Prejavte sa so statement šperkami!

Niektoré šperky sú také výrazné, že musia mať svoju špeciálnu kategóriu. V angličtine sa im hovorí statement šperky, teda šperky, ktoré niečo vyjadrujú. Tieto klenoty pomáhajú ženám vystúpiť zo svojho tieňa a ukázať svetu, aké jedinečné, sebavedomé, vášnivé a zaujímavé vlastne sú.

Statement šperky nie sú v podstate žiadnou novinkou. Mnoho žien si však nedovolí na seba dať tak výrazný doplnok, pretože sa boja zmeny, boja sa opustiť každodenné a poznané. Doplnky sú tu však na to, aby z vás urobili femme fatale, aby vás zvýraznili a premenili na bohyňu, tak prečo to aspoň nevyskúšať?

Od dávnych čias až do dnes

Tisícky rokov si na seba ľudia dávajú šperky, ktoré vyjadrujú ich osobnosť. Takéto doplnky symbolizovali triedu, z ktorej ich nositeľ pochádza, no i náboženskú a kultúrnu identitu. Tento zvyk pretrváva dodnes. Hoci sa nám môže zdať, že sa mnohé zmenilo, ženy si stále vyberajú doplnky, ktoré ich vystihujú, pomáhajú im žiariť a prirodzene, sú v cenovej kategórii, ktorú si môžu dovoliť, a teda hovoria čo-to i o ich finančných možnostiach.

Ako mám chápať statement šperky?

Statement šperky sú odvážne a jedinečné, nosia v sebe vyjadrenie, opis svojho nositeľa. Či už si nechávate na svojom výzore záležať, alebo nie, neodškriepiteľným faktom ostáva, že jeden druhého posudzujem podľa výzoru. Len podľa toho, čo si niekto na seba dá, si vytvoríme obraz o jeho osobnosti, hodnotách a povahe. Keď si cielene vyberieme, čo chceme šperkom vyjadriť, naše vyjadrenie už viac nebude len komunikáciou s okolím. Bude to tiež o prejavenie seba samej, podpora vlastného sebavedomia a osobnosti. Statement šperky sú tu na to, aby vám zvýšili sebavedomie.

Akú podobu môžu mať statement šperky?

Statement šperky môžu mať tisíce podôb. Medzi najčastejšie patria:

Krátky náhrdelník – kratší, široký a plný farieb. Vyzerá perfektne pri oblečení s okrúhlym výstrihom alebo bez výstrihu, teda pri všetkom oblečení, ktoré takémuto kúsku dovolí vyniknúť.

Dlhý náhrdelník – často farebný a s viacerými vrstvami. Keďže visí nízko pod výstrihom, neodporúčame ho nosiť s (výrazným) opaskom.

Koktailový prsteňprsteň s veľkým a farebným drahokamom, ktoré môžete použiť na zvýraznenie akéhokoľvek outfitu.

Dlhé „lustre“ (náušnice) – tieto visiace náušnice teraz extra letia! Priťahujú pozornosť okolia k tvári svojej nositeľky, na čo by ste mali myslieť pri maľovaní. Nechajte náušnice, nech „sa vyjadria“ sami za seba, ide predsa o šperk ktorý vás má vystihnúť. Noste ich s vypnutými vlasmi, aby dobre vynikli.

Hrubé náramky – výrazné náramky sú veľmi dobre kombinovateľné a môžete ich zohnať v rôznych farbách a prevedeniach. Nosiť by sa mali s trojštvrťovými alebo krátkymi rukávmi. Dovoľte im, aby ovládli vaše nádherné ruky a upútali na vás pozornosť. Dáte prednosť zlatým, alebo strieborným?

 • Pôvabný zlatý prsteň s 5ct citrínom a diamantmi Gerda
  Pôvabný zlatý prsteň s 5ct citrínom a diamantmi Gerda
 • Prívesok s bielym opálom a diamantmi Melia
  Prívesok s bielym opálom a diamantmi Melia
 • Náušnice plné diamantov a smaragdov Edlyne
  Náušnice plné diamantov a smaragdov Edlyne
 • Morganitové náušnice zo zlata s diamantmi Clarita
  Morganitové náušnice zo zlata s diamantmi Clarita
 • Half halo prsteň s lab-grown diamantmi Tiege
  Half halo prsteň s lab-grown diamantmi Tiege

Čo zvážiť pri výbere statement šperku?

Veľkosť – statement šperky sú zvyčajne výrazne veľké, no pri ich výbere treba dbať i na veľkosť ich nositeľky. Nižšie ženy by s obrovskými šperkmi mohli vyzerať i smiešne, prípadne by ich mohli opticky zmenšiť.

Asonančné kombinácie – asonančná kombinácia je ako asonančný rým, pri ktorom sa slová v skutočnosti nerýmujú, no končia sa na rovnakú samohlásku a preto nám rýmované pripadajú. Podobný princíp uplatnite i pri kombinácii šperkov. Napríklad meď a zlato – hoci nemajú rovnakú farbu, podobajú sa a bude z nich perfektná asonančná kombinácia. Vyzerajú podobne a spoločne určite pritiahnu pozornosť. K zlatým náušniciam si tak miesto zlatého náramku dajte medený.

Nikdy nie viac naraz – naraz si na seba dajte vždy len jeden výrazný statement šperk. Ak máte výrazné náušnice, napríklad model v halo štýle, dajte si radšej jemný prstienok. Priveľa výrazných doplnkov pôsobí „preplácane“.

Vintage – vintage je proste štýl pre bohyne. Preto je to štýl, ktorý chcete! Vyzerá sofistikovane a príjemne.

Makeup – statement šperk si dajte na seba ešte pred tým, než sa namaľujete. Líčenie by malo byť jemné, aby neodvádzalo pozornosť od výrazného doplnku. Pravdaže, aj makeupom sa môžete prejaviť, ale v tom prípade tu platí pravidlo „nikdy nie viac naraz“.

Oblečenie – vyhnite sa výrazným vzorom. Niektoré ženy si myslia, že k výrazným šperkom by ste mali doplniť i výrazné oblečenie, no opak je pravdou.

Drahokamy – vyberajte si šperky s drahokamami, pri výbere zvážte drahokamy podľa mesiaca narodenia a zverokruhu. Zvážte tiež ich farebnosť a čo dané farby vyjadrujú. Drahokam vám svojou farebnosťou, významom a špeciálnymi schopnosťami pomôže vyjadriť vašu osobnosť.

 • Zlatý prsteň s tajomným alexandritom a topásmi Nobu
  Zlatý prsteň s tajomným alexandritom a topásmi Nobu
 • Opálové náušnice v tvare lístkov s diamantmi Leanne
  Opálové náušnice v tvare lístkov s diamantmi Leanne
 • Perlové náušnice s diamantmi zo zlata Galave
  Perlové náušnice s diamantmi zo zlata Galave
 • Strieborné visiace náušnice s lab-grown diamantmi Yuli
  Strieborné visiace náušnice s lab-grown diamantmi Yuli
 • Krásny citrín obklopený diamantmi v zlatom prsteni Elette
  Krásny citrín obklopený diamantmi v zlatom prsteni Elette

Newsletter

Okrem článkov ponúkame aj množstvo akcií, zliav a súťaží.

Chcete o nich vedieť ako prvý? Stačí sa prihlásiť k nášmu newsletteru.

Emailovú adresu ste nezadali správne.

Musíte súhlasiť s podmienkami.

Témy, o ktorých píšeme

 • Čítať túto tému

  Všetko o šperkoch

 • Čítať túto tému

  Zásnuby

 • Čítať túto tému

  Všetko o svadbe

 • Čítať túto tému

  Ako na darčeky