Ako vytvoriť zábavný svadobný program?

Svadba akéhokoľvek druhu, veľká aj malá, v meste alebo v prírode, sa zvyčajne skladá z dvoch nenahraditeľných častí – slávnostného obradu a následnej hostiny s programom, na ktorý sa určite všetci tešia. Veď kto by nechcel jesť, piť, tancovať a baviť sa? Najlepšia zábava na svadbu obvykle zahrňuje vtipné a oddychové aktivity, ktoré vykúzlia úsmev na tvári každému z hostí a spôsobia, že sa o vašom dni D bude ešte dlho hovoriť. Svadobný harmonogram môže byť veľmi variabilný, záleží len na vašom vkuse, záujmoch a samozrejme financiách, ktoré ste ochotní investovať. Nižšie prinášame tipy na zábavu a aktivity, ktoré nás najviac zaujali. Veríme, že inšpirujú aj vás.

Živá hudba/jukebox

V žiadnom svadobnom programe pre hostí nesmie chýbať hudba. Pokiaľ si plánujete najať živú kapelu alebo DJ, uistite sa, že bude hrať piesne, na ktoré si radi zatancujete nielen vy dvaja, ale aj všetci svadobčania. Možno milujete indie rock, svadobný deň ale nie je tou správnou príležitosťou na to, aby ste všetkým ukázali svoj hudobný vkus. Pokojne do playlistu pridajte niekoľko svojich obľúbených piesní, no nechajte priestor aj klasickým starším i novým hitom, aby si na svoje prišli všetky generácie. Inak riskujete prázdny tanečný parket.

Tanečná zabava na svadbe
Tancovanie patrí k najobľúbenejším bodom svadobného programu

Druhým variantom je jukebox, vďaka ktorému ušetríte nielen peniaze, ale aj čas, ktorý by ste strávili tvorbou playlistu pre DJ alebo skupinu. Ak napríklad plánujete svadbu s vintage tematikou, hudobný jukebox v retro prevedení bude to pravé orechové.

Svadobná tombola

Svadobná tombola je nielen úžasnou formou zábavy pre hostí, ale taktiež príležitosťou, ako získať menšie prilepšenie do manželského rozpočtu. Základom je, samozrejme, lákavý zoznam cien, no aj keď nemáte žiadnych sponzorov, nezúfajte. Stačí trošk kreativity a aj z obyčajných vecí sa dajú vytvoriť veľmi atraktívne výhry. :) Môžete sa inšpirovať nižšie uvedenými tipmi.

 • niečo ostrejšie – nôž
 • exotické hmyzie menu – gumené cukríky „červíky a dážďovky“
 • cesta snov pre dvoch – dve tabletky na spanie
 • set čínskeho porcelánu – plastové príbory a pohár alebo čínske paličky
 • romantické osvetlenie domu – sada čajových sviečok
 • mocná zbraň – mucholapka
 • plynová bomba – rôzne druhy strukovín
 • safari – vstupenka do zoo
 • notebook – zápisník
 • vzrušujúca vôňa – stromček do auta
 • prehliadka zámku – visiaci zámok
 • niečo pod zub – zubná pasta
 • rodinný dom na kľúč – prívesok na kľúče v tvare domčeka

Lístky na svadobnú tombolu predávajte za symbolickú cenu alebo nechajte na samotných svadobčanoch, akou sumou vám prispejú. Ak budete predávať aj lístky nevýherné, potešte hostí aspoň nejakým vtipom alebo múdrosťou, ktoré na nich vytlačíte.

Svadobný plánovač
Majte svadobné prípravy pod kontrolou

Plánovanie svadby nie je jednoduchá vec. Aby sme vám všetko čo najviac uľahčili, pripravili sme pre vás podrobný svadobný plánovač, v ktorom vás prevedieme celými prípravami krok za krokom. S ním vás budú prípravy svadobného dňa baviť a budete mať istotu, že na nič dôležité nezabudnete.

Interaktívny bar s maškrtami

Hostia budú nadšení aj z originálneho baru s dobrotami, ktoré si môžu sami „dotvoriť“. Okrem obľúbenej čokoládovej fontány s ovocím, môžete vyskúšať napríklad syrové fondue, alebo taco bar v štýle „urob si sám“. Určite nájdete aj ďalšie originálne tipy, ako z občerstvenia spraviť formu svadobnej zábavy – záleží len na vašej chuti a obsahu svadobného menu.

Jedlo na svadbe
Neobmedzujte sa len na servírované chody, občerstvenie môže mať aj oveľa kreatívnejšiu podobu

Pravda alebo lož?

Zábava na vašej svadbe môže obsahovať aj rôzne spoločenské hry. Spíšte o sebe a svojom partnerovi niekoľko kartičiek, na ktorých bude medzi pravdivými vetami ukrytá vždy jedna nepravdivá. Potom môžete vyhlásiť súťaž o to, ktorý z hostí vás pozná najlepšie.

Karty s otázkami

Vytvorte papieriky so zábavnými otázkami ako napríklad „Ako by sme mali pomenovať naše deti?“ alebo „Aké miesto by sme mali spoločne navštíviť?“ či „Ako mať úspešné manželstvo?“ a náhodne ich rozmiestnite na hodovací stôl. Poproste hostí, aby vám k nim napísali svoje tipy – ich odpovede vás určite pobavia a inšpirujú.

Hon za fotkami

Skvelý spôsob, ako zabaviť hostí na svadbe, sa skrýva tiež za fotografovaním. Napíšte svadobčanom, nech si nezabudnú priniesť svoj fotoaparát (alebo aspoň mobilný telefón) a hneď po príchode prezraďte každému z nich tému fotografie, ktorú má počas svadobného dňa urobiť. Môže to byť napríklad snímka s názvom „najlepší tanečník“, „slzy šťastia“ či „bozk zamilovaných“. Vymyslite aj hashtag, pod ktorým môžu hostia označiť fotografie na sociálnych sieťach. Nielen, že sa počas celého programu na svadbe príjemne pobavia, ale navyše získate aj osobité spomienky.

Tip: Ak sa pre podobnú zábavu rozhodnete, uistite sa, že to nebude vadiť vášmu svadobnému fotografovi.

Fotokútik/fotobox

Fotokútik je ďalšia možnosť, ako hostí na svadbe zabaviť a zároveň zaručiť, že vďaka množstvu originálnych snímkov budú mať na váš deň D nádherné spomienky. Rekvizity do fotokútika môžete vlastnoručne vyrobiť, ale aj nakúpiť. Veľmi obľúbené sú rôzne pokrývky hlavy, okuliare, papierové napodobeniny pohárov na víno či obrích motýlikov. Populárne sú tiež tematické tabuľky s nápismi, napríklad „He is mine“, „Kiss me now“, „Happily married“ a ďalšie.

Ak sa vám zapáčila myšlienka fotografií, môžete si na svadbu zaobstarať aj tzv. fotobox. Ide o fotobúdku, ktorá dokáže nielen robiť snímky, ale obrázky aj hneď tlačiť alebo posielať na e-mail. Niektoré boxy dokonca natáčajú aj videá.

Fotokoutek na svadbe
Fotografie urobené na svadbe sa stanú osobitou spomienkou

Kniha hostí

Vďaka fotografiám z fotoboxu sa dá hneď na mieste vytvoriť aj pamätník svadobných hostí. Stačí pripraviť prázdnu knihu, do ktorej sa budú lepiť fotky, pridať farebné perá, fixky, nožnice, lepidlo a nechať hostí, aby dielo vytvorili sami. Každý z nich môže doplniť aj krátky odkaz, ktorý vám po rokoch určite vykúzli úsmev na tvári.

Zabávač

Chcete svojim hosťom pripraviť skutočne unikátny zážitok? Objednajte umelca, ktorý ich bude baviť počas svadobného programu. Skvelým tipom môže byť barman pripravujúci lahodné drinky na želanie, kúzelník, karikaturista alebo aj komik. Pri výbere umelca majte vždy na pamäti zloženie hostí a ich záujmy aj preferencie, aby ste sa vyvarovali zbytočnému faux pas.

Tanečná zábava na svadbe
Niektorí umelci môžu svoj talent predviesť na tanečnom parkete

Karaoke

Karaoke je obľúbenou zábavou nielen na svadbách, ale aj na súkromných večierkoch, narodeninových oslavách a podobne. Na karaoke vám postačí plátno alebo televízia, mikrofóny a stôl, kde bude projektor s počítačom. Potom stačí už len z reproduktorov pustiť hudbu a nechať hostí, aby spievali premietaný text.

Aktivity pre deti

Aby si váš svadobný deň užili aj tí najmenší, pripravte na svojej svadbe taktiež zábavu pre deti. Môžete najať špeciálnu opatrovateľku, ktorá bude v pripravenej detskej miestnosti premietať rozprávky, vyrábať s malými svadobčanmi tematické dekorácie alebo hrať hry. Ak vám ale príde opatrovateľka zbytočná, bude stačiť kútik s niekoľkými stolíkmi, na ktoré umiestnite omaľovánky, puzzle či hračky. A pokiaľ chcete niečo skutočne špeciálne, môžete si na jeden deň prenajať nafukovací skákací hrad.

Žádosť o ruku
Nezabudnite na deti svadobčanov a pripravte aj im príjemnú zábavu

Predtým, než z vyššie uvedených možností vyberiete tie pravé, vytvorte si zoznam hostí, aby ste vedeli, komu program na svadbu prispôsobiť. Vytvorený harmonogram následne môžete umiestniť na svoj svadobný web a už sa len tešiť na veľkú udalosť. Veríme, že si ten váš deň D užijete na maximum nielen vy, ale aj všetci svadobčania.

Newsletter

Okrem článkov ponúkame aj množstvo akcií, zliav a súťaží.

Chcete o nich vedieť ako prvý? Stačí sa prihlásiť k nášmu newsletteru.

Emailovú adresu ste nezadali správne.

Musíte súhlasiť s podmienkami.

Témy, o ktorých píšeme

 • Čítať túto tému

  Všetko o šperkoch

 • Čítať túto tému

  Zásnuby

 • Čítať túto tému

  Všetko o svadbe

 • Čítať túto tému

  Ako na darčeky