Tipy na darčeky ku Dňu otcov

Otec je človek, ktorý nás odmalička formuje. Je naším mužským vzorom, snažíme sa mu podobať a podľa neho si často vyberáme aj svojich životných partnerov. Skrátka to nie je len tak niekto. Rovnako ako matka si preto zaslúži ocenenie za svoje úsilie. A práve preto vznikol Deň otcov – sviatok na počesť všetkých oteckov a starých otcov, ktorý oslavuje otcovstvo a jeho vzťah k dieťaťu. Premýšľate, čím svojho otecka alebo dedka v tento deň potešiť?

Pohľad do histórie Medzinárodného dňa otcov

Prvá zmienka o oslave otcovskej role sa datuje k dňu 5. júla 1908 a spája sa s menom Grace Golden Clayton. Tá sa vtedy v západovirgínijskom Fairmonte rozhodla uctiť si pamiatku svojho otecka, ktorý zahynul rok predtým pri baníckom nešťastí. Pri zrode samotnej tradície však stála až Američanka Sonora Dodd, ktorá chcela oceniť lásku a starostlivosť, ktorú jej a jej súrodencom venoval jej ovdovelý otec. Sviatok sa slávil vo washingtonskom Spokane 19. júna 1910 (výročie narodenia Sonorinho otca).

Kedy je Deň otcov?

Od roku 1966 sa vo väčšine krajín na svete za podpory prezidenta USA Lyndona Johnsona stala Dňom otcov tretia júnová nedeľa. V ten deň sa oslavuje aj u nás na Slovensku. Prosím pozor, nie všade je tomu tak. Napríklad Nemecko ho slávi v máji vo sviatok Nanebovstúpenia Pána, Rakúšania zase druhú júnovú nedeľu a v Španielsku je spojovaný so sviatkom svätého Jozefa, 19. marca.

Aký zvoliť darček pre otca?

Veríme, že otcovská starostlivosť si zaslúži malú pozornosť vo forme darčeku. Keď máte sedem, potešíte otecka vlastnoručne namaľovaným obrázkom, ktorý si môže pyšne vyvesiť v kancelárii. Keď ste na strednej, tak nič nepokazíte nejakou obľúbenou delikatesou, knihou alebo drobnosťou, ktorá sa vzťahuje k otcovým koníčkom a záujmom. A v dospelosti? To už pred vami stojí nekonečné množstvo možností, pretože vám nechýba vlastný príjem a občiansky preukaz potvrdzujúci plnoletosť. Ako darček ku Dňu otcov pokojne vyberte fľašu exkluzívneho vína, whisky či koňaku, prípadne zvoľte cigary, ak má pre ne otecko slabosť.

Avšak ak si prajete darovať niečo, čo bude trvalejšej hodnoty, porozhliadnite sa vo svete pánskych doplnkov a šperkov. Veríme, že pre svojho otecka dokážete vybrať vhodný darček i v prípade, že klenotom neholduje. V našej ponuke totiž objavíte nielen elegantné, ale aj vysoko praktické doplnky, ktorí sa otcovi budú určite hodiť.

Šperky pre mužov

Nesmrteľnou klasikou, ktorá sa perfektne hodí ako darček ku Dňu otcov, sú manžetové gombíky. Ich elegantný dizajn dokáže ozvlášniť i obyčajnú košeľu. Do francúzskej manžety vsadený gobmíček osloví aj tých najväčších odporcov pánskych šperkov. Tento typ klenotu sa najviac môže v rodine dediť a prechádzať z otca na syna.

V ponuke objavíte cenovo dostupné modely zo striebra, drahšie kúsky zo zlata i vysoko luxusné modely z platiny – ty už sú pre ozajstných fajnšmekrov. Zvoliť môžete gombíčky jednoduchého vzhľadu, ktoré sú ideálne na pracovný deň, alebo vybrať pánsky šperk so zložitejším zdobením a detailmi, ktoré vyniknú pri spoločenských udalostiach. Určite sa nebojte diamantov, hodnota šperku do budúcnosti vzrastie a kamienky bývajú naozaj decentné a vkusné, predovšetkým tie bezfarebné. Vybrať si môžete ale aj diamanty modrej či čiernej farby, ktoré vyžarujú tú správnu dávku mužnosti, prípadne originálne farebné drahokamy.

 • Strieborné manžetové gombíky s diamantmi Tanzy
  Strieborné manžetové gombíky s diamantmi Tanzy
 • Manžetové gombíky v štýle Jamesa Bonda z 18K bieleho zlata Medal
  Manžetové gombíky v štýle Jamesa Bonda z 18K bieleho zlata Medal
 • Strieborný joga prívesok Sun and Moon
  Strieborný joga prívesok Sun and Moon
 • Zlaté manžetové gombíky s gravírom a diamantmi Demeter
  Zlaté manžetové gombíky s gravírom a diamantmi Demeter
 • Hodinky s automatickým švajčiarskym strojčekom Architect
  Hodinky s automatickým švajčiarskym strojčekom Architect

Ďalšou možnosťou, ktorou ozvláštnite ockov elegantný oblek je kravatová spona. Veríme, že takmer každý muž má vo svojom šatníku aspoň jednu neposednú kravatu – nezáleží pritom, ako často ju nosí. Určite preto ocení doplnok, ktorý neskrotenú kravatu udrží na mieste, a navyše vyžaruje vkus. Kravatová spona je cenovo veľmi dostupná a rovnako ako manžetové gombíky ju môžeme doplniť o žiarivý diamant. Navyše ide o šperk ako stvorený k tomu, aby bol obzvláštnený gravírovaním. Čo takto venovať otcovi ku Dňu otcov jedinečný darček s vyrytým venovaním, ktorý mu vždy pripomenie, čo pre vás znamená?

Skvelým personalizovaným šperkom môže byť takisto i neobyčajný pánsky prsteň, ktorý poteší nielen tradične založených mužov. Masívny prsteň s vyrytými iniciálami či pečatným gravírovaním je ozajstným osobným darom a určite sa stane obdivovaným rodinným pokladom.

 • Strieborná kravatová spona s gravírom vlastnej voľby Midas
  Strieborná kravatová spona s gravírom vlastnej voľby Midas
 • Pánsky strieborný prsteň s gravírom vlastnej voľby Ussi
  Pánsky strieborný prsteň s gravírom vlastnej voľby Ussi
 • Pánsky prsteň s ručným gravírom vlastnej voľby Ulony
  Pánsky prsteň s ručným gravírom vlastnej voľby Ulony
 • Strieborná kravatová spona s čiernym diamantom a gravírom vlastnej voľby Midas
  Strieborná kravatová spona s čiernym diamantom a gravírom vlastnej voľby Midas
 • Matný vlnitý pánský prsteň z ružového zlata Renny
  Matný vlnitý pánský prsteň z ružového zlata Renny

Diamantová investícia do budúcnosti

Ak chcete darovať ku Dňu otcov niečo naozaj špeciálne, máme pre vás tip, s ktorým otcovi doslova vyrazíte dych. Určite ste si tiež všimli trend v podobe investičných diamantov. Do tohto materiálneho daru sa oplatí investovať, pretože si môžete byť istí, že ste peniaze vložili do bezpečnej komodity, a že sa vám možno i viacnásobne vrátia. Krásne vybrúsený guľatý, oválny, štvorcový, obdĺžnikový alebo kvapkový kamienok sa nestratí a otec bude vždy mať niečo na horšie časy. Určite ale vyberajte diamanty s certifikátom, pri ktorých si môžete byť istí ich kvalitou.

I keď sa na Slovensku Deň otcov dosiaľ naplno nepresadil a slávi sa skôr výnimočne, buďte inovátorom a vneste tento sviatok do svojej rodiny. Iste budete prekvapený, akú radosť či dojatie vyvoláte v otcovi či starom otcovi už len tým, že sa za ním zastavíte a dáte mu najavo, že ho máte radi. Áno, sviatok matiek je stálicou nášho sveta, ale nebolo by fér doň zaradiť i Deň otcov? Veď ku správnej výchove a pohľadu na svet potrebujeme vplyv oboch rodičov – každý z nich nám odovzdáva niečo iné, ale spolu dokážu zázraky.

Newsletter

Okrem článkov ponúkame aj množstvo akcií, zliav a súťaží.

Chcete o nich vedieť ako prvý? Stačí sa prihlásiť k nášmu newsletteru.

Emailovú adresu ste nezadali správne.

Musíte súhlasiť s podmienkami.

Témy, o ktorých píšeme

 • Čítať túto tému

  Všetko o šperkoch

 • Čítať túto tému

  Zásnuby

 • Čítať túto tému

  Všetko o svadbe

 • Čítať túto tému

  Ako na darčeky