preto vyrábajú aj v zložitejších tvaroch, než sú len obyčajné rovné obrúčky. V Eppi okrem iného ponúkame aj širokú škálu svadobných setov, takže si môžete zaobstarať zásnubný prsteň rovno so svadobnou obrúčkou. Oba kúsky sa zhotovujú tak, aby spolu dokonale ladili. Vám, dámy, potom nič nebráni v tom, aby ste sa pochválili oboma obrúčkami spoločne.

Ak už vlastníte dych vyrážajúci zásnubný prsteň a premýšľate, ktorý model svadobnej obrúčky by sa k nemu hodil, ale vzhľadom na jeho dizajn sa vám stále nedarí objaviť ten pravý, nenechajte sa odradiť povesťami o predraženosti zákazkovej výroby. Uvidíte, že cena klenotu na mieru nedosahuje astronomických výšin, ako by ste si na prvý pohľad mohli myslieť. V Eppi navyše všetky vaše otázky radi zodpovieme, pomôžeme vám s navrhovaním dokonalej napodobeniny zásnubného modelu a poradíme, keby ste sa náhodou dostali do úzkych, či vám vyschla inšpirácia. Rovnako spolu de detailu preberieme rozpočet. Naši zlatníci sú odborníci na slovo vzatí a nezľaknú sa žiadneho nápadu.

Set prstenov
Zásnubný prsteň osadený alexandritom a diamantmi, svadobný prsteň k nemu padne ako uliaty

Ak chcete nosiť svadobnú obrúčku samostatne, nebojte sa osobitejšieho a moderného dizajnu, ktorý na vašom prste bude vyzerať skvele. Pri hľadaní tých pravých prsteňov dajte aj na radu nášho klenotníka, ktorý vám pomôže šperky skombinovať a poradí, ako obidva prstene po svadbe nosiť.

Pustite sa do pátrania po prstienkoch s dostatočným predstihom

Hneď ako si ujasníte základnú predstavu o dokonalých svadobných obrúčkach, neváhajte a vrhnite sa do tej zábavnej časti: vyrazte nakupovať! Dajte na našu radu a nechajte si dva až tri mesiace, aby ste sa nedostali do časového presu, a počas tej doby si prejdite zlatníctva kamenné aj internetové, porovnajte si ceny, vypočujte si niekoľko múdrych poučení a zaznamenajte si, ktoré modely vás zaujali. Pamätajte, že len dôkladný prieskum našej ponuky vám pár dní až týždňov zaberie :) A nezabudnite ani na to, že aj špeciálne úpravy a zmeny veľkosti obrúčok vám málokde urobia zo dňa na deň.

Ak podľahnete túžbe po originalite a zvolíte si napríklad u nás v Eppi možnosť výroby prsteňov na mieru, doprajte si ešte nejaký ten týždeň navyše. My sa vašim prianiam snažíme čo najviac vyjsť v ústrety, a preto sa vždy tešíme na každého zákazníka, ktorý pre nás položí ako obrovskú výzvu svoj nápad. Naši zlatníci v úzkej spolupráci s vami zhmotňujú vaše vidiny a abstraktné náčrty ako kúzlom premieňajú v reálne svadobné krúžky. Vskutku rozumieme túžbe po originalite a jedinečnosti, ktorá k vášmu vzťahu a veľkému dňu patrí, preto si neváhajte dohodnúť s nami schôdzku v našom pražskom showroome s krásnym výhľadom. Všetkými úskaliami výroby na zákazku vás s radosťou prevedieme.

Myslite tiež na to, že vyberanie svadobných obrúčok je akýmsi predobrazom manželstva, prípadne registrovaného partnerstva. Zistíte, akým spôsobom spolu komunikujete, keď sa musíte na niečom zložitom dohodnúť a či dokážete uzavrieť kompromis, ktorý uspokojí obe strany.

Koľko vás to bude stáť

Jedna z najdôležitejších otázok je samozrejme: koľko peňazí chcete do kúpy svadobných obrúčok investovať? Hladké krúžky v závislosti od použitého materiálu bývajú cenovo dostupnejšie, zatiaľ čo každé zdobenie ako napríklad diamanty ich hodnotu navyšuje. Myslite na to, že šperk budete pravdepodobne nosiť každý deň, preto je vaším cieľom vybrať taký, ktorý sa bezprostredne stane súčasťou vášho života. Ak sa venujete športu alebo hráte na hudobný nástroj, oceníte prsteň s komfortným profilom. Ak sa živíte manuálne, pravdepodobne vyhľadáte solídny kovový krúžok a vyhnete sa väčším kameňom, ktoré sa môžu uvoľniť a vypadnúť. Vyhľadávať nebudete ani výrazné ryté detaily na vonkajšej strane obrúčky, ktoré sa ľahko zanesú nečistotami a neľahko sa čistí. Ak váš život prekypuje činorodosťou a množstvom aktivít, nebojte sa investovať do platiny, ktorej mimoriadnu trvanlivosť budete aj po pár rokoch zaiste obdivovať (kov sa neošupuje). Zahrňte do svojich úvah o výške rozpočtu aj tieto faktory a uvidíte, že neoľutujete.

Vplyv na výslednú cenu šperku majú samozrejme aj rôzne drobné úpravy a zmeny základného vystaveného dizajnu. Napríklad my v Eppi poskytujeme úpravu veľkosti zlatých a platinových obrúček zadarmo kedykoľvek potrebujete, nielen pri kúpe, ale aj po roku či desaťročí. Podobne aj toľko populárne gravírovanie svadobných obrúček, ktoré manželom aj po rokoch spoločného života pripomína ich svadobný deň vyrytým dátumom, silu ich lásky a nehu, ktorá ich spája, zvečnenými menami, iniciálami alebo prezývkami na vnútornej strane prstienka, ponúkame v základnej variante zdarma. Obľubu podľa našich skúseností a záujmu zákazníkov nestrácajú ani symboly, ako sú srdce, kruhy, ležaté osmičky či iné geometrické obrazce. Komplikovanejšie prvky a detaily bývajú väčšinou žiadané v prípade výroby šperkov na mieru, kedy za nami prichádzate do nášho showroomu a my vám pomáhame splniť vaše sny.

Skúste aj niečo iné a netradičné

Možno už od detstva snívate o zlatom prsteni s jediným diamantom alebo o eternity modeli s farebnými kameňmi, ale až budete v zlatníctve, skúste si aj iné kúsky ako tie, ktoré sú na vašom inšpiračnom zozname. Porozprávajte sa s naším klenotníkom a nechajte si predložiť prstienky na základe toho, čo sa vám páči, a nič nevylučujte. Rovnako ako u svadobných šiat vás môže očariť obrúčka, na ktorú by ste nikdy nepomysleli.

Klasické zlaté svadobné obrúčky

Ak patríte medzi vyznávačov jednoduchosti, minimalizmu a čistých línií, potom nezdobené zlaté obrúčky budú tým pravým orechovým pre váš veľký deň. Presne zodpovedajú predstavám o nikdy nekončiacom kruhu, ktorý perfektne odráža nesmrteľnosť citu, ktorý snúbencov vedie k vstupu do manželstva. Navyše tradičný kov kvôli výnimočným vlastnostiam a dobrému spracovaniu používali ľudia na výrobu práve svadobných prsteňov celé veky.

Pohľad na žlté zlato vo vás podporí milovníka histórie, rodinného dedičstva a odkazu stáročia, pretože to bol iste prstienok z tohto kovu, ktorý si pri oltári vymenili vaši rodičia či prarodičia. Verte, že žltému zlatu doteraz neodzvonilo. Biela variácia v decentných odtieňoch bielošedej sa do popredia záujmu snúbencov dostáva až v posledných rokoch, keď si ju obľubujú hlavne muži. Páči sa im totiž nenásilný odtieň bieleho zlata, ktorý ľahko splynie s ich životným štýlom. Ružové zlato, ktorého tón určuje množstvo primiešanej medi, nás fascinuje, ale nie každý má odvahu ho navliecť na prstenník. Podľahnú mu skôr dámy, silne tradične založeným mužom totiž môže pripadať trochu zženštilé.

Každý z modelov jednoduchých svadobných obrúčok si u nás môžete kúpiť v lesklej, či matnej variante.

 • Zlaté svadobné prstene s diamantmi Xaria
  Zlaté svadobné prstene s diamantmi Xaria
 • Pologuľaté svadobné obrúčky z kombinovaného zlata Franzen
  Pologuľaté svadobné obrúčky z kombinovaného zlata Franzen
 • Zlaté minimalistické svadobné obrúčky so skosenými hranami Dariel
  Zlaté minimalistické svadobné obrúčky so skosenými hranami Dariel
 • Svadobné jednoduché zlaté obrúčky s čiernym diamantom Ralean
  Svadobné jednoduché zlaté obrúčky s čiernym diamantom Ralean
 • Tepané svadobné obrúčky so škrabaným povrchom zo zlata Alette
  Tepané svadobné obrúčky so škrabaným povrchom zo zlata Alette

Zlaté svadobné obrúčky s diamantmi

Jednoduché a hladké svadobné obrúčky zo zlata sú veľmi praktické a perfektne sa kombinujú s pracovným aj spoločenským oblečením. Nemyslite si však, že malý trblietavý diamant by dokázal uživiť monotónnosť ušľachtilého kovu? Práve tým, ktorí túžia po tradičnom krúžku ozvláštnenom drobným detailom, ponúkame širokú škálu modelov v troch základných odtieňoch zlata, z ktorých si môžu zvoliť ten, ktorý je ich srdcu najbližší.

Rozumieme pánskemu pohľadu na vec, tomu, že oni nechcú nosiť prsteň s kamienkom, ktorý by sa im akurát všade zachytával a prekážal im pri všetkých mužských činnostiach. Preto sme sa zamerali na dámske exempláre, ktoré z nudnej šedivosti vytrhujú drobné a dokonale vybrúsené diamanty v zaujímavom osadení, a prstene pre mužov, ktoré maximálne zdobí špeciálne upravený povrch a dizajn kopírujúci variant pre nevesty – avšak bez kameňov. Obaja partneri tak môžu siahnuť po kúskoch, ktoré im padnú do oka a ktoré, hoci sa mierne líšia, spája rovnaký motív.

 • Zlaté prepletené svadobné obrúčky s diamantmi Rexanne
  Zlaté prepletené svadobné obrúčky s diamantmi Rexanne
 • Zlatá eternity obrúčka s lab-grown diamantmi a pánsky komfortný prsteň Ivili
  Zlatá eternity obrúčka s lab-grown diamantmi a pánsky komfortný prsteň Ivili
 • Zlaté svadobné prstene s vintage obrúčkou a komfortným prsteňom Edan
  Zlaté svadobné prstene s vintage obrúčkou a komfortným prsteňom Edan
 • Eternity prsteň s lab-grown diamantmi a pánsky plochý prsteň Taio
  Eternity prsteň s lab-grown diamantmi a pánsky plochý prsteň Taio
 • Svadobné obrúčky z kombinovaného zlata s diamantom Istrie
  Svadobné obrúčky z kombinovaného zlata s diamantom Istrie

Minimalistické svadobné obrúčky

Hraje pre vás jednoduchosť a minimalizmus hlavnú rolu? Dávate prednosť čo najužším obrúčkam? V tomto prípade sa na vašej spoločnej ceste životom nechajte sprevádzať minimalistickými svadobnými prstienkami, ktoré sú vyrobené s dôrazom na jemnosť. Hladký povrch a úzke prevedenie prsteňov je nielen maximálne praktické riešenie, ale ocenia ho aj muži, ktorí preferujú nenápadné šperky alebo doposiaľ žiadne šperky nenosili. Najnižšia možná šírka, ktorú si u týchto modelov môžete zvoliť je iba 1.5 mm.

Ani v prípade decentných šperkov sa však nemusíte pripraviť o radosť z diamantu. Skúsení zlatníci dokážu aj s takto drobnými šperkmi ozajstné čary a do prsteňa vsadia malý, na prvý pohľad nenápadný diamant. Ten sa môže vynímať na jeho vonkajšom povrchu alebo zostať skrytý na vnútornej strane – záleží len na tom, čo preferujete.

 • Dámsky snubný prsteň v tvare vetvičiek a pánsky komfortný prsteň Clemente
  Dámsky snubný prsteň v tvare vetvičiek a pánsky komfortný prsteň Clemente
 • Zlatý prsteň v tvare lístočkov a pánský komfortný prsteň Kelila
  Zlatý prsteň v tvare lístočkov a pánský komfortný prsteň Kelila
 • Svadobné jednoduché zlaté obrúčky so skrytým diamantom Alcor
  Svadobné jednoduché zlaté obrúčky so skrytým diamantom Alcor
 • Svadobné obrúčky zo zlata s prepletaným motívom Arwa
  Svadobné obrúčky zo zlata s prepletaným motívom Arwa
 • Zlaté svadobné obrúčky so zdobenými okrajmi Marsh
  Zlaté svadobné obrúčky so zdobenými okrajmi Marsh

Platinové svadobné obrúčky

Nezničiteľná striebristo šedobiela platina učarovala kráľom i cisárom. Bolo by preto prekvapujúce, keby sme z nej nevyrábali svadobné obrúčky. Šperk premieta vlastnosti drahého kovu – odolnosť, pevnosť a výnimočnosť – aj do vášho vzťahu a svojou symbolikou potvrdzuje vašu lásku až do smrti. Svadobné obrúčky z ušľachtilého materiálu ponúkame v mnohých decentných dizajnoch. Od úplne hladkých modelov po kúsky, ktoré sú čiastočne lesklé a čiastočne matné.

Naozajstné unikáty predstavujú dvojice prsteňov, kedy obyčajnú pánsku obrúčku dopĺňa užšia dámska variácie dômyselne dozdobená jedným alebo viacerými diamantmi. Kamienky svojím osobitým zasadením pritiahnu pozornosť, ale nenarušia celkovú ľahkosť a jemnosť krúžku. Veríme, že svojich milovníkov si nájde aj set svadobných obrúčok doplnený gravírovaním, napríklad v podobe dvoch polovíc srdca – keď sa potom obe obrúčky priložia správnou stranou k sebe, spoja sa v jedno jediné. Dotýka sa aj vás tento romantický symbolizmus?

 • Platinové snubné prstene s ručnou rytinou hviezd a diamantmi Devin
  Platinové snubné prstene s ručnou rytinou hviezd a diamantmi Devin
 • Svadobné obrúčky s eternity dámskym a komfortným pánskym prsteňom Aidyan
  Svadobné obrúčky s eternity dámskym a komfortným pánskym prsteňom Aidyan
 • Platinové svadobné obrúčky s kvetinovým motívom Uvien
  Platinové svadobné obrúčky s kvetinovým motívom Uvien
 • Komfortné svadobné obrúčky z platiny Milda
  Komfortné svadobné obrúčky z platiny Milda
 • Svadobné obrúčky z platiny s gravírom zemegule a diamantom Yoshi
  Svadobné obrúčky z platiny s gravírom zemegule a diamantom Yoshi

Eternity svadobné obrúčky

Muži sa občas rozhodnú vyjadriť svoju túžbu spojiť naveky život s jedinou ženou eternity prsteňom, ktorý jej darujú pri svadobnom obrade. Sami potom často nosia hladký nezdobený krúžok z ušľachtilého kovu. Pre svoju princeznú však chcú to najlepšie, a tým eternity krúžok samozrejme je: veď sľub nesmrteľnej lásky sa blyští už v jeho názve. Obrúčky po celom obvode či jeho časti zdobia diamanty či drahé kamene. U zvlášť prepracovaných dizajnov naši majstri zlatníci spájajú odveký pôvab diamantov a iskrivé trblietanie drahokamov.

Svadobné eternity obrúčky kombinujúce zdobenú dámsku obrúčku a hladký prsteň pre mužov sa stávajú stále obľúbenejším svadobným kompromisom. Uspokoja nielen požiadavky neviest, ktoré často túžia po ligotavom prstienku, ale aj ženíchov, ktorí dávajú prednosť jednoduchosti a minimalizmu.

 • Vintage obrúčka s lab-grown diamantmi a komfortný pánsky prsteň Octave
  Vintage obrúčka s lab-grown diamantmi a komfortný pánsky prsteň Octave
 • Dámsky eternity prsteň s moissanitmi a pánsky komfortný prsteň Neville
  Dámsky eternity prsteň s moissanitmi a pánsky komfortný prsteň Neville
 • Prepletený eternity prsteň s diamantmi a pánsky komfortný prsteň Joanne
  Prepletený eternity prsteň s diamantmi a pánsky komfortný prsteň Joanne
 • Zlatá eternity obrúčka s čiernymi diamantmi a komfortný prsteň Gaia
  Zlatá eternity obrúčka s čiernymi diamantmi a komfortný prsteň Gaia
 • Zlatý vintage prsteň s modrými diamantmi a komfortná obrúčka Fabienne
  Zlatý vintage prsteň s modrými diamantmi a komfortná obrúčka Fabienne

Svadobné obrúčky z kombinovaného zlata

Ak hľadáte niečo jednoduché, ale predsa niečo výnimočné, tak svadobné obrúčky z kombinovaného zlata sú pre vás tou správnou voľbou. V týchto modeloch objavíte nie jeden, ale hneď dva odtiene zlatého kovu, ktoré sa perfektne doplňujú a vytvárajú okúzľujúce farebné spojenie. Vybrať si môžete hladký štýl bez doplňujúcich kamienkov alebo staviť na ligot a vybrať si kúsok s oslňujúcimi diamantmi.

Modely z kombinovaného zlata predstavujú nielen moderný a nevšedný výber, ale taktiež vám môžu vytrhnúť klinec z päty v prípade, že sa so svojou drahou polovičkou nemôžete zhodnúť na tom pravom odtieni zlata. Ak muž preferuje bielu klasiku, zatiaľ čo žena túži po romantickej rúžovej, nie je nič jednoduchšieho, než spraviť nádherný kompromis a zvoliť ich kombináciu, ktorá bude odrážať vaše jedinečné osobnosti.

 • Svadobné obrúčky z kombinovaného zlata Vitta
  Svadobné obrúčky z kombinovaného zlata Vitta
 • Zlaté obrúčky so zdobenými okrajmi a diamantmi Bryce
  Zlaté obrúčky so zdobenými okrajmi a diamantmi Bryce
 • Dvojfarebné zdobené zlaté obrúčky s diamantom Roia
  Dvojfarebné zdobené zlaté obrúčky s diamantom Roia
 • Svadobné prstene z viacfarebného zlata s diamantmi Verduli
  Svadobné prstene z viacfarebného zlata s diamantmi Verduli
 • Svadobné obrúčky z kombinovaného zlata Minie
  Svadobné obrúčky z kombinovaného zlata Minie

Netradičné svadobné obrúčky

Originálnu a neprehliadnuteľnú voľbu predstavujú netradičné svadobné prstienky, ktoré sú vytvorené s dôrazom na nevšedný dizajn. Pokiaľ sú vaše požiadavky na svadobné obrúčky náročnejšie a pri ich výbere stále nedokážete naraziť na to pravé orechové, táto kategória by sa mohla stať vašim útočiskom. Atypickým modelom vyjadrite skutočnú jedinečnosť vášho manželstva a na vašej ruke ho rozhodne nikto neprehliadne.

Spracovaniu netradičných svadobných obrúčok často vládne vzorovaný povrch, nevšedné gravírovanie alebo rovno špeciálne tvarovanie. Dizajn prstienkov môže odkazovať k spoločným záujmom alebo len podtrhovať originalitu vašich osobností. Jedinečne stvorené modely sú ozajstným estetickým zážitkom, s ktorými snúbenci vystúpia z davu.

 • Svadobné obrúčky z platiny s gravírom zemegule a diamantom Yoshi
  Svadobné obrúčky z platiny s gravírom zemegule a diamantom Yoshi
 • Platinové snubné prstene s ručnou rytinou hviezd a diamantmi Devin
  Platinové snubné prstene s ručnou rytinou hviezd a diamantmi Devin
 • Svadobné obrúčky zo zlata s ryhami Odare
  Svadobné obrúčky zo zlata s ryhami Odare
 • Svadobné obrúčky s ručnou rytinou vĺn a diamantmi Eloise
  Svadobné obrúčky s ručnou rytinou vĺn a diamantmi Eloise
 • Zlaté svadobné prstene s reliéfnym povrchom a čiernym ruténiom Susam
  Zlaté svadobné prstene s reliéfnym povrchom a čiernym ruténiom Susam

Vintage svadobné obrúčky

Prepracované a jemné zdobenie, nádych starých časov a ligot drahých kameňov. Pokiaľ je vám táto kombinácia blízka, a pri jej predstave si dokážete vybaviť svoj dokonalý svadobný prstienok, nechajte sa uniesť vintage smerom a stavte na obrúčky v tomto štýle. Pôsobivé a bohato zdobené obrúčky, ktorých detaily vynikajú nápaditosťou, a ktoré vkusne dopĺňajú trblietavé diamanty, sa hodia pre všetky nevesty s romantickým duchom.

Pretože tušíme, že tento kúsok si pravdepodobne až toľko mužských sŕdc nezíska, prepracovaná dámska obrúčka je vo väčšine prípadov dopĺňaná o hladký svadobný prsteň, ktorým nepohrdne žiadny ženích. Spoločne tak tvoria dokonalú dvojicu, rovnako ako vy dvaja.

 • Dámska svadobná vintage obrúčka a klasický komfortný pánsky prsteň Ebba
  Dámska svadobná vintage obrúčka a klasický komfortný pánsky prsteň Ebba
 • Zlaté svadobné prstene s infinity obrúčkou a komfortným prsteňom Caika
  Zlaté svadobné prstene s infinity obrúčkou a komfortným prsteňom Caika
 • Svadobné obrúčky s ručnou rytinou listov Louie
  Svadobné obrúčky s ručnou rytinou listov Louie
 • Vintage obrúčka s moissanitmi a pánsky komfortný prsteň Jelani
  Vintage obrúčka s moissanitmi a pánsky komfortný prsteň Jelani
 • Svadobný vintage prsteň s čiernymi diamantmi a komfortná obrúčka Lyla
  Svadobný vintage prsteň s čiernymi diamantmi a komfortná obrúčka Lyla

Zásnubné sety

Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že zásnubné sety sú pre pohodlných leňochov a muža bez fantázie. Nedajte však na tento dojem, pretože sady zásnubného prsteňa a svadobnej obrúčky evokujú vycibrený vkus a zákazkovú výrobu. Týmto rozhodnutím si poistíte, že oba krúžky do seba dokonale padnú a nebudú vám pri každodennom nosení spôsobovať ťažkosti. Nemusíte sa obmedzovať len na diamanty v podobe briliantu zo strachu, že iný tvar kamienka na zásnubným prsteni by vám minimalizoval šancu na objavenie svadobné obrúčky.

Zásnubné sety oslovujú detailným dizajnom, kedy prepletané prvky elegantne zdobia lesklé diamanty. Nie sú výnimkou ani ich farebné odrody či rovno drahokamy zasadené nielen do bieleho zlata a platiny, ale aj do zlata žltého a ružového. S vkusom stvorené súpravy vás zaujmú aj pri letmom prezretí a bezpochyby vám učarujú. Odhoďte teda prípadné predsudky a neprehliadnite možnosti, ktoré pred vás stavajú zásnubné sety.

 • Set prsteňov s možnosťou výberu diamantu Celeste
  Set prsteňov s možnosťou výberu diamantu Celeste
 • Zásnubný set prsteňov zo zlata s hnedým diamantom Uvi
  Zásnubný set prsteňov zo zlata s hnedým diamantom Uvi
 • Set prsteňov so salt and pepper diamantom, lab-grown diamantmi a moissanitmi Madii
  Set prsteňov so salt and pepper diamantom, lab-grown diamantmi a moissanitmi Madii
 • Set prsteňov s možnosťou výberu diamantu Lazane
  Set prsteňov s možnosťou výberu diamantu Lazane
 • Set prsteňov s možnosťou výberu diamantu Heldai
  Set prsteňov s možnosťou výberu diamantu Heldai

Ak vás elegantne tvarované svadobné obrúčky zaujali, ale svoj zásnubný prsteň už máte, je možné tento typ zaobstarať aj samostatne. V našej kategórii vykrojených svadobných obrúčok nájdete modely nevšedných tvaroch, ktoré perfektne doplnia i váš zásnubný prstienok.

Premýšľajte v desaťročiach, nie mesiacoch

Nebojte sa byť trendy, ale pouvažujte aj nad tým, či sa vám štýl, ktorý vás dnes oslovil, bude páčiť aj o 40 rokov. Nestresujte sa však, lebo si beriete svojho partnera a nie prsteň. Nepredstavuje preto problém hladký krúžok dozdobiť či pri príležitosti významného výročia úplne vymeniť. My sa o svojich klientov staráme a venujeme sa im od kolísky po diamantovú svadbu. Vyjdeme preto v ústrety všetkým vašim nápadom, keď sa rozhodnete pre unikátny detail či akékoľvek iné špecifikum svojich svadobných prsteňov.

Svadobné obrúčky sa samy neudržujú

Verte neverte, aj ten prekrásny drahý svadobný prsteň potrebuje raz za čas vyčistiť. Iste chcete mať svoje krúžky lesklé a prípadné kamienky trblietavé, že? Pri údržbe je potrebné venovať zvýšenú pozornosť práve diamantom a ďalšiemu zdobeniu, ktoré sa pri nešetrnom zaobchádzaní môže uvoľniť či inak poškodiť. Ľahšie sa postaráte o decentné obrúčky zo zlata či platiny - len ich preleštite mäkkou handričkou bez chĺpkov. Ak si sami na čistenie netrúfate, zverte šperky do rúk odborníkov. Napríklad my v Eppi vám v rámci doživotnej záruky ponúkame profesionálnu údržbu a čistenie prsteňov zadarmo.

V správnej veľkosti

Novomanželia spravidla svadobné obrúčky navlečú a nikdy ich už nezložia. Nosia ich v lete, zime, pri cvičení i tehotenstve, v časoch, keď prsty nadobúdajú na objeme a opúchajú z tepla, zadržiavania vody či nárastu hmotnosti. Ak hľadáte preto správnu veľkosť, ktorá bude reflektovať všetky tieto premeny, naplánujte si záverečné testovanie obrúčok v čase, keď ste úplne v pokoji a máte normálnu telesnú teplotu. Rozhodne do klenotníctva nezamierte hneď ráno, kedy sa telo ešte nezbavilo všetkej prebytočnej vody, ani po návšteve z posilňovne, kedy máte prsty napuchnuté. Ideálne nie sú ani teplotné extrémy. Mnoho zlatníkov vám upraví veľkosť prsteňa na mieru podľa potreby. U nás v Eppi poskytujeme túto službu v prípade zlatých a platinových prsteňov úplne zadarmo. Obrúčku zväčšíme aj zmenšíme nielen bezprostredne v čase nákupu, ale aj niekoľko rokov po ňom. Zároveň vám pri meraní obvodu prsta radi poradíme.

Na kvalite záleží

Kontrola kvality je nevyhnutná pri všetkých prsteňoch, nielen u tých svadobných. Uistite sa, že šperku nechýba ochranná známka výrobcu a puncová značka. Pri nákupe svadobných obrúčok u nás si môžete byť istý, že nielenže šperky dostanete v elegantných darčekových krabičkách v darčekovom balení, ale že v balíčku vám doručíme okrem čistiacich handričiek aj náležité certifikáty a riadne označené obrúčky.

Vieme, že v svoj svadobný deň chcete, aby všetko klaplo presne podľa plánu, aby všetko bolo dokonalé a zodpovedalo vašim predstavám. Nevesty majú oslňovať pôvabom v šatách so zladenými črievičky a jemnými šperkami, ženísi sa stavajú pred oddávajúceho s rovným chrbtom v elegantných oblekoch a nezabúdajú ani na vhodne zvolené svadobné manžetové gombíky, ktoré zodpovedajú slávnostnému rázu celej udalosti. Prekrásne svadobné prstienky, ktoré si pár v stanovený okamih vymení, sú už len povestnou čerešničkou na torte. Napriek tomu by ste ich výber nemali podceniť a nechať na poslednú chvíľu, kedy budete musieť siahnuť po prvých modeloch.

Nehanbite sa na nás pri hľadaní či tvorbe toho pravého svadobného prsteňa obrátiť. V našich Eppi hrudiach totiž tlčie romantické srdce a svadby proste a jednoducho milujeme :)

Newsletter

Okrem článkov ponúkame aj množstvo akcií, zliav a súťaží.

Chcete o nich vedieť ako prvý? Stačí sa prihlásiť k nášmu newsletteru.

Emailovú adresu ste nezadali správne.

Musíte súhlasiť s podmienkami.

Témy, o ktorých píšeme

 • Čítať túto tému

  Všetko o šperkoch

 • Čítať túto tému

  Zásnuby

 • Čítať túto tému

  Všetko o svadbe

 • Čítať túto tému

  Ako na darčeky