Ako sa zorientovať v ponuke pánskych šperkov

Svet pánskych šperkov predstavuje pre mnoho mužov (a možno aj žien) neprebádané vody. Rozhodne sa mu ale netreba vyhýbať. Naopak. Veríme, že správne zvolený kúsok svojho nositeľa perfektne doplní. Poďte sa presvedčiť o tom, že je o čo stáť. Ukážeme vám, že pánske šperky nekončia len pri manžetových gombíkoch. Spolu sa pozrieme na to, z čoho všetkého si môžete vyberať, aký materiál zvoliť alebo ako jednotlivé cennosti kombinovať. A hlavne si posvietime na užitočnú hodnotu týchto doplnkov.

Aká je ponuka pánskych šperkov?

Možno máte pocit, že slovné spojenie „pánske šperky“ nepôsobí zrovna dvakrát mužne. Zrejme preto, že pod pojmom „šperky“ si mnoho z nás predstaví prstene, náramky a náhrdelníky osadené blyštivými drahokamami. O čo menej lesku, o to viac praktickosti. Tak by sa dali charakterizovať cennosti pre muža. Poďme sa pozrieť, z čoho si môžete vyberať.

Manžetové gombíky

Či už ste športový nadšenec, milovník kaviarenských zariadení alebo sú džíny a tričko ako vaša druhá koža, vo vašom šatníku by rozhodne nemal chýbať aspoň jeden dobre padnúci oblek. V živote totiž prichádzajú chvíle, ktoré si žiadajú tento slávnostnejší odev. Aby ste si neutŕžili hanbu, uistite sa, že ten váš má okrem vhodnej dĺžky nohavíc tiež správnu dĺžku rukávov saka. Z nich by mala vyčnievať celá manžeta rukávov košele. A práve tu sa môžete doslova blysnúť. Toto čestné miesto totiž patrí manžetovým gombíkom, pomyselnej čerešničke na torte. Že máte tento doplnok spojený len s biznismenmi alebo nóbl udalosťami? To sú už časy dávno minulé. Dnes si môžete vybrať zo širokej škály gombíkov, ktoré sa hodia na akúkoľvek príležitosť.

 • Manžetové gombíky zo zlata s čiernymi diamantmi Adiel
  Manžetové gombíky zo zlata s čiernymi diamantmi Adiel
 • Zlaté štvorcové manžetové gombíky s čiernymi diamantmi Abrami
  Zlaté štvorcové manžetové gombíky s čiernymi diamantmi Abrami
 • Manžetové gombíky zo zlata s gravírom a zafírmi Galaxy
  Manžetové gombíky zo zlata s gravírom a zafírmi Galaxy
 • Oválne manžetové gombíky zo zlata s diamantmi Adiel
  Oválne manžetové gombíky zo zlata s diamantmi Adiel
 • Zlaté manžetové gombíky s čiernymi diamantmi Baine
  Zlaté manžetové gombíky s čiernymi diamantmi Baine

Kravatová spona

Zatiaľ čo ženy na mužoch v obleku so správne zvolenou kravatou môžu oči nechať, páni tento drobný kúsok odevu často preklínajú. Nielenže počas horúcich dní alebo v náročných situáciách pripomína sťahujúci sa slučku. Tiež je potrebné ju neustále strážiť, aby sa nevymáčala v slávnostnej sviečkovej omáčke. A práve kravatová spona uprace neposlušnú viazanku. Vyberte si takú, ktorej dĺžka bude asi tri štvrtiny šírky kravaty a umiestnite ju medzi tretí a štvrtý gombík košele. Takto naplníte všetky požiadavky etikety a zaistíte jej plnú funkčnosť.

A keď už siahnete po kravatovej spone, čo jej tiež dopriať sestru v podobe spony na peniaze? Váš imidž džentlmena bude potom dokonalý. Vezmite v úvahu aj praktickosť tohto kúsku. Už žiadne pomiešané bankovky s účtami a dokladmi!

 • Strieborná kravatová spona s gravírom vlastnej voľby Midas
  Strieborná kravatová spona s gravírom vlastnej voľby Midas
 • Strieborná kravatová spona s diamantom a gravírom vlastnej voľby Midas
  Strieborná kravatová spona s diamantom a gravírom vlastnej voľby Midas
 • Strieborná kravatová spona s čiernym diamantom a gravírom vlastnej voľby Midas
  Strieborná kravatová spona s čiernym diamantom a gravírom vlastnej voľby Midas
 • Strieborná kravatová spona s modrým diamantom a gravírom vlastnej volby Midas
  Strieborná kravatová spona s modrým diamantom a gravírom vlastnej volby Midas

Pánske prstene

Symbolika prsteňov vyjadruje oddanosť a súnaležitosť. Zatiaľ čo manželská obrúčka spája muža so ženou, ostatné pánske prstene môžu napovedať o prepojení jeho nositeľa so športovým klubom alebo renomovanou spoločnosťou. Pocit mužnej elegancie posilnia pečatné prstene alebo krúžky s vygravírovanými iniciálami.

 • Prsteň s diamantom a gravírom písmena Gale
  Prsteň s diamantom a gravírom písmena Gale
 • Pánsky prsteň s laserovým gravírom vlastnej voľby Okata
  Pánsky prsteň s laserovým gravírom vlastnej voľby Okata
 • Pánsky strieborný prsteň s gravírom vlastnej voľby Ussi
  Pánsky strieborný prsteň s gravírom vlastnej voľby Ussi
 • Pánsky prsteň s ručným gravírom vlastnej voľby Ulony
  Pánsky prsteň s ručným gravírom vlastnej voľby Ulony
 • Zlatý pečatný prsteň s gravírom Lauryn
  Zlatý pečatný prsteň s gravírom Lauryn

K jadru veci alebo ako vybrať správny materiál

Poďme sa pozrieť, z ktorých kovov môžete pánske klenoty vyberať.

Striebro

Ste začiatočníkom a len koketujete s myšlienkou ozdobiť sa cennosťami? Alebo nemáte toľko príležitostí tieto doplnky vynosť, ale radi by ste si zadovážili kvalitný kúsok? Siahnite po strieborných doplnkoch, ktoré sú lacnejšie, ale na kráse im to nijako neuberá. Manžetové gombíky zo striebra patria k základom pánskej garderóby a úspech s nimi zožnete v akomkoľvek veku.

Zlato

Zlato je vhodné pre tých, ktorí myslia na budúcnosť a vedia, že toto je investícia, ktorá sa rozhodne oplatí. Zlaté manžetové gombíky sa nebojte vyberať doplnené o diamanty či drahokamy. S takýmito modelmi vyniknete predovšetkým na slávnostnejších udalostiach. V prípade tohto kovu sa navyše môžete pekne farebne vyblázniť. Chcete zažiariť ako hviezda na nočnom nebi? Žltý odtieň sa o to postará. Alebo ste naopak osobnosť, ktorá sa nenechá oklamať povrchnou krásou? Ak pátrate skôr po vnútornej dokonalosti, vašim najlepším kamarátom bude zlato biele. Na odvážnejších jedincov čakajú kúsky z hrejivého ružového zlata.

Platina

A nakoniec niečo pre fajnšmekrov. Platina. Mimoriadne odolný kov, ktorý sa vyznačuje bohatým leskom. Manžetové gombíky z platiny a ďalšie šperky z nej vyrobené by vám mali robiť spoločnosť každý deň, pretože takýto unikát si rozhodne nezaslúži byť schovávaný doma v šuflíku. Ak trpíte navyše alergiou na niektoré kovy, je pre vás tento ušľachtilý materiál skvelou voľbou. Je totiž hypoalergénny.

Kravatová spona
Striebro predstavuje dostupnú a decentnú voľbu
Pansky prsten
Kvalitné materiály vydržia pri správnej starostlivosti dlhé roky

Prečo si zadovážiť pánsky šperk?

Elegantný klenot naozaj neznamená len dámsku záležitosť. Ak je pre vás dôležité vyniknúť, potom vám bude nápomocný práve šperk. Vyjadrite ním svoj štýl v inak uniformovanej spleti čiernych, modrých a sivých oblekov a vystúpte z radu. Dajte kovovým doplnkom najavo svoju osobnosť a osaďte ho drahokamom, ktorý odpovedá vášmu charakteru. Nenecháte sa zviazať konformitou? Skombinujte k sebe rôzne materiály. Ste pyšný na svoje dosiahnuté výsledky? Ozdobte sa šperkom s vygravírovaným monogramom, po vzore šľachticov. Prepadli ste nejakému netradičnému koníčku? Nechajte si na zákazku vyrobiť doplnok s týmto motívom. Práve takáto drobnosť môže prelomiť komunikačné bariéry v spoločnosti.

Šperky sú tiež ideálnym darčekom. Či už ide o narodeniny, maturitu, promócie, výročie či pracovný úspech, váš partner, manžel, syn, otecko, brat alebo kamarát bude určite prekvapený. Investujte do kvalitných kúskov, aby spomienka na tento deň ani po rokoch nevybledla.

Manžetové gombíky
Manžetové gombíky na mieru môžu odrážať váš štýl či osobnosť
Manžetové gombíky
Personalizovaný pánsky šperk predstavuje perfektný dar

Ako šperky pre muža nosiť?

Rovnako ako nosenie obleku aj nosenie pánskych šperkov má svoje pravidlá. To hlavné znie: voľte šperky primerane k udalosti. Tie decentnejšie sa nemusíte báť vziať so sebou na seriózne akcie, ako sú prijímací pohovor, pracovné stretnutie alebo niektorá zo školských skúšok. Naopak príležitosti, na ktorých sa chcete blysnúť, teda plesy alebo svadby, znesú výraznejšie doplnky. Ak vlastníte nejaké vtipné kúsky, napríklad manžetové gombíky s podobizňami komiksových hrdinov, uistite sa, že je tomu charakter akcie naklonený.

Ak by ste radi vyvetrali všetky skvosty, ktoré vlastníte, nezabudnite ich vzájomne zladiť. Okrem toho, že by k sebe mali farebne pasovať ako manžetové gombíky, kravatová spona a prsteň, ladiť by mali aj hodinky a rámy okuliarov. Ak si ale trúfate a dokážete odhadnúť, kde sú hranice gýču, smelo sa pustite do odvážnejšieho kombinovania.

Aby vám vaše cennosti boli na úžitok dlhé roky, doprajte im predovšetkým správne zaobchádzanie a starostlivosť. Každému zo svojich kovových doplnkov vytvorte špeciálne miesto, kam si pôjdu po každej udalosti odpočinúť. Najlepšie im bude vo vypolstrovaných škatulkách či šperkovniciach, ktoré ich ochránia pred znečistením a poškodením. Ak ste nositeľom prsteňov, chráňte ich tiež pred domácimi prácami alebo športovaním. Tieto činnosti totiž môžu vašim drahocenným kúskom spôsobiť hlboké rany na duši.

Dúfame, že pre vás bol náš prehľad pánskych šperkov užitočný. Či už vyberáte doplnok pre seba či blízkeho muža, veríme, že vyberiete správne. A určite sa nebojte smelo vyhlásiť, že sa s ním cítite mužnejšie!

Newsletter

Okrem článkov ponúkame aj množstvo akcií, zliav a súťaží.

Chcete o nich vedieť ako prvý? Stačí sa prihlásiť k nášmu newsletteru.

Emailovú adresu ste nezadali správne.

Musíte súhlasiť s podmienkami.

Témy, o ktorých píšeme

 • Čítať túto tému

  Všetko o šperkoch

 • Čítať túto tému

  Zásnuby

 • Čítať túto tému

  Všetko o svadbe

 • Čítať túto tému

  Ako na darčeky