Osem špeciálnych momentov, ktorých sa nevesty nemôžu dočkať

Svadba je sama o sebe veľkým životným rozhodnutím a predchádzajú ju veľkolepé prípravy a plánovanie, ktoré nejednej z nás nedajú spať. Na druhú stranu, práve všetko to plánovanie nám prináša mnoho nezabudnuteľných zážitkov, okamihov a pocitov. V rámci tohto článku si priblížime práve tie, na ktoré sa tešia snáď všetky budúce novomanželky.

1. OZNÁMENIE SVETU, ŽE STE ZASNÚBENÍ!

Každá nevesta sa teší na okamih, kedy bude môcť oznámiť svojej rodine a priateľom veľkú novinku, že je so svojim priateľom zasnúbená. S ťažko skrývanou radosťou budete rozprávať svoj príbeh lásky a ukazovať prekrásny zásnubný prsteň. Od tohto dňa už môžete začať plánovať svoj veľký deň.

Žiadosť o ruku

2. VÝBER DOKONALÝCH ŠIAT A ŠPERKOV

Niektoré nevesty behom výberu svadobných šiat zažijú veľa zábavy a na tieto momenty spomínajú ešte roky, iné sa obávajú, že svoju vysnenú róbu snáď ani nenájdu. Prechádzajú každý obchod so svadobnými šatami, každú požičovňu. Skúšajú desiatky modelov a často sa zdá, že hľadanie nemá konca. Potom ale narazia na jediné, krásne, perfektne padnúce šaty, ktoré sú ešte prepychovejšie než tie, ktoré si vysnívali. Je to úžasný moment, kedy sa len ťažko ubránite úsmevu a slzám dojatia pri pohľade do zrkadla. Ku krásnej svadobnej róbe neodmysliteľne patria aj ladiace šperky. Pri ich výbere sa môžete inšpirovať v našom článku.

Svadobné šaty

3. ROZLÚČKA SO SLOBODOU

Nastal čas pozvať všetky kamarátky a kolegyne, aby s vami oslávili tú veľkú novinu, že z vás bude pani. Či už sa rozhodnete usporiadať príjemný piknik v parku s niekoľkými fľašami šampanského, alebo sa so svojimi dámami vrhnete do víru nočných radovánok, uvidíte, že na svoju rozlúčku so slobodou budete ešte dlho a rada spomínať.

Rozlúčka so slobodou

4. PRÍPRAVA SVADOBNÉHO RÁNA

A je to tu, veľký deň prichádza. Ste plná očakávania a možno sa vám aj trasú ruky. Buďte bez obáv, vaši blízki vám budú skvelou oporou. Vďaka ich blízkosti v pokoji zvládnete prípravu make-upu, účesu aj oblečenie šiat. Ešte ostáva naposledy si zopakovať svadobný sľub a ste pripravená!

Svadobný deň

5. MOMENT, KEDY PRVÝKRÁT UVIDÍTE SVOJHO NASTÁVAJÚCEHO

Nastal čas ukázať sa svetu v nežných svadobných šatách a vykročiť v ústrety novému životu s novomanželom. Určite sa už nemôžete dočkať chvíle, kedy budete pred oltárom stáť po jeho ľavici a on sa prvýkrát očarene pozrie do vašich očí a povie si, že krajšiu nevestu si snáď ani nemohol želať.

Nevesta a ženích

6. KEĎ HOVORÍTE SVOJE „ÁNO“

Jediné slovo a jediná minúta navždy zmenia váš život. Či už ste sa naspamäť naučila svadobný sľub, odpovedáte jednoduché „áno“, alebo máte napísané vlastné sľuby, tieto okamihy sa vám vryjú do pamäte navždy. Nestresujte sa zbytočnými obavami, že sa prerieknete a radšej si vychutnajte onú chvíľu, počas ktorej dávate najavo celému svetu, že muž po vašom boku je pre vás ten jediný.

Svadobný obrad

7. OSLAVA PO OBRADE

Po všetkých ceremóniách máte teraz príležitosť si trochu „vyhodiť z kopýtka“, pobaviť sa s priateľmi, ktorých ste možno už dlho nevidela, poďakovať rodičom, že vám pomohli s prípravami, a predovšetkým si užívať prvé chvíľky s novomanželom. Dobré jedlo, hudba, tanec, zábavné hry a najmä veľa smiechu, to všetko ku svadobnej oslave neodmysliteľne patrí.

Svadobná hostina

8. PRVÝ DEŇ S NOVOMANŽELOM

Prebúdzate sa po svadobnej noci s novým priezviskom a slávnostnou náladou, pretože vedľa vás sa usmieva muž, s ktorým ste sa rozhodla navždy spojiť svoj život. Možno vás už dnes čaká cesta na svadobnú cestu, alebo ste sa rozhodli ju o niekoľko týždňov presunúť. V každom prípade si urobte dostatok času na romantické raňajky vo dvojici, a potom sa venujte celý deň jeden druhému.

Prvý deň manželia

Niet pochýb, že týchto špeciálnych momentov, na ktoré sa tešíme, je omnoho viac, napríklad prvý novomanželský bozk či napísanie nového priezviska. Každá z nás je jednoducho iná, každopádne svadba, ale aj jej prípravy, sú plné nových, vzrušujúcich situácií a zážitkov, ktoré jednoducho stoja za to.

Newsletter

Okrem článkov ponúkame aj množstvo akcií, zliav a súťaží.

Chcete o nich vedieť ako prvý? Stačí sa prihlásiť k nášmu newsletteru.

Emailovú adresu ste nezadali správne.

Musíte súhlasiť s podmienkami.

Témy, o ktorých píšeme

 • Čítať túto tému

  Všetko o šperkoch

 • Čítať túto tému

  Zásnuby

 • Čítať túto tému

  Všetko o svadbe

 • Čítať túto tému

  Ako na darčeky