Darček ku pracovnému úspechu

Pre niektorých ľudí je práca stredobodom ich života, zatiaľ čo pre iných ide iba o (ne)príjemnú povinnosť. Niekoho práca baví, iní milujú svojich kolegov, mnohí zas neznášajú zlého šéfa... Nech už však o práci uvažujeme akokoľvek, úspech v tejto sfére nás poteší vždy. Často totiž znamená zlepšenie finančnej situácie či pracovných podmienok. Rozhodne tak nie je od veci túto udalosť osláviť a úspešnú osobu prekvapiť darčekom, ktorý jej bude tento šťastný krok pripomínať.

Aký darček zvoliť k pracovnému úspechu?

V prípade, že sa pracovný zdar niekoho blízkeho vyrieši iba gratuláciou, nie je na tom nič zlé. Pokiaľ však túžite zanechať ten správny dojem alebo chcete, aby dotyčná osoba na svoj úspech len tak nezabudla, vhodný darček je určite na mieste. Trápite sa však neľahkou otázkou, čo venovať?

Kvietok

Klasika, ktorá žiadnu ženu neomrzí. Ak viete, aké kvety má obdarovaná osoba rada, nebojte sa po nich siahnuť. Ak si však nie ste istí a v rastlinách sa nevyznáte, v dobrom kvetinárstve vám určite radi poradia. Nezabúdajte tiež, že darovaná kvetina môže byť v prípade pracovného úspechu aj trvalkou v kvetináči. Verte alebo nie, ale niektoré ženy takáto rastlina poteší dokonca oveľa viac. Nie iba že, omnoho dlhšie vydrží, ale obdarovaná si ju v mnohých prípadoch môže odniesť aj do svojho nového zamestnania.

Fľaša dobrého alkoholu

Napriek tomu, že s kvietkom zabodujete hlavne pri ženách, prinášame jeden tip hodiaci sa skôr pre pánov. Určite nešliapnete vedľa s nejakou tou fľaštičkou dobrého alkoholu. V tomto smere dosť záleží na chuti a vkuse obdarovanej osoby, veríme ale, že ju dobre poznáte. Chybu však obvykle neurobíte s fľaškou kvalitného vína.

Niečo dobré pod zub

Keď už sme pri tých chutiach, zamyslite sa nad tým, čo má obdarovaná osoba rada. Nie je napríklad milovníkom kávy? Pokiaľ áno, skvele sa hodí trebárs balenie dobrej mletej kávy. Alebo dáva prednosť iným horúcim nápojom? Škatuľkou sypaného čaju potom určite nič nepokazíte. Potešiť môžete, napríklad aj darčekovým balením degustačných syrov, alebo výbornou čokoládou.

Symbolický darček

Pokiaľ by ste radi darovali nejakú tú maličkosť, ktorú ale osoba naozaj využije, zbystrite pozornosť. Stačí sa zamyslieť nad tým, o aké zamestnanie ide. Hodiť sa môže trebárs značkové pero, pekný stojan na písacie potreby alebo univerzálny flash disk. Nech už mieri človek vo svojej práci kamkoľvek, určite ho poteší aj hrnček na kávu alebo čaj. Nezabúdajte, že niektoré darčeky môžete aj sami vylepšiť a dodať im tak úplne iný nádych – na hrnček napríklad napíšte nejaký osobný odkaz, zatiaľ čo stojan na perá a ceruzky jednoducho doplňte peknou stužkou.

Šperk

Ak sa chcete svojím darčekom naozaj zapísať do pamäti, tou pravou voľbou je dobre vybraný šperk. Skvele doplní takmer každý pracovný outfit a obdarovaná si bude istá tým, že si ju naozaj vážite. Váš darček môže navyše predstavovať aj pracovný talizman, ktorý jej pomôže v ťažkých časoch a povzbudí ju pri prekonávaní neúspechov. My v Eppi sme presvedčení, že šperky sa hodia vždy a všade, pokiaľ ich zvolíte správne. A s výberom k tejto príležitosti vám tiež ochotne pomôžeme. Pri výbere šperku k pracovnému úspechu by ste mali myslieť predovšetkým na to, aby mohla obdarovaná osoba nosiť šperk so sebou aj do práce – jedine tak skutočne dosiahneme to, že si bude môcť svoj úspech pripomínať každý deň. Rovnako ako na pracovný pohovor, tiež do zamestnania preto odporúčame zvoliť skôr šperky jemnejšie a praktické. Skvelou voľbou sú v tomto prípade kúsky z kategórie minimalistických šperkov.

Šperky pre ňu

Nech už je ženou sláviacou pracovný úspech vaša manželka, dcéra alebo trebárs priateľka, každú z nich určite potešia krásne náušnice, prívesok alebo náramok. Prsteň ako darček odporúčame iba v prípade, že máte s obdarovanou skutočne blízky vzťah – v prípade, že ste partnermi, si na prstene dávajte pozor, aby sa krásny darček razom nepremenil v nepríjemnú situáciu, v ktorej nadobudne dojem, že ste ju chceli požiadať o ruku.

Náušnice

Ak sa rozhodnete pre náušnice, k menším pracovným úspechom, ako napríklad povýšenie, odporúčame vyberať z ponuky strieborných kúskov. Zvoliť môžete napríklad decentné náušnice s drahokamami, ktoré vyberiete v obľúbenej farbe obdarovanej. Pokiaľ si farbou nie ste istí, vedľa určite nešliapnete s náušnicami zdobenými perlami, ktoré sa budú žene hodiť absolútne ku všetkému.

 • Strieborné náušnice so stromom života Slara
  Strieborné náušnice so stromom života Slara
 • Strieborné náušnice kávové zrná s enamelom Beans
  Strieborné náušnice kávové zrná s enamelom Beans
 • Nadčasové strieborné náušnice s perlami Dymphna
  Nadčasové strieborné náušnice s perlami Dymphna
 • Topásové strieborné náušnice Munka
  Topásové strieborné náušnice Munka
 • Strieborné náušnice s modrými topásmi Mayah
  Strieborné náušnice s modrými topásmi Mayah

Ak ide o naozaj významný pracovný úspech, či je vám obdarovaná osoba veľmi blízka, nebojte sa siahnuť hlbšie do vrecka a vybrať nejaké náušnice zo zlata. Tu na vás čaká menšia dilema – zvolíte zlato žlté, biele, alebo ružové? Rozhodne odporúčame zohľadniť štýl obdarovanej ženy. Pokiaľ tápete, inšpirovať sa môžete v článku o tom, ako vybrať ideálny šperk pre každú ženu.

 • Zlaté trojuholníkové náušnice AirTriangle
  Zlaté trojuholníkové náušnice AirTriangle
 • Zlaté náušnice s modrými zafírmi Rebia
  Zlaté náušnice s modrými zafírmi Rebia
 • Minimalistické náušnice zo zlata Barr
  Minimalistické náušnice zo zlata Barr
 • Zlaté kruhové náušnice s diamantmi Sille
  Zlaté kruhové náušnice s diamantmi Sille
 • Cluster náušnice so salt and pepper diamantmi Neale
  Cluster náušnice so salt and pepper diamantmi Neale

Prívesok

Chcete, aby mala obdarovaná osoba šperk čo najbližšie pri srdci? Potom neváhajte siahnuť po peknom náhrdelníku s príveskom. Pretože šťastie je často znázornené v podobe symbolu slona, romantické duše určite poteší strieborný prívesok v tvare rozkošného sloníka. Taktiež sa hodí napríklad náhrdelník zo striebra, obohatený jemnými topásy.

 • Strieborný prívesok v tvare slona s jantárom Ele
  Strieborný prívesok v tvare slona s jantárom Ele
 • Strieborný náhrdelník s rubínom Dalina
  Strieborný náhrdelník s rubínom Dalina
 • Zlatý perlový náhrdelník s diamantmi Ariala
  Zlatý perlový náhrdelník s diamantmi Ariala
 • Zlatý smaragdový náhrdelník s diamantom Relle
  Zlatý smaragdový náhrdelník s diamantom Relle
 • Elegantný náhrdelník s lab-grown diamantmi Arnaude
  Elegantný náhrdelník s lab-grown diamantmi Arnaude

Ak ste ochotní do šperku investovať viac, porozhliadnuť sa môžete aj v zlatej ponuke. Ohromný dojem určite urobíte s jednoduchým zlatým príveskom, ktorý doplníte vlastným gravírovaním – jednoduché, ale absolútne originálne! Do zamestnania sa tiež skvele hodia jednoduché diamantové prívesky, ktoré rozžiaria každý krk. Ak viete, že obdarovaná je alergická, vhodnou voľnou sú šperky z neprekonateľnej platiny. Alebo trebárs nejaký prívesok s dychvyrážajúcim diamantom?

 • Zlatý náhrdelník s gravírom vašej voľby Darela
  Zlatý náhrdelník s gravírom vašej voľby Darela
 • Platinový náhrdelník s diamantom Cheryth
  Platinový náhrdelník s diamantom Cheryth
 • Zlatý náhrdelník s granátom Idella
  Zlatý náhrdelník s granátom Idella
 • Zlatý choker s modrými nebrúsenými diamantmi Samante
  Zlatý choker s modrými nebrúsenými diamantmi Samante
 • Náhrdelník s baguette diamantmi Helena
  Náhrdelník s baguette diamantmi Helena

Náramok

Posledným odporučeným šperkom z našej strany bude náramok. Tu však naozaj treba dodržať podmienku jednoduchosti – výraznejší a zložitejšie zdobený šperk by obdarovanej mohol prekážať v každodennom pracovnom zhone. K menším pracovným úspechom sa hodí striebro. Parádu určite urobí náramok s drobnými drahokamami alebo jednoduchý kúsok obohatený symbolom srdca.

 • Strieborný fashion náramok so srdiečkom Shirl
  Strieborný fashion náramok so srdiečkom Shirl
 • Strieborný náramok s tromi jantármi Hafza
  Strieborný náramok s tromi jantármi Hafza
 • Strieborný náramok s ametystom Ananya
  Strieborný náramok s ametystom Ananya
 • Náramok s farebnými perlami Amyas
  Náramok s farebnými perlami Amyas
 • Strieborný náramok s drahokamami podľa vášho výberu Jedd
  Strieborný náramok s drahokamami podľa vášho výberu Jedd

Ak máte na šperk vyššie nároky, odporúčame zlatý náramok s jedným drahokamom, s ktorým sa určite trafíte pri každej minimalistke. Tie náročnejšie potom ocenia náramok s trblietavým diamantom alebo kúsok s perlami.

 • Zlatý náramok s okrúhlym akvamarínom Axius
  Zlatý náramok s okrúhlym akvamarínom Axius
 • Smaragdový náramok s diamantom Wugo
  Smaragdový náramok s diamantom Wugo
 • Nežný náramok s bielymi perlami Leila
  Nežný náramok s bielymi perlami Leila
 • Zlatý minimalistický náramok s diamantom Lepio
  Zlatý minimalistický náramok s diamantom Lepio
 • Romantický náramok sa smaragdovou kvetinou Caitria
  Romantický náramok sa smaragdovou kvetinou Caitria

Šperky pre neho

Mužom sa väčšinou darčeky tak ľahko nevyberajú. Keďže však klenoty nie sú záležitosťami výhradne žien, prinášame vám pár tipov aj na panske šperky.

Manžetové gombíky

Vzhľadom na tom, že muži väčšinou nemajú k šperkom až tak blízko, môžete im darovať napríklad zaujímavé a luxusné manžetové gombíky. Záleží len na tom, akú máte predstavu a koľko chcete do daru investovať. Menší pracovný úspech iste uspokoja strieborné gombíky, ktoré perfektne ladia s každým oblekom. Na náročnejšie osoby čakajú manžetové gombíky zo zlata, s ktorými majiteľ zažiari na akomkoľvek pracovnom rokovaní. A pokiaľ by ste chceli úplnú čerešničku na torte, tá pravá elegancia sa skrýva v platine, s ňou rozhodne vyrazíte dych. Manžetové gombíky môžete vyberať z niekoľkých tvarov a prípadne ich doplniť aj gravírovanými iniciálami.

 • Strieborné manžetové gombíky s modrými diamantmi Aidan
  Strieborné manžetové gombíky s modrými diamantmi Aidan
 • Manžetové gombíky zo zlata s čiernymi diamantmi Paul
  Manžetové gombíky zo zlata s čiernymi diamantmi Paul
 • Platinové manžetové gombíky s iniciálmi Syed
  Platinové manžetové gombíky s iniciálmi Syed
 • Zlaté manžetové gombíky s gravírom a rubínmi Lyka
  Zlaté manžetové gombíky s gravírom a rubínmi Lyka
 • Zlaté manžetové gombíky s gravírom Tile
  Zlaté manžetové gombíky s gravírom Tile

Investičné diamanty

Ďalšou skvelou možnosťou, v prípade naozajstných pracovných úspechov, sú investičné diamanty. Diamantom, ktorý postupne zvyšuje svoju hodnotu, potešíte každého podnikavého muža. Taký dar má navyše výnimočnú symboliku, ktorá zo sebou nesie dojem bohatstva a luxusu, čo mu iste v živote prajete. Týmto darom mu navyše dávate najavo, že vďaka svojim pracovným úspechom sa k pomyselnému bohatstvu dostal zas o krok bližšie.

Nezabúdajte na to, že akékoľvek povýšenie alebo zisk zamestnania osoba určite vníma ako veľký triumf – aj malý pracovný úspech sa preto patrí osláviť. Ako sme sa už zmienili v úvode, darček pri tejto príležitosti nie je vždy samozrejmosťou, je iba na vás, ako sa k situácii postavíte. Nezdráhajte sa však minimálne vysloviť váš obdiv k tomu, čo daná osoba dosiahla.

Newsletter

Okrem článkov ponúkame aj množstvo akcií, zliav a súťaží.

Chcete o nich vedieť ako prvý? Stačí sa prihlásiť k nášmu newsletteru.

Emailovú adresu ste nezadali správne.

Musíte súhlasiť s podmienkami.

Témy, o ktorých píšeme

 • Čítať túto tému

  Ako na darčeky

 • Čítať túto tému

  Zásnuby

 • Čítať túto tému

  Všetko o svadbe

 • Čítať túto tému

  Všetko o šperkoch