Znamenie Býk (21. 4. – 20. 5.)

21. 4. – 20. 5.

Štedré a verné Býky si idú za svojim a spoľahlivo stoja po boku svojej rodiny aj svojich priateľov. Smaragd a zafír podporujú a vylepšujú neochvejné zemské znamenie.

Základné informácie

 • Dátum21. 4. – 20. 5.
 • Živel Zem
 • Planéta Venuša
 • Farba Zemité tóny, zelená
 • Drahokamysmaragd, zafír

Silné stránky

Býk je ako zemské znamenie pevne zakorenený. Dokáže veľmi verne milovať a na svojich priateľoch nešetrí láskavosťou. Skromnosťou a dobrosrdečnosťou neustále prekvapuje. Býk rozumie kráse a má vycibrené estetické cítenie, preto zbožňuje všetko nádherné. Túži po spokojnom živote plnom radosti, pohodlia, dobrého jedla, vína a rodinného šťastia. Pretože vyniká spoľahlivosťou a oddanosťou, patrí k schopným a obľúbeným zamestnancom, ktorí úlohy vykonávajú k spokojnosti všetkých zainteresovaných. Býk doťahuje všetky svoje projekty do konca – nikdy sa nezastaví uprostred cesty a nevzdá to. Pokiaľ je presvedčený o svojej pravde, dokáže byť nesmierne presvedčivý a čakať celú večnosť, aby sa presadil.

Šperky pre znamenie Býka

Objaviť

Šperky pre znamenie Býka

Slabé stránky

Hoci je Býk stály a vytrvalý, je známy aj ako veľmi tvrdohlavá a neprispôsobivá osobnosť. Nedokáže vidieť za nastavené paradigmy a nevie prekonať svoju húževnatosť a odhodlanosť – raz vytvorený názor a stanovisko nie je ochotný meniť a pevne sa drží pôvodnej myšlienky. Svojím sebectvom okolo seba príležitostne buduje nezdravú a negatívnu atmosféru. Jeho zarytosť spôsobí jeho pád. Túžba po spokojnom živote niekedy ústí až k chamtivosti, či materiálnym veciam. Majetnícky sa správa aj v partnerských vzťahoch, ktoré jeho potreba vlastniť poškodzuje. Býkova stálosť a pevnosť v jeho presvedčení vedie až k hádavosti. Keď niekto naruší jeho rutinu, jeho hnev a argumentácia nepoznajú hranice.

 • Zlatý prívesok so znamením a zafírom Býk
  Zlatý prívesok so znamením a zafírom Býk
 • Náušnica so znamením zverokruhu Taurus
  Náušnica so znamením zverokruhu Taurus
 • Náušnice Toi et Moi s lab-grown diamantom a zafírom Keris
  Náušnice Toi et Moi s lab-grown diamantom a zafírom Keris
 • Strieborný minimalistický náhrdelník so zeleným zafírom Vieny
  Strieborný minimalistický náhrdelník so zeleným zafírom Vieny
 • Smaragdové náušnice s lab-grown diamantmi Kally
  Smaragdové náušnice s lab-grown diamantmi Kally
 • Kruhové náušnice so smaragdmi Carolin
  Kruhové náušnice so smaragdmi Carolin
 • Zásnubný prsteň Toi et Moi so zafírom a moissanitom Taylor
  Zásnubný prsteň Toi et Moi so zafírom a moissanitom Taylor

Hlavné drahokamy

Smaragd

Sýto zelený smaragd odkrýva Býkovi tajomstvo života a vedie ho k spokojnému naplneniu a prežívaniu krásnych chvíľ. Necháva do jeho duše prúdiť sily rastu a obnovy na všetkých rovinách bytia, pomáha mu nájsť pre seba v živote úlohy a plniť ich v súlade s týmito silami. Prehlbuje lásku jeho srdca a priaznivo pôsobí na pošramotené emócie. Býkovi prináša skutočné priateľstvo, dobré vzťahy a lásku, ktorá v sebe všetko obsiahne a jej sila mimovoľne prispieva k prospechu a rastu všetkého živého.

Vzácna odroda berylu symbolizuje nesmrteľnosť a vieru, ktoré Býkovi rozširujú obmedzený rozhľad. Smaragd taktiež uvoľňuje pocity radosti, po ktorých zemské znamenie túži a podporuje komunikáciu, ktorá uľahčuje pracovať s konfliktmi a jeho tvrdohlavosťou. Z podobných dôvodov si Býk cení aj schopnosť drahokamu roznietiť v sebe empatiu.

Zaujímavosti o smaragde
Cena

Smaragd je veľmi vzácny drahokam. Pokiaľ sa jedná o kameň vysokej kvality, môže byť jeho cena vyššia než pri diamantoch rovnakej karátovej váhy.

Emeraldový brus

Smaragd si zaslúžil originálny výbrus, ktorý zdôraznil jeho krásu. Špeciálny brus je v tvare obdĺžnika so zrezanými rohmi.

Trojitá inklúzia

Kolumbijské smaragdy obsahujú charakteristické inklúzie v podobe soľných kameňov, vody a vzduchových bublín.

Zafír

Zafír ako symbol múdrosti podporuje Býkovu ochotu prikloniť sa k nezničiteľnému, večnému bytiu, čo mu samo o sebe prináša trvalé šťastie. Modrastý, či ružový kameň rozvíja jednu z Býkových vlastností – trpezlivosť. Pomáha mu v hľadaní duševnej vyrovnanosti a kľudu a umožňuje mu utriediť si myšlienky. Potlačuje negatívne myslenie a zvyšuje koncentráciu, takže už aj tak spoľahlivý Býk dosahuje ešte lepších výsledkov v plnení svojich pracovných povinností.

Okrem radosti a nádeje v lepšie zajtrajšky v sebe zafír nesie aj nákolnosť k viere a zakotvenie v živote. Drahokam priťahuje bohatstvo a vedie k prosperite a úspechom. Modrá variácia prispieva k hľadaniu duchovnej pravdy, zatiaľ čo ružový kameň učí ovládať vlastné city a odstrániť zablokované emócie.

Zaujímavosti o zafíre
Kameň pre princeznú

Zásnubný prsteň ozdobený zafírom najprv daroval princ Charles Diane. Tým istým prsteňom potom požiadal o ruku svoju priateľku Kate i princ William. Vďaka tomuto jedinečnému šperku sa prudko zvýšila obľuba zásnubných prsteňov s farebnými drahokamami.

Vysoká odolnosť

Vďaka vysokej odolnosti našiel syntetický zafír uplatnenie napríklad vo výrobe súčiastok pre kozmické lode a prístroje.

Kameň múdrosti

Zafír je symbolom múdrosti. Zafírové šperky sú preto obľúbeným darčekom k maturite alebo k promócii.

Ďalšie drahokamy

Vzácny diamant Býkovi pomáha vytvoriť pocit pevnej spätosti so zemou a s jeho koreňmi a podporuje zemské znamenie pri hľadaní harmónie a v zladení duchovnej a fyzickej stránky. Hnedožltý citrín sprostredkováva pohodu, teplo a istotu. Rovnako mu napomáha spracovať dosiahnuté skúsenosti, prijať nové dojmy a otvorene a slobodne vyjadriť jeho pocity. Pôvabne zelenkastý olivín rozvíja schopnosť odpúšťať a tlmí žiarlivosť. Morganit v tónoch ružovej zlepšuje pocit spolupatričnosti a smeruje Býka k vzájomnému pochopeniu. Achát venuje Býkovi sebadôveru a povzbudzuje kladné stránky jeho zemitej a rozvážnej povahy, dodáva mu teda silu pracovať na veciach, ktoré vyžadujú výdrž a trpezlivosť. Červenkastý korál podnecuje rozvoj Býkovej osobnosti, lebo posilňuje jeho potrebu mať pevnú pôdu pod nohami a byť vo svete jasne ukotvený. Nádherne modrý lapis lazuli odstraňuje problémy s komunikáciou a učí načúvať druhým, čo sa u zarytého Býka nestratí. Oslnivý karneol v červených odtieňoch tíši hnev a žiarlivosť, zatiaľ čo priehľadný krištáľ pozdvihuje psychiku a pomáha k sebazdokonaleniu. K zlepšeniu komunikácie a k duchovnému rastu u Býka prispieva aj nosenie šperkov s tmavomodrým azuritom.

 • Strieborný diamantový prsteň s tepaným povrchom Benigna
  Strieborný diamantový prsteň s tepaným povrchom Benigna
 • Strieborný prívesok s citrínom a zirkónmi v tvare hviezdy Korey
  Strieborný prívesok s citrínom a zirkónmi v tvare hviezdy Korey
 • Zlaté náušnice s cabochon avanturínmi Greta
  Zlaté náušnice s cabochon avanturínmi Greta
 • Elegantný prívesok s machovým achátom Mindy
  Elegantný prívesok s machovým achátom Mindy
 • Minimalistické náušnice s korálmi Belva
  Minimalistické náušnice s korálmi Belva
 • Cluster prsteň s morganitom, zafírom, olivínom a diamantmi Esme
  Cluster prsteň s morganitom, zafírom, olivínom a diamantmi Esme

Newsletter

Okrem článkov ponúkame aj množstvo akcií, zliav a súťaží.

Chcete o nich vedieť ako prvý? Stačí sa prihlásiť k nášmu newsletteru.

Emailovú adresu ste nezadali správne.

Musíte súhlasiť s podmienkami.

Témy, o ktorých píšeme

 • Čítať túto tému

  Všetko o šperkoch

 • Čítať túto tému

  Zásnuby

 • Čítať túto tému

  Všetko o svadbe

 • Čítať túto tému

  Ako na darčeky