Tipy na darčeky pre svadobných hostí

Jednou z milých svadobných tradícií je príležitosť obdarovať svadobčanov. Aby sa toto pekné gesto vydarilo, je nutné vybrať taký darček, ktorý nielenže neskončí v prvom odpadkovom koši, ale taktiež nezruinuje váš rozpočet. Splniť tieto dve podmienky môže byť občas veľmi náročné, preto sme sa rozhodli trochu vám s výberom pomôcť. Prinášame vám originálne nápady na darčeky pre svadobných hostí z rôznych oblastí, ktoré potešia srdce (alebo aspoň žalúdok) všetkých vašich najbližších.

Svadobná výslužka k jedlu a pitiu

Chcete, aby oslavy pokračovali aj po skončení svadby? Darujte hosťom mini fľaše so šampanským. Vyberte svoju obľúbenú značku a pridajte originálnu visačku napríklad so spoločnou fotografiou. Obsah fľaše, je samozrejme, vhodné prispôsobiť zloženiu svadobčanov. Okrem šampanského, ich tak môžete obdarovať aj domácou slivovicou, pivom, limonádou s netradičnou príchuťou alebo koktailom špeciálne vytvoreným pre váš svadobný deň.

Ani ohľadom dobrôt sa fantázii medze nekladú. Ich výber skúste prispôsobiť štýlu svadby a ročnému obdobiu, v ktorom sa koná. Originálne tipy na darčeky pre svadobčanov počas jesene sú napríklad jablká v karameli, sezónna marmeláda alebo výberový čaj. Na jarnú svadbu vo francúzskom štýle sú ideálne makrónky, pralinky či mandle v cukre. Hostia zimnej svadby určite ocenia kvalitnú horkú čokoládu alebo med v dekoratívnych pohároch. V lete svojich svadobčanov istotne potešíte košíčkom plným čerstvého záhradného ovocia. Čokoládové sušienky a cupcaky zase hosťom pripomenú, aká môže byť láska sladká.

Svadobné cupcaky
Maškrtné jazýčky potešíte napríklad sladkými cupcakmi...
Svadobná výslužka
...alebo darujte svadobčanom fľašu vybraného alkoholu

Darčeky priamo zo svadby

Chystáte svadbu pod holým nebom a obávate sa, že večer bude chladný? Pripravte si pre svojich hostí deky ladené do farebného tónu svadby. Ako bonus ich ozdobte vaším monogramom alebo dátumom svadby. Svadobčania budú radi, že ste mysleli na ich pohodlie a kedykoľvek sa doma do teplej prikrývky zahalia, spomenú si na vašu spoločnú oslavu.

Očakávate na svadbe slzy šťastia? Vintage vreckovky s ručnými výšivkami sú krásnym darčekom a zároveň milou a sentimentálnou pamiatkou. Všetci účastníci svadby ich navyše určite ocenia vo chvíli, keď si budete s nastávajúcim hľadieť do očí a vzájomne sľubovať večnú lásku.

Hostia si môžu priamo z hostiny odniesť aj ďalšie pamätné maličkosti, ako napríklad svadobné stužky,fotografie z fotokútika alebosvadobné noviny.

Svadobný plánovač
Majte svadobné prípravy pod kontrolou

Plánovanie svadby nie je jednoduchá vec. Aby sme vám všetko čo najviac uľahčili, pripravili sme pre vás podrobný svadobný plánovač, v ktorom vás prevedieme celými prípravami krok za krokom. S ním vás budú prípravy svadobného dňa baviť a budete mať istotu, že na nič dôležité nezabudnete.

Praktické darčeky pre svadobčanov

V prípade, že máte jarnú svadbu vo vidieckom štýle, ideálny tematický dar predstavujú semienka rastlín. Vyberajte také druhy, ktorým sa bude dobre dariť nielen vonku na záhrade, ale aj vo vnútri v kvetináči. Vhodné je zamerať sa na rastlinky, ktorých pestovanie zvládnu aj začiatočníci. Skvelým tipom sú bylinky, napríklad citrónová tráva, bazalka, levanduľa alebo mäta.

„Mám Ťa rada ako soľ!“ Klasickú rozprávku môžete svadobným hosťom pripomenúť malou pozornosťou vo forme designových pohárov naplnených ružovou himalájskou soľou.

Medzi ďalšie nápady na praktické darčeky patria napríklad perá a ceruzky s potlačou, záložky do kníh, vône do auta alebo textilné nákupné tašky so svadobným motívom.

Kozmetické darčeky pre svadobčanov

Ručne vyrábané mydlá sú jednou z najobľúbenejších maličkostí pre svadobčanov. Krásne sa na svadbu hodia, každý ich využije a navyše sa dajú skvele personalizovať. Objednať ich je najlepšie od miestneho výrobcu, zo špeciálnej dielne alebo si pomocou voňavých olejov a tukov vymyslite vlastné variácie. Pri tvorbe sa radšej držte čisto prírodných ingrediencií, aby boli vaše výrobky zdraviu neškodné.

Chcete všetkým manželským párom pripomenúť, aké dôležité je nezabúdať na romantické chvíle vo dvojici? Darujte svadobčanom vonný masážny olej, ktorý im istotne spríjemní nejeden spoločný večer.

Okrem mydiel a masážnych olejov existuje aj mnoho ďalších variantov kozmetických darčekov. Venovať môžete napríklad voňavé peny, šumivé gule alebo soli do kúpeľa.

Dekoratívne darčeky pre svadobčanov

Ozvláštnite svoj svadobný program tým, že necháte hostí, aby si sami vyrobili kvetinovú výzdobu, ktorú si následne odnesú domov. Vyberte rôzne druhy čerstvých alebo sušených kvetín a tráv a takisto vhodné nádoby. K rustikálnej svadbe sa napríklad skvele hodia cínové vedierka, pre klasickejšiu podobu sobáša sú ideálne jednoduché sklenené vázy.

Každú romantickú dušu potešíte aj vonnou sviečkou. Dajte si však záležať na jej výbere. Napríklad mach, vetiver, levanduľa či ruža môžu byť skvelým spôsobom, ako hostí aj po príjazde domov aspoň na chvíľu vrátiť späť do kúzelnej svadobnej atmosféry.

Ak hľadáte tipy na pekné a zároveň lacné dekoratívne darčeky, máte z čoho vyberať. Svojich hostí môžete obdarovať aj textilnými srdiečkami, originálnymi pohľadnicami, levanduľovými vrecúškami, decentnými soškami či podkovami a i ďalšími dekoráciami.

Svadobná výslužka mydla
Ručne vyrobené mydlá prevoňajú šatník aj kabelku
Svadobné perníčky
Svadobný perníček si hostia môžu ponechať na pamiatku

Netradičné darčeky pre svadobčanov

Ak túžite hosťom darovať niečo skutočne špeciálne, inšpirujte sa v Ázii. Také čínske mince pre šťastie sú považované za jeden z prostriedkov, ako dosiahnuť bohatstvo či úspech v mnohých oblastiach života. Z exotického kontinentu k nám taktiež pomerne nedávno dorazili lietajúce lampióny šťastia, ktoré vraj dokážu plniť priania. Navyše, najmä vo väčšom množstve, vytvárajú neopakovateľne romantickú atmosféru.

Svadobné darčeky pre deti

S darmi určite nezabudnite ani na tých najmenších hostí. Môžete si pre nich pripraviť bublifuky, omaľovánky so svadobnou tématikou, samolepky, kinder vajíčka, papierové bábiky, ktoré môžu obliekať alebo drobné plyšáky.

Darčeky pre svedkyňu a svedka

Vzhľadom na to, že svadobní svedkovia zastávajú na svadbe jednu z najdôležitejších rolí, je vhodné obdarovať ich niečím špeciálnym.

Darčeky pre svadobčanov
Pre svedka či svedkyňu sa patrí vybrať hodnotnejší dar
Svadobná výslužka
Prezent voľte starostlivo, dáte tak najavo svoju vďaku

Darček pre svedka

Ak aspoň trochu poznáte vkus svojho svedka, kúpte mu kravatu. Je to dar, ktorý raz za čas využije každý muž. Navyše ho určite poteší, že je jeho módny doplnok zároveň pamiatkou na svadobný deň príbuzného či kamaráta. Pokiaľ máte strach, že so vzorom kravaty šliapnete vedľa, svedkovi – elegánovi môžete vybrať takisto vkusnýpánsky šperk. Skvelý tip predstavujú napríklad personalizované manžetové gombíky či kravatová spona.

 • Strieborný náhrdelník Nemecko
  Strieborný náhrdelník Nemecko
 • Platinové manžetové gombíky s modrými diamantmi Baine
  Platinové manžetové gombíky s modrými diamantmi Baine
 • Personalizovaný prívesok Berlínska televízna veža
  Personalizovaný prívesok Berlínska televízna veža
 • Zlatý obdĺžnikový prívesok s diamantom a s gravírom písmena Jolyon
  Zlatý obdĺžnikový prívesok s diamantom a s gravírom písmena Jolyon
 • Strieborné manžetové gombíky s gravírom a rubínmi Eridanus
  Strieborné manžetové gombíky s gravírom a rubínmi Eridanus

Tieto kúsky bývajú väčšinou veľmi decentné, takže je takmer nemožné, aby ste pri ich výbere urobili chybu. A ak si váš svedok na eleganciu práve nepotrpí, zvoľte dajme tomu originálnu butylku s gravírovaním.

Darček pre svedkyňu

Vyberáte darček pre svedkyňu? Opäť môžete zvoliť pekný šperk. Minimalizmus je stále v móde, preto jej urobte radosť napríklad minimalistickými náušnicami. Alebo pre ňu vyberte personalizovaný náramok, ktorý sa stane jedinečným doplnkom ku každej príležitosti.

 • Guličkové náušnice z ružového zlata Kale
  Guličkové náušnice z ružového zlata Kale
 • Strieborný náramok s modrým diamantom a gravírom vašej voľby Okira
  Strieborný náramok s modrým diamantom a gravírom vašej voľby Okira
 • Minimalistické strieborné náušnice s tanzanitmi Sistine
  Minimalistické strieborné náušnice s tanzanitmi Sistine
 • Strieborný fashion náramok Infinity
  Strieborný fashion náramok Infinity

Ďalšiu možnosť predstavuje poukaz na nákup kozmetiky alebo oblečenia v jej obľúbenom obchode. A ak túžite darovať niečo skutočne originálne, kúpte pre svoju príbuznú či kamarátku thajskú masáž alebo iný relaxačný zážitok.

Veríme, že sme vám odovzdali niekoľko zaujímavých tipov na darčeky pre svadobných hostí. Možno sa niektorými z nich necháte inšpirovať. Teraz nám už neostáva nič iné, než vám popriať šťastnú ruku pri ich výbere a krásny svadobný deň a aj roky, ktoré po ňom budú nasledovať.

Newsletter

Okrem článkov ponúkame aj množstvo akcií, zliav a súťaží.

Chcete o nich vedieť ako prvý? Stačí sa prihlásiť k nášmu newsletteru.

Emailovú adresu ste nezadali správne.

Musíte súhlasiť s podmienkami.

Témy, o ktorých píšeme

 • Čítať túto tému

  Všetko o šperkoch

 • Čítať túto tému

  Zásnuby

 • Čítať túto tému

  Všetko o svadbe

 • Čítať túto tému

  Ako na darčeky