Tvar diamantu trillion (trilión - trojuholník)

Diamant – najlepší priateľ ženy. Diamanty sú tak ako aj ženy rôznorodé. Každý diamant v sebe ukrýva svoj príbeh. Diamanty sa neukážu v celej svojej kráse v neopracovanom stave, musia byť vybrúsené a vyleštené, aby odhalili všetky svoje pôvaby, vďaka ktorým sú tak preslávené a cenené. Brúsia sa do niekoľkých základných tvarov, ktoré sú odlišné, unikátne a charakteristické pre každý brus. Tvar poukazuje na hlavnú líniu diamantu a umocňuje tak krásu hotového diamantového šperku.

Klasické a univerzálne guľaté brilianty predstavujú viac než polovicu všetkých predaných diamantov na svete. V súčasnosti ale nadobúdajú popularitu tiež neobvyklé a výstredné tvary ako markíza (marquise) a princezná (princess). Výber diamantového tvaru by mal byť úzko spojený s osobou, ktorej bude diamant patriť. Okrem skutočnosti, že každý tvar nadchne iný typ osobnosti, je každý kameň tiež vyrezaný veľmi starostlivo a s matematickou presnosťou. To pomáha vyniknúť tým najlepším vlastnostiam diamantu.

 • Prsteň s trillion diamantom Eloisa
  Prsteň s trillion diamantom Eloisa
 • Zlaté náušnice s trillion čiernymi diamantmi Gonzall
  Zlaté náušnice s trillion čiernymi diamantmi Gonzall
 • Prsteň s trillion salt and pepper diamantom Eloisa
  Prsteň s trillion salt and pepper diamantom Eloisa
 • Zlatý prívesok s čiernym trillion diamantom Momen
  Zlatý prívesok s čiernym trillion diamantom Momen
 • Trojuholníkové náušnice 2v1 s lab-grown diamantmi Lexie
  Trojuholníkové náušnice 2v1 s lab-grown diamantmi Lexie
 • Zlatý prsteň s čiernym trillion diamantom Zanett
  Zlatý prsteň s čiernym trillion diamantom Zanett
 • Zlaté náušnice s triangle čiernymi diamantmi Tepfier
  Zlaté náušnice s triangle čiernymi diamantmi Tepfier

Šperky so symbolom trojuholníka

Každý diamantový brus má svoje miesto v dielni klenotníka. Trojuholníkový tvar vyniká veľmi ostrou brilanciou aj ohňom, predovšetkým pokiaľ má správnu hĺbku, ktorá rozohráva jeho vnútornú iskru. Vzhľadom k plytkému a širokému výbrusu pôsobia trojuholníky väčšie, ale neodrážajú svetlo tak ako tvary s väčšou hĺbkou. Tento dizajn môže mať nezaoblené hrany a potom sa používa predovšetkým na zvýraznenie lesku solitéru ako bočný kameň. Pokiaľ však sú jeho strany zakrivené, vynikne i ako unikátny a neobvyklý centrálny diamant.

Trillion (trojuholník)

Základné informácie

Unikátne vlastnostiFazetyPomer (výška- šírka)PôvodNázor odborníka
Vyznačuje sa ostrým jasom a úžasným leskom.31 alebo 50ideálne je 1,001962Dokonale ukrýva inklúzie.

Vlastnosti

Trillion diamant

Trojuholníkový tvar je zložený z troch rovnakých strán a s 31 alebo 50 fazetami v závislosti na tom, či sa diamanty používajú ako solitéry alebo bočné kamene. Pre solitéry je typický zakrivený alebo vypuklý tvar, zatiaľ čo kontrastné alebo vedľajšie kamene sú bez zakrivenia alebo sú konkávne. Pokiaľ je brus prevedený do správnej hĺbky, tento jedinečný tvar zobrazuje dokonalo ostrý lesk kameňa a perfektný jas. Trojuholníkové tvary sa najčastejšie používajú ako vedľajšie kamene, skladajú tak poklonu väčším solitérnym kameňom najmä v zásnubných prsteňoch, hoci môžu byť aj dokonalým solitérom najmä vďaka svojej jedinečnej brilancii a jasu.

História

História


Trojuholníkový tvar bol najprv vyvinutý v Amsterdame, hoci dizajn sa dramaticky líšil v závislosti od hrubej podoby kameňa. V roku 1962 Henry Meyer z Diamond Company v New Yorku navrhol a vypracoval moderný trojuholníkový tvar v podobe, v ktorej ho poznáme dnes. Postupom času sa stal trilión obecným pomenovaním pre všetky trojuholníkové briliantové brusy diamantov.

Rada odborníka

Trojuholníkové tvary sú skvelými bočnými kameňmi, hoci ponúkajú aj možnosť brilantného a unikátneho solitéru. V tomto tvare je dôležitým faktorom hĺbka, najmä pokiaľ sa jedná o solitéry, pretože môže výrazne ovplyvniť jas a brilanciu kameňa. Dobre brúsené tvary s veľkým jasom a leskom perfektne ukrývajú inklúzie.

Preskúmajte i ďalšie tvary diamantu

Newsletter

Okrem článkov ponúkame aj množstvo akcií, zliav a súťaží.

Chcete o nich vedieť ako prvý? Stačí sa prihlásiť k nášmu newsletteru.

Emailovú adresu ste nezadali správne.

Musíte súhlasiť s podmienkami.

Témy, o ktorých píšeme

 • Čítať túto tému

  Všetko o šperkoch

 • Čítať túto tému

  Zásnuby

 • Čítať túto tému

  Všetko o svadbe

 • Čítať túto tému

  Ako na darčeky