Pripravujete sa na ples? Poradíme vám, ako na to!

Plesová sezóna sa nezadržateľne blíži a väčšina žien už dopredu začína premýšľať nad tým, aké oblečenie a doplnky zvoliť až s partnerom vyrazí pretančiť črievičky. Niektoré ženy síce nepovažujú ples za tak slávnostnú udalosť, ale ruku na srdce - prípravy nám zaberú aj tak celé hodiny a chceme proste vyzerať dokonale. Modely šiat a k tomu vhodné šperky, make-up, topánky, ktoré nás pri prechádzke mestom zaujali. Tieto myšlienky máme v hlave v podstate neustále. Avšak pokiaľ si s niečím z toho neviete dať rady, nezúfajte! V tomto článku sa budeme zaoberať jednotlivými tipmi a trikmi, ktoré v rámci prípravy na ples isto oceníte.

Buďte otvorená všetkým možnostiam!

Poznáte sa veľmi dobre, viete, čo sa vám páči a aký je váš štýl? To je skvelé! Ale nezabúdajte byť otvorené všetkým možnostiam. Mnoho žien úvodnú otázku potvrdí tým, že presne vie, čo hľadá. Áno to nikto nepopiera. Často sa stáva, že aj tieto istotou hýrivé ženy skončia s modelom, ktorý pôvodne vôbec nebol v ich zozname hľadania. A na tom rozhodne nie je nič zlé. Takže, pokiaľ patríte medzi tie, ktoré vsadia na klasiku, skúste zvoliť niečo extravagantnejšieho. Pokiaľ sú všetky šaty vo vašej skrini bez ramienok, skúste tentokrát zvoliť šaty s viazaním za krk a poodhaleným chrbtom. Isto budete prekvapená výsledkom.

Nezabudnite na spodné prádlo!

Šaty ste vybrali, všetko je na dobrej ceste. Ale uistili ste sa, že ste schopná nájsť spodné prádlo, ktoré bude pre tieto šaty ideálne? Na tento detail ženy často nemyslia a postupne sa z neho, bohužiaľ, stáva zásadný problém, ktorý ruší výsledný efekt. Pokiaľ máte priliehavé jednoduché šaty, výrazné krajkové spodne prádlo asi nebude to pravé orechové. Taktiež pre šaty s výstrihom dobre zvážte podprsenku, ktorú zvolíte. Dajte si tiež pozor, aby ste vďaka tomu, že sa budete snažiť zamaskovať jednu partiu, výrazne nezvýraznili partiu inú. A myslite tiež na to, aby ste sa v danom prádle cítila byť sama sebou.

Výber šperku

Šperky sú doplnkom, ktoré môžu dotiahnuť váš vzhľad k dokonalosti, ale tiež ho môžu pokaziť. Nesnažte sa preto ošperkovať sa od hlavy až k päte za každú cenu. Naopak je častokrát lepšie zvoliť len jeden výraznejší šperk, ktorý dokonale doplní šaty, v ktorých vyzeráte tak prepychovo. Pokiaľ si plánujete vlasy vyčesať, alebo máte šaty s vysokým výstrihom, vsaďte na zdobenejší náušnice, naopak v prípade výrazného výstrihu v dekolte sa zamerajte skôr na náhrdelník. Ideálnu voľbu predstavujú zdobené prívesky v halo štýle alebo trblietavé náhrdelníky s kameňmi. Týmto štýlom docielite dokonalý efekt.

 • Diamantové náušnice s topásmi a ametystmi Marget
  Diamantové náušnice s topásmi a ametystmi Marget
 • Pôvabný zlatý prsteň s 5ct citrínom a diamantmi Gerda
  Pôvabný zlatý prsteň s 5ct citrínom a diamantmi Gerda
 • Smaragdové visiace náušnice s diamantmi Helen
  Smaragdové visiace náušnice s diamantmi Helen
 • Zlatý prsteň so surovým diamantom v tmavosivej farbe Rajani
  Zlatý prsteň so surovým diamantom v tmavosivej farbe Rajani
 • Strieborný prívesok s diamantom Rory
  Strieborný prívesok s diamantom Rory

Výber šperku by ste mala podriadiť štýlu šiat aj v ďalších smeroch. Pokiaľ sú vaše šaty dosť výrazné a ligotavé, siahnite skôr po decentnejších kúskoch. Jednoduché visiace náušnice vám budú stačiť. Pokiaľ zvolíte náhrdelník alebo náramok, ani tie by nemali zápasiť s leskom vašich šiat. Vhodné sú v takom prípade napríklad náhrdelníky s akvamarínom alebo náušnice s morganitom.

Dôležité tiež je, aby vaše šperky boli vkusné a odpovedajúce konkrétnej udalosti. Pokiaľ ide o ples v menšom meste, tak môžeme prižmúriť oči. Pokiaľ sa však chystáte na naozaj slávnostnú príležitosť a ples sa koná v nádherných priestoroch, mala by ste tomu prispôsobiť aj výber šperkov. Radšej sa úplne vyhnite akejkoľvek bižutérii a siahnite po naozaj kvalitných šperkoch. Vhodnou voľbou je napríklad perlový náhrdelník, diamantové náušnice alebo zlaté náramky.

 • Luxusné náušnice s GIA certifikovanými diamantmi Dropie
  Luxusné náušnice s GIA certifikovanými diamantmi Dropie
 • Kruhové náušnice s diamantmi Perth
  Kruhové náušnice s diamantmi Perth
 • Minimalistický náhrdelník s moissanitom Vieny
  Minimalistický náhrdelník s moissanitom Vieny
 • Rubínový eternity prsteň zo striebra Bagye
  Rubínový eternity prsteň zo striebra Bagye
 • Zlatý minimalistický prsteň s morganitom Kathleen
  Zlatý minimalistický prsteň s morganitom Kathleen

Pozor na výber tej správnej kabelky!

V závislosti od vybraných šiat je potrebné tiež zvážiť, či zvolíte kabelku do ruky alebo naopak kabelku s retiazkou. V tomto smere sledujte jednoznačne farbu šiat, ale tiež detaily a použitý materiál. Pokiaľ sú šaty jednoduché, o to výraznejšia môže byť kabelka. V prípade jednofarebných šiat sa nebojte kabelky s farebnými vzormi. Šaty v neutrálnej farbe skvele rozžiarite modernou neónovou kabelkou. Pokiaľ sú naopak vaše šaty veľmi zdobené, najlepšiu službu vám poskytne jednoduchá kabelka v čiernej, zlatej alebo striebornej farbe. Z hľadiska výberu kabelky do ruky, či naopak kabelky s retiazkou voľte predovšetkým podľa celkového efektu a hlavne podľa štýlu šiat.

Črievičky ako stvorené pre tanec

Nebudeme si klamať, ale nie všetky z nás sú zvyknuté nosiť topánky na podpätku. Naopak, mnohé z nás vidia tieto topánky ako nepohodlné. Ale na takú príležitosť, akou je ples, sú vlastne nevyhnutnosťou. Pokiaľ však patríte medzi ženy, ktoré podpätkom príliš nefandia, nemusíte rovno voliť desať-centimentrové ihličky! Naopak zvoľte skôr nízky podpätok a rozhodne nepodceňujte vyskúšanie zvolených topánok ešte pred plesom. Ideálne v nich skúste stráviť aspoň niekoľko hodín, deň alebo dva pred tým ako v nich vyrazíte na tanečný parket.

Nechty sú vašou vizitkou!

A je tu ďalší detail, ktorý v prípade jeho zabudnutia môže prerásť v problém celkového vzhľadu - nechty! Nezabudnite preto navštíviť salón za účelom manikúry a pedikúry (o to dôležitejšie pokiaľ máte topánky s otvorenou špičkou), alebo si nechty upravte sama doma. Nechty je vidieť vždy a v tomto prípade bude na nich kladená o to väčšia pozornosť.

Účes a make-up - menej je niekedy viac

Pokiaľ nie ste zvyknutá nosiť vlasy vyčesané, nebojte sa do toho ísť a v tomto smere experimentovať. Vyberte si účes, ktorý sa vám páči, a pokiaľ nie ste schopná si ho vytvoriť sama doma, tak navštívte svojho kaderníka. Samozrejme, záleží aj na šatách a doplnkoch. Pokiaľ máte šaty bez ramienok doplnené náhrdelníkom alebo výraznými náušnicami, ideálnym účesom je vyčesaný drdol. Čo sa týka make-upu, vždy myslite na to, že menej je viac. Nesnažte sa na seba naniesť tonu šminiek, ktoré nielen, že zničia výsledný dojem, ale naviac sa ani vy nebudete cítiť sama sebou.

Kabát alebo myslite aj na transport na ples

Poslednú vec, o ktorej je potrebné sa zmieniť a na ktorú naozaj mnoho z nás zabúda je kabát na presun na ples a z plesu. Každá z nás si minimálne raz v rámci prípravy na ples povedala, že predsa nevadí, pokiaľ si na seba oblečieme zakúpenú róbu a na cestu, aby sme nezamrzli si vezme športovú bundu - však je to len na presun na ples! Je to však omyl! Priznajte si, ako ste sa v ten okamžik cítila? Preto, či už vyrazíte autom alebo mestskou hromadnou dopravou, je potrebné si zaobstarať taký kabát, ktorý bude výsledný efekt podporovať. Nebojte sa do toho kusu oblečenia zainvestovať, pretože sa jednoznačne nejedná o vec, ktorú použijete len raz za život.

Plesy patria k tým veseljším častiam tohto ročného obdobia. Hudba, tanec, krásne šaty, dobrá spoločnosť. To všetko je predzvesť dobrej nálady. Nenechajte si ju pokaziť tým, že sa nebudete cítiť vo svojej koži a budete neustále premýšľať, či ste zvolila správne šaty, alebo či ste nepoužila príliš výrazný rúž. Dúfame, že s týmito radami a trikmi docielite presne žiadanú dokonalosť, a až s partnerom vstúpite do sály, všetci úžasom onemejú. Prajeme vám príjemnú zábavu a nie jedne pretančené črievičky.

 • Karma prívesok s diamantmi Adara
  Karma prívesok s diamantmi Adara
 • Strieborné náušnice so švajčiarskymi topásmi Kana
  Strieborné náušnice so švajčiarskymi topásmi Kana
 • Strieborný pozlátený prívesok so simulovaným morganitom a zirkónmi Lauar
  Strieborný pozlátený prívesok so simulovaným morganitom a zirkónmi Lauar
 • Zlaté napichovacie srdiečka Lovelin
  Zlaté napichovacie srdiečka Lovelin
 • Prívesok matka a dieťa s akvamarínom a diamantom Heli
  Prívesok matka a dieťa s akvamarínom a diamantom Heli

Newsletter

Okrem článkov ponúkame aj množstvo akcií, zliav a súťaží.

Chcete o nich vedieť ako prvý? Stačí sa prihlásiť k nášmu newsletteru.

Emailovú adresu ste nezadali správne.

Musíte súhlasiť s podmienkami.

Témy, o ktorých píšeme

 • Čítať túto tému

  Všetko o šperkoch

 • Čítať túto tému

  Zásnuby

 • Čítať túto tému

  Všetko o svadbe

 • Čítať túto tému

  Ako na darčeky